Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

cahil cahil sallıyorsun roketler ilk olarak nazi silahıydı atmosferin dışına çıkıp yer çekimi ile hedefe düşerek çarpıyordu o roketleri kullanarak aya giden roketi yaptılar bu yolda bir kaç astronot bile kaybettiler...
    Her mesajda araya cahil lafını sokuşturduğuna göre ileri düzeyde cehalet sorunun olmalı. Olmayan fizik bilginle roket dersi vermeye kalkışıyorsun şimdi de. Senin gibi biriyle konuşmak ateşe atılan odun gibi. aya gidldi, marsa robot kondu 11.eylül gerçekti sanan biri Nazi tarihinin de aslını ne kadar bilebilir ki. Neyse "vakit kaybı" sebebiyle BLOK. CNN BBC AHABER FOX HABER vs . İyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 27 Kasım 2018; 18:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fus Ro Dah

Hic bi halt anlamadim animasyon bile goremedik. Yorungeye girdii parasut acti yere indi dediler hicbir sey gormeden bitti.
    Periscope üzerinden yayın mı yapaydı? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Revivo iyice uçmuş görmeyeli Adam takmış 11 eylülde uçak yoktuya tamam yoktu ne değişecek? Yok ayinmiş bilmem ne Komplo teorisyeni diyincede kızıyor. He o olayda uçak olmasa ne olur biliyormusunuz revivo bunu her düz dünya iddasında işte sizi böyle kandırıyorlar diye kullanamaz olay bu aslında. Bulmuş bir malzeme yardırıyor garbim Bide neymiş yerden 20 30 km yukarı roket çıkamazmış TEKNİK OLARAK KANITLANMIŞ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

Ucaklar flap kullanarak havada dusuk hizlarda tutunabilirler. İkiz kulelere giren ucaklarin inis surati yaklasik olarak 130knot yani 260km/h. Videolarda da goruldugu uzere ucaklar dusuk hizlarda flaplar acik pozisyonda carpiyor kulelere.
    Hocam uçak 260km/h hızla girse ki resmi açıklamaya göre bu rakam farklı, yine de büyük bir rüzgar girdabı oluşturur ve o patlama asla öyle duragan olmazdı. Yanınızdan sadece 90km hızla otobüs geçtiğinde bile nasıl savuruyor. Burada --sizin rakamla-- 260km/h hızda bir Boeing 'ten bahsediyoruz. Heh 260 ile girse bu sefer celik kolonlu kuleye tereyaga girer gibi giremezdi o da var. argümanınız heryerinden şişlenmiş su topu gibi heryerinden açık veriyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Mars Insight gerçek dediniz tamam. Ama 11.Eylül'de uçaklar gerçek derseniz sizin kafanız güzel brom cunku 11.Eylül'de gerçekte uçak muçak yoktu ve olamaz da. Mars ta da Insight Minsight yok, olamaz da cunku yeryüzünden 20-30 km daha yüksege roket moket cıkamaz. İspatlı.
    İspatlı Hocam tamam konuşmak istemiyorum. Siz öyle inanmaya devam edin lütfen.

• Üniversite okuyup NASA çalışmak yerine Kur'an kursuna gidip Arapça öğrenseler öbür dünyaları garanti olurmuş

Suphaneke bilmeyen adam Mars gidiyor benim için önemli olan duasında namazında Reis gibi adamlar

Yarın marsdan getirdikleri hammadde ile ilaç , boya ve takı sektöründe para kazanmaları önemli degil , müslüman değilse benim için olay bitmiştir

Şuan gavurun icat ettiği internet ile gavurun icat ettiği akıllı telefondan gavurun icat ettiği şeylere yorum yapıyorum çok şükür müslümanım başkada bir yeteneğim yok

• Daha önce NASA belkide onlarca araç gönderdi Marsa neden inSight bu kadar büyük olay oldu, bilen varsa aydınlatabilir mi ? Ya da ilk defa Türkiyedemi bu kadar ilgi gördü acaba ?
  • quote:

Hocam uçak 260km/h hızla girse ki resmi açıklamaya göre bu rakam farklı, yine de büyük bir rüzgar girdabı oluşturur ve o patlama asla öyle duragan olmazdı. Yanınızdan sadece 90km hızla otobüs geçtiğinde bile nasıl savuruyor. Burada --sizin rakamla-- 260km/h hızda bir Boeing 'ten bahsediyoruz. Heh 260 ile girse bu sefer celik kolonlu kuleye tereyaga girer gibi giremezdi o da var. argümanınız heryerinden şişlenmiş su topu gibi heryerinden açık veriyor :)

Alıntıları Göster
    Evet kardeşim dünya düz hatta sonunda silahlı adam var gitmemize izin vermiyorlar.. Hayır yazmayayım diyorum dayanamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F6A14216

Evet kardeşim dünya düz hatta sonunda silahlı adam var gitmemize izin vermiyorlar.. Hayır yazmayayım diyorum dayanamadım.

Alıntıları Göster
    Ne derseniz deyin: Yerden 30+ km yükseğe çıkış yok. Küre dünya bir senaryo (1 Milyar insan inanması senaryoyu gerçek yapmaz) Antarktika'ya izin / vize almadan gidince üstünüze ateş açılabilir ki bu resmi olarak duyuruldu. Fakat yorum yaptığınız konu bunlar da değildi. 11.eylül'ün bir senaryo olduğunun ispatlanmasıydı.

• quote:

Ne derseniz deyin: Yerden 30+ km yükseğe çıkış yok. Küre dünya bir senaryo (1 Milyar insan inanması senaryoyu gerçek yapmaz) Antarktika'ya izin / vize almadan gidince üstünüze ateş açılabilir ki bu resmi olarak duyuruldu. Fakat yorum yaptığınız konu bunlar da değildi. 11.eylül'ün bir senaryo olduğunun ispatlanmasıydı.

Alıntıları Göster
    Kaç yaşındasın bilmiyorum ama hâlâ içinde bulunduğun gezegenden gördüğün bir güneş ve ay ın şeklinin neden dairesel biçimi olduğunu idrak edemediysen beyninin işleyişinde ve karar alma mekanizmanda ciddi sorunlar var demektir.

En basiti okysnusta gemilere bak düz bir dünyada yaşasaydın o gemiler bir yerde asla kaybolmazlardı. Eşekle uzaya çıkıp geri dönen saçma insan hikayelerine inanıp dünya yuvarlak değildir demek seni silik bir insan yapar daima.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şeye benzemiş bu çatlayında patlayın dünya düz

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Benim bu konuda bir uzmanlığım yok ama iyi bir uzman ismi vereyim sana :))

Dr. Umut Yıldız, NASA
    https://solarsystem.nasa.gov/people/3156/umut-yildiz/
    https://yildiz.space/
    https://medium.com/@umutayildiz

Yanılmıyorsam, adamın tam olarak işi bu. Bir şekilde meraklıysan öncesinde hazırlık yaparak kendisine sorabilirsin bence. Birkaç kez canlı izledim Umut hocayı. Çok çok iyi bir insandır kendisi ve Türk gençlerine yardımcı olmak için elinden geleni yapar.

Benim ulaşabildiğim bilgiler : (derin uzay iletişimi için kullanılan frekans bantları)

*L band*
    2.025 – 2.3 GHz: Space operations and research, including ‘deep space’ links from beyond Earth orbit. This encompasses the Unified S-band (USB) plan which is used by many spacecraft, and which was also used by the Apollo lunar missions. It also includes military space links including the US Defense Meteorological Satellite Program (DMSP). Many Earth resources (remote sensing) satellites downlink in this band.

*X band*
    8 – 9 GHz: This is used heavily for space research, deep space operations, environmental and military communication satellites. Many satellites/spacecraft carry complementary S and X band transmitters.

• sözde mars ta düzlük mubarek topraklar ne ekinler yetişir kızıl topraklarda

bir sondaj da vurur nasa dünyadan soğan patates tohumları agac tohumları yeni dünyamız

muhtemelen alaska taraflarında veya rusya nın insan olmayan bölgelerinden bir kareyi size mars diye kakalıyorlar . üzgünüm
  • dedi forumun soytarısı... düz dünya yalanınıda gerçek sanan tiki... süslüman avcısı...
  • Saiki kullanıcısına yanıt

Frans Heslinga adında bir Hollandalı, üniversite mezunu ve gayet düzgün biri konferanslar veriyor ve gayet düzgün insanlar katılıyor. yani eşekle uzaya çıkıp geri dönen saçma insan hikayeleriyle hiçbir ilgisi yok ve "Küre Dünya Senaryodur" diyor.

Macaristan'daki 66km uzunluğundaki Balaton gölü geçen Şubat tamamen donduğunda donmuş göl yüzeyinde lazerle HALKA AÇIK deney yapıldı ==>https://fecore.org/project/balaton-laser-experiment

Deney ekibindeki kişiler Brezilya İngiltere İtalya gibi ceşitli ülkelerden, gayet normal kişiler. Ne dinci ne bilimci değil, normal kişiler. Bu kişiler Küre Dünya Teorisi gereği su tabakasında olması gereken eğimi ölçtüler ve 12 km'lik uzunlukta 3,5m olması gereken eğim 0 (yazıyla SIFIR) cıktı.Bu küre dünyanın bir YALAN olduğunu ispatlar. Gerçeklerden, somut ve rasyonel düşünmekten kaçmayın buyurun bakın, tarafsız ve her parametrenin dikkate alındığı bu deney orada.

• TheMute23 T kullanıcısına yanıt
    inkar eden troller çoğaldı + reis usa ile barıştı...
  • Birşey biliyorsan konuş alim sansınlar,bilmiyorsan sus adam sansınlar.

Müslümansın ya elhamdülillah ,Her bir şeyi biliyorsunuz anasını satayım.Kuran da herşey yazıyor ama nedense ,gavur dediğin adamlar her bir p.ku bulmuş icat etmiş.Uyduları yörüngeye oturtmuş,internet ağını kurmuş,aslında bunların hiçbiri yok ,hepsi düzmece,20-30 bin metreden yukarı roket gidemezmiş.

Oturduğun yerden sadece iman etmekle ,ahkam kesmekle olmuyor.

Osmanlı zamanında matbaa sokulmamış,millet ,okumasın,aydınlanmasın diye, geç gelmiş diye hayıflanırken,ama nafile şimdiki interneti yavaşlatan,doğru,güvenilir haber almayı engelleyen zihniyetler gibi, şimdiki zaman da,elinde son model gavur icadı akıllı telefon elinde, internet çağında bile nafile , beyni yıkanmış adamların salak saçma kuramlarına bakıp laf anlatmaya çalışıyorsunuz.

Aşağıda ki ilahiyatçı hoca gibi adamlar böyle konuşursa,cemaat ne yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 27 Kasım 2018; 21:48:30 >

• yeni çocuklar konuyu bilmedikleri için troller çoğaldı diyor

bunlara alıştım artık aynı gafa aynı itirazlar aynı benzer tepkiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

yeni çocuklar konuyu bilmedikleri için troller çoğaldı diyor

bunlara alıştım artık aynı gafa aynı itirazlar aynı benzer tepkiler
    Kurbandan kurbana et yeniyor bu ülkede. Et yiyen az sayıda kişi de bu kışı bakliyat ile gecirecek. Bu durumda insanların sağlıklı düşünememesi, konuşamaması da normal.

• aktorun kullanıcısına yanıt
    güzel kardeşim l band kullandıgın cep telefonlarının frekans bandı gps amatör radyo askeri mobil iletişim de kullanılıyor

radyo dalgaları İYONOSFERİ aşamaz .. geri döner

19. yüzyılda kablosuz iletişim in keşfi böyle gercekleşti amatör radyocular ile

sorularımın cevaplarını biliyorum senin düşünüp arastırman için soruyorum

ama ezbercisin
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.