Şimdi Ara

Nabu vs marvel's skyfathers (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
3.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikisi farklı sıralama birisi marvel'in diğeri dc'nin.

mesela Cas luciferdan altta yani lucifer daha güçlü. nabu dr.manhattanın altında demekki dr.manhattan daha güçlü.

fr sololar açmaya gerek duymuyorum o yüzden
  • Hep böyle diyorsunuz genelde tam tersi çıkıyor ama hayırlısı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doctor Fate kullanıcısına yanıt
    fr'nin önde olduğu hakkında 5-6 site attım. ayrı olarak kahraman baykuşda nabu'nun dr.manhattan geri olduğunu söyledim. yüzlerce kanıt atmışım bunu çürütmek için yazarın foruma gelip açıklama yapması gerekiyor. sen konusunu açmak istiyorsan aç ama ben altına solalar yazarım haberin olsun
  • O herşey sıralama ile ilgili olmuyor işte. FR'nin üstün olduğunu kanıtlayan hiçbir feat de atmadınız sadece öyle söyleyen bir kesimin oluşturduğu siteyi attınız. Ben yarın açarım sololar yazarsanız da kendiniz bilirsiniz.

sıralama A>B>C mantığı ile yapılıp rakamlarla sıralandırılıyor. sen her şey sıralama ile olmuyor dersen yerçekimi yoktur gibi bir şey olur. dünya ağır siklet box sıralamasında 10. sıradaki bir adam ile 2. sıradaki bir adamı dövüştürmezler dövüşürsede 2. sıradaki adam alır. aynı şey diğer sporlar içinde geçerli. yani herşey sıralama ile olmuyor demenizin sebebi sevdiğiniz karakterin altta olması gibi gözüküyor.

fr'nin neden daha üstün olduğunu attığım sitelerde tartışılmış zaten girip okuyabilirsiniz. bu gün açında bu gün yazayım :D
  • 1. Round:

Nabu üçünden de bireysel olarak daha güçlü. Ancak üçüne karşı birden kazanabilmesini sağlayacak yeterlilikte feati yok. Ancak itibar açısından Nabu'nun DC evrenindeki itibarı >> Skyfatherların Marveldaki.

Nabu, Düzen Lordlarının en güçlüsü olarak tanıtıldı ve düzen lordların Kismet gibi Marvel'daki Eternity'nin dengi diyebileceğimiz tipler var. Düzen lordlarının dengi olması gereken Kaos Lordlarında ise Dominus adlı çoklu-evrensel tipler var.

Nitekim Nabu'nun en güçlüleri olması otomatikman onu çok güçlü yapıyor.

Sırf Doctor Fate (Nabu'nun elçisi) neredeyse Skyfather seviyesinde biri zaten. Hele classic halinde daha bile fazla.

Nabu, güçlü ve kızgın Spectre ile uzun bir dövüşten sonra, büyünün kazanması için bilerek yenildi.

Öte yandan Marvel Skyfatherları bir araya geldiklerinde bile celestial yenemiyorlar.

Fakat Nabu'yu desteklemek için yeterli feat olmadığından şimdilik 1. Round için 2 türlü de gidebilir ya da 3 Skyfather alır diyorum.

2. Round:

Franklin'in Nabu alacak bir şey yaptığını görmedim. Franklin, 3 standart Celestial dövmek için Galactus'a ihtiyaç duyuyordu. Nabu, binlerce büyücü ve tanrıyı indirene Spectre'ye "orada dur liseli" çekmiş birisi.

Franklin'in potansiyeli daha iyi şeyler gösterirse durum değişir tabi ancak şimdilik. Nabu'nun mistik güçleri > FR'nin kozmik güçleri gibi geliyor.

• Kismet eternity seviyesiymiş ve Eternity vs FR sonucu ortada

https://comicvine.gamespot.com/forums/battles-7/franklin-richards-vs-eternity-639218/?page=2

Kismet en ama en fazla NABU seviyesi. Hatta NABU nun en güçlü olduğunu onaylamış diğerleri gibi galiba.

• Hadeyan kullanıcısına yanıt
    hocam kendi sitenizdeki dc sıralamasında nabu 41-40 arasındaydı dr.manhattan ise 36-37 arasında idi sizin sitedeki forumda açtığım dr.manhattan vs fr konusunada siz fr demiştiniz. mantıken fr>dr.manhattan>Nabu olur
    bunun yanı sıra bir çok yabancı sitelerdeki konuda fr'nin nabuyu alacağı belli oluyor
    bana burada ilk kısmet'in eternity seviyesi olduğunun kanıtını atman gerekiyor
  • Bunu ben söylemedim ve featlerini bilmiyorum. Direk kendisine sorsan daha iyi cevap alırsın bence. :)

direk soracağım kişi kim bilmiyorum ama ben siz yazana kadar = olduğunu öğrendim hatta eternity'nin nabuyu yenebilir denilen siteyide buldum.

http://www.killermovies.com/forums/archive/index.php/t-473320-nabu-vs-eternity.html | c.vıne de bulursam ordan da atarım ]
  • Çok merak ediyorum kendinden güçsüz biri bile Eternity seviyesindeyken daha güçlüsünü eternity Nasıl yeniyor. Neyse onu da onlara sormak gerek.

çünkü kısmet>Nabu. adamlar eternity easy yazmış tartışmaya bile gerek yok
  • Kısmet>NABU neye dayanarak ?

Her yazan doğruysa işimiz var..

kısmet = eternity | eternity > Nabu | buna dayanarak söylüyorum

orda yazanda bizim gibi insanlar. kimisi bizden iyi biliyor kimisi daha bilgisiz. ama çoğunluk eternity alır denilince doğru belli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerçek bilgi -- 1 Eylül 2018; 3:31:21 >
  • Eternity>Nabu kelimesini bana kanıtlaman gerek. Herkesin öyle demesi kanıt değil.

Unbound+Bloodlusted Spectre ile başa baş gitmekten daha ötede bir feat göstermeleri gerekiyor.

hocam ingilizceniz pek yok diye biliyorum ama varsa gidip sorabilirsiniz neden dediklerini ama kimse boşa bir şey demez.

1 feat'i ileride iken mordra diye biri ile de başa başa gidiyor forumlarda ise fr'nin mordra'yı gömeceği söyleniyor. kısacası her şey tek feat değil.
  • Hocam

https://forum.donanimhaber.com/adult-franklin-richards-vs-ig-thanos--132618141

Burda Franklin Richards ın featlerini felan söylemiş ben1905 hocamız.. Okuyun burayı

• Gerçek bilgi kullanıcısına yanıt
    Nabu>kısmet.Bu bircok seride belirtilmiş birşey.En güçlü düzen lordu nabu'dur.

• Gerçek bilgi kullanıcısına yanıt
    Fakat aynı şekilde Kismet'i bahsettiğin isimlerinde yukarısına koymuştum ve Nabu ile Spectre'ye göre NABU en güçlü lord. Benim orada Nabu 40-41 demem çok fazla feat olmamasından ve de karakteri post-crisis olarak değerlendirmemdir. Burada ise daha genel bakıyorum.

Ayrıca Ben FR > Doc demedim. Doc henüz FR çapında birini alacak bir şey göstermedi yani featless dedim. Aynı şekilde de FR'de Tam gücüne yakın Spectre'ye "Orada dur liseli" çeken bir büyü tanrısına karşı bir şey yapabilecek featlere sahip değil. Mantık aynı yani bir tutarlılık var. Ki Güç listeleri her zaman "1 vs 1" mantığı üzerine yapılmaz.

Doctor Manhattan > Nabu dememdeki tek sebep ise Doctor Manhattan şu anki DC Evreninin bir gerçeği ve kayıp 10 yıl ile bir bağlantısı olabilir. Direkt çoklu evrensel feati var (çok kısa da olsa) Nabu ise 9. Büyü Çağı kapanıp ardından Flashpoint onun ardından da Rebirth yaşandıktan sonra hala aynı güçte mi bilemediğimden mütevazı olmaya çalıştığımdandır. Yoksa bana "versus" konusu olarak Nabu VS Doc. desen Doc. da nabu alacak bir feat yok derim aynı Franklin'in karşısında dediğim gibi.

Kismet'in, Eternity dengi olduğuna kanıt atman lazım demişsin.

https://www.youtube.com/watch?v=nOyF5pqXK5Q

Nabu vs marvel's skyfathers

Kapağın başlığında "Onlar iki ayrı evrendi." diyor. Ayrıca JLA/Avengers cross-over'ında Kismet'in için "Eternity's equivalent" deniyor. Bu da "eşdeğeri" demek.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.