Şimdi Ara

Ne kadar maaş alıyorsunuz? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
23
Favori
12.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam takip ediyorum ve bir bilgi daha dayım taşrada pratisyen bütün gideri kendisi veriyor ve 7000 civarınalıyor 2000 ocağa gidiyor 500 civarı kalıyor kendine sen cerrahpaşadasın galiba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derhce

quote:

Orijinalden alıntı: 20deSur

quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

quote:

liseyi bitirip direk başlarsam 2k üniversiteyi iyi bi yerde okursam 4k+

bölüm?

Uçak bakım bölümü. Liseyi bitirip direk bi uçak firmasında teknisyen olarak başlarsam 2k + tabi işinde iyi olmak lazım. Eğer üniversite okuyup uçak mühendisi olabilirsemki çok zor bişey o zaman +5 k. Thy ye ye girebilirsem eğer, onun kendi sınavıyla oda teknisyene +5_6k veriyor. Mühendis olarak girersen işte o zaman +10k.
    Ama tabi öyle kolay bişey değil uçak mühendisi olmak çok aşırı zor.

Bahsettiğin şirkette calısıyorum senin gibi nice lise mezunu arkadaslar (bende dahil) 1600 tl ye calısıyor yanlıs anlama küçümsemiyorumda beklentilerin buladar yüksek olmasın mezun olur olmaz havacılıkta bukadar yüksek maaş hayatta alamazsın

Ne biliyim hocalar falan böyle anlattı bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Gün boyunca o organı gördükten sonra, cinsellik ile ilgili fikirlerin baya değişebilir gibi geliyor

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    kadın doğum doktorları dışarıdan bakılınca farkli gözle görülüyor. Hem para alıyor hem kadınlar elinin altında gibi. Işin içinde olanlar ise kadınlara karşı nefret ve soğumadan şikayet ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Bu havacılık konusu birkez daha tartışılmıştı. Bende bunu demek istemiştim ancak bu sektörle bağlantım olmadığı için olur olmaz diyemedim. Sektörden birinin gençlere yol gösteriyor olmasi gerçekleri anlatması daha iyi.

havacılık mühendisiyim. Piyasayı az çok biliyorum.Yeni başlayana bahsedilen miktarları veren firma yok. Boşuna hayal kurmasın kimse
  • quote:

Orijinalden alıntı: prestige07

Part time kfc

380tl

Çalışma zamanlarını yazarmısın..ve çalışanlarında aradıkları özellikler var mı varsa neler.?
  • 3 sene var mezuniyete ondan sonra 2500-3000 tl arasi alacagim. Suanlik bir gelirim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReCoMaX

böbrek nakli oldum ve hastane kontrollerim olduğu için çalışamıyorum.
    abim ve kardeşim harçlık veriyor.
    not: 9 yıl diyaliz makinesine bağlanmıştım

Geçmiş olsun hocam.
  • aylık 183 tl lise 4 staj
  • Erengy kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde büyük sorun çalışılacak işte alınacak maaşın hayal ürünü olması.

BEn meslek yüksekte iken mezun olacak makine mühendisleri ' şimdi diplomayı alayım 5bin tl garanti maaştan aşağı işe başlamam ' diyordu. Mezun oldular 2 ay sonra üniversitenin özel güvenliğinde çalışmaya başlayanlar oldu.

Çok yanlış bilgilendirme var. Bir çok okuyan kişi mezun olunca büyük paralara sahip olacağını düşünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 10 Kasım 2013; 12:51:10 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derhce

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

quote:

liseyi bitirip direk başlarsam 2k üniversiteyi iyi bi yerde okursam 4k+

bölüm?

Uçak bakım bölümü. Liseyi bitirip direk bi uçak firmasında teknisyen olarak başlarsam 2k + tabi işinde iyi olmak lazım. Eğer üniversite okuyup uçak mühendisi olabilirsemki çok zor bişey o zaman +5 k. Thy ye ye girebilirsem eğer, onun kendi sınavıyla oda teknisyene +5_6k veriyor. Mühendis olarak girersen işte o zaman +10k.
    Ama tabi öyle kolay bişey değil uçak mühendisi olmak çok aşırı zor.

Bahsettiğin şirkette calısıyorum senin gibi nice lise mezunu arkadaslar (bende dahil) 1600 tl ye calısıyor yanlıs anlama küçümsemiyorumda beklentilerin buladar yüksek olmasın mezun olur olmaz havacılıkta bukadar yüksek maaş hayatta alamazsın

Ne biliyim hocalar falan böyle anlattı bize

Benden sana bir hayat tecrübesi.Üniversite ve lise hocalarının anlattığı maaş ve iş konularına inanma.Okuldan ve eğitimden kopmaman ve heveslendirmek için abartarak hatta yalan söyleyerek anlatırlar.Bize de okurken neler söylemişlerdi de fos çıktı.Profesyonel yalancı olmuşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Fiber

quote:

Orijinalden alıntı: ReCoMaX

böbrek nakli oldum ve hastane kontrollerim olduğu için çalışamıyorum.
    abim ve kardeşim harçlık veriyor.
    not: 9 yıl diyaliz makinesine bağlanmıştım

Geçmiş olsun hocam.

sağolasın, allah razı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mttd

bu konuyu gördüğüm iyi oldu.yarın mesai saatlerinde forumda vakit geçirecek olan memur arkadaşlara diyeceğim var.haram zıkkım olsun vergilerimle aldığınız paralar !! asgari ücretin 800 tl olduğu bir memlekette aldığınız bu paralara yazık,buna sessiz kalan milletimizde ak kaşık değil!! ekonomik gidersiniz başka bir şey değil.geneliniz öyle hepiniz değil tabi ki .

gelişmiş ülkelere baktığımızda, açlık sınırına baktığımızda memurların aldığı maaş normal sayılır.. burda anormal olan askeri ücretin çok çok çok düşük olması.. bunun bir sürü nedenleri var içine girsek çıkamayız. hemde memurlara niye haram olsun, adamlar verilen işi yapıyor* parasını alıyor. o çalışmasa başkası çalışacak devlet maaşı veriyor az kullanıyor. burada memurun suçu yok. devletin ve ülkemizdeki sistemin suçu var. (Memur değilim, olmayıda düşünmüyorum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

haftada 2 gün çalışıyorum. aylık 430 lira maaş. 110 lira ticket. 100 lira da yol parası.

iş ne ?
  • burs 280 tl + sınırsız içme suyu(aile yanı)
  • 1900 TL askerden geldikten sonra inşallah daha iyi paralar kazanirim
  • Yaş 32 Memur - 3500 Tl

• Peki özel üniversiteden mezun kişilerde iş bulmada kolaylık yaşar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cimbombom35

Peki özel üniversiteden mezun kişilerde iş bulmada kolaylık yaşar mı?

Ne gibi bir kolaylık ?

• DexterMorgan2013 kullanıcısına yanıt
    Artık popüler meslek Polislik...
    Sonuçta "Destan" yazan bir teşkilat kendileri , elbet ödüllendirilecekler bu kadar biyad sonrasında... bir iki seneye kadar 3500-4000 bini bulur maaşları...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.