Şimdi Ara

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
4
Favori
46.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Buna da bakiniz. Ilginc...
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    İnternette roket formülleri var zaten. Bu arkadaşada zamanında vermiştik ama görmezden geldi. O zaman daha da beterdi, uzayda uzay aracı gidemez neyi itecek diyordu. Uzay araçlarının etki-tepki prensibine göre yol aldığını bile bilmiyordu. Şimdi öğrendi hiç karıştırmıyor, direkt atmosferden girmiş
  • millet malesef akletmiyor aklı emekliye ayırmış

911 kuleleri çelik konstrüksiyon ve insanların zannettiği gibi 100 katta ofisler yok . tapınak bunlar hatta yapılışları ile ilgili videolar var yapıldıkları enlem boylam bile bir neden ile secilmiş
    ve sağlam bir inşa materyali var alüminyumdan mamül hafif olması gereken boingle airbus la kerosen ile yıkılacak yapılar degil

10 tane degil 20 tanede carpsa o binalar yıkılmaz ki bunu söyleyen uzmanlar var . yakıt celiği eritmiş masalı anlatıyorlar

cok bariz beli oluyor patlatılarak kontrollü yıkım gercekleştirildi zemini çökertmeden zinhar o binalar YIKILAMAZ

ki o patlamalarında videoları var

bu basit olayı 911 i anlamayan biri gözünün önündeki illüzyonu farketmeyen biri uzay illüzyonunu nasıl farkeder ? 911 örnegini niye verdiğini bile anlamıyor bazıları . niye

ÇÜNKÜ ŞARTLANMIŞ KİTLEMİŞ KENDİNİ . örnegin cemal

• quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

İnternette roket formülleri var zaten. Bu arkadaşada zamanında vermiştik ama görmezden geldi. O zaman daha da beterdi, uzayda uzay aracı gidemez neyi itecek diyordu. Uzay araçlarının etki-tepki prensibine göre yol aldığını bile bilmiyordu. Şimdi öğrendi hiç karıştırmıyor, direkt atmosferden girmiş
    biri mantıklı birşey yazmıştır diye baktım, yine ağır saçmalama ile karşılaştım. Formul vermişmiş ben de görmezden gelmişim. Bu durumda büyük ihtimalle verdiğin formul boş birşey olmalı. Uzay araçları etki tepki prensibiyle yol alıyormuşşş. Heh heh. Uzay aracı ifadesi bile komik cunku 20-30km'den yüksege cıkamıyorlar ki onlar. Tamam konuları bilmiyorsunuz ama biliyor gözükeyim derken komik olmayın bari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Doğru dedin. 911 örneğini sorma sebebim aynen o: uzay illüzyonunu anlatacağım kişi bakalım gözünün önündeki 911 illüzyonu farketmiş mi, biliyor mu onu yoklamak için. Nitekim bu uzay yalanlarına inanan hemen herkes 911 yalanına da tamamen inanmış durumda. Dediğin gibi akıl devre dışı. Medya TV kanallarına endeksli bir akıl ki ona da akıl denirse tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Önce araçtan, gezegenin çevresindeki uyduya verileri gönderiyor. Sonra o uydu dünya çevresindeki uydulara gönderiyor. Dünya çevresindekilerde yerdeki merkeze verileri aktarıyor.

Peki dunyanin etrafına uydu yollamak yorungeye oturtmak hassas ve zor bir is iken yine bu uydulari kontrol icin yer istasyonlari var iken marsa nasil yollanmis bu uydu yada uydular ve nasil kontrol ediliyor. Ayrica buradakilerin yakit vs 15 sene omru var malum marsdakilerde bu omur isi nasil oluyor uydumu yollaniyor ömrü bitince. Birde dunyada uyduyu icin oyke yada boyle ayar yapmak lazim marsa inen arac nasil buluyor bu uyduyu yada uydulari. Kafamda deli sorular.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

her şeyi kendi lehine çevirmek için yapmadığını bırakmıyor
    blokluyorum diyorum ,ben senden önce blokluyorum diyor ,ben blokladıktan sonra adam nasıl oluyorsa benden önce blokladığını dahi iddia etme cesaretini gösteriyor :)

daha önce ona defalarca sordum ,dünya tepsi gibiyse ve yerçekimi de yoksa ,o zaman tüm dünyayı çevreleyen aşılması imkansız duvarlar olması gerekir (diğer türlü sular ve insanlar sona ulaştığında uzaya düşer) ,peki bu duvarlar nerede hadi göster diyorum

adam bana tuhaf bir harita getiriyor ve o haritada sona vardığında birden kuzeye yada güneye dönmeyi gösteriyor :)

kablosuz iletişimden bahsediyorum ,o lafı işlemci ekran kartı ve yazılım konusuna getiriyor
    üstelik öyle uçuk iddiaları var ki akla zarar ,zamanında üreticilerinin bile aklına gelmeyen projeleri bu arkadaş ,zaten o zamanlarda biliniyordu diyor

varsayalım abd. milleti kandırıyor (olması ihtimali vardır) peki ruslar niye itiraz etmiyor ,çinliler ,ab.liler ,yani tüm dünya niye bunu yalanlamıyor
    bunları iddia ettiklerinde ülkelerin ne kazancı oluyor da böyle büyük bir yalan söylüyorlar diyorum

neymiş efendim uzay çalışmaları diyerek devletler büyük bütçeler ayırıyorlarmış ve bu bütçeleri istedikleri gibi örtülü olarak kullanabiliyorlarmış

adam komplo teorileri uzmanı olmuş ,hatta yemiş bitirmiş :)

en iyisi kendi haline bırakmak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

millet malesef akletmiyor aklı emekliye ayırmış

911 kuleleri çelik konstrüksiyon ve insanların zannettiği gibi 100 katta ofisler yok . tapınak bunlar hatta yapılışları ile ilgili videolar var yapıldıkları enlem boylam bile bir neden ile secilmiş
    ve sağlam bir inşa materyali var alüminyumdan mamül hafif olması gereken boingle airbus la kerosen ile yıkılacak yapılar degil

10 tane degil 20 tanede carpsa o binalar yıkılmaz ki bunu söyleyen uzmanlar var . yakıt celiği eritmiş masalı anlatıyorlar

cok bariz beli oluyor patlatılarak kontrollü yıkım gercekleştirildi zemini çökertmeden zinhar o binalar YIKILAMAZ

ki o patlamalarında videoları var

bu basit olayı 911 i anlamayan biri gözünün önündeki illüzyonu farketmeyen biri uzay illüzyonunu nasıl farkeder ? 911 örnegini niye verdiğini bile anlamıyor bazıları . niye

ÇÜNKÜ ŞARTLANMIŞ KİTLEMİŞ KENDİNİ . örnegin cemal
    Kısa bir süre önce sürekli haberlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşması vardı; "911 km'lik sınırımızı koruyan duvar" minvalinde bir söylem.

Bu söylem hakkında ne düşünüyorsun?

Ekleme: Google da "911 km duvar" diye aratınca ilginç sonuçlar çıkıyor.
    - Suriye sınırına 911 km'lik Türk Seddi vs ilginç tanımlamalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 28 Kasım 2018; 9:55:4 >

• Revivoyla saz arkadaşı hcm konuyu istila etmiş gene. Uzay konusu açılınca bu arkadaşlar rahatsız oluyorlar. Yaralarına çomak sokulunca kıvranıp duruyorlar. Hele hcm(eski adıyla candace) tam uçuk bir arkadaş neymiş ikiz kulelerin tepesi tapınakmış Satrün tanrının şekliymiş felan gelip konu katledip kendilerince tatmin oluyorlar. Saçma salak teorilerde cabası adam nasada çalışan Türk bilim adamının çalışmasını veriyor ingilizce türkçe kaynaklar veriyor bunlar hep yalan onlar ajan bilgiler uydurma görüntüler cgi. He canım he

• Yeri gelmişken tekrar hatırlatayım. Bu revivo denen arkadaşın, mahkemeye yalan beyan vererek adaleti yanılttığını biliyor muydunuz? Evet, kendisi insanların hayatıyla oynamış olan bir yalancı. Bu zihin yapısının muhtemel sebebi de, çocukluk aşılarını eksik yapılmış olmaları.

Hani bunu da hatırlatayım dedim.

NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Gönderdiğin video gerçeği araştırıyormuş gibi yapan fakat gerçeklerden uzaklaştırma amaçlı bir video. Videonun ilk birkaç dk baktım, ayın ne olduğunu açıklamaktan cok "AY NASIL (ve nezaman) OLUŞMUŞTUR" sorusunu sorup muhtemel cevaplar vermeye çalıştığı anda videoyu durdurdum. Dünya, güneş, ay, ... nasıl ve ne zaman oluşmuştur tahminleri küre dünya senaristlerinin iştigal konusudur. Milyarlarca insanın ilgisini cekecek, Rating toplayacak, bir konudur. Bu ayrıntıyı büyük ihtimalle farketmedin. Küre dünya teorisini işleyen videoların önemli kısmı bilerek veya bilmyerek küre dünya teorisine inananların o inancını güçlendirecek videolar yapıyor . Videoda geçen onca doğruya rağmen bir tek yanlış küre dünya senaryosu takipçilerinin, küre dünyanın geçerli old zannetmesine yeterli oluyor Bir söz vardır: Şeytan 1 yalana inandırmak için ortaya 1000 doğru atar.

Bu video yerine şöyle çalışmalar gönderseydin.
    Solda ayın gerçek cekimi, sağda bir bilim sitesi makalesinde yer almak üzere sanatsal renk verilmiş düzenlemesi. Hah o da bazı di-hard küre senaristlerinin küreyi gerçek zannetmelerini sağlayabilir fakat bu çalışmanın amacı, "düzenleme ile aya 3 boyutlu küre görünümü verme çabasını göstermek. Sağdaki ay beyaz ve düz bir görüntü iken sağdaki ciddi ciddi 3B küre gibi. Oysa ki ikisi de aynı ay. Beynimiz renklendirme ve vurguya göre sekilleri cisimleri farklı yorumlayabiliyor, beynimizin bu özelliğini kullanarak yönlendirme girişimini resmediyor bu çalışma:
    NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

• Revivoya neden nasıl sorularıyla gelmeyin hoaxla gelin cgi ile gelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 28 Kasım 2018; 12:44:9 >
  • yalan bunlar sizi kandırıyorlar yermiyiz diyenlere bakın
    hepsi şu son 15 yılda kandırılıp kandırılıp dönmekten Asenayı geçen tipler.

Beyinlerinde doğru-yanlış muhakeme çipi yanmış kısacası..
  • NASA, InSight aracını iki saat içerisinde Mars yüzeyine indiriyor [Güncellendi]

• Beyler bu revivo şizofreni düz dünya konusunda marsa inen araç konusunda aracın ve görüntülerin yalan olduğunu söyleyince forum ahalisi hayal kırıklığına uğradı yazmış

• Yok beaaa ! Duz dunyacilarinda bilerek bilmeyerek duz dunyaya inanarak o inancini guclendirecek videolari da yapiyorlar onlari da " izliyorum "

Senden farkim su : Nereden gelirse gelsin sonuna kadar okur izler dinlerim

Senin gibi kendi dogmalarina saplanmis biri de degilim :)

Bilimsel suphecilgi de savunurum ... Farkli goruslerin argumanlarina da objektif bakis acisi ile tam olarak secici onyargilar ile yarida birakma veya bakmamak okumamam etmem :)) ...

Seytan dan ifadelerin olmus . Seytan i da Allah in ifadesine gore mi yargilayacagiz ? Seytan kendisi ne diyormus ona da bakmak lazim :)) ...

Bilindigi uzere dinleri pratiksel olsu veya fiziksel olsun tahrip edilmistir veya yok edilmistir. Islamiyet gibi ilahi korundugu ifade edilen Kur'an-i Kerim in neden pratiksel her Musluman in aglisinda farkli ifade ediyor ve inanislardadir haliyle de icraatleri yani Islami eylemleri de tek tip olmuyor ama cesit cesit olmakta ki bunlarda cesitlilik insanlik disi olanlari ayrica ele alinmalidir ... Boyle bir ortamda Seytan ne kadar Seytan dir ? Simdi Seytan i avukatligi vs meselesi olarak bakmayin ... Hakim edasi gibi ele alinmalidir ...

Konu ile alakali dolayli da olsa sunu ifade edeyim : Gerceklik insanliga yasaklanmistir Allah tarafindan oyle ki Cennetten kovulmuslardir ilk insanlar!

Allah tan baskasina secde etmeyecegini ifade eden yani insana tapinmayi red etmesi ile seytan kotu ifade edilmistir inanilmistir inanilmaktadir ...

Kotuluk Seytan dan gelmez ! Kotuluk insan dan gelir ... O yuzden Seytan en bastan beridir yok edilmemistir ...

Toplayacak olursak : Seytan yalan bilgi verdigini kanitlanmadigi surece bir yargiya da varilamaz ilahi mantik capinda...

Gerci Deist im Felsefi dusunce sistemleri acisindan .

Bilim temeli gozlemdir ve insan eseri bilim disiplini de elbette bugun dogru bilinenler yarin yanlis veya tam tersi de olabilecektir olmaktadir da ezelden beri ...

Onemli olan gercekleri veya yalanlari sakince ele almak ve etkilerin de kotu sonuclara vesile olmamasi yonunde hareket edilmesidir ...

Unutma ki duz dunyacilarin da farkinda olmadan evya bilerek kasitli insanlari infiale huzur bozmaya aklillarini mesgul etmeye vesile olmaktalardir . Yani varsa hakli argumanlari derhal karsilarina ilgili kurumlari alacaklar hodri meydan misali irdeleyeceklerdir . Yapmadan oyle koseden kiyidan kutuplastirmalara hizmet etmek ile meselenin ozu gercekler degil karmasaya hizmet edilmektedir ..

Bircok kisi de bilirki duz dunyacilar vs icin de yine karsi dusuncedekilerin manipulasyonlari veya gorunurde farkli olanlar vardir .

Gercegi farkli aksettirme sistematik bir plandir gizli orgutlerden en populer olanlarin bir argumani da budur diger argumanlari ilginctir gerceklesti :))) !

Yani sen neye hizmet ettigini bilmiyor da olabilirsin biliyorsan da zaten bu oyunun bir tarafisindir :)

• Unutma ki duz dunyacilarin da farkinda olmadan evya bilerek kasitli insanlari infiale huzur bozmaya aklillarini mesgul etmeye vesile olmaktalardir . Yani varsa hakli argumanlari derhal karsilarina ilgili kurumlari alacaklar hodri meydan misali irdeleyeceklerdir . Yapmadan oyle koseden kiyidan kutuplastirmalara hizmet etmek ile meselenin ozu gercekler degil karmasaya hizmet edilmektedir ..

Ben şu düz dünya konusu açıldığı ilk günden beridir söylüyorum hocam. Madem delilleriniz bu kadar sağlam devirin var olan otoriteyi. İşlerine gelmiyor saçma sapan cevaplar atıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yok beaaa ! Duz dunyacilarinda bilerek bilmeyerek duz dunyaya inanarak o inancini guclendirecek videolari da yapiyorlar onlari da " izliyorum "

Senden farkim su : Nereden gelirse gelsin sonuna kadar okur izler dinlerim

Senin gibi kendi dogmalarina saplanmis biri de degilim :)

Bilimsel suphecilgi de savunurum ... Farkli goruslerin argumanlarina da objektif bakis acisi ile tam olarak secici onyargilar ile yarida birakma veya bakmamak okumamam etmem :)) ...

Seytan dan ifadelerin olmus . Seytan i da Allah in ifadesine gore mi yargilayacagiz ? Seytan kendisi ne diyormus ona da bakmak lazim :)) ...

Bilindigi uzere dinleri pratiksel olsu veya fiziksel olsun tahrip edilmistir veya yok edilmistir. Islamiyet gibi ilahi korundugu ifade edilen Kur'an-i Kerim in neden pratiksel her Musluman in aglisinda farkli ifade ediyor ve inanislardadir haliyle de icraatleri yani Islami eylemleri de tek tip olmuyor ama cesit cesit olmakta ki bunlarda cesitlilik insanlik disi olanlari ayrica ele alinmalidir ... Boyle bir ortamda Seytan ne kadar Seytan dir ? Simdi Seytan i avukatligi vs meselesi olarak bakmayin ... Hakim edasi gibi ele alinmalidir ...

Konu ile alakali dolayli da olsa sunu ifade edeyim : Gerceklik insanliga yasaklanmistir Allah tarafindan oyle ki Cennetten kovulmuslardir ilk insanlar!

Allah tan baskasina secde etmeyecegini ifade eden yani insana tapinmayi red etmesi ile seytan kotu ifade edilmistir inanilmistir inanilmaktadir ...

Kotuluk Seytan dan gelmez ! Kotuluk insan dan gelir ... O yuzden Seytan en bastan beridir yok edilmemistir ...

Toplayacak olursak : Seytan yalan bilgi verdigini kanitlanmadigi surece bir yargiya da varilamaz ilahi mantik capinda...

Gerci Deist im Felsefi dusunce sistemleri acisindan .

Bilim temeli gozlemdir ve insan eseri bilim disiplini de elbette bugun dogru bilinenler yarin yanlis veya tam tersi de olabilecektir olmaktadir da ezelden beri ...

Onemli olan gercekleri veya yalanlari sakince ele almak ve etkilerin de kotu sonuclara vesile olmamasi yonunde hareket edilmesidir ...

Unutma ki duz dunyacilarin da farkinda olmadan evya bilerek kasitli insanlari infiale huzur bozmaya aklillarini mesgul etmeye vesile olmaktalardir . Yani varsa hakli argumanlari derhal karsilarina ilgili kurumlari alacaklar hodri meydan misali irdeleyeceklerdir . Yapmadan oyle koseden kiyidan kutuplastirmalara hizmet etmek ile meselenin ozu gercekler degil karmasaya hizmet edilmektedir ..

Bircok kisi de bilirki duz dunyacilar vs icin de yine karsi dusuncedekilerin manipulasyonlari veya gorunurde farkli olanlar vardir .

Gercegi farkli aksettirme sistematik bir plandir gizli orgutlerden en populer olanlarin bir argumani da budur diger argumanlari ilginctir gerceklesti :))) !

Yani sen neye hizmet ettigini bilmiyor da olabilirsin biliyorsan da zaten bu oyunun bir tarafisindir :)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.