Şimdi Ara

Nasıl Manga Okursunuz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2shae

Hangi siteden indiriyorsunuz?

Bir de CDisplay'de mangayı açıyorum ama bir türlü diğer sayfaya geçemiyorum hiçbir tuş çalışmıyor

Manga'nın bütün sayfalarını birden seçtiğine emin ol. Space tuşu ve ya sayfaya iki kere tıklatma da diğer sayfaya geçmeni sağlıyor.
  • O sorunu bende yaşadım.İki kere sayfaya tıklama zor.Bazen önceki sayfaya geçiyo.O yüzden farenin topunu sürekli aşağı çevireceksiniz diğer sayfaya geçiyor.Üste çevirirseniz sürekli öncekine.Ayrıca bütün sayfalarıda şeçmen gerek.Onun içinde CTRL - A
  • Bende müzikle okuyorum. Ama nasıl müzik? Genelde animesini izlediğim şeylerin mangasını okurum. Mesela Fullmetal Alchemist 'in mangasını okurken Fullmetal Alchemist'in OST dinliyordum. Ve shuffle olmasına rağmen öyle sahnelerde öyle soundtracklar açılıyodu ki ayarlasam öyle yapamam yani. Aksiyon yer okurken FMA 'nın aksiyon dolu soundtrackı, drama yaklaştığında ona göre bir soundtrack. Bilmiyorum belki çok şanslıydım. Tesadüf olsa gerek ama hep mi tesadüf olur arkadaş?

Neyse yine ben okumaya devam ediyorum. Animeden birkaç bölüm önde gidiyorum tabiki. Ardından animesini izliyorum. Kuzenle birgün oturmuş yeni çıkan bölümü izlerken hiç beklemediğim bir yerde kesildi anime ve haftanın kısa özetini verdi. Şaşırdım. İzlediğimden o kadar emindim ki. Sahneler, hareketler, olanlar ve olacaklar, konuşmalar, müziklerle beraber. O kadar bariz ve net idi kafamda. Ama izlediğimi söylediğim bölüme daha 1 hafta vardı. İzlemiş olmam imkansızdı. Yine de izlediğimi sanmıştım. Beynim görüntüleri ve yazıları hareketlere ve seslere dönüştürmüştü. Öyle hatırlıyordu.

Manga okumayı severim o yüzden. Zihnimde canlandırabiliyorum. Animenin verdiği tadı aynen alabiliyorum.

Mangayı birde asla internetten okumam. Anime de asla izlemem. Prensip meselesi. Mangayı indirir öyle okurum. Birde sayfaya zoom yaparım ve sahne sahne ilerlerim. Sayfa sayfa değil. Ve farkettim ki aksiyon olan yerlerde mouse hareketlerim de sertleşiyor. zoom in zoom out sağ sol sayfa değiş falan. Aksiyonun etkisine giriyorsun o an.

• Manga indirme sitesi bilmiyoruuuuum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: windsurf

quote:

Bir de CDisplay'de mangayı açıyorum ama bir türlü diğer sayfaya geçemiyorum hiçbir tuş çalışmıyor

Manga'nın bütün sayfalarını birden seçtiğine emin ol. Space tuşu ve ya sayfaya iki kere tıklatma da diğer sayfaya geçmeni sağlıyor.

Evet eskiden sanki ilk sayfayı açınca diğerleri de gelir diye hatırlıyordum sağol.

Ben mangaları warez.bb'den indiriyorum
  • quote:

quote:

quote:

Evet eskiden sanki ilk sayfayı açınca diğerleri de gelir diye hatırlıyordum sağol.

İngilizce değil mi ?

• Benim de İng manga indirme sitesi olarak bildiğim bir tek Mangatraders var eski bölümleri filan cilt cilt koymaları iyi fakat aynı anda en fazla 2-3 (Hangisi tam hatırlamıyorum) tane indirebiliyorsun bir de serverları mı yetersiz anlamadım ama bazen 15 kbla falan indikleri oluyor.

Bir de stoptazmo var ama orada her seri yok ve güncel gelmiyor. Pek önermem orasını.

IRC'le manga indirmek de güzel bir yol fakat bilmiyorum maalesef şimdilik mangatradersla idare ediyorum da diğer yandan da irc olayını da öğrenmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyoguzhan

quote:

quote:

quote:

İngilizce değil mi ?

Evet ingilizce

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Bende müzikle okuyorum. Ama nasıl müzik? Genelde animesini izlediğim şeylerin mangasını okurum. Mesela Fullmetal Alchemist 'in mangasını okurken Fullmetal Alchemist'in OST dinliyordum. Ve shuffle olmasına rağmen öyle sahnelerde öyle soundtracklar açılıyodu ki ayarlasam öyle yapamam yani. Aksiyon yer okurken FMA 'nın aksiyon dolu soundtrackı, drama yaklaştığında ona göre bir soundtrack. Bilmiyorum belki çok şanslıydım. Tesadüf olsa gerek ama hep mi tesadüf olur arkadaş?

Neyse yine ben okumaya devam ediyorum. Animeden birkaç bölüm önde gidiyorum tabiki. Ardından animesini izliyorum. Kuzenle birgün oturmuş yeni çıkan bölümü izlerken hiç beklemediğim bir yerde kesildi anime ve haftanın kısa özetini verdi. Şaşırdım. İzlediğimden o kadar emindim ki. Sahneler, hareketler, olanlar ve olacaklar, konuşmalar, müziklerle beraber. O kadar bariz ve net idi kafamda. Ama izlediğimi söylediğim bölüme daha 1 hafta vardı. İzlemiş olmam imkansızdı. Yine de izlediğimi sanmıştım. Beynim görüntüleri ve yazıları hareketlere ve seslere dönüştürmüştü. Öyle hatırlıyordu.

Manga okumayı severim o yüzden. Zihnimde canlandırabiliyorum. Animenin verdiği tadı aynen alabiliyorum.

Mangayı birde asla internetten okumam. Anime de asla izlemem. Prensip meselesi. Mangayı indirir öyle okurum. Birde sayfaya zoom yaparım ve sahne sahne ilerlerim. Sayfa sayfa değil. Ve farkettim ki aksiyon olan yerlerde mouse hareketlerim de sertleşiyor. zoom in zoom out sağ sol sayfa değiş falan. Aksiyonun etkisine giriyorsun o an.

Haklı..

• ...
  • Türkçe manga indirebileceğim bir site tavsiye edebilir misiniz ?
  • Yok benim bildiğim toplu hiç bir yerde Türkçe manga indirilecek site-Eskiden mangahelpers vardı hem online okuma hem de indirmek için fakat tüm mangalar kaldırıldı oradan- , istediğin manganın çeviri grubu kim onu bulup onun sitesine filan girmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wait4u

@Plunder : en iyisi hangisi okuduğun ? :)

Pff , hocam daha yeni gördüm ya.Valla serilerimin hepsi değerlidir benim için.Her birini severim ama illa biri dersen Slam Dunk derim
  • Ben malesef okuyamıyorum. 2-3 DK okuyunca hemen gözlerim ağrıyor
  • manga okumak için en iyi site bleach exile bence. chrome'da "all mangas reader" eklentisini kullanıyorum, hem tüm chapter tek sayfada görünüyor, hem de yeni chapter çıkınca haber veriyor. one manga kapanmadan önce de onun eklentisini kullanmaktaydım.
  • CDisplay hiç aklıma gelmedi benim höh. Manga sitelerinden mangareaders ve mangafox kaldı sanırım büyük olarak
  • tenmanga da iyi bence baya var manga
  • DomDomSoft () Manga Downloader + CDisplay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ichimaru

DomDomSoft () Manga Downloader + CDisplay

Hocam Allah razı olsun bu DomDomSoft Manga Downloader'dan bahsettiğin için yemin ediyorum sevinçten uçuyorum bu kadar kolay indirebildiğin çeşidin de bol olduğu bir manga indirme olayı görmedim. Üstelik başında durman da gerekmiyor torrent/rapid premium mantığı koy bırak o indirsin tam aradığım şeydi

İsminden biraz kaybediyor ama işlevi büyük valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: hipernova

quote:

Orijinalden alıntı: Ichimaru

DomDomSoft () Manga Downloader + CDisplay

Hocam Allah razı olsun bu DomDomSoft Manga Downloader'dan bahsettiğin için yemin ediyorum sevinçten uçuyorum bu kadar kolay indirebildiğin çeşidin de bol olduğu bir manga indirme olayı görmedim. Üstelik başında durman da gerekmiyor torrent/rapid premium mantığı koy bırak o indirsin tam aradığım şeydi

İsminden biraz kaybediyor ama işlevi büyük valla.

Bende dün buldum. Faydamız olduysa ne mutlu bize.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.