Şimdi Ara

Ne olacak bu işsizliğimizin sonu? Üniversite de okuduk, boş üni de değil ama iş yok adam gibi. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
20
Favori
94.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
288 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaşın küçük olduğu için beni anlamıyorsun şu an sen.
    Ama burası Türkiye, fazla hayalcilik işlemiyor burada. Burası mantığıyla hareket edenlerin ülkesi hayalleriyle değil.
    ben de hayallerimle hareket ettim ama mantığıyla hareket edenler şu an benden kat ve kat önde.
    Ben nasihat veriyorum aslında ama sen yanlış anlamışsın.
  • kardeşim sizin gibi bir bok bilmediğim konu hakkında ahkam kesmiyorum. Haklı bile olsan ki değilsin o %1 in içine girmekte bizim elimizde. Bu arada bende Mekatronik okuyorum işinde bölümünde ne olduğunu biliyorum boş herif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByNarkozcu -- 25 Kasım 2018; 2:6:22 >
  • Bear Teddy B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim günümüzden örnek verebilir misin? Aynı çağda mı yaşıyor bu insanlar neye göre kıyaslıyorsun? Sen o şekilde söylersen ben de o saydığın bilim adamları o kadar uğraşmış ama kaç tanesi uzaya araç göndermiş derim. Saçma sapan kıyaslama yapmadan önce günümüzden birkaç örnek verirsen aynı çağın insanlarını kıyaslayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riven Mı -- 25 Kasım 2018; 2:5:51 >
  • ByNarkozcu B kullanıcısına yanıt
    Nerede okuyorsun sen? bilmiş adam
    söyle bakıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByNarkozcu

kardeşim sizin gibi bir bok bilmediğim konu hakkında ahkam kesmiyorum. Haklı bile olsan ki değilsin o %1 in içine girmekte bizim elimizde. Bu arada bende Mekatronik okuyorum işinde bölümünde ne olduğunu biliyorum boş herif
    Ulan senin ağzını yerim ben be bak güzel kardeşim sen bu hayatta başarılı olacak insanlardan birisin hiçbir zaman böyle insanların seni etkilemesine izin verme ve hayallerine odaklan.
  • Riven Mı kullanıcısına yanıt
    Ne söylediğini bilmiyorsun.
    Adama baştan söylesen aynı çağdan örnek ver diye söylerdi zaten. Sen senin için başarılı insanlar kimlerdir diye sordun o da örnek verdi zaten, efelenmene gerek yok.
    Adam gibi sorarsan adam gibi cevap alırsın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Kardeşim günümüzden örnek verebilir misin? Aynı çağda mı yaşıyor bu insanlar neye göre kıyaslıyorsun? Sen o şekilde söylersen ben de o saydığın bilim adamları o kadar uğraşmış ama kaç tanesi uzaya araç göndermiş derim. Saçma sapan kıyaslama yapmadan önce günümüzden birkaç örnek verirsen aynı çağın insanlarını kıyaslayalım.

Ne o? Uzaya araba gönderince 1 numara mı oluyorsun? Şişirmeyin şu balonu daha fazla. En basit örneği olarak Aziz Sancar var. Çok daha fazla örnek çıkar. Hiç ilim adamı bilmiyorsun galiba. Elon Musk'ın neredeyse hiçbir fikri tamamen öz ve öz kendine ait değil. Altında çalıştırdığı mühendislerin ve fikir beyinlerinin ortak çalışması. Adam sadece girişimci. Kesinlikle bu herif abartılı balon. Kusura bakma. Ha birine abartılı balon deyince standart cahil ve çomar yaftası olarak "Peki sen kimsin?" soruları geliyor ama asıl çomarlık 1 eden adama 3 değerini verip, bunu da kabul etmektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hereiam kullanıcısına yanıt
    21. yüzyıla en çok damga vuracak adama abartılıyor diyen bir insanın anlamaması normal zaten :D
  • quote:

kardeşim sizin gibi bir bok bilmediğim konu hakkında ahkam kesmiyorum. Haklı bile olsan ki değilsin o %1 in içine girmekte bizim elimizde. Bu arada bende Mekatronik okuyorum işinde bölümünde ne olduğunu biliyorum boş herif

%1'in içine girmek demek, geri kalan %99'u geçmek demek. Basit bir olay gibi konuşma. Mesleğin hakkında da bir halt bilmediğine eminim. Yaptığın projelerden örnek verebilir misin? Mesela hangi yazılım dilleri ve mekanik aksamlar üzerinde çalıştın? O zaman susacağım, söz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Yaşın küçük olduğu için beni anlamıyorsun şu an sen.
    Ama burası Türkiye, fazla hayalcilik işlemiyor burada. Burası mantığıyla hareket edenlerin ülkesi hayalleriyle değil.
    ben de hayallerimle hareket ettim ama mantığıyla hareket edenler şu an benden kat ve kat önde.
    Ben nasihat veriyorum aslında ama sen yanlış anlamışsın.
    Sen sadece kötülüğünü insanlara anlatıp , insanların üzerinde bir nebzede olsa bu meslekler ve çalışma , OKUMA gibi kavramlara kötü iz bırakmaya çalışan bi kötüsün. Hayal kurup mantığıyla haraket edenler başarıyor zaten. Hayal kurmak "yattığım yerden para kazanırım" ben demek değil. Senin hayalin öyleymiş ve senin mantığın "yat sen" dediyse bizi ilgilendiren bir durum yok. Yaşın büyük olunca hayatı anladığını mı zannediyorsun? Peki söylesene senden yaşça büyük veya küçük hiç farketmez mekatronik okuyup veya herhangi bir mühendislik okuyup "para kazanabilen" insanlar yok mu sanıyosun?
    Hani işini iyi yapmak , çalışmak gibi sana göre "boş" şeyler yapıyor olabilirler mesela
  • quote:

21. yüzyıla en çok damga vuracak adama abartılıyor diyen bir insanın anlamaması normal zaten :D

Çok konuşma, önce olayın gerçek yüzünü öğren. 21. yüzyılda ne adamlar gelmiş, Elon Musk sadece biri. Kimse onu kötülemedi, o küçük 15 yaş zihniyetinde ilah gördüğünü düşündüğümü söyledim.

hahah balon falan diyor lan dlkgsjdgk senin gibi insanları o kadar iyi tanıyorum ki bu hayatta hiçbir yere gelemedikçe acı çekeceksin ve her zaman muhalefet olmaya çalışacaksın.
  • quote:

Ulan senin ağzını yerim ben be bak güzel kardeşim sen bu hayatta başarılı olacak insanlardan birisin hiçbir zaman böyle insanların seni etkilemesine izin verme ve hayallerine odaklan.

Alıntıları Göster
    Herkes başarılı olabilir, çalışmamız lazım başka yapacak ne var zaten? Teşekkür ederim bu konuda bu adama hak veripte çalışmaya , başarmaya inancı olan sınırlı sayıdaki kişilerden olduğun için kardeşim
  • ByNarkozcu B kullanıcısına yanıt
    Oğlum oğlum... Sen hala anlamıyorsun, beni de tanımadan konuşma. Beni tanımadan böyle yargılarla konuşman benim değil, senin boş olduğunu gösterir.
    Bir insana boş diyebilmen için o adamın hayatını bilmen lazım.
    Bu arada hangi üniversitede okuyorsun dedim, cevap vermedin hala.
  • quote:

hahah balon falan diyor lan dlkgsjdgk senin gibi insanları o kadar iyi tanıyorum ki bu hayatta hiçbir yere gelemedikçe acı çekeceksin ve her zaman muhalefet olmaya çalışacaksın.

Biraz büyü de gel ufaklık. Hayatta bu herife karşı hiçbir kuyruk acım yok. Hakkında hiçbir şey bilmediğin, sadece haberlerden öylesine birkaç dakika okuduğun ve forumlardan bildiğin bir adam hakkında atıp tutan sen oluyorsun, kusura bakma. Bir yere gelip gelememem bir şey değiştirmez, benim gözümde çok daha başarılı insanlar var ve ben yıllardır insanları öyle ya da böyle analiz ediyorum. Milyarlarca insan arasında milyonlarca başarılı insan var, Musk kim de en başarılı oluyor? Bu kadar fazla sektörün içinde nasıl tek adam oluyor? Sen bana şu adamı biraz tanıt bakalım, belki bir şeyler kaçırıyorumdur. Hakkında hangi kitaplara sahipsin mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bear Teddy

quote:

%1'in içine girmek demek, geri kalan %99'u geçmek demek. Basit bir olay gibi konuşma. Mesleğin hakkında da bir halt bilmediğine eminim. Yaptığın projelerden örnek verebilir misin? Mesela hangi yazılım dilleri ve mekanik aksamlar üzerinde çalıştın? O zaman susacağım, söz.

Alıntıları Göster
    bak karşındaki adam başarısız olunca hak verip sahip çıkabiliyorken, çalışmayı savunan birine başarıdan söz edip benim başarımı sorgulamaya çalışıyorsun. Bence yatağına yat ağlamaya devam et.
  • Riven Mı kullanıcısına yanıt
    Ne adamsınız, sen ve senin gibiler.
    Gurur insanı yüceltmez bunu bilesin. İnsanlarla konuşurken yukarıdan konuşma.
    Seni merak ettim bu özgüvenin sanırım Stanford University de okuyor olmandan geliyor olması gerek.
  • Adam hayatında robot görmemiş, sorsan el sıkacak robot bile yapamaz, kaldıraç sistemli otonom robotu bile yapamaz, bırak uzaktan kontrollüyü, insanların şevkini kırma diyor. Muhtemelen 1. sınıfta kendisi ve bir şeyler duyduğu için seçmiş. Hayatla şimdiden karşılaşın, yoksa ilk yumrukta yere serilirsiniz.

Zaten %1 e girmek basit olsa herkes girerdi. Asıl olay zor olması kolayı herkes başarır.
  • quote:

Araya giriyor olacağım ama dayanamadım. Diyelim çok zeki ve çalışkansın, girdin o %1'in içine, geri kalan %99 ne yapacak? %1 dediğin sabit bir miktar, 100.000 mühendis varsa ilk 1000 demek, eee? Herkes çalışsa, ortalama seviye artsa, yine geri kalan 99.000 insan oranın dışında kalmıyor mu?

Burada Türkiye gerçekleri konuşulurken gelip ABD örneği vermeyin, ABD'de yeni mezun ORTALAMA mühendisin ne kadar para aldığı, ne şartlarda yaşadığı belli, buradaki oranlar belli. Bütün başarılı insanlar boşuna yurt dışına kaçıyor sanki. Mezun ol önce bir, üzerinden bir sene geçsin, sonra konuşalım tekrar senle.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.