Şimdi Ara

NATRO XSERVER Kullanan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Farklı bir firmadan hizmet alıyorum. Hosting de bir çok sıkıntılar yaşadım kapatılma, durdurulma gibi. Sunucu almak istiyorum ve biraz araştırma yaptım natro'nun Xserver ürününü önerenler oldu. bir kaç araştırma yazısı da okudum olumlu yöndeydi görüşler ama belki donanım haber de tecrübeli arkadaşlar vardır. Hem natro nasıl ? Hem ürünü nasıl sizlerden de duymak isterim.

Ürün bu :http://www.natro.com/SunucuHizmetleri/XServer.asp

• Natro kullanmışlığım var. Ekşi Sözlük'te yazan şeylerin çoğu doğru :) Agresif, bir türlü ulaşılamayan, oldu da ulaşılırsa da ticket açmamı isteyen ve ticket açtıktan sonra ergen triplerinde cevap yazan teknik destek ekibiyle tamamen işlevsiz bir firma. Türkiye'de iyi hosting yapan firmalar var, ancak fiyatları yurtdışındakilere göre yüksek. Eğer sunucunun yeri önemli değilse ve fiyata önem veriyorsan yurtdışındakilere bakmanı tavsiye ederim. Hem vpn de kurup kullanabilirsin :)

Yurtdışındakilere öneri istersen de kullanmak istediğin serverların büyüklüğüne göre Amazon AWS, Google Cloud Platform, Microsoft Azure (pahalı), Blue Host, Host Monster, Digital Ocean, Hostgator gibi firmalara bakabilirsin. İnternetten de kullanıcı yorumlarına bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 28 Mayıs 2014; 23:42:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eclipse.

Natro kullanmışlığım var. Ekşi Sözlük'te yazan şeylerin çoğu doğru :) Agresif, bir türlü ulaşılamayan, oldu da ulaşılırsa da ticket açmamı isteyen ve ticket açtıktan sonra ergen triplerinde cevap yazan teknik destek ekibiyle tamamen işlevsiz bir firma. Türkiye'de iyi hosting yapan firmalar var, ancak fiyatları yurtdışındakilere göre yüksek. Eğer sunucunun yeri önemli değilse ve fiyata önem veriyorsan yurtdışındakilere bakmanı tavsiye ederim. Hem vpn de kurup kullanabilirsin :)

Yurtdışındakilere öneri istersen de kullanmak istediğin serverların büyüklüğüne göre Amazon AWS, Google Cloud Platform, Microsoft Azure (pahalı), Blue Host, Host Monster, Digital Ocean, Hostgator gibi firmalara bakabilirsin. İnternetten de kullanıcı yorumlarına bakabilirsin.

Hocam yanlışınız olmasın natro'ya

1.) telefon numaralarından
    2.) müşteri panellerinden destek oluşturabiliyorsun
    3.) canlı destekleri var sitelerinde
    4.) sosyal medya kanallarından ulaşabiliyorsun

5.'de vardı unuttum :D ama ben bunları kullanıyorum.Kolay ulaşabiliyorum yani her kanaldan destek veriyorlar ve verilen cevaplar beni tatmin ediyor işimi çözüyorlar. Fiyat olarak ise görüşten görüşe göre değişir yurt dışından daha ucuza alırsın hizmeti ama destek alamazsın. Türkiye'de internetin bile maaliyetleri yüksek olduğu için pahalı olabiliyor ama destekde veriyorlar ki önemlisi destek bence.

Forumlarda görüyorum go daddy adamın domainini kapatmış hesabını banlamış. Şimdi bu kişi nerelere gitsin neler yapsın. Muhattabı yok. Veya hosting de yine muhattabı yok. Türk firmalardan hizmet alın derim parası önemli değilse çünkü en azından karşınızda bir muhattap bir destek bulursunuz.

• Enteresan. Bana kötü anlar da denk gelmiş olabilir. Natro'ya dair tek hatırladığım şey yüzümün gülmemesi :D

Aws, google ve microsoft destek için para istiyor, hem de az uz değil. Destek konusuna değinmen iyi oldu. Ancak şu an kullandığımız firmada destekten çok memnun kaldım.

Go Daddy ile iş yapan kişileri anlamıyorum zaten ben. İnternet üzerindeki en sıkıntılı firmalardan biri olabilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 29 Mayıs 2014; 9:54:36 >
  • Godaddy ile sadece ucuz diye iş yapıyorlar promosyon kodları var diye fakat promosyon kodunu ilk sene kullanıyorsun sonrasında sana 5katı falan maliyet çıkarıyor alan adını uzatman için bende hiç önermiyorum
  • Hocam natro'dan alıyorum hizmetlerimi ssl'ine kadar. Başka bir firma ile çalışmıyorum. Çok fazla sitem var hem kendime ait hem müşterilerime beni yüz üstü bırakmadılar çok şükür. Destek hizmetleri çok iyidir ulaşamamanız için elektrik , telefon internet hepsinin kesik olması gerek Gece gündüz dilediğiniz zaman arayabilir ulaşabilirsiniz.
    Bir sorun yaşadığınız da zaten bir çok destek kanalları var yarı yolda bırakmıyorlar. Başka bir firmaya ihtiyaç duymadım hiç öyle söyleyeyim.

Natro Xserver hizmetine gelince ;

Sağladığı performansa göre ücreti çok da aşırı pahalı değil hocam yönetilebilirlik ve taşınabilirlik anlamında çok iyi eğer paylaşımlı sunucu da performans verimli alamadığında tercih edersen iyi olur. Başka sunucuya aktarabiliyorsun içerisinde ki dosyaları ve sınırsız yükseltebiliyorsun yani kısıtlı donanımlarla kalmıyorsun. Bunlara ek Natro'nun belli sağlamış olduğu ücretsiz özellikler de var DDos koruması vs. gibi.

• Hocam burada daha önceden Natro'nun Xserver ürününün incelemesi yapılmış detaylı inceleyebilirsin.

http://www.webhostingturkey.com/post/2013/11/03/Natro-xServer-Incelemesi.aspx

Vesselam, İyi performans sağladığı yazılmış. Linke göz atarsan netleştirirsin bence fikrini hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: xml-arif

quote:

Natro kullanmışlığım var. Ekşi Sözlük'te yazan şeylerin çoğu doğru :) Agresif, bir türlü ulaşılamayan, oldu da ulaşılırsa da ticket açmamı isteyen ve ticket açtıktan sonra ergen triplerinde cevap yazan teknik destek ekibiyle tamamen işlevsiz bir firma. Türkiye'de iyi hosting yapan firmalar var, ancak fiyatları yurtdışındakilere göre yüksek. Eğer sunucunun yeri önemli değilse ve fiyata önem veriyorsan yurtdışındakilere bakmanı tavsiye ederim. Hem vpn de kurup kullanabilirsin :)

5.'de vardı unuttum :D ama ben bunları kullanıyorum.Kolay ulaşabiliyorum yani her kanaldan destek veriyorlar ve verilen cevaplar beni tatmin ediyor işimi çözüyorlar. Fiyat olarak ise görüşten görüşe göre değişir yurt dışından daha ucuza alırsın hizmeti ama destek alamazsın. Türkiye'de internetin bile maaliyetleri yüksek olduğu için pahalı olabiliyor ama destekde veriyorlar ki önemlisi destek bence.

Forumlarda görüyorum go daddy adamın domainini kapatmış hesabını banlamış. Şimdi bu kişi nerelere gitsin neler yapsın. Muhattabı yok. Veya hosting de yine muhattabı yok. Türk firmalardan hizmet alın derim parası önemli değilse çünkü en azından karşınızda bir muhattap bir destek bulursunuz.

hayır benim anlamadığım hem insanların görüşünü sormuşsun nasıldır diye. sonra da 4-5 maddeyle firmayı sonuna kadar savunmuşsun. madem biliyorsun güzel ve iyi bir firma olduğunu o zaman sormadan git al. insanların yorumunu merak ediyorsan o zaman da eleştiriyi dinle. amacın ne çözemedim. sen kötü bi şeyle karşılaşmamış olabilirsin fakat arkadaş karşılaşmış ve onu yazmış. firma senin mi ki savundun hemen?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimcan06

quote:

Orijinalden alıntı: xml-arif

quote:

hayır benim anlamadığım hem insanların görüşünü sormuşsun nasıldır diye. sonra da 4-5 maddeyle firmayı sonuna kadar savunmuşsun. madem biliyorsun güzel ve iyi bir firma olduğunu o zaman sormadan git al. insanların yorumunu merak ediyorsan o zaman da eleştiriyi dinle. amacın ne çözemedim. sen kötü bi şeyle karşılaşmamış olabilirsin fakat arkadaş karşılaşmış ve onu yazmış. firma senin mi ki savundun hemen?

Hocam soruyu ben sormuştum şaşırdınız sanırım olumlu yönde gelişti fikirlerim hizmetimi de satın aldım. Arkadaşların yorumlarına güvenerek birazda başka yerlerde araştırdım bir kaç kötü yorum gördüm ama aldım neticesinde ürünü. Yakın zamanda sitelerimi vs. taşiyacağım görüş ve fikirlerimi bu konu altından belirtirim.

• Eylül 2013'den beri kullanıyorum bu ürünü. Bu zamana kadar bir kere kısa süreli sıkıntı yaşadım. Tavsiye ederim. Merak eden arkadaşlar skype: butamedya
  • Teşekkürler hocam ekliyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aypa

Eylül 2013'den beri kullanıyorum bu ürünü. Bu zamana kadar bir kere kısa süreli sıkıntı yaşadım. Tavsiye ederim. Merak eden arkadaşlar skype: butamedya

hocam bende x server arastırıyorum x serwer kulandınız site adını yazarmısınız
    birde x serwer hangi ozellkde aldınız
    eyer imzanızdaki sitede kullanıyorsanız acılıs hızı cok kotu
  • Merhabalar

Bende turkiyeden sunucu almak istiyorum

Bu xserver fiyat açısından kafa karıştırıyor natrodan bu hizmeti kullanan arkadaşlar son durum nedir? Ayrılmış sunucuya göre sitelerin açılış hızı nasıl memnunun musunuz? Bir kaç xserverda çalışan site ismi verebilir misiniz açılış testi yapmak isterim siizn için bir mahsuru yok ise.

Şimdi bir server kurduktan sonra sıkıntı çıkınca web sitlerini başka servera taşıması ölüm. Maillerini düzenle haber ver . Tekrar kapa baya sıkıntılı bir süreç

Kullanım amacı wrod press tabalı siteleri çalıştırabileceğim bir server ihtiyacım var. ayrılmış mı yoksa xserver mı seçsem bi türlü karar veremedim.

Kullanan arkadaşlar yorum ve fikirlerini yazarlarsa çok iyi olur.

bu konuda yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
  • Ben Bu Konuda Sizewww.batihost.com Sitesini Tavsiye Ediyorum O Zaman Locallerinin Sunucularının Hepsi Yurt Dışı Uygun ve Yardım Konusunda da Bire Bir Muhattap...

Natro Bir Cacık Değil... Geçen Senelerde Sitelerini Hacklemişlerdi Sağlam Olsaydı Kendi Sitesini Vermezdi..!
  • natro konusunda laf ettirmem. şöyleki natroda bir sunucu hizmetimi sonlandırdım. ve içinden 300 küsür kullanıcılı veritabanımı aldım. erişim kesildi ve şu tarihe kadar yenilenmezse sunucu içindeki bilgiler tamamen silinecekti yani sunucu format yiyecekti. herneyse ben kendi bilgisayarımdaki veritabanını kaybettim. ulaşamadım. durumu natroya bildirdim ve sunucuyu bir iki günlük erişime açtılar ve süreyi uzattılar. bende içeri girip veritabanının scriptini aldım. yani bunu hangi firma yapar. hostgator mu veya başka birisi mi. adamın yüzüne bakmazlar böyle bişey söyleyince.
    böyle babacan bir firmadır natro.
    sistem konusunda hiç bilgim yokken sıfırdan o dediğiniz ticketlar açarak sitemi ayağa kaldırmış firmadır. şöyle yapacan böyle yapacan diyerek. gerektiğinde screenshot yollayarak.
  • https://experbilisim.org/sanal-sunucu.php

Ben BURDAN ALDIM MEMNUNUM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.