Şimdi Ara

Navitech Nav-DX 9000 veya Navitech DTV-8600 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
4
Favori
97.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: masumbad

Bu arada saolsun @gokhanbingul kardeşim yazılımı gönderdi fakat sanırım sd kartın dosya biçimi farklı. Orjinal sd kartta ki yazılımı başka bir sd karta atınca çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Hocam senin adına çok üzüldüm. Bisürü para verip karşılığını alamayınca çok morali bozuluyor insanın.

Yukarıda uyduları bulmuyor demişsin. Navigasyon açılıyor da uyduları mı bulmuyor? Yoksa hiç açılmıyor mu? Benim başıma geldiği için söylüyorum, navigasyon antenin bozuk da olabilir veya benim aracımdaki gibi ön cam GPS sinyalini engelliyor olabilir. Eğer sorunun sadece uyduları bulmamaksa bence anteni aracın dışına çıkarıp dene.

Yada SD kartı takıp cihazı açtıktan sonra reset at. Bazen saçmalayınca düzeliyo reset atınca.

• quote:

Bu arada saolsun @gokhanbingul kardeşim yazılımı gönderdi fakat sanırım sd kartın dosya biçimi farklı. Orjinal sd kartta ki yazılımı başka bir sd karta atınca çalışmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Aslında daha önce bir arkadaşımızın başına daha geldi forumda okumuşsunuzdur belki. karta format atılmış o arkadaşa da yazılımı yollamıştım. orjinal karta yazılımı yükleyip çalıştırdı. ama galiba kartta farklı bir özellik var boş bir sd karta ben de yazılımı yükledim ve navigasyona taktım. ama olmuyor. aplication patch yazılı ekranda kalıyor. dosya sistemi fat olarak geçiyor orjinal kartın. tüm sistemlerde denedim (ntfs-fat32-fat-exfat) ama olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

quote:

Hocam senin adına çok üzüldüm. Bisürü para verip karşılığını alamayınca çok morali bozuluyor insanın.

Yukarıda uyduları bulmuyor demişsin. Navigasyon açılıyor da uyduları mı bulmuyor? Yoksa hiç açılmıyor mu? Benim başıma geldiği için söylüyorum, navigasyon antenin bozuk da olabilir veya benim aracımdaki gibi ön cam GPS sinyalini engelliyor olabilir. Eğer sorunun sadece uyduları bulmamaksa bence anteni aracın dışına çıkarıp dene.

Yada SD kartı takıp cihazı açtıktan sonra reset at. Bazen saçmalayınca düzeliyo reset atınca.

Sizin sorunları da okudum kardeşim. Başka yazılım yükleyince çalışıyor yani adres girebiliyorum fakat adres bulup git dediğimde öyle kalıyor. Anteni dışarıya çıkardım hatta yüksek bir yere de çıktım ama yine bir hareket olmadı. Şuan antende sorun olup olmadığını test edemiyorum maalesef yani yazılımdan kaynaklı da olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmnHoca

Arkadaşlar merhaba;
    21 Şubat'da Bimeks'den indirimli olarak 650 TL aldığım Dx-9000 cihazını geçtiğimiz cumartesi günü servisinde bağlattım. Fakat kutunun içerisinden navigasyon yazılımının yüklü olduğu sd kart çıkmadı, yani ben yazılımın sd kart da olduğunu bilmiyordum. Kutu içinden de sd kart çıkmadı. Ürününün montajını yapan servis elemanları kutu içerisinden kartın çıkmadığını, bu durumda cihazın navigasyon özelliğinin çalışmayacağını söylediler. Bende kendim boş bir sd kart alıp internette ki yazılımları denedim fakat hiçbir yazılım çalışmadı, yani harita ekranı geliyor fakat hiçbir şekilde uyduyla bağlantı kurulmuyor. Sorun yazılımdan mı yoksa cihazdan mı bilmiyorum. Navitech firması kutunun içinden yazılımın çıkmaması imkansız satın aldığınız yerle veya bağlattığınız yerle görüşün diyorlar. Bağlattığım yer içinden çıkmadı diyor, aldığım yer bizde eksik ürün olmaz diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ürünü kullanan arkadaşlar yazılımı bana da gönderebilirse çok sevinirim. En azından sorun yazılımdan mı kaynaklanıyor yoksa cihazdan mı kaynaklanıyor onu tespit ederim.

İnanın hevesim kursağımda kaldı bi sürü borcun içinde heves ettim aldım şimdide resmen hiç bir işe yaramıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsayli -- 8 Şubat 2019; 14:55:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dsayli

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    21 Şubat'da Bimeks'den indirimli olarak 650 TL aldığım Dx-9000 cihazını geçtiğimiz cumartesi günü servisinde bağlattım. Fakat kutunun içerisinden navigasyon yazılımının yüklü olduğu sd kart çıkmadı, yani ben yazılımın sd kart da olduğunu bilmiyordum. Kutu içinden de sd kart çıkmadı. Ürününün montajını yapan servis elemanları kutu içerisinden kartın çıkmadığını, bu durumda cihazın navigasyon özelliğinin çalışmayacağını söylediler. Bende kendim boş bir sd kart alıp internette ki yazılımları denedim fakat hiçbir yazılım çalışmadı, yani harita ekranı geliyor fakat hiçbir şekilde uyduyla bağlantı kurulmuyor. Sorun yazılımdan mı yoksa cihazdan mı bilmiyorum. Navitech firması kutunun içinden yazılımın çıkmaması imkansız satın aldığınız yerle veya bağlattığınız yerle görüşün diyorlar. Bağlattığım yer içinden çıkmadı diyor, aldığım yer bizde eksik ürün olmaz diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ürünü kullanan arkadaşlar yazılımı bana da gönderebilirse çok sevinirim. En azından sorun yazılımdan mı kaynaklanıyor yoksa cihazdan mı kaynaklanıyor onu tespit ederim.

İnanın hevesim kursağımda kaldı bi sürü borcun içinde heves ettim aldım şimdide resmen hiç bir işe yaramıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhabalar,

aynı durum bende de var. Kutudan SD kart çıkmadı. Ürünü bugün aldım. Navitech e mail attım bakalım ne olacak?

Navitech mümkün değil diyor sözde 2-3 kere kontrol ediyorlarmış. Nerden aldın ürünü?

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba;

merhabalar,

aynı durum bende de var. Kutudan SD kart çıkmadı. Ürünü bugün aldım. Navitech e mail attım bakalım ne olacak?

Navitech mümkün değil diyor sözde 2-3 kere kontrol ediyorlarmış. Nerden aldın ürünü?

Alıntıları Göster
    Bimeks ten aldım. Faturaya da not olarak yazdırdım eksik olan kartı.
    İki taraftan biri çözecek meseleyi. Olmadı iade ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsayli -- 11 Mart 2012; 12:28:28 >

• quote:

Navitech firması adeta banane kardeşim sd kartıyla birlikte alsaydın şeklinde yanıt veriyor. Çözerse yine Bimeks çözecek bu işi. Çözmezlerse de hem bimeks'i hemde Navitech'i yetkili serviste tutturduğum tutanak ile mahkemeye vereceğim.
  • Umarım problemini çözebilirsin. Yarın firmayı ben de arayacağım. Bahsettiğin gibi bir yanıt verirlerse ürünü iade ya da Bimeks ten kart bedeli kadar indirim isteyeceğim.
  • arkadaşlar merhaba,
    dx9000 modelini almak istiyorum fakat bimeks haricinde hiçbir firmada yok. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

ayrıca kutudan sd kart çıkmayan arkadaşlar: şu anda bimekste bu cihaz için "seri sonu-kusurlu ürün- teşhir ürünü" yazıyor. sd kart bu yüzden çıkmıyor olabilir mi?

şimdiden teşekkürler yardımlarınız için. iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

arkadaşlar merhaba,
    dx9000 modelini almak istiyorum fakat bimeks haricinde hiçbir firmada yok. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

ayrıca kutudan sd kart çıkmayan arkadaşlar: şu anda bimekste bu cihaz için "seri sonu-kusurlu ürün- teşhir ürünü" yazıyor. sd kart bu yüzden çıkmıyor olabilir mi?

Bence alma kardeşim uzak dur navitech'den. Aynı özelliklere sahip alman malı avt markalı bir ürün var onu araştır. Hepsiburada da xetec marka var ona da bakabilirsin. Xetec'in fiyatı da çok uygun.

Navitech bimeks dışında sahibinden.com'da var.

Ayrıca ben satın aldığımda seri sonu kusurlu ürün demediler. Hatta raftaki fiyatı 805 TL idi kasaya gittim sordum kasada indirim oluyor dediler. Tamam dedim ürünü aldım geldim paketleyip teslim ettiler. Bu ürün kusurlu olduğu için indirimli demediler. Ki internet sitelerinde de öyle ibare yoktu. Belki şikayetler arttığı için şimdi kusurlu ürün diyorlardır.

Navitech firmasınun kutu üzerine yazması gerekiyor yazılımın micro sd kart içinde geldiğini ki alırken kontrol edebilelim. Bilgilendirmedikleri için navitech firmasını, eksik parçalı ürün satmaktan da bimeksi şikayet edeceğim.

• Arkadaşlar bilginiz olsun diye yazıyorum 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince eğer aldığınız ürün ayıplı ise aşağıdaki hükümler uygulanıyor:

Ayıplı Mal
    Madde 4- Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.
    Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

arkadaşlar merhaba,

Sahibinden.com da var. Neden kusurlu ürün olduğunu öğrenebililr misin?
    Kart nedeniyle mi acaba?
  • quote:

quote:

Navitech firması adeta banane kardeşim sd kartıyla birlikte alsaydın şeklinde yanıt veriyor. Çözerse yine Bimeks çözecek bu işi. Çözmezlerse de hem bimeks'i hemde Navitech'i yetkili serviste tutturduğum tutanak ile mahkemeye vereceğim.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsayli -- 8 Şubat 2019; 14:59:5 >

• Aklıma gelen teşhir urunundeki sd kartın bir sekilde kaybolmuş olması.
  • @dsayli dostum sen hangi bimeks'den almıştın? Ben eskişehirden aldım ve ellerinde hiç kalmamış son ürünü ben almışım. Dün piranha marka bir ürünün hafıza kartını göndermişler ama tabi ki çalışmadı. Bende kargo görevlisine geri verdim. Durumla ilgileneceklerini söylediler. Bekliyorum bir-iki güne kadar orijinal hafıza kartını temin etmezlerse dava açacağım.
  • quote:

@dsayli dostum sen hangi bimeks'den almıştın? Ben eskişehirden aldım ve ellerinde hiç kalmamış son ürünü ben almışım. Dün piranha marka bir ürünün hafıza kartını göndermişler ama tabi ki çalışmadı. Bende kargo görevlisine geri verdim. Durumla ilgileneceklerini söylediler. Bekliyorum bir-iki güne kadar orijinal hafıza kartını temin etmezlerse dava açacağım.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsayli -- 6 Şubat 2019; 15:11:22 >
  • nvitech in bir modeli daha var

http://www.bimeks.com.tr/urun/122333/navitech-nx-211f-navigasyon-oto-teyp.aspx

hangisi daha iyidir neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_A_War

nvitech in bir modeli daha var

http://www.bimeks.com.tr/urun/122333/navitech-nx-211f-navigasyon-oto-teyp.aspx

hangisi daha iyidir neden?

Dx-9000 hakkında ayrıntılı teknik bilgim yok ama verdiğin linkteki cihazın özelliklerinde işlemcisine vurgu yapılmış sanki daha iyi gibi tasarım olarak da daha hoş duruyor.
  • Merhabalar...
    Bu nx211 accent eralara uyumlumudur acaba takınca sağdan soldan taşma yaşanır mı bilen var mıdır.....
  • Yazılım sorunum hala çözülmedi bimex firmadan kartı istemiş 2 haftadır gelmesini bekliyoruz. Bu arada cihazın polo classic'de nasıl durduğunu merak eden için fotoğraflarını paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmnHoca -- 2 Nisan 2012; 16:48:17 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.