Şimdi Ara

N11 REZALETLERİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.011
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunu buraya yazıyorum ki bir ürün almadan önce 5-10 tl daha ucuz diye n11 'den ürün almak mantıklı mı görün.

28/11/2018 günü n11.com üzerinden satış yapan inventionbilisim adlı mağazadan Sony MDR-ZX310 Beyaz Kulaklığı 70 TL'ye aldım. Ürün bana ulaştığında içinde fatura olmadığını ve ürünün sahte olduğunu anladım. N11 i aradığımda bana satıcıya soru sormam söylendi. Soruyu sordum ve aldığım cevap bu :
    (ürün istediğim gibi değil
    ürünün çakma olduğunu anladım iade etmek istiyorum
    05 Aralık 2018 Çarşamba
    inventionbilisimmerhaba biz ürünü orijinal diyerek satmıyoruz orjinalleri zaten bu ücrete alamazsnız 129? dir fiyatları ama bire bir aynı kalitede bir üründür.)

129 TL dediğine bakmayın aynı ürüne tekrar bakınca diğer sitelerde orijinal kulaklığın 100 TL'ye satıldığını gördüm yani 100 liralık ürünün çakmasını 70 TL'ye satın aldım ama tek büyük sorun bu değil.

Daha sonra N11 i arayarak durumu bildirdim. Satıcının sattığı ürünler sahte ve faturasızdı. Ayrıca bu mağaza dahil bütün mağazalar kendi ürünlerine sahte yorumlar yaparak övüyordu. Düşünün şu an ben bu ürünü iade ettiğim için yorum dahi yazamazken (nasıl bir kuralsa memnun değilseniz yazı yazamıyorsunuz) satıcılar kendilerine yüzlerce sahte yorum yapabiliyordu.

İade talebim kabul edilmişti ama ben gene de burada büyük bir sorun olduğunu ve bu mağazanın kapatılması için N11'e şikayette bulundum. Onlar da bana disiplin kurulunca işlem yapılacağını söylediler. N11 beni bir ya da iki kere arayıp işlemin yapıldığını söyledi. Ben de tekrar kontrol ettim. Satıcı hala satış yapabiliyor. Hatta aynı ürünü bile satabiliyor. Yani satıcı sahte olduğunu hiçbir sağlık - kalite testinden geçirilmemiş ürünü hala faturasız bir şekilde satıyordu.

Sorunumu üç kısa maddede toparlayacağım.
    1- N11' de sahte ürün satılıyor
    2- N11' de sahte yorum yapılıyor
    3- N11' de faturasız ürün satılıyor

bunların hepsi ağır ve bir firmadan bir daha alışveriş yapmamak için yeterli sorunlar diye düşünüyorum dikkat edin.N11 e dafalarca durumu anlattım bana dedikleri şey şu . Mağazalara gerekli uyarılar yapılıyor sizle bu süreci paylaşamıyoruz.Nasıl bir uyarı yaptılarsa aynı mağaza aynı ürünü satmaya devam edebiliyor ! Ayrıca bu süreci bizle paylaşmadıklarına göre belki de okuyup gülüp geçiyorlar nerden bileceksin ki ?

FATURASIZ ÜRÜN SATMAK SATTIRMAK DEVLETTEN VE HALKTAN ÇALMAKTIR.SAHTE ÜRÜN SATMAK SATTIRMAK HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAMAKTIR !

• Maalesef N11 bu gibi firmalara gerekli cezai işlemleri uygulamıyor yüzlerce alışveriş yapiyoruz çoğu faturasız geliyor.Ben zaten 2018 de n11 hemen hemen hiç alışveriş yapmadım eskiden tüm herşeyimi n11 den alıyordum kuponların değerini düşürdüler iyice bende gittigidiyor döndüm onların verdiği çekler daha yüksek miktarda 80/20 100/20 150/30 100/30 gibi en azından bişeye benziyor.n11 şaka gibi 75/5 100/11 gibi komik rakamlara döndürdüler işi vallahi bıçak gibi kestim alışverişimi eşe dosta da bi dünya alışveriş yapıyorduk hepsi yalan oldu :)) n11 kısacası kendini dev aynasında görmeye başladı çok müşteri kaybetti...
  • Merhaba Deruvishfounder,

Konuyla ilgili talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza dönüş yapılacaktır.

n11.com
  • Dönüş yapıldı ama hiçbir gelişme yok.Konuyu takip edenlerin dikkatine.
  • +++
  • ++
  • ++
  • Merhaba Deruvishfounder,

Ekibimiz sizi bilgilendirmiştir.

n11.com
  • Maalesef N11 bu gibi firmalara gerekli cezai işlemleri uygulamıyor yüzlerce alışveriş yapiyoruz çoğu faturasız geliyor.Ben zaten 2018 de n11 hemen hemen hiç alışveriş yapmadım eskiden tüm herşeyimi n11 den alıyordum kuponların değerini düşürdüler iyice bende gittigidiyor döndüm onların verdiği çekler daha yüksek miktarda 80/20 100/20 150/30 100/30 gibi en azından bişeye benziyor.n11 şaka gibi 75/5 100/11 gibi komik rakamlara döndürdüler işi vallahi bıçak gibi kestim alışverişimi eşe dosta da bi dünya alışveriş yapıyorduk hepsi yalan oldu :)) n11 kısacası kendini dev aynasında görmeye başladı çok müşteri kaybetti...
  • Mağaza kapatıldı ama siteye girip sony kulaklık vb aramalar yapınca sürüsüyle sahte ürün görüyoruz. Biri muadil ürün yazmış ama her yerde sony fotoğrafı var .Bu malların çoğu kontrolden bile geçmeyen sağlıksız son derece zararlı kopyalar. Üstüne bir de faturasız satıyorlar .Eğer diğer siteler satıcıyı adam gibi fatura yollamaya zorluyorsa ve satıcılar da yolluyorsa bunu n11 de yapabilir. N11 belki kendini satıcı biz değiliz aracıyız diye kandırıyordur ama o satıcı senin sitende faturasız satabildiği için 3 5 lira ucuza satabiliyor .Yani müşteriyi n11e çeken faturasız alışveriş gibi bir şey . Bir şey çıkar mı bilmiyorum ama Cimer' e de şikayet ettim n11'i bence hesaplanamayacak kadar fazla vergi kaçırılmıştır şimdiye kadar.Ve bizim gibi vergi ödeyen insanlar da bu durumdan zarar görüyoruz bu alan memnun satan memnun olayı değil sahte ürün satmak da faturasız işlem yapmak da çok büyük suçlar devletin bir dur demesi gerekiyor.

• N11 üzerinden erdoğanlar bisikletten shimano wh-rs10 jant siparişi verdim. Ben siparişi verirken stok drumu 10 adet görünüyordu ve siparişi verdikten sonra 9'a düştü. Fakat bir süre sonra siparişim stokta olmadığı gerekçesiyle satıcı tarafından reddedildi.
    Ben ürünü 737 tl ve 9 taksitle aldım ve bu tutarın tamamı kredi kartı limitinden düştü ve benim kart limtim doldu. Bu durumda bana ücret iadesi yapılsa bile bu iade aylık taksitler halinde yapılacak ve ben yeni bir ürünü kredi kartımı kullanarak alamayacağım.
    N11 ile yaptığım görüşmede bana 11tl tutarında çek teklif ettiler ve mağaza puanının düşürüleceğini belirttiler. Msğaza puanının düşürülmesi beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ben ürünümü N11'den aldım ve şu anda ihtiyacım olan ürünü alamıyorum.( Büyük ihtimalle internet üzerinden yeniden sipariş verebilmek için 737 tl yi kredi kartı hesabıma yatıracağım) Ama olsun kafam ve gönlüm rahat çünkü N11 satıcının puanını düşürecek(!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• carpediem77 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba carpediem77 ,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • Yakin zamanda telefonmarketim isimli saticidan Shb4385 model kulaklik aldim. Tarafima ikinci el urun gonderdi, faturasiz bicimde. Neyse n11'e 50 kere sikayet ettim bu sahsiyeti islem yapacagiz dediler. Neyse adam benim mesajlarima cevap vermedi ama iade yapildi. Birde ne goreyim ayni urunu yeniden satisa koymus. Yorum yapma hakkimida kaldirmislar insanlari uyaramiyorum

Anlayacaginiz bes para etmez bir koruma sistemine sahipler zaten satis otomatikman onaylanmisti ben itiraz etmeme ragmen. Cok dandik sistemleri var ve koruma moruma yok aklinizda bulunsun
  • eric13 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba eric13,

Konuyla ilgili talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza dönüş yapılacaktır.

n11.com
  • Abartmıyorum 20 senedir internetten alışveriş yaparım, bugün benim de başıma ilginç bir olay geldi. Linkteki ürün baktım fiyat diğer satıcılara göre uygun önce satıcıya sordum bunda ışık var mı diye, cevap vermedi. Başka birisi sormuş neden daha ucuz diye bir eksiği var mı diye. Yok demiş dolar kuru düşükken aldık. stokta kalan son 1 ürün diye ben de sipariş verdim. Siparişi verdim anında onayladı kargoya verdi. Sonra ne hikmetse soruma cevap verdi ışık yoktur diye. ben de anında iade talep ettim. Tabi kargoya verilmiş. Kargo gelince teslim almadım geri gitti. Neyse bugün telefon çaldı. N11 den scooter almışsınız. neden iade ettiniz dedi. Ben de üründe ışık yokmuş eski modelmiş dedim ( piyasadaki voit scooterlar ışıklı artık) Çocuk da istemedi dedim. Orda ışıklı yazmıyor zaten dedi. Bana 30 TL kargoya mal oldu. Efendim bana 30 TL gönder öyle iade yapayım vs. Ben de siz benim soruma neden cevap yazmadınız dedim. Cevap vermediysek üründe ışık yok demektir dedi. Bağırıp çağırıyor ben de kaydı konuşmaya aldım. Sonra lanet olsun iade et, haram maram dedi suratıma kapattı. Sanki bunlara zorla satış yaptırıyorlar. Tüketici kanunundan, cayma hakkında zerre haberi yok. Müşteri evini arayıp para koparmaya çalışıyor. bağırıp çağırıyor. Twitterdan yazdım n11 şikayet kaydı bakalım nolcak. N11 dükkanını yazalım. ALışveriş yapmak isteyenlerin aklında olsun.

https://www.n11.com/magaza/nevruzoglugroup

https://twitter.com/enorton1903/status/1096422896786907137

3 Gün sonra ekleme: Benimle 10 liralık kargo için 15 dk kavga etti. Haram maram dedi, şimdi ürünün fiyatını 300 den 225 e indirmiş. Bana 300 e satarken haram olmuyordu. Ayrıca adamın mağaza puanı %95 ve benim yorum yapma hakkım yok. Çünkü iade ettim. İade edenin yorum yapma hakkı neden olmasın? Adam cebini arayıp hakaret ediyor ama ben düşük puan veremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 20 Şubat 2019; 18:56:18 >

• Satıcı benim teslim almayıp iade ettiğim ürünü tekrar satışa koymuş, açıklamaya da İADE YOKTUR yazmış. Adamlar tüketici kanunu vs tanımıyor. Hemen altında da N11 iade edebilirsiniz diyor. Al başına belayı.

N11 REZALETLERİ
  • eric13 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba eric13 ,

Ekibimiz sizi bilgilendirmiştir.

n11.com
  • N11 yalan Dolan devam,
    5 gundur heriflere yazmadan usandim artik. Biktirip paraya cokmeye calisiyorlar bun anladim artik.!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • malkooklam kullanıcısına yanıt
    Merhaba malkooklam,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.