Şimdi Ara

NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.807
Cevap
7
Favori
215.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Ben QXB512 cihaz güncellemesini aldım; şimdi aparat sipariş edeceğim

Abi alınca deneyin bakalım Next 525 cihazınızda çalışacakmı?Next TBS aparat navitech cihazlarda çalışıyor navitech aparat next cihazlarda çalışıyormu acaba?

Tamam Üstad, denerim ilk fırsatta.
    Yalnız güncelleme konusunda tereddütüm var; Cihaz içeriği Fixlendi ve Global cfg güncellemesi geldi.
    Sanırım Aparat olmadan güncellemenin tam olarak yüklendiğini test edemeyeceğim...

• Abi firma sitesinde yazmış zaten şu modellere TMC güncellemesi diye olmuştur siz aparat alıp deneyin.:)
  • Bakın aparatlar bile ayrımcılık yapmıyor birbirleriyle uyum içinde çalışıyorken biz next navitech diye birbirimizi yemiyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

Bakın aparatlar bile ayrımcılık yapmıyor birbirleriyle uyum içinde çalışıyorken biz next navitech diye birbirimizi yemiyelim.

Haklısınız Lisans aparatta oluduğundan böyle sanırım yoksa cihaza lisanslı olsa oda çalışmaz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba

4 aydır navitech QXV-521 kullanıyorum.

Birkaç gün önce naviextras toolbox ile gncelleme yaptım.Güncelleme başarılı oldu fakat cihazın ekran klavyesi sapıttı.

Şöyle ki; hızlı yer ar dediğimde çıkan ekran klavyesinde karakterler yazılar herşey üst üste binmiş oluyor ve bu yüzden bir yer aratamıyorum.

Eski yedeğe dönünce düzeliyor ama bu sefer harita güncel olmuyor.

Ne yapmam lazım.
  • merhaba arkadaşlar,
    tmn-10 adaptörünü çakmak girişine bağlayıp, cihaza taktım fakat herhangi bir trafik uyarısı/bilgisi alamadım rota boyunca(istanbul, başakşehir-beykent). sizlerde durum nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazan84 -- 1 Mayıs 2013; 20:15:06 >
  • yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

merhaba arkadaşlar,
    tmn-10 adaptörünü çakmak girişine bağlayıp, cihaza taktım fakat herhangi bir trafik uyarısı/bilgisi alamadım rota boyunca(istanbul, başakşehir-beykent). sizlerde durum nasıl?

Cihazı tamamen kapatıp açtınız mı? Sys ve data içeriğini tekrar okusaydı. Bunu deneyin, sorun devam ederse değerlendirelim tekrar.
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

Cihazı tamamen kapatıp açtınız mı? Sys ve data içeriğini tekrar okusaydı. Bunu deneyin, sorun devam ederse değerlendirelim tekrar.

Navitech QXV-522 modelde de TBS takılınca uykudan sonra veri almakta sıkıntı çıkabiliyor.
    Next YE-G 555 cihazımda da aynı durum var. Bir de TBS takılıyken alet yazılımdan (PRIMO) uykuya dalarsa dalıyor, hani rota bitimide "hedefinize ulaştınız mı?" dediği yerde evet derseniz kapatır ya orası. Bu şekilde yazılımla uykuya alıyor. Güç butonu hiç bir şekilde tepki vermiyor.

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

öncelikle cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,
    evet cihazı kapayıp açtım, hatta dün tekrar kontrol ettim başka almadığım güncelleme kaldı mı diye. bugün tekrar yola çıktım, fakat herhangi bir trafik uyarısı almadım.

sinyal alıp almadığımızı yada trafik yoğunluk haritasını görebileceğimiz bir yer var mı? ben cihazı karıştırmama rağmen bulamadım (navitech qx-b512)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazan84 -- 5 Mayıs 2013; 23:02:28 >

• quote:

nda eski t

az önce toolboxu kurdum güncelleme var dedi yaptım. sonra cihazı bağladım yazılım güncellemesi mevcut dedi yedekleme almadan yaptım. bitince 4 adımlık işlem belirtti. cihazı sök
    n, navigasyonu açın ve kapatın. ama ben navigasyona tıkladığımda hiçbir hareket yok yani açılmıyor. cihazı tekrar bağladım Q4 harita güncellemesi yaptım ama değişen yok maalesef. nedir bu sorun arkadaşlar?
  • merhaba arkadaşları,

toolbox ile son güncellemeleri çektim, tms ikonu gps i açtığımda gözükmeye başladı fakat hiçbir trafik sinyali alamıyorum. ekranlar aşağıdaki gibi duruyor. yolda trafik yoğun olmasına rağmen (tem-topkapı bağlantı yolu), cihaz hiçbir uyarı vernedi. sanırım frekans aranıyor fakat bulunamıyor. sizce sorun ne olabilir, fikri olan var mı?

NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU
     NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU NAVİTECH QX SERİSİ SATIŞA SUNULDU

• SoftWare güncellemesi sorunsuz yapılmaktadır arkadaşlar; cihazınızı ayırıp, navigasyonu çalıştırıp uyduya bağlanacak ve sonra tekrar güncelleme kontrolu yapacaksınız.
    Kolay gelsin

• quote:

merhaba arkadaşları,

toolbox ile son güncellemeleri çektim, tms ikonu gps i açtığımda gözükmeye başladı fakat hiçbir trafik sinyali alamıyorum. ekranlar aşağıdaki gibi duruyor. yolda trafik yoğun olmasına rağmen (tem-topkapı bağlantı yolu), cihaz hiçbir uyarı vernedi. sanırım frekans aranıyor fakat bulunamıyor. sizce sorun ne olabilir, fikri olan var mı?

...

Cihazın uyarı vermemsi veya bildirimleri göstermemesi yayını alamamakla alakalıdr. Doğal olarak taramaya devam eder... Lisans kodunuzu paylaşmışsınız yanlış görmediysem; sakıncalıdır paylaşmayın. [Edit]Pardon değilmiş

TMC Alıcısı aracın çakmak şarjına takılı değil mi, diğer ucu da cihaza bağlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 12 Mayıs 2013; 10:58:30 >

• Evet alici cakmak sarjina bagli, diger ucu da cihaza takili. Radyo alicisi olan elips seklindeki plastik de torpidonun uzerinde, yani kosullar sinyal almaya uygun gozukuyor fakat gelen sinyal yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet alici cakmak sarjina bagli, diger ucu da cihaza takili. Radyo alicisi olan elips seklindeki plastik de torpidonun uzerinde, yani kosullar sinyal almaya uygun gozukuyor fakat gelen sinyal yok.

Dönem dönem kesiklikler oluyor; Alim bey'in yazdığı Başarsoft konusuna yazarsanız etkili bir cevap alınabilir, kesiklik falan olduysa yaşadığınız bölge için
  • quote:

SoftWare güncellemesi sorunsuz yapılmaktadır arkadaşlar; cihazınızı ayırıp, navigasyonu çalıştırıp uyduya bağlanacak ve sonra tekrar güncelleme kontrolu yapacaksınız.
    Kolay gelsin

Navigasyonu açamıyorum. Tıklıyorum ama öyle kalıyor. Donma da yok. başka bir menüye tıkladığımda o menü açılıyor. Son dakikasına kadar sorunsuz kullanıyordum ta ki software güncellemesi yapınca navigasyon açılmadı açılmıyor. Bir öneriniz var mı? Format falan atılıyor mu cihaza ? Ne yazıkki yedek almamıştım. Bilgisayara format atmadan önce yedek almıştım ama programı tekrar kurup appdata klasöründeki yedek klasörlerini değişsem de eski yedeği toolbox görmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkolog55

quote:

SoftWare güncellemesi sorunsuz yapılmaktadır arkadaşlar; cihazınızı ayırıp, navigasyonu çalıştırıp uyduya bağlanacak ve sonra tekrar güncelleme kontrolu yapacaksınız.
    Kolay gelsin

....

Navigasyonu açamıyorum. Tıklıyorum ama öyle kalıyor. Donma da yok. başka bir menüye tıkladığımda o menü açılıyor. Son dakikasına kadar sorunsuz kullanıyordum ta ki software güncellemesi yapınca navigasyon açılmadı açılmıyor. Bir öneriniz var mı? Format falan atılıyor mu cihaza ? Ne yazıkki yedek almamıştım. Bilgisayara format atmadan önce yedek almıştım ama programı tekrar kurup appdata klasöründeki yedek klasörlerini değişsem de eski yedeği toolbox görmüyor.

Cihaz içindeki Save klasörünü yedek alıp silin; sonra tekrar çalıştırın. İlk kurulum yapın açık alanda.
    Bakalım çalışacak mı?

• quote:

Hocam öncelikle şu soruları sormam lazım:
    1- Cihaz açılıyor, ana menü geliyor (navigasyon, ayarlar, multimedya vb. seçeneklerin olduğu arayüz), ancak navigasyon butotnuna tıklayınca yazılım asla açılmıyor öyle mi? Yoksa hta mı veriyor?
    2- Daha önceki NAVIEXTRAS TOOLBOX güncelleme klasörleri (/Appdata/Roaming...) elinizde var mı?
    3- Cihaz menüsünde AYARLAR kısmında "Navigasyon yolu, Navi Path" gibi bir şey var mı? Navigayon yazılımının hangi adresten çalışacağı bazı cihazlarda ayarlanabilir...

Menü geliyor ve kilitlenme yok ise, navigasyon yazlımı açılmaya çalışılıyor ancak herhangi bir "error" uyarısı verip kapanıyorsa navigasyon yazılımı doğru klasörden ve doğru "EXE" dosyasından açılmaya çalışılıyordur.
    Eğer hiç tepki yok ise büyük olasılıkla ya EXE dosya silinmiştir ya da klasör olarak navigasyon yazılımı hepten silinmiştir. Ya da çalışma yolu (Navi path) yanlıştır.

Eski güncelleme klasörleri elinizde var ise hiç uğraşmayın, aynen dediklerimi yapın:

1- Cihazı önce sağlam bir USB kabloyla bilgisayara bağlayıp şu anki mevcut dosyaların tamamını Windows'tan "kopyala-yapıştır" yöntemiyle yedek alın.

2- Cihaza Windows altında bir güzel "FORMAT" çekin. Yalnız "FORMAT" atmadan önce navigasyon yazılımı hangi klasörde bulunuyor ona dikkat edin. "NNG, Navitech, IGO, PRIMO" gibi bir şeydir. Belki bir alt klasör daha vardır, örneğin "NNG/GPS" gibi.

3- Şimdi rahatça oynama yapabiliriz. Eski yedeklere gidin ve "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup" klasörüne kadar girin.
    Bu klasörün altında örneğin "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup\CK-XTF9-****-****-****\3476700\drive0\NNG" gibi bir klasör olacak ve içerisinde eski yedeğiniz var.
    O klasörü olduğu gibi cihazınıza kopyalayın. Kopyalarken ya da kopyaladıktan sonra da eskiden navigasyon yazılımının çalışma yolu neyse yenisinin de aynısı olmasına dikkat edin.

4- Cihazı tamamen kapatıp açın. Navigasyon butonuna tıklayın. Eski yedekli haliyle çalışacaktır. Daha sonra güncel "Naviextras Tootlbox" ile güncelleme yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Hocam öncelikle şu soruları sormam lazım:
    1- Cihaz açılıyor, ana menü geliyor (navigasyon, ayarlar, multimedya vb. seçeneklerin olduğu arayüz), ancak navigasyon butotnuna tıklayınca yazılım asla açılmıyor öyle mi? Yoksa hta mı veriyor?
    2- Daha önceki NAVIEXTRAS TOOLBOX güncelleme klasörleri (/Appdata/Roaming...) elinizde var mı?
    3- Cihaz menüsünde AYARLAR kısmında "Navigasyon yolu, Navi Path" gibi bir şey var mı? Navigayon yazılımının hangi adresten çalışacağı bazı cihazlarda ayarlanabilir...

Menü geliyor ve kilitlenme yok ise, navigasyon yazlımı açılmaya çalışılıyor ancak herhangi bir "error" uyarısı verip kapanıyorsa navigasyon yazılımı doğru klasörden ve doğru "EXE" dosyasından açılmaya çalışılıyordur.
    Eğer hiç tepki yok ise büyük olasılıkla ya EXE dosya silinmiştir ya da klasör olarak navigasyon yazılımı hepten silinmiştir. Ya da çalışma yolu (Navi path) yanlıştır.

Eski güncelleme klasörleri elinizde var ise hiç uğraşmayın, aynen dediklerimi yapın:

1- Cihazı önce sağlam bir USB kabloyla bilgisayara bağlayıp şu anki mevcut dosyaların tamamını Windows'tan "kopyala-yapıştır" yöntemiyle yedek alın.

2- Cihaza Windows altında bir güzel "FORMAT" çekin. Yalnız "FORMAT" atmadan önce navigasyon yazılımı hangi klasörde bulunuyor ona dikkat edin. "NNG, Navitech, IGO, PRIMO" gibi bir şeydir. Belki bir alt klasör daha vardır, örneğin "NNG/GPS" gibi.

3- Şimdi rahatça oynama yapabiliriz. Eski yedeklere gidin ve "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup" klasörüne kadar girin.
    Bu klasörün altında örneğin "C:\Users\TURKOLOG55\AppData\Roaming\naviextras\backup\CK-XTF9-****-****-****\3476700\drive0\NNG" gibi bir klasör olacak ve içerisinde eski yedeğiniz var.
    O klasörü olduğu gibi cihazınıza kopyalayın. Kopyalarken ya da kopyaladıktan sonra da eskiden navigasyon yazılımının çalışma yolu neyse yenisinin de aynısı olmasına dikkat edin.

4- Cihazı tamamen kapatıp açın. Navigasyon butonuna tıklayın. Eski yedekli haliyle çalışacaktır. Daha sonra güncel "Naviextras Tootlbox" ile güncelleme yapabilirsiniz.

DD252admin ve Ulaş-ım hocam teşekkür ederim cevapalarınız için. önce sorularınıza cevap vereyim.

Bu arada DD252Admin hocam dediklerinizi yaptım ama fayda etmedi.

1. Cihaz açılıyor ana menü geliyor, navigasyona tıkladığımda açılmıyor ama hata da vermiyor ya da navi donmuyor, diğer menülerden birine tıkladığımdaaçılıyor.

2. Yedeğim mevcut. Ancak şöyle bir durum var. Ben bu konuda paylaşılan navigasyon açıkken kapatmadan (küçült menüsü eklenmiş ) işlemi yaptım. naviyi kapatmadan diğer menülere ulaşmak için. Bunu yaptığımdan beri yaklaşık bir senedir çok nadir ara ara yukarıda da paylaştığım resimdeki Application Error.. Application NNGNAVİ.Exe encountered a serious error and must shut down. hatası alıyordum. Ancak dediğim gibi güncellmeden önce navigasyon çalışıyordu. Güncelledim ve çalışmıyor. Şimdi ise dediklerinizi teker teker yaptım. Yolu gösterdim ve çalıştı. Ancak navigasyondayken usb kabloyu bağladığımda direk bu hatayı almaya başladım.

Sonuç olarak dedikleriniz yaparak navigasyonu çalıştırdım ancak şimdide navigasyonda iken cihazı bağladığımda direk bu hatayı alıyorum, navigasyondan çıkıp ana menüdeyken cihazı bağladığımda iseyine dosyalara ulaşabiliyorken windowstan toolbox programı kesinlikle cihazı görmüyor ve güncelleme yapamıyorum.

3. Var ve yolu gösterdim.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.