Şimdi Ara

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.200
Cevap
15
Favori
105.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar..Forumda bu kartı kullananların sayısının epey fazla olmasına rağmen deneyimlerimizi sorunlarımı tartışacak 990XA-UD3 için bir sayfa olmadığını farkettim...Ve birkaç arkadaş ile konuştuktan sonra bu sayfayı açmaya karar verdim.Başlangıç için sadece ürün ile ilgili resim,bilgi v.b. dökümanlar paylaşıyorum.Sonrasında sizlerin OC deneyimlerinizde bu sayfaya taşınacaktır.

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

KONUYA AİT İMZA ÖRNEĞİ AŞAĞIDADIR..GEREKLİ KODU İMZA BÖLÜMÜNE KOPYALA-YAPIŞTIR YAPMANIZ YETERLİDİR

[center][image]https://store.donanimhaber.com/c8/ea/36/c8ea362efda11c16c1a827de0ed151fd.jpg[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_57572343/tm.htm][size=2][font="Trebuchet MS"][color=#0066FF]///Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü\\\
    [/color][/font][/size][/center][/link]

---------------------------------------------------------------------------
    KULÜP ÜYELERİ LİSTESİ

1)KoUg
    2)Miralay25
    3)berdush42
    4)msakdogan
    5)asiruhfear
    6)realthing
    7)ALO_45
    8)ophion84
    9)kepezulus
    10)Lionheart
    11)mob411
    12)metaform81
    13)ozgurozgel
    14)Reobig
    15)sky__walker(DH Yönetici)
    16)Never More
    17)kjhg
    18)d33p3r
    19)RafiQ_Shia
    20)el_nino_09
    21)AFSNKS
    22)LoST_PaTRoL®
    23)CavaLieR-G
    24)ibrahimcan34
    25)twkadir
    26)low
    27)Wolftired
    28)ekoksoy
    29)xdeliruzgar
    30)kaiser_q
    31)beytekin45
    32)emre sönmez
    33)scorpion7777
    34)free_whitewolf
    35)**3A**
    36)alican_kirac33
    37)profzora
    38)fatihtosun
    39)bethesna
    40)tarkanaslan
    41)inibarva
    42)ua_anil
    43)-BUR@K-
    44)ramazan_yıldız
    45)muRTah
    46)taner-antalya
    47)senol2985
    48)alphanos
    49)caladvwch
    50)KaNKaWaReZ
    51)zeg392
    52)CVenturas
    53)bLeasT
    54)Ewarrr
    55)Feanor Tasartir
    56)historicalmann
    57)AhmetY58
    58)spetsna7

---------------------------------------------------------------------------

Son Bios

Ürün Detayları

Video İnceleme

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    SSD DİSK İLE KULLANILACAĞI TAKDİRDE DİSKE YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

1)Diskin geri yükleme noktası oluşturmasını kaptmamız gerekiyor..Bilgisayarım sağ klik>özellikler>sistem koruması>sistem koruması>İlgili diski seçip yapılandıra girip sistem korumasını kapat seçeneğini seçiyoruz.

2)Bu seçenek çok önemli diskimizde tahmini 6-8GB lık boş alan açacaktır..Bilgisayarım sağ klik>özellikler>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş sekmesi>performans bölümündeki ayarlar kısmına girin..Oradan tekrar gelişmiş kısmına girerek çıkan sayfada sanal bellek bölümündeki değiştir kısmına girin.İlgili diski seçtikten sonra disk belleği dosyası yok seçeneğini işaretleyiniz..

3)Trim desteğini kontrol etmek..Biliyorsunuz trim desteğimizin hep açık olması gerekiyor..Bunun için başlat>çalıştır kısmına cmd yazdıktan sonra ilgili pencereye fsutil behavior query disabledeletenotify yazın..
    DisableDeleteNotify = 0 TRIM Aktif demektir.
    DisableDeleteNotify = 1 TRIM Kapalı demektir.

4)Diskimiz(mesela c) sağ klik>özellikler dedikten sonra karşımıza çıkan sayfada en alt seçenekte Bu sürücüdeki dosyaların,dosya özelliklerine ek olarak....diye giden bir seçeneğimiz var.Oradaki tiki kaldıralım..Karşımıza iki şıklı bir seçenek çıkacak sadece c gibi birşey seçiyorduk onu tam hatırlayamadım..Üsttekini seçmiştim.

5)Yapmamız gereken son işleme geldik arkadaşlar..Bilgisayarım sağ klik>yönet>aygıt yöneticisi>buradan ilgili ssd diskimizi çift tıklayıp açalım.İlkeler sekmesindeki Windows aygıtta önbelleğe yazma arabelleğini temizlemeyi kapat seçeneğiz seçili olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoUg -- 21 Ocak 2015; 16:22:26 >

• Süper olmuş eline sağlık..Sen açmasan ben açacaktım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ungrybirds

Süper olmuş eline sağlık..Sen açmasan ben açacaktım artık

Eyvallah İrfan kardeşim..Ben belki becerem diye birkaç arkadaşa söyledim..Ama biraz uğraştım bu çıktı.Bunla idare edin şimdilik.Zamanla ilk sayfada daha güzel şeyler paylaşırız.Aslında amaç deneyim/sorun paylaşmak..Arada sorunu olan kullanıcılar anakart bölümüne konu açıyor ancak bunu tek başlıkta toplayalım dedim.
  • Güzel kart ama forumda 3-5 kişinin bios sorunu yüzünden onlarca kişi m5a97 ve m5a99x kaydı.
  • Ben de bu anakarttan kullanıyorum. Haziran 2011 Türkiyeye girmesine rağmen ben biraz geç aldım. Kasım 2011 gibi edindim. Önceden 890GPA vardı elimde. O anakartla arasındaki farkı şöyle özetleyeyim. Önceki anakartımın masaüstünde tepkime süresi daha uzundu. Bu anakartta hızı bariz hissettim.Ben anakartla herhangi bir sorun yaşamadım. X6 1090T ile kullanıyorum. Oc işini biraz daha artırmış Gigabyte. 0.5 ile mhz artırma , çarpan artırma iyi olmuş.
    Bu anakarttla çok sorun yaşayan oldu eski bios sürümleri ile.Örneğin ertunc23 nickli arkadaştı yanlış hatırlamıyorsam. Sırf bu yüzden anakartı sattı.
    Sata raid 0 problemli olduğu söyleniyor, usb 3 denetçisi ile usb 3 cihazından kopyalama yaparken hızı düşürdüğü veya bağlantıyı kestiğini söyleyen arkadaş vardı forumda. Etron usb 3 denetçisinden kaynaklandığını söylemişti. Yabancı forumlarda konusunun olduğunu da söylemişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Ben de bu anakarttan kullanıyorum. Haziran 2011 Türkiyeye girmesine rağmen ben biraz geç aldım. Kasım 2011 gibi edindim. Önceden 890GPA vardı elimde. O anakartla arasındaki farkı şöyle özetleyeyim. Önceki anakartımın masaüstünde tepkime süresi daha uzundu. Bu anakartta hızı bariz hissettim.Ben anakartla herhangi bir sorun yaşamadım. X6 1090T ile kullanıyorum. Oc işini biraz daha artırmış Gigabyte. 0.5 ile mhz artırma , çarpan artırma iyi olmuş.
    Bu anakarttla çok sorun yaşayan oldu eski bios sürümleri ile.Örneğin ertunc23 nickli arkadaştı yanlış hatırlamıyorsam. Sırf bu yüzden anakartı sattı.
    Sata raid 0 problemli olduğu söyleniyor, usb 3 denetçisi ile usb 3 cihazından kopyalama yaparken hızı düşürdüğü veya bağlantıyı kestiğini söyleyen arkadaş vardı forumda. Etron usb 3 denetçisinden kaynaklandığını söylemişti. Yabancı forumlarda konusunun olduğunu da söylemişti.

Bios ile sorun yaşandığını yeni duydum..Duyduğumda iyi oldu çünkü geçenlerde 3-4 update önceki bios'a döndüm ve stabilite sorunu yaşamıştım..Demekki sebebi buymuş.

• Şu on/off charge mavzusu nasıl oluyor?Programı yüklüyorum ancak pc kapalıyken usb portlarıda kapalı..Yapmadığım bir şey var ama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ungrybirds

Şu on/off charge mavzusu nasıl oluyor?Programı yüklüyorum ancak pc kapalıyken usb portlarıda kapalı..Yapmadığım bir şey var ama bulamadım.

Hocam bu özelliği kullanabilmen için;Anakart üzerinde kasanın usb portunu bağladığımız bir usb in girişi var..Buraya kasanın usb kablosunu bağlayarak ve yazılımı yükleyerek kasadaki porttan kullanabilirsiniz..
  • Bende bu kartı kullanıyorum ama konusu vardı sanırım.Sormak istediğim birşey var;
    Bilgisayarı açarken BIOS ekranından sonra An error occured tarzı siyah ekranda yazı geliyor ve kalıyor pcyi kapatıp açmak gerekiyor.Her seferinde oluyor bu.Niçin oluyor acaba HDD'den mi ?
  • Takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Bende bu kartı kullanıyorum ama konusu vardı sanırım.Sormak istediğim birşey var;
    Bilgisayarı açarken BIOS ekranından sonra An error occured tarzı siyah ekranda yazı geliyor ve kalıyor pcyi kapatıp açmak gerekiyor.Her seferinde oluyor bu.Niçin oluyor acaba HDD'den mi ?

Disklerinizde raid yada kullandığınız bir ssd varmı?Bu yazı genelde bu tarz sorunlar için çıkar..Mekanik diskiniz varsa ve eğer sorun devam ederse muhtemelen diskiniz IDE modunda çalışıyordur,diski 5.6. sata 3 portuna takarak BIOS dan o portları sata yaparak format atın.Bu yazı bendede çıkmıştı bende ssd var..Kurulumda AHCI yapmadığım için sorun vermişti..Yapınca yazı ortadan kalktı..Biraz araştırdım disk ile ilgili onlarca hata için sadece tek bir hata mesajı verdiğini gördüm anakartın..Ancak sorunun disk olduğuna eminiz

• quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Takipteyim.

Hocam SSD almışız
  • BIOS sorunları yaşayıp anakartı iade edip başka bir marka ve model almıştım. Umuyorum olası sorunlarınız için en kısa zamanda çözüm bulursunuz. Bence çok önemli bir başlık açılmış hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

BIOS sorunları yaşayıp anakartı iade edip başka bir marka ve model almıştım. Umuyorum olası sorunlarınız için en kısa zamanda çözüm bulursunuz. Bence çok önemli bir başlık açılmış hayırlı olsun.

Sağolun hocamBaşlığı açtığım zamana kadar büyük sorunlar yaşandığını bilmiyordum..Gerçekten birçok kullanıcının sorun yaşadığını gördümDün akşam yabancı forumlarda ssd ile kartı kullanamayana bile rastladım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoUg

quote:

BIOS sorunları yaşayıp anakartı iade edip başka bir marka ve model almıştım. Umuyorum olası sorunlarınız için en kısa zamanda çözüm bulursunuz. Bence çok önemli bir başlık açılmış hayırlı olsun.

Sağolun hocamBaşlığı açtığım zamana kadar büyük sorunlar yaşandığını bilmiyordum..Gerçekten birçok kullanıcının sorun yaşadığını gördümDün akşam yabancı forumlarda ssd ile kartı kullanamayana bile rastladım..

bu anakart ıle ssd raıd duzenegı kullanmaktayım.anakart ıle ılgılı tek yasadıgım sorun delete tusu ıle bazen bıosa gırmemesı.f9 bıos yuklu.sıtesınde F10g bıos var ama beta oldugu ıcın yuklemek ıstemıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

quote:

bu anakart ıle ssd raıd duzenegı kullanmaktayım.anakart ıle ılgılı tek yasadıgım sorun delete tusu ıle bazen bıosa gırmemesı.f9 bıos yuklu.sıtesınde F10g bıos var ama beta oldugu ıcın yuklemek ıstemıyorum.

Hocam bazen aynı sorun bendede oluyor..Bios sayfasına giremiyorum..SSD olduğu için hızlı geçiyor herhalde..F10g nin bizlere dezavantajı ne olabilir?SSD kullanıcıları kesinlikle F10g yüklesi içinde Beta Bios var falan filan diyorlar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bazen aynı sorun bendede oluyor..Bios sayfasına giremiyorum..SSD olduğu için hızlı geçiyor herhalde..F10g nin bizlere dezavantajı ne olabilir?SSD kullanıcıları kesinlikle F10g yüklesi içinde Beta Bios var falan filan diyorlar..

anlamadım sımdı ssd oldugundan dolayı yuklememmı gerekıyor?

ne gıbı artıları oluyormus?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realthing

Takipteyim.

Hocam SSD almışız

Ssd anakarttan önce vardı üstadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anlamadım sımdı ssd oldugundan dolayı yuklememmı gerekıyor?

ne gıbı artıları oluyormus?

SSD'nizin markası/modeli nedir?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.