Şimdi Ara

NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.807
Cevap
7
Favori
215.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cihazınızın PC bağlantı modunun Depolama olduğundan emin olup bağlayın. Bağlıyken arkasındaki reset tuşuna sivri bir madde ile dokunun. Bu işlem bilgisayarınıza yeniden sinyal gönderecektir ve USB algılama tekrar çalışacaktır. Bir de böyle deneyin.

Bol şans
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Sayın @turkolog55

Cihazınızın PC bağlantı modunun Depolama olduğundan emin olup bağlayın. Bağlıyken arkasındaki reset tuşuna sivri bir madde ile dokunun. Bu işlem bilgisayarınıza yeniden sinyal gönderecektir ve USB algılama tekrar çalışacaktır. Bir de böyle deneyin.

Bol şans

Sayın DD252Admin ;

Kütle depolama olarak işaretli cihazım, söylediğinizi denedim ancak toolbox hala görmüyor cihazımı. Ama depolama bilgisayarım altında açılıyor yani dosyalara erişebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkolog55

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Orijinalden alıntı: turkolog55

Navigasyonu açamıyorum. Tıklıyorum ama öyle kalıyor. Donma da yok. başka bir menüye tıkladığımda o menü açılıyor. Son dakikasına kadar sorunsuz kullanıyordum ta ki software güncellemesi yapınca navigasyon açılmadı açılmıyor. Bir öneriniz var mı? Format falan atılıyor mu cihaza ? Ne yazıkki yedek almamıştım. Bilgisayara format atmadan önce yedek almıştım ama programı tekrar kurup appdata klasöründeki yedek klasörlerini değişsem de eski yedeği toolbox görmüyor.

Hocam öncelikle şu soruları sormam lazım:
    1- Cihaz açılıyor, ana menü geliyor (navigasyon, ayarlar, multimedya vb. seçeneklerin olduğu arayüz), ancak navigasyon butotnuna tıklayınca yazılım asla açılmıyor öyle mi? Yoksa hta mı veriyor?
    2- Daha önceki NAVIEXTRAS TOOLBOX güncelleme klasörleri (/Appdata/Roaming...) elinizde var mı?
    3- Cihaz menüsünde AYARLAR kısmında "Navigasyon yolu, Navi Path" gibi bir şey var mı? Navigayon yazılımının hangi adresten çalışacağı bazı cihazlarda ayarlanabilir...

Menü geliyor ve kilitlenme yok ise, navigasyon yazlımı açılmaya çalışılıyor ancak herhangi bir "error" uyarısı verip kapanıyorsa navigasyon yazılımı doğru klasörden ve doğru "EXE" dosyasından açılmaya çalışılıyordur.
    Eğer hiç tepki yok ise büyük olasılıkla ya EXE dosya silinmiştir ya da klasör olarak navigasyon yazılımı hepten silinmiştir. Ya da çalışma yolu (Navi path) yanlıştır.

Eski güncelleme klasörleri elinizde var ise hiç uğraşmayın, aynen dediklerimi yapın:

1- Cihazı önce sağlam bir USB kabloyla bilgisayara bağlayıp şu anki mevcut dosyaların tamamını Windows'tan "kopyala-yapıştır" yöntemiyle yedek alın.

2- Cihaza Windows altında bir güzel "FORMAT" çekin. Yalnız "FORMAT" atmadan önce navigasyon yazılımı hangi klasörde bulunuyor ona dikkat edin. "NNG, Navitech, IGO, PRIMO" gibi bir şeydir. Belki bir alt klasör daha vardır, örneğin "NNG/GPS" gibi.

3- Şimdi rahatça oynama yapabiliriz. Eski yedeklere gidin ve "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup" klasörüne kadar girin.
    Bu klasörün altında örneğin "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup\CK-XTF9-****-****-****\3476700\drive0\NNG" gibi bir klasör olacak ve içerisinde eski yedeğiniz var.
    O klasörü olduğu gibi cihazınıza kopyalayın. Kopyalarken ya da kopyaladıktan sonra da eskiden navigasyon yazılımının çalışma yolu neyse yenisinin de aynısı olmasına dikkat edin.

4- Cihazı tamamen kapatıp açın. Navigasyon butonuna tıklayın. Eski yedekli haliyle çalışacaktır. Daha sonra güncel "Naviextras Tootlbox" ile güncelleme yapabilirsiniz.

DD252admin ve Ulaş-ım hocam teşekkür ederim cevapalarınız için. önce sorularınıza cevap vereyim.

Bu arada DD252Admin hocam dediklerinizi yaptım ama fayda etmedi.

1. Cihaz açılıyor ana menü geliyor, navigasyona tıkladığımda açılmıyor ama hata da vermiyor ya da navi donmuyor, diğer menülerden birine tıkladığımdaaçılıyor.

2. Yedeğim mevcut. Ancak şöyle bir durum var. Ben bu konuda paylaşılan navigasyon açıkken kapatmadan (küçült menüsü eklenmiş ) işlemi yaptım. naviyi kapatmadan diğer menülere ulaşmak için. Bunu yaptığımdan beri yaklaşık bir senedir çok nadir ara ara yukarıda da paylaştığım resimdeki Application Error.. Application NNGNAVİ.Exe encountered a serious error and must shut down. hatası alıyordum. Ancak dediğim gibi güncellmeden önce navigasyon çalışıyordu. Güncelledim ve çalışmıyor. Şimdi ise dediklerinizi teker teker yaptım. Yolu gösterdim ve çalıştı. Ancak navigasyondayken usb kabloyu bağladığımda direk bu hatayı almaya başladım.

Sonuç olarak dedikleriniz yaparak navigasyonu çalıştırdım ancak şimdide navigasyonda iken cihazı bağladığımda direk bu hatayı alıyorum, navigasyondan çıkıp ana menüdeyken cihazı bağladığımda iseyine dosyalara ulaşabiliyorken windowstan toolbox programı kesinlikle cihazı görmüyor ve güncelleme yapamıyorum.

3. Var ve yolu gösterdim.

iyi bari.

En azindan bir arpa boyu yol almisiz, cihaz calisiyor.

Navigasyon yazilimi su an ilk calistigi klasorde mi peki? Navi yolunu hic degistirmeseydiniz yazilimi acacakmiydi?

Soyle ki: Ornegin bizdeki cihazlardan biri olan Navitech qxv-522 'yi guncellerken eger yazilimin calistigi klasor olmasi gereken gibi X:\NNG ise Naviextras Toolbox cihazin yazilimini kontrol edip guncelleme varsa bildiriyor.
    NNG klasorunun adinin sonuna bir ''-'' simgesi ekleyip ''NNG-'' yaptigimda yani adini degistirdigimde Naviextras yazilimi cihazin yazilimini yok sayiyor ve guncellemeyi birakin kontrol dahi etmiyor.

Bence son olarak sunu deneyin: Cihazin ilk giriste gelen ana menusundeki ayarlarda eger varsa ''Fabrika ayarlarina geri don'' butonuna tiklayip cihazi ilk gunku haline getirin, bu fabrika olayi yoksa da cihazin arkasindan ''RESET'' atin.. Sonra ana menuden navigasyona tiklayin. Eger navigasyon yazilimini aciyorsa tamam, yzzilim olmasi gereken klasordedir. Ancak acmaz ise klasor adi ya da dosya yolu olmasi gereken yerde degildir.
    iste o zaman dogru yolu bulmak lazim. Ya da dogru klasor adini... Bunu belki soyle ogrenebilirsiniz: Navi Path butonuna tiklayinca belki fabrika ayarlarindaki varsayilan yolu gosterir. Eger bu yol cikarsa yazilimi o yola uygun hale getirin. Bunda da calismazsa baska da aklima bir sey gelmiyor hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkür ederim bilgiler için. Akşam eve geldiğim sakin kafayla tekrar baktım. SHELL.İNF dosyasını yoktu onu kopyaladım ve kopyaladığımda toolbox cihazı tanıdı :) Sonra Content navi.exe dosyalarını olduğu gibi yapıştırmışım NNG klasörü oluşturup yaptım ve bütün güncellemeleri de yaptım artık sorunsuz kullanıyorum.

Tekrar tekrar teşekkür ederim ilginiz ve bilgileriniz için.
  • bişey sorucam bu navigasyon cihazından var bende güncelleme alırken hata ile karsılasıyorum çözümü nedir acaba naviextras toolbox ile yüklüyorum

toolbox da sürekli güncelleme gözüküyor harita güncelle diyorum bu hataları veriyor bu dosyaları yükliyemiyor yardımcı olursanız sevinirim

navigasyon cihazı acılıstan global_cfg not found diyor ve işlem yapamıyorum

bi şekilde actım cihazı global hatasını astım ama map güncellemesini alamıyorum hata veriyor

güncelle diyorum hata veriyor ve tekrar aynı güncelleme gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahTR -- 9 Haziran 2013; 18:35:14 >

• Arkadaşlar selam topic almış başını gidiyor.Bayağı okudum ama sorunuma çare bulamadım .

Bende navitech qx-b443 primo mevcut
    İşletim sistemim Windows 8
    Toolbox yüklü durumda
    Navigasyonu bilgisayara bağladığımda disk işareti ve pc görüntüsü çıkıyor.
    Reset tuşu ile tekrar bağlanmayı denedim ancak sonuç yok.

Sorunum ise toolbox ta cihaz bağlı gözükmüyor ve doğal olarak güncelleme yapamıyorum.

İlginize teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iStPaLaDiN

Arkadaşlar selam topic almış başını gidiyor.Bayağı okudum ama sorunuma çare bulamadım .

Bende navitech qx-b443 primo mevcut
    İşletim sistemim Windows 8
    Toolbox yüklü durumda
    Navigasyonu bilgisayara bağladığımda disk işareti ve pc görüntüsü çıkıyor.
    Reset tuşu ile tekrar bağlanmayı denedim ancak sonuç yok.

Sorunum ise toolbox ta cihaz bağlı gözükmüyor ve doğal olarak güncelleme yapamıyorum.

İlginize teşekkürler.

cihazı pc ye bağladığınızda pc cihazı harici disk olarak görüyormu?Görüyorsa Toolbox'ı açtığınızda toolbox'ta cihazı görecektir reset vs atmanıza gerek yok. Toolbox'ı açıp birazcık bekleyin.

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    hızlı dönüşünüz için teşekkürler.disk gibi görmüyor malesef
  • quote:

hızlı dönüşünüz için teşekkürler.disk gibi görmüyor malesef

Cihaz yanımda olmadığı için tam menüsünü bilmiyorum ama diğer/ayarlar menüsünde bağlantı seçeneği menüsü olması lazım oradan ismini yanlış hatırlamıyorsam usb/kütle depolama olanı seçmeniz lazım
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru hatırlıyorsunuz.Ama maalesef ona rağmen görmüyor.Windows 8 ile alakalı olabilir mi diye düşünüyorum ama sanırım değil. sarj oluyor.bağlanıyor gibi görünüyor ama hareket yok .:S güncelleme var mıydı bari en son yıl başından önce güncellemiştim.
  • quote:

Aynen doğru hatırlıyorsunuz.Ama maalesef ona rağmen görmüyor.Windows 8 ile alakalı olabilir mi diye düşünüyorum ama sanırım değil. sarj oluyor.bağlanıyor gibi görünüyor ama hareket yok .:S güncelleme var mıydı bari en son yıl başından önce güncellemiştim.

İşletim sisteminden olacağını sanmam ama kablodan olabilir.Olasılıkları yazayım ona göre denemeler yaparsınız.Kablonuzu değiştirip deneyin,PC nizin başka usb portlarında deneyin,imkanınız varsa başka pc de deneyin.
  • usbyi denedim ,portları denedim olmadı yarın şirkette başka bilgisayarda deneme yapmam gerekiyor.sonucu bildiririm teşekkürler.
  • B512 cihaz sahibiyim son yazilim guncellemesini primoyu gecen gun yaptim fakat programi acinca cihaz gps baglanmiyor eskisinin yedegini almistim ona geri döndüm sıkıntı yok neden olmuştu r yeni yazilimi kuramayacakmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Cihaza hiç hız kamerası noktası ekledinizmi? yada BURADAKİ dosyayı cihaza anlatıldığı gibi yükledinizmi?Yapmadıysanız yapın işlenmiş noktalarda uyarı alacaksınız.

2 gün önce navitech QXV 714 cihaz aldım..hız kamerasıyla alakalı olarak bu bazı ülkelerde yasal olmayabilir,devam etmek istermisiniz gibi bir uyarı çıkıyor..korkuma devam diyemiyorum..sanırım yanlış anlamadıysam ona devam dersem yoldaki radarları bana haber verecek...birde cihazımı pc ye bağladığımda naviextras ta kural dışı bağlantı tespit edildi......devam edilmesi durumunda yazılımınızdaki dosyalar bozulabilir diye uyarı geliyor..ne güncellemelere bakabildim ne yedek alabildim..ne yapmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim...saygılar..

• quote:

Cihaza hiç hız kamerası noktası ekledinizmi? yada BURADAKİ dosyayı cihaza anlatıldığı gibi yükledinizmi?Yapmadıysanız yapın işlenmiş noktalarda uyarı alacaksınız.

2 gün önce navitech QXV 714 cihaz aldım..hız kamerasıyla alakalı olarak bu bazı ülkelerde yasal olmayabilir,devam etmek istermisiniz gibi bir uyarı çıkıyor..korkuma devam diyemiyorum..sanırım yanlış anlamadıysam ona devam dersem yoldaki radarları bana haber verecek...birde cihazımı pc ye bağladığımda naviextras ta kural dışı bağlantı tespit edildi......devam edilmesi durumunda yazılımınızdaki dosyalar bozulabilir diye uyarı geliyor..ne güncellemelere bakabildim ne yedek alabildim..ne yapmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim...saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: _u_Ğ_u_R_

quote:

Hayır bu cihaz size yoldaki radarları tespit edip haber vermez zaten öyle bir durumu olsa bu cihazın ithalatı ve satışı yasak olur.Bu cihaza haritada bir nokta eklerseniz o noktayada hız sınırı vs eklediğinizde o noktaya yaklaşırken ve o noktadan geçerken sizi uyarır hepsi bu.Tıpkı yoldaki dikkat radar uyarı tabelası gibi.

• Merhaba Arkadaşlar,

qx-b512 promo Trafik Mesaj Sarj Adaptörü için Navitech alışveriş sitesindeki üç modelede baktım. desteklenen modeller içinde qx-b512 yok. bu modele sahip arkadaşlar dan uyumlu adaptör bulan var mı?
  • Arkadaşlar B433 Primo modelini bilgisayara bağlayınca sürekli git gel yapıyor bir türlü aleti tanımıyor , naviextras toolbarda aleti görmüyor driverı filan var mıdır bu aletin internette bulamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilge Dede

Arkadaşlar B433 Primo modelini bilgisayara bağlayınca sürekli git gel yapıyor bir türlü aleti tanımıyor , naviextras toolbarda aleti görmüyor driverı filan var mıdır bu aletin internette bulamadım?

Cihazı bilgisayardan ayırmadan arkasındaki reset noktasına basınız. Tanıyacaktır.
    Tanımazsa, bilgisayarınızı kapatıp açın; tekrar aynı işlemi yapın...

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Posedion777

Merhaba Arkadaşlar,

qx-b512 promo Trafik Mesaj Sarj Adaptörü için Navitech alışveriş sitesindeki üç modelede baktım. desteklenen modeller içinde qx-b512 yok. bu modele sahip arkadaşlar dan uyumlu adaptör bulan var mı?

Destek departmaınıa telefonla sorun veya mail atın;o belirsizlik bende de var...
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.