Şimdi Ara

n11.com da dükkan açmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
79.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • n11.com u duymuşsunuzdur arkadaşlar pazar yeri (market place) konseptli bir e-ticaret sitesi olarak faaliyet göstermektedir. Uzun zamandır kendi başıma ne iş yapabilirim diye düşünüyordum burada bir yer açıp internet üzerinden satış yapmayı planlıyorum herşey resmi olacak vergimi ödemek istiyorum. Size danışmak istediğim neler satabilirim elimde 2000 TL param var başkada param ve işim yok bunun 1000 TL si vergi dairesine masraflara gidecek. Web tasarım okudum bazı şeyleri yapabileceğime inanıyorum ticari kafamda var az çok ama akıl akıldan üstündür fikirleriniz önemli

• yokmu fikir verecebilecek olan??
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_nero33

yokmu fikir verecebilecek olan??

Valla e-ticaret işi tutarmı? Tutar ama çok büyük yatırım gerekiyor, reklam gerekiyor. Üstelik çok büyük firmalar var bu işte (Gittigidiyor, n11 vs) Eğer internette pek bulunmayan ve rağbet gören uzmanlığınız alanında bir ürün yelpazeniz varsa tutarmı? Tutar. Ama çok zor bir iş. Bence farklı birşeye yönelin. Mesela diyorsunuzki web tasarım bilgim var. Ufaktan bir site açın ve tasarım hizmeti verin insanlara. Biraz büyüyünce ve müşteri potansiyeliniz artınca resmi olarakta işi yaparsınız. Fikrim bu. Bu tür bilgileri ne amaçla veriyorum derseniz 2006 yılından beri internette çeşitli işler yaptım. Reseller alıp host sattım ama web tasarımı yaptığım kişilere. Daha sonra bir sohbet programında bayilik aldım 3000 dolar yatırımla. bikaç sene oldukça iyi gitti ama daha sonra özel durumlar dolayısıyla ara verdim. Şuan Vpn hizmeti verdiğim bir sitem var 4 ay hiç müşterim olmadı sonrasında googleda üst sıralara çıkınca müşteriler gelmeye başladı. Kısaca herkesin yaptığı şeyler yerine sizin en iyi bildiğiniz ve pek kimsenin yapmadığı işleri yapmanız daha uygundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

quote:

yokmu fikir verecebilecek olan??

Valla e-ticaret işi tutarmı? Tutar ama çok büyük yatırım gerekiyor, reklam gerekiyor. Üstelik çok büyük firmalar var bu işte (Gittigidiyor, n11 vs) Eğer internette pek bulunmayan ve rağbet gören uzmanlığınız alanında bir ürün yelpazeniz varsa tutarmı? Tutar. Ama çok zor bir iş. Bence farklı birşeye yönelin. Mesela diyorsunuzki web tasarım bilgim var. Ufaktan bir site açın ve tasarım hizmeti verin insanlara. Biraz büyüyünce ve müşteri potansiyeliniz artınca resmi olarakta işi yaparsınız. Fikrim bu. Bu tür bilgileri ne amaçla veriyorum derseniz 2006 yılından beri internette çeşitli işler yaptım. Reseller alıp host sattım ama web tasarımı yaptığım kişilere. Daha sonra bir sohbet programında bayilik aldım 3000 dolar yatırımla. bikaç sene oldukça iyi gitti ama daha sonra özel durumlar dolayısıyla ara verdim. Şuan Vpn hizmeti verdiğim bir sitem var 4 ay hiç müşterim olmadı sonrasında googleda üst sıralara çıkınca müşteriler gelmeye başladı. Kısaca herkesin yaptığı şeyler yerine sizin en iyi bildiğiniz ve pek kimsenin yapmadığı işleri yapmanız daha uygundur.

AndroTurk büyük firmalardan bahsetmişsin ama ben zaten n11.com ve gittigidiyor.com gibi büyük siteleri kullanarak satış yapmayı planlıyorum bu siteler pazar yeri mantığıyla çalışıyor belli bir komisyon karşılığında dükkan açıabiliyorsun bu sitelere.
    Web tasarım yap demişsin ama içimde hiç bir istek kalmadı o iş için çok fazlada bilgim yok esasen FLash,Photoshop, HTML ve Fireworks biliyorum sadece bunlarda artık iş yapmıyor. Kafamı ağrıtmayacak bir iş yapmak istiyorum.

• by_nero33 kullanıcısına yanıt
    Orda dükkan açacaksanız tam olarak neyi danışıyorsunuz anlamadım. Orda binlerce ürün satan var. Bi bayan arkadaşım elle ördüğü cep telefonu kılıflarını satıyordu. Ben VHS video kaset satmıştım zamanında. Bunlar için illede vergi dairesine başvurmaya, şirket kurmaya gerek yok. Siz neyi satacağınızı bilmiyorsunuz sanırım. Bir piyasayı araştırın, internet üzerinden en çok giden ürünleri tesbit edin ona göre ticaret yapın. Elinizde ürün olacak, vitrine koyacaksınız, satın alan olduğunda ürünü kargoya vereceksiniz. Ama orda ne satılır derseniz gıda harici herşey satılıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndroTurk -- 6 Temmuz 2013; 10:08:26 >
  • AndroTurk A kullanıcısına yanıt
    N11.com da dükkan açabilmek için vergi mükellefi olmak gerekiyor ayrıca devlet artık internet üzerinden satış yapanlara vergi ödemedikleri gerekçesi ile ceza kesiyor işler eskisi gibi rahat yürümüyor artık. Bu yüzden vergi dairesine başvurup ne iş yapacağını bildirmen ve gerekli şeyleri tamamlaman gerekiyor. Danışmak istediğimde neler satabilirim di androturk başka bir amacım yok tu yani parlak fikir çıkarmı diye denedim olmadı başımın çaresine baksam iyi olacak.
  • by_nero33 kullanıcısına yanıt
    Valla piyasada zor bulunan ürünlerin satışıyla başlayabilirsiniz. Örnek verim geçen yıl aldığım LG Optimus 3D Max cep telefonuma kılıf bulamamıştım hiç bir telefoncuda ve teknoloji marketinde. Gittigidiyordan aldım memnunda kaldım. Birkaç tane firma vardı satan ve bende ihtiyacımı giderdim. Başka bir örnek yine telefon ekranım kırılmıştı yeni ekran aldım. Birkaç piyasadan kalkmış müzik albümü ve dvd yine aldım. Kısaca dışarda bulamayacağımız şeyleri bulup satarsanız tercih edilir ve iş yaparsınız. Mesela en çok internet üzerinden aranan ve satış yapılan şeylerden biride sizinle alakalı web tasarım olayları. Php öğrenip kendinize script yazabilirseniz oldukça güzel meblağlara satış yapabilirsiniz.
  • Haklısın kardeşim düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim biraz daha düşünmeye karar verdim
  • İnternette elinizde bulunan ya da tedarik edeceğiniz bütün ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Doğru reklam, ve stratejik çalışmalar ile idealinizdeki satışlara ulaşabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir konu bulunmakta. Yerel mağazalarda olduğu gibi internette de yapacağınız bütün satışları faturalandırmanız gerekmektedir. Bunun içinde en azından bir şahıs şirketi kurmanız istenir.

Şahıs şirketi nasıl açılır bilginiz bulunmuyorsa http://www.neticaret.com.tr/blog/sahis-sirketi-nasil-acilir makalesine göz atmanızı tavsiye ederim.

• benimde n11 de dükkanım var ama daha henüz 2 tane satış yaptım ürünlerim kaliteli ama satış yapmam için neler yapmam gerek
  • Gittigidiyor veya n11 de satış yapmak isteyenler için yardımcı olan ,hizmet veren bir firma var belki yardımcı olursa size link :www.eticaretyonetim.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribaltime -- 9 Mart 2015; 12:30:43 >
  • n11 de mağaza açmak için normal bir şahıs şirketi olmak yeterlimidir? ticaret siciline e ticaret eklenmelimidir? birde e faturaya geçmek gerekiyomu? bunları cevplarsanız sevinirim.
  • Öncelikle 2 yıllık konuyu hortlattığın için tebrikler
    Soruna dönecek olursak n11.com da mağaza açabilmek için vergi mükellefi olman yeterli satışını yaptigin ürünün faturasını kesebiliyorsan sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_nero33 -- 18 Ekim 2015; 18:14:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öncelikle 2 yıllık konuyu hortlattığın için tebrikler
    Soruna dönecek olursak n11.com da mağaza açabilmek için vergi mükellefi olman yeterli satışını yaptigin ürünün faturasını kesebiliyorsan sorun yok

Peki hocam siz naptınız? Açtınız mı mağaza?

Ayrıca vergi işini başka bir yerden mi halletiniz.Yoksa şahıs firması yoluyla mı?
  • Biz 2 Yılı aşkın süredir n11 dem satış yapıyoruz.
    Ürün gruplarızı yazarsanız tedakçi olarak görüşebiliriz sizlerle.

Üstteki sorulara yanıt verelim
    1) Şahıs şirketi yeterli. Ama kategori yöneticizin inisiyatifi de.
    2) Fatura kesilerek satış yapılıyor.

El emeği fatura kesemeyeceğiniz ürünler için bilgileri pm atın yardımcı olmaya çalışayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • komisyon oranlarını bilen var mı n11 in ?
  • Ürün kategorisine göre komisyon oranları değişir.
    Kabataslak bilgi vereyim
    Yanlış olabilir.

Bilgisayar telefon teknoloji
    %6 civarı olmasi lazim.
    %5 - %10

Doğru bilgiyi n11 musteri hizmetlerinden almak lazım.

• N11 den hediyelik eşya satan bir arkadaşım var satışlarında N11'e %25 komisyon ödüyor.

İkinci bir konu ise e-ticaret yapan bir internet sitem var N11 den sitem üzerinden ürün satmak istiyorum Bu uygulama için yani e-ticaret sitemi N11 entegre etmek için Bilişim firması Benden 1000 tl istiyor Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum ücretsiz bu işlemi yapabiliyorsak mutlu olucam...
  • N11 de gıdada (market) komisyon oranları ne kadar bilgisi olan varmı acaba.

• peki bi sorum olucak arkadaşlar. Biz mağaza olarak üye kaydı yaparken bizden bi ücret istiyorlar mı yoksa bedava üye olabiliyor muyuz?
    Reddedilme gibi bi durumu olduğunu duydum bilginiz var mı bu konuda?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.