Şimdi Ara

Nasil Basarilir: Dunyanin En Iyi Universitelerinden Birinde Okumak ve Calismak (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
417
Favori
57.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 07BLueDeViL07

quote:

Orijinalden alıntı: matador_36

quote:

quote:

Bu zihniyetle devam edin siz!!! sallıyorsa bile bırakın millet sorusunu sorsun diyorsun o sorulan sorulara bı bak bakalım daha pm le ne soruluyordur Allah bilir Bu sorular insanların hayatlarina yön veren sorular

E iyide bundan size ne ? Siz ne kadar burda uğraşsanızda herkes inanmak istediği kişiye inanacak.Üzülen yine kendisi olacak.Zaten inanın bir kişinin sözüyle hareket eden biri hakediyordur oynanmayı.Hem adamın resimlerine laf atmışsınız hemde bende koyarım diyorsunuz.Ya photoshop uzmanıysanız ? İnternet aleminde video bile çekilse bunun gerçek olup olmadığının garantisi yoktur.Ve şuan hepimiz bunun bilincindeyiz.

Malesef bir kisinin demesiyle hareket eden çok adam var ben resim koyarım diye iddaa etmedim birisi dedi o zaman sen resim koy diye ondan dedim photoshoptan zerre anlamam ama istiyorsan resimleri koyarım sonra photoshop mü değil mı karar verirsiniz

İnanın o adamlar sizin dediğinize bakmazlar bile.Çünkü bir kararlılık ve heyecan olur onlarda.Benden daha iyi biliyorsunuzdur böyle şeyleri.Resim olayı işin esprisi ama sizin gözünüzle bakarsak zerre anlamam diyorsunuz ama ben bunu nerden bileceğim ? Siz ne kadar resim koysanızda bunun gerçekliğini sanal alemde kanıtlamak imkansız birşey.

Kanıtlanır aslında bir gazetenin üstüne nickini yazar gider resim çekinir tabi çok ileri photoshop felan biliyorsa bisey diyemem ama kanıtlamak istiyen adam herturlu kanıtlar şimdi adam 2 gün sonra istediğim resmi koyarsa eyvallh derim bende aklimdaki sorulari sorarım yani art bir niyetim yok
  • quote:

quote:

quote:

Dediğin olayı bilmiyorum ama tutmuş bı resim koymuş Buda benim diyor resimle oluyorsa Harvard ve M.ı.t te okuyorum bende inanmayan varsa resim koyabilirim :D :D

Hey Allahım ne kadar gereksiz yorumlar atıyorsunuz.Adam yalancıysa ne diye bu kadar uğraşsın ben böyleyim diyip geçer.Bırak yalan söylüyorsa söylesin.Size ne bundan ? Demek ki bir kuyruk acınız var ki ikide bir kıskançlık mesajları atıyorsunuz.Yalan atsa bile millete yardımcı oluyor.Yemin ediyorum ilk dalga mesajınızı görünce ortaokul öğrencisi sandım sizi.

Bu zihniyetle devam edin siz!!! sallıyorsa bile bırakın millet sorusunu sorsun diyorsun o sorulan sorulara bı bak bakalım daha pm le ne soruluyordur Allah bilir Bu sorular insanların hayatlarina yön veren sorular

Milleti yanlış yönlendiriyor diyorsun. Bir örnek göster o zaman. Ben göremedim şahsen. eğer yanlış bir şey demişse eyvallah.

Bu konuyu açan eleman DH nin eski adamlarındandır. Hatta zamanında adminlik falan da yapmış birisi. Adam yalancı, egoist bir tip olsa şimdiye ortaya çıkmıştı zaten.

Ayrıca adamın söylediklerinde bir çelişki yok. Bizim üniversite de bunun gibi yüzlerce örnek gördüm ben. Adam 2. 3. sınıfta hocasının yardımıyla bir makale yazıyor veya hocasıyla beraber yazıyor, makale çok sağlam olduğundan yurtdışında bir konferansa davet ediliyor veya hocası onu konferansa onun gitmesini istiyor vs.

Ayrıca Amerika'daki üniversitelerden kabul, gayretli çalışkan ve iyi bir gpa i olan sağlam referansı olan birinin çok rahat alabileceği bir şey. Bunda olağanüstü bir durum yok yani.

Şahsen ben arkadaşın verdiği bilgileri faydalı ve doğru buldum dostum. Ayrıca bir çok liselinin gaza gelmesine sebep oldu adam, bu kötü bir şey mi?

Siz ne okuyorsunuz/okudunuz? UCLA e hangi amaçla gittiniz? Hangi okul - bölüm mezunusunuz? Cevaplarsan sevinirim.

Eğer sen de UCLA deyken yaşadığın deneyimlerini aktarırsan çok seviniriz hem de arkadaşın söyledikleriyle karşılaştırma yapma imkanımız olur.
  • Fen lisesinde okuyorum ve birkaç soru sormak istiyorum size

1-Yazılılarım oldukça düşük üniversiteyi Amerikadaki iyi bir üniversitede okumak istesem nasıl etki eder?
    2-YGS ve LYS den iyi alacağıma eminim ilk 5000.Bu ne kadar etki ediyor.
    3-İlkokulumu TED kolejinde okudum,ingilizcem iyi ve lise sona kadar çok daha iyi seviyeye getirebilirim.

Liseden gidecek kişiler için genel aranan kriterler nedir söyler misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunar caustic

quote:

quote:

quote:

Dediğin olayı bilmiyorum ama tutmuş bı resim koymuş Buda benim diyor resimle oluyorsa Harvard ve M.ı.t te okuyorum bende inanmayan varsa resim koyabilirim :D :D

Hey Allahım ne kadar gereksiz yorumlar atıyorsunuz.Adam yalancıysa ne diye bu kadar uğraşsın ben böyleyim diyip geçer.Bırak yalan söylüyorsa söylesin.Size ne bundan ? Demek ki bir kuyruk acınız var ki ikide bir kıskançlık mesajları atıyorsunuz.Yalan atsa bile millete yardımcı oluyor.Yemin ediyorum ilk dalga mesajınızı görünce ortaokul öğrencisi sandım sizi.

Milleti yanlış yönlendiriyor diyorsun. Bir örnek göster o zaman. Ben göremedim şahsen. eğer yanlış bir şey demişse eyvallah.

Bu konuyu açan eleman DH nin eski adamlarındandır. Hatta zamanında adminlik falan da yapmış birisi. Adam yalancı, egoist bir tip olsa şimdiye ortaya çıkmıştı zaten.

Ayrıca adamın söylediklerinde bir çelişki yok. Bizim üniversite de bunun gibi yüzlerce örnek gördüm ben. Adam 2. 3. sınıfta hocasının yardımıyla bir makale yazıyor veya hocasıyla beraber yazıyor, makale çok sağlam olduğundan yurtdışında bir konferansa davet ediliyor veya hocası onu konferansa onun gitmesini istiyor vs.

Ayrıca Amerika'daki üniversitelerden kabul, gayretli çalışkan ve iyi bir gpa i olan sağlam referansı olan birinin çok rahat alabileceği bir şey. Bunda olağanüstü bir durum yok yani.

Şahsen ben arkadaşın verdiği bilgileri faydalı ve doğru buldum dostum. Ayrıca bir çok liselinin gaza gelmesine sebep oldu adam, bu kötü bir şey mi?

Siz ne okuyorsunuz/okudunuz? UCLA e hangi amaçla gittiniz? Hangi okul - bölüm mezunusunuz? Cevaplarsan sevinirim.

Eğer sen de UCLA deyken yaşadığın deneyimlerini aktarırsan çok seviniriz hem de arkadaşın söyledikleriyle karşılaştırma yapma imkanımız olur.

Yanlış yönlendirmeden kastım adam orda okuduğunu kanıtlamazsa yani orda okumuyorsa verdigi bilgi yanlış yonlendirmedir okuyorsada itarazim yok diyorum zaten ve tebrik ediyorum ama arkadas cevap vermiyorki daha önce sanırım forum donanım yazılı kağıtta istemişler koyamamis felan heralde bölümüme gelince İTÜ uçak mühendisliğinden gecen sene mezun oldum şimdi diyeceksin nerden inaniyim nickimi bir kağıda yazıp diplomamim fotografını koyabilirim daha önce Amerika'daki üniversitelere gezi amaçlı gittim ingilizcem iyi bir duzeyde değil o yuzden basvuruda bulunmadim liseyide almanca okuduğum için ona yonlendim zaten mühendislikte almanca bana yetiyor ingilizcede olsa fena olmaz ama bakalım geliştirmeye çalışıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obama_TR -- 24 Ocak 2012; 1:04:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

Başarıların devamı gelir inşallah.
    Ufak bir uyarı yapayım sana.
    1) Çalıştığın firmayı forum ortamında dile getirme ve bahsetme .
    2)Firmanın izni olmadığı sürece herhangi bir bilgiyi aktarma.

1-2) Merak etmeyin Amerika'da herkes Turkiye'deki gibi CIA ajani degil :) Sorun olmuyor bunu belirtmem.

Yeni yetme bikaç aylık üyeliği olan liseli bebeler shadow shooter'ı tanımadığı için atıp tutmuş.Adam sizi takmamakla en büyük cezayı veriyor bence size.Resmen tarkanın iplemediği tuğba ekinci oluyorsunuz.Ben kendisini birkaç yıldır tanıyorum.Bir aralar Msn'de çok muhabbet ederdik.Sürekli onlinedi. gece geç saatlere kadar napıyor lan bu derdim içimden demek bunları yapıyormuş.
    Saygılar hocam arada gir konuşalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

quote:

quote:

1-2) Merak etmeyin Amerika'da herkes Turkiye'deki gibi CIA ajani degil :) Sorun olmuyor bunu belirtmem.

Yeni yetme bikaç aylık üyeliği olan liseli bebeler shadow shooter'ı tanımadığı için atıp tutmuş.Adam sizi takmamakla en büyük cezayı veriyor bence size.Resmen tarkanın iplemediği tuğba ekinci oluyorsunuz.Ben kendisini birkaç yıldır tanıyorum.Bir aralar Msn'de çok muhabbet ederdik.Sürekli onlinedi. gece geç saatlere kadar napıyor lan bu derdim içimden demek bunları yapıyormuş.

Biraz daha edepli konusursan memnun olurum Birkaçyildir listende ekli olan kisinin ve muhabbet ettigin adamın ne yaptığını bilmiyorsan bisey demiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epiphania

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eccara

analar ne aslalar doğuruyor.aferin evlat.anlattıklarının her harfini gurur,ibret ve gıpta ile okudum.kararlılık,azim,sonuç,herşey var.
    darısı oğlumun başına.senin üniversite 2.sınıfta yaptığın atağı,oğlum,lise 2 de yapmıştı.biz, "eyvah bu adam playstation dükkanı çalıştıran küçük esnaf olacak galiba" diye endişelenirken, lise 2 de (sıradan devlet lisesi) aniden dünyaya kapandı.asosyalleşti.tüm arkadaşlarından koptu.sonuçta, itü uzay mühendisliğine girmeyi başardı.umarım senin yolun ona ışık olur da, amerikada devam eder.seni ve aileni candan kutlarım.

Nazik sozleriniz icin cok tesekkur ederim, umarim dediginiz gibi olur.

hocam özel mesaj atmıştım cevaplıyamıyorsun sanırım buraya yazim bende : ))

merhaba dostum nasılsın
    eminim şuan birçok kişi sana mesaj atıyordur rahatsız ediyorsam özür dilierm :)
    birkaç soru sorcaktım
    şuan ben ışık üniversitende ( 50% burslu) management information sysmtes okuyorm
    bende ilerde yurt dışında master yapmak istiyorum. şuan 1. sınıfım. gerçekten konun bana çok faydası oldu inanılmaz bir istek ve inanç doğdu bende de. alan olarak hemen hemen yakın sayılıırız. Tavsiye almam gerekise hangi alanda yüksek lisans yapmamı tavsiye edersin acaba? ve şuan türkiyede nasıl ne gibi projelerde bulunabilirm. yani bana katkı sağlayacak artısı olacak neler yapabilirm. kendimi geliştrecek şeyler yapamya çalışıyorum seminerler kurslar vb. şeyler. 2. ve 3. sınıfta staj yapıcam. İyi yerlerde girmeye çalışacağım.
    Bu yazda work and travel programına katılıyorum(üni konusunda bir artısı olmaz belki ama deneyim açısından güzel olcaktır)
    Umarım sorularımla kafanı şişirmemişimdir ve umarım bende senin gibi başarılı olurum. Tavsiyelerini bekliyorum :))
    teşekkürler

Merhaba,

Hangi alanda yuksek lisans yapacagini benim soylemem yanlis olur. Ancak onerim survey paperlar okuyarak degisik alanlar hakkinda bilgi sahibi olman. Mesela ben buraya geldigimde Artificial Intelligence alaninda calisacagim demistim ancak bekledigim gibi cikmadigi icin alan Computer Networks'e yoneldim. Sana katkisi olabilecek, derste ogrendiginin disinda derste ogrendiklerinle ilgili calisman yardimci olacaktir. Bu konuda ozellikle profesorlerinle konusmani oneririm. Muhakkak uzerinde calistiklari bir alan vardir. Eger ilgini cekiyorsa yardimci olup olamayacagini sorabilirsin. Sonucta seni kabul ederlerken al su programlama sorusunu coz demeyecekler. Bu nedenle cok iyi bir programci bir UCLA veya Stanford'da iyi bir ogrenci olmayabilir. Onemli olan akademik basarini koruman ve bu akademik bilgiyi kullanarak degisik seyler yapman.

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 24 Ocak 2012; 5:12:32 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

quote:

quote:

Biraz daha edepli konusursan memnun olurum Birkaçyildir listende ekli olan kisinin ve muhabbet ettigin adamın ne yaptığını bilmiyorsan bisey demiyorum

Ben size cidden uzuluyorum. Neye inandiginizin bir gram onemi yok. Cunku sizi inandirmamla inandirmamam arasinda hayatimi degistirecek hicbir sey yok. Hayatimi degistirmeyecek seylerin gereksiz olduguna inanmisimdir. Size UCLA'de cekilmis fotograflarimi gosterdim. Fotograf ozelliklerinden cekim tarihine bakmayi bilecek kapasitede olsaydiniz zaten buraya gelip eline o gunun gazetesini alip fotograf cektir demezdiniz. Bana bir sey katmiyorsunuz, ben de size katmiyorum. O yuzden mumkunse azicik onurlu olun ve bu basliga bir daha girip konu akisini kirletmeyin. Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b437

quote:

Orijinalden alıntı: b437

Hocam bir şey sormak istiyorum, İstanbul üniversitesinden UCLA gibi bir üniversiteye gidebilir miyiz yoksa özel okulda okumamız şansımızı daha mı arttırır?

Tabi ki gidebilirsiniz. Amerika'da kimse Turkiye'de ozel/ozel olmayan universite olduguna bakmaz. Onemli olan sizin kim oldugunuz ve universitenin size ne katabildigi.
  • benim merak ettiğim bir şey var, master yapılmadan phd yapılamıyor mu
  • yahu kardeşim inanmıyorsanız inanmayın, olay çıkarmaya ne gerek var? bilen biliyor işte. şuna bak, dünün üyesi bize kimi öğretecek?
    neyse, kendi halinde takılsın arkadaş.

valla Türkiye'de bir akademik kariyer yapmayı bayağı istiyordum, ales'e de girdim, 87 de hani inşaat mühendisliği için yeterli bir puan, yüksek lisansa başlamak için.
    ama bu senenin sonunda, Türkiye'de bilim yapılmadığına ve hocaların eğitim peşinde olmadığına kanaat getirdim.
    okuduğum bölüm malum, inşaat mühendisliği. sektörde dönen paranın haddi hesabı yok. o yüzden beni bir ilim irfan yuvası yerine ticaret odasının beklediğini düşünüyorum lisansüstü eğitim seviyesinde.
    valla her zaman bu çaba ve başarını takdir ettim hocam, bana o kadar uzak geliyor ki, yani yurtdışına adım atmak bile yorgunluktan beni öldürecek artık, o kadar çökmüş vaziyetteyim. gökyüzündeki bir gezegen kadar uzak bu anlattıkların bana, malesef durum bu
    çalışmak konusuna gelirsek, onun da amerika'da olacağını sanmıyorum, zaten deprem yönetmeliklerini sevmiyorum amerikanların

başarılarının devamını dilerim
  • hukuk bölümünde böyle birşey mümkünmü acaba bir bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

yahu kardeşim inanmıyorsanız inanmayın, olay çıkarmaya ne gerek var? bilen biliyor işte. şuna bak, dünün üyesi bize kimi öğretecek?
    neyse, kendi halinde takılsın arkadaş.

valla Türkiye'de bir akademik kariyer yapmayı bayağı istiyordum, ales'e de girdim, 87 de hani inşaat mühendisliği için yeterli bir puan, yüksek lisansa başlamak için.
    ama bu senenin sonunda, Türkiye'de bilim yapılmadığına ve hocaların eğitim peşinde olmadığına kanaat getirdim.
    okuduğum bölüm malum, inşaat mühendisliği. sektörde dönen paranın haddi hesabı yok. o yüzden beni bir ilim irfan yuvası yerine ticaret odasının beklediğini düşünüyorum lisansüstü eğitim seviyesinde.
    valla her zaman bu çaba ve başarını takdir ettim hocam, bana o kadar uzak geliyor ki, yani yurtdışına adım atmak bile yorgunluktan beni öldürecek artık, o kadar çökmüş vaziyetteyim. gökyüzündeki bir gezegen kadar uzak bu anlattıkların bana, malesef durum bu
    çalışmak konusuna gelirsek, onun da amerika'da olacağını sanmıyorum, zaten deprem yönetmeliklerini sevmiyorum amerikanların

başarılarının devamını dilerim

Büyük ihtimal puanı düşük olan bı yerde okuyorsun insanın forumda 2 senelik üye olması bisey bilmiyor mantığıyla devam et sen zaten BUGÜN NE YİYEM diye başlık açan adamdan fazla bisey beklemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

benim merak ettiğim bir şey var, master yapılmadan phd yapılamıyor mu

Yapılabiliyor ama gideceğin okulu senin master degree almış biri kadar eğitimli ve bilimsel çalışma yapabilecek düzeyde olduğunu inandırman gerek. Bunu da lisans eğitimin sırasında bilimsel makale yayımlayarak, bir hocanın çalışmalarına katılarak yapabilirsin ancak.[:'(
  • 60 yıllık hayat için bu kadar uğraşmaya değmez arkadaşlar. Türkiyede çevrenizi geniş tutun, ticarete atılın veya akademik kariyer yapın milletvekili olun. Hayat onlara güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunar caustic

quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

benim merak ettiğim bir şey var, master yapılmadan phd yapılamıyor mu

Yapılabiliyor ama gideceğin okulu senin master degree almış biri kadar eğitimli ve bilimsel çalışma yapabilecek düzeyde olduğunu inandırman gerek. Bunu da lisans eğitimin sırasında bilimsel makale yayımlayarak, bir hocanın çalışmalarına katılarak yapabilirsin ancak.[:'(

Aynen bu sekilde.
  • Fen lisesinde okuyorum ve birkaç soru sormak istiyorum size

1-Yazılılarım oldukça düşük üniversiteyi Amerikadaki iyi bir üniversitede okumak istesem nasıl etki eder?
    2-YGS ve LYS den iyi alacağıma eminim ilk 5000.Bu ne kadar etki ediyor.
    3-İlkokulumu TED kolejinde okudum,ingilizcem iyi ve lise sona kadar çok daha iyi seviyeye getirebilirim.

Liseden gidecek kişiler için genel aranan kriterler nedir söyler misiniz?

Hocam sorulara cevap verebilirseniz sevinirim
  • @SertSusturucu ben buraya normal universite egitimimin ardindan geldim. O yuzden malesef liseden gecme konusunda hic bilgim yok. Yanlis yonlendirmek istemem, basarilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FtnBttL

Shadow_Shooter dostum bu sorum özellikle sana fakat diger arkadaslarda cevap vermek isterlerse dinleyebilirim. Lisede olanlar icin ne öneriyorsun? Yani çalışma konusunda. Mesela ben lise3'e gidiyorum bulundugum sehrin en iyi 2. Anadolu Lisesindeyim. Bende senin gibi bilgisayar istiyorum fakat kendimden suphe etmeye basladim yapabilecek miyim diye. İlk donem bitti 3 tane zayif var yine. Senin bulundugun yerlere gelebilmek icin lisede neler yapmak gerekli?

Banada bi cevap gelseydi keske..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.