Şimdi Ara

Ne olacak bu işsizliğimizin sonu? Üniversite de okuduk, boş üni de değil ama iş yok adam gibi. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
20
Favori
94.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
288 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız hocam, bişey demedim kızmayın.
  • Bear Teddy B kullanıcısına yanıt
    Hacı, o dalma adam dövme olayı neymiş öyle ya. Şaka gibi cidden.
    Durup dururken mi sataşıyorlar sana anlamadım..
    Ama istanbul haklısın, yüzü gülen insan yok. Sabahın 6 sında millet yollarda, 10 ay kaldım gördüm orayı. Bu ne dedim ya...
    Yolda düşsen Allah korusun, kaldıran da olmaz, kimsenin kimseyi iplemediği, insanlığın unutulduğu bir şehir gibi bir yer.

Sadece çok iyi ekonomik durumu olan yada İstanbulda doğup büyüyen orayı sever bence yoksa sevilecek bir yanı yok.
    İstanbul bizim filmlerde gördüğümüz İstanbul değil.
  • Şu Bear'ı bırak kanka ağır şizofren kendisi,konuyu neredeyse çoğunu okudum yorumların hepsini üstün körü okudum,kötü hisssetirdin yav
    Bende koü de okuyorum :3 Tanıdığım mekatronikçiler vardı onlar aklıma geldi
    Acaba durum hep böyle kötü mü :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Hacı, o dalma adam dövme olayı neymiş öyle ya. Şaka gibi cidden.
    Durup dururken mi sataşıyorlar sana anlamadım..
    Ama istanbul haklısın, yüzü gülen insan yok. Sabahın 6 sında millet yollarda, 10 ay kaldım gördüm orayı. Bu ne dedim ya...
    Yolda düşsen Allah korusun, kaldıran da olmaz, kimsenin kimseyi iplemediği, insanlığın unutulduğu bir şehir gibi bir yer.

Sadece çok iyi ekonomik durumu olan yada İstanbulda doğup büyüyen orayı sever bence yoksa sevilecek bir yanı yok.
    İstanbul bizim filmlerde gördüğümüz İstanbul değil.

20'den fazla sebepsiz (Çok ciddi bir durum olmadan yani) kavga ettim ve hiçbirini de ben başlatmadım. İnsanlar sanki bir şey ispatlamaya çalışıyor, anlam vermek de istemiyorum, çünkü mantık aramak yersiz gibi bu tarz durumlarda. Kimse hiçbir şeye katlanamıyor ya da sinir stres atmak istiyorlar, bilmiyorum. Hep bir ispat çabası da cabası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum elon musk zamanında günde 22-23 saatini kendini geliştirmek ve iş kurmak için harcıyormuş günlerce uyumuyormuş falan sence Türkiyede yaşayan herhangi biri bu şekilde çabalasa başarısız olacağını mı düşünüyorsun?
  • Kpss ye girdin mi. Aynı bölüm mezunu arkadaşım 7 bin alıyor . Kpss varsa yol belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu ülkede mühendislik okunmaz diyorum, bu hale getirdi benim düşüncemi.

Umarım yaşadığım pişmanlık olmaz sende. Ama cidden vahim durum, adam sen kabul etmezsen gidip diğer elemanı alıyor işe, o da kabul ediyor

bölüm sıralamasından da belli değil mi, arkadaşların büyük ihtimal en iyi 50 60k ile gitmiştir, ama nasip orasına bişey diyemem.
    Diyorum ya okumazsın ama iyi işin gücün olabilir, iyi sıralama iyi iş demek değil tabi.
    Ama durum vahim ki o kadar düşüyor sıralama, farketmek lazım bunu.
  • Bear Teddy B kullanıcısına yanıt
    Evet doğrudur, yaşayan sensin bişey diyemedim
    Ama İstanbul yorucu bir şehir, stresli şehir
    İnsanları da doğal olarak yersiz tepkiler veriyor galiba
  • Stajımı ve projeleri büyük firmalarda yaptım. Çift Anadal ile iki mühendislik bölümü bitirdim. Oldukça başarılıydım. Geçen sene askere gittim Haziran ayında geldim iş bulamıyorum. Sanayide parça satışının başına geçeceğim bu gidişle olan 6 yıl okuduğum zamana oldu..
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    Hacı bizde kpss atama yok
    Yani olsa da yılda 3-5 alıyorsa anca. Ülkede kpss işini de biliyoruz, torpil işi malesef.
    Mülakatla diğeri giriyor sen yüksek alıyorsun giremiyorsun.
    Hiç çalışmaya değmez
  • Kpss puanin varsa nokta atışı şehir ve maaş söylerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Riven Mı kullanıcısına yanıt
    Hacı bir insan o kadar süre çabalayamaz, insanlığa aykırı o dediğin durum.
    Sana da kim söylediyse ya palavra atmış ya da o adam insanüstü bir varlık.
    İnsanın doğasına aykırı bu dediğin. Günde 22-23 saat, başka yerde deme gülerler bence..
  • izmir-ankara İ kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazdığım gibi düşünerek girmedim zaten, bizim mühendislik kpss de en az alım olan bölümdür.
    alım yok gibi bir şey
    var da ben mi bilmiyorum yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Stajımı ve projeleri büyük firmalarda yaptım. Çift Anadal ile iki mühendislik bölümü bitirdim. Oldukça başarılıydım. Geçen sene askere gittim Haziran ayında geldim iş bulamıyorum. Sanayide parça satışının başına geçeceğim bu gidişle olan 6 yıl okuduğum zamana oldu..
    Turkiyenin ozeti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hereiam kullanıcısına yanıt
    Ben belli bir süreden baksettim. İşte bu yüzden bu konuyu açan sensin ben değil biraz araştırma yaparsan doğruluğunu öğrenebilirsin.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Hacı senin için söylemiyorum, çok emek vermiş olabilirsin.
    Ama ben kendi üniversitemden söyleyeyim, çap yapmak o kişinin çok iyi öğrenci olduğunu değil, çok iyi ezberlediğini belirtiyor.
    (sana demiyorum, belki süper eğitim alıp her şeyi kapmışsındır)
    ama arkadaşlarımdan biliyorum, bilgisi yoktu, yazdığı şeyin ne olduğunu bilmiyor ama ezber yaptığı için notları iyiydi ve çap yaptı.

Çap da boş bence. Bu ülkede dolu olan ne var bilmiyorum.
    Ama staj ve projelere bişey diyemem. Umarım istediğin yerde olursun.
  • Başka yerde deme gülerler falan demiş lan bir de glksjglksjgsl ulan seni kim işe alsın hakaret etmemek için zor duruyorum ne kadar araştırma yaptım adam hakkında adam direkt inkar etti lan xkafjlakfjalj
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Evet doğrudur, yaşayan sensin bişey diyemedim
    Ama İstanbul yorucu bir şehir, stresli şehir
    İnsanları da doğal olarak yersiz tepkiler veriyor galiba

Kesinlikle. Mersin'e taşınmayı düşünüyorum. Çok da fazla kalmam buralarda. En geç ama en geç 5 sene sonra bir daha İstanbul'a dönmeyecek şekilde taşınırım muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

Başka yerde deme gülerler falan demiş lan bir de glksjglksjgsl ulan seni kim işe alsın hakaret etmemek için zor duruyorum ne kadar araştırma yaptım adam hakkında adam direkt inkar etti lan xkafjlakfjalj

Yaşın ufak galiba. Adam doğru diyor. Bunu dünya üzerinde yapabilecek hiçbir insan yok, buna Elon Musk da dahil. Ki kendisi biraz da fazla abartılıyor. Sen de ilah gibi görüyorsun kendisini muhtemelen. 4 saat uykuyla idare ediyor desen neyse de. İnsanın da bir bünyesi var, robot değil.

• Bende iyi bir ünv. mezun makina mühendisiyim.hatta 2 yıllık bir program daha önce okumuştum. yabancı dilimde gayet iyi. uzun zamandır işsizim. askerliğimi yaptım, 28 yaşındayım. eskiden görüşmelere çağırıyorlardı şimdi o da yok. 2 aydır hiç bir görüşmeye çağırmadılar. en son çalıştığım yerde asgari ücret den 100 lira fazla alıyordum.
    nişanlım var onunla birlikte okuduk. o da iş bulamadı doğru düzgün. en sonki işinde işe gitmek için sabah 5 de kalkıyordu. 2000 lira alıyordu. o da şimdi annesiyle el işi birşeyler yapıp satıyor.
    bunları sıkma canını diye yazdım aslında. çok fazla insan var senin konumunda diye. ben ielts sınavına hazırlanıyorum. biraz yazılım dilleri kasıyorum. kendime birşeyler katarım belki diye.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.