Şimdi Ara

Ne alalım?(Astra vs Focus vs?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2. el dizel sedan bir araç bakıyorum.Deneyimli ve bilgili arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.Daha önce dizel araç kullanmadım.65-70 bin tl bütçem var.En fazla 3-4 yaşında düşük km sedan dizel bir araç alacağım.Astra ve Focus ilk düşündüklerim. Astra 1.6 cdti 136bg,Focus 1.6 115bg modellerinin artıları eksileri,kronik problemleri fiyat performans, sağlamlık,ekonomik olma durumundan deneyimli arkadaşlar tarafından önerilerini bekliyorum. Bu fiyat aralığında başka marka ve model de önerebilirsiniz.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sheyhzade26 -- 6 Eylül 2017; 0:41:15 >

• En iyisi ölelim biz :)
  • astra dizel otomatik kullanıyorum sedan çok memnunum tavsiye ederim. focus a da bakmıştım alırken arka koltuk diz mesafesi ve bagaj yükleme alanı çok dar gelmişti bana o yüzden astrayı seçmiştim...
  • Focus daha konforludur ve daha az yok sesi alır. Ama ebatları astraya göre baya dar bence. 2 sini de kullanıp ona göre karar vermek en doğrusu. Ben focus alırdım gene de ama Fordun yeri bende ayrı nedense.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • astrada dpf yada elektronik arızalar görüyorum facebookta sayfaya üye olup kendiniz gözlemleyin 136 lık motor az yakıyor gücü kadar olmasada çok iyi kaçıyor sessiz bir motor daha geniş focustan yol tutuş ikiside oldukça iyi astradaki sorunları göze alıyorsanız astra çok daha mantıklı
  • focus 3 1.6 tdci style kullanıyorum değişiklik olması için satıp astra bakayım dedim ancak çevremdeki herkes pişman olacağımı söylüyor. Bende bu konuda çok kararsızım açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

astrada dpf yada elektronik arızalar görüyorum facebookta sayfaya üye olup kendiniz gözlemleyin 136 lık motor az yakıyor gücü kadar olmasada çok iyi kaçıyor sessiz bir motor daha geniş focustan yol tutuş ikiside oldukça iyi astradaki sorunları göze alıyorsanız astra çok daha mantıklı

1.6 cdti astra hb kullanicisiyim. Dpf kronik bir ariza degil, araç yogun şehir ici kullanim sonrasi sik sik rejenerasyon surecine giriyor. Bu konuda panikleyecek bir durum yok. Soylediginiz gibi pek az yaktigi soylenemez,metropol illerde yogun şehir ici kullanimlarda 8.5 lt seviyelerini rahatça gorebilirsiniz, yol bilgisayari 0.8 lt kadar altinda kullanim gosterecektir. Ancak arac kullanim acisindan focus'dan daha konforlu geliyor bana. Arka diz mesafesi de focus a gore biraz daha basarili. Arac oldukca performansli ancak fransiz dizellere gore +1 /1,5 lt daha fazla tuketimi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Civic de güzel bir alternatif, biraz araştırma yapabilirsiniz. Hele benzin ve motorin e gelen zamdan sonra

• covert kullanıcısına yanıt
    Bence de çevrendekilere kulak ver Pişman olursun
  • 1 hafta 10 gündür bakıyorum. Araç fiyatları uçuk durumda.Kasım Aralık hatta Ocağa kadar bekleyebilirim.

• fiyatlar düşmez artar sen bekledikçe, ben motoru için astra alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sheyhzade26

1 hafta 10 gündür bakıyorum. Araç fiyatları uçuk durumda.Kasım Aralık hatta Ocağa kadar bekleyebilirim.

Fiyatlar düşmez hocam, ihtiyaç varsa en kısa sürede almak en iyisi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.