Şimdi Ara

AKNETRENT GÜNLÜĞÜM! [Roaccutane, Zoretanin, Acnegen]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
45.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internette pek fazla bir bilgi yok bu konularda, olanlar da yarım yamalak. Ben kendi kullanım tecrübemi burda yazıcam.
    Her gün değil tabi majör değişiklikleri yazıcam.

Doktorun önerdiği dudak kremi: Hametan - İlerde dudaklar çatlayacakmış o yüzden :)
    Doktorun önerdiği güneş kremi: Solante Acnes SPF50+ - Güneş kremsiz güneşe çıkmak yasak, iz bırakıyormuş.
    Şu anki ilaç kullanımım: Sabah 20mg akşam 10mg.

İlaçların farkına gelince:

Bir farkı yok, sadece farklı firmalar tarafından üretilmiş ilaçlardır.
    Roaccutane: Hoffmann-La Roche/Roche ve SERP firmaları tarafından üretilir. (Roche geçenler aynı firmalar ama Bosna Hersek ve Sırbistan'da Hoffmann-La Roche adını kullanıyor)
    Acnegen: Türkiye kökenli Biogen firması tarafından üretilir.
    Aknetrent: Türkiye kökenli Dr. F. Frik - Recordati İlaç tarafından üretilir.
    Zoretanin: Türkiye kökenli Actavis firması tarafından üretilir.

BU İLAÇLAR IZOTRETINOIN İÇERİR VE DİĞER İLAÇLARLA ALINMASI ÇOK SAKINCALI OLABİLİR. KESİNLİKLE İLAÇ YAZILIRKEN DOKTORUNUZU BİLGİLENDİRİN.

Izotretinoin içeren ilaçlar piyasada şu şekillerde bulunabilir:

• %0.05 yüzdeli jel
    • 5 MG Yumuşak/Normal Hap
    • 10 MG Yumuşak/Normal Hap
    • 20 MG Yumuşak/Normal Hap
    • 40 MG Yumuşak/Normal Hap

Izotretinoin'in formülü şudur: 13-cis-retinoik asit (C20-H28-O2) (retinoik asit çoğu akne kreminde de bulunur ve o kremler de cilt soyulmasına yol açar. örneğin acnelyse, kullanmıştım.)

Ayrıca beslenme kesinlikle akneye etki eder. İnanmayan arkadaşlar bir paket çekirdek yesin ertesi gün görelim onları.

Hastaneye gittiğim gün:
    Doktor ilacı anlattı ve kan tahlili yaptırmamı istedi.
    Ertesi gün: Kan tahlili yapıldı, kansızlık hariç sıkıntı yok. İlaca başladık.

İkinci gün: Ek bir ilaç kullanmıyorum, şu anda yüzümde sivilcelerin üzerindeki deri soyulmaya başladı, doku yenilenmesi sanırım. Beyaz beyaz kavlamaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 1 Eylül 2016; 16:41:23 >

• üçüncü gün: çok yağlı bir yüzüm var ve günde 20 kez katı sabunla sabunlarım. bugün biraz garip, saatlerdir hiç yağlanmadı, yüzüm kupkuru. ayrıca burnumun içi çok az nemli. sanırım ona da nemlendirici almam gerekecek.

dördüncü gün: normalde saçım iki günde aşırı yağlanır, saçımı yıkayalı 2 gün oldu ve çoook az yağlandı.
    eski sivilceler irileşti sanırım kalanları dışarı yolluyor. bekliyoruz. sabahki dozu kaçırdım
    yüz kuruluğu devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 2 Eylül 2016; 18:41:52 >
  • Takipteyim yakında bende başlayacağım.
  • Zoretanin tamamen çöp gibi ilk 2 hafta etkisini gördüm şimdi tekrar yüzümden düşmüyor şu sivilceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: richierich59

Zoretanin tamamen çöp gibi ilk 2 hafta etkisini gördüm şimdi tekrar yüzümden düşmüyor şu sivilceler

o normal zaten herkeste görülmüş ilk bir iki ay sivilce artışı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

quote:

Zoretanin tamamen çöp gibi ilk 2 hafta etkisini gördüm şimdi tekrar yüzümden düşmüyor şu sivilceler

Bende bilmiyorum hocam doktor bana 2 aylık 40 mg verdi her akşam içiyorum ama tekrar çıkınca da insanın morali bozuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta olmuş yazmayalı.

11. gün: yüzümdeki sivilceler gözle görülür derecede azaldı. ama yüzüm çok hassaslaştı. yüzüm hiç yağlanmıyor o yüzden yüzümü yıkamanın da pek bir anlamı kalmadı sanırım. ben o yağsız bir yüzün verdiği rahatlama için sabunluyordum...
    bugün hastanedeydim ve sabah sürdüğüm güneş kreminin etkisi öğle saatlerinde etkisini yitirince en yakın internet kafeye geçtim, bu nedenle bir doz daha kaçırdık.

birkaç gün önce istanbula gittim. giderken dudağım nemsizdi ama çatlak falan ya da acı hissi yoktu, ben de dudak kremi almadım. ertesi gün dudaklarım çatladı. rezillik. neyse ki 2 günlüğüne gitmiştim...

yüzümde sivilceler görünürde bayağı azaldı, içerideki oluşumları bilmiyorum. sivilceler çok kaşınıyor ve artık üstleri soyuluyor, kabuk bağlıyor. kaşıması zevkli ama iz bırakması konusunda tedirginim. dudaklarımda ve ağız çevremde belirgin bir kuruma var deri beyaz beyaz parçacıklar halinde dökülüyor.
    saçlar normal yağlanma rutinine döndüler. sanki biraz fazla elimde kalıyor saçlar yıkarken!? bakacağız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

quote:

Bende bilmiyorum hocam doktor bana 2 aylık 40 mg verdi her akşam içiyorum ama tekrar çıkınca da insanın morali bozuluyor

narkoz bile anında etki etmiyor ki. ilacın çalışma mantığını falan araştır derim ben. doktorun verdiği süre boyu beklemene değecektir eminim.

• 13. gün

arkadaşlar dün biraz araştırma yaptım onu paylaşmak istiyorum sizlere.

Roche firması - Accutane adlı ilacın üreticisi - geçmişte milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalmış. Bunların sebepleri ise ülser ya da ince bağırsak(kolon)'daki bazı sorunlar. Yani alakası var mı bilmiyorum ama kesinlikle ve kesinlikle mideniz dolu değilken içmeyin, gerekirse doz atlayın. Silah doğrultsalar dahi yapmayın.

Şu anda en iyi arkadaşlarım oldular Hametan ve Solante Acnes. Hametan müthiş rahatlatıyor, sürmeden önce ağzımı maksimum 1-1,5 cm açabiliyorum, yoksa açıyor ve zorlayınca kanıyor. Ama sürünce sorun kalmıyor.
    Solante Acnes olmasaydı hayat çekilmez olurdu, çünkü bir nevi vampir hayatı yaşıyorsunuz. Güneş ışığı cildinize zarar veriyor, o yüzden çıkamıyorsunuz. Geceleri çıkmak zorundasınız ve dolunay zamanı akne adam oluyorsunuz!

Burnumun içi çok kuru, kuru kan kabukları falan geliyor arada yoklayınca. Oraya da Hametan sürdüm 30 dk önce. Bakalım ne olacak.

• Ben neredeyse 5 ay oldu kullanıyorum. Kullanmadan önce yüzümde çok sivilce vardı ama burnumda siyah nokta yoktu. Kullandıktan 1 ay sonra burnum siyah nokta doldu ve ben de onları sıktım. Sıkınca da hepsi delik delik kaldı. Sakın ha siz sıkmayın sonradan hiç gitmiyor delikler. Şimdi yüzümde ne sivilce ne de siyah nokta var. Sadace çok küçük kırmızı lekeler var . Sizce 5 ay bittikten sonra doktora gitsem mi yoksa ilacı bitirsem mi direkt?

• Boş bırakmışım konuyu bitireyim bari.

- Dudaklarınız çok çatlıyor, doktorunuzdan krem isteyin yoksa 2 yerine 3-4 dudakla gezersiniz. Onu da aksatmayın, gerçekten 1 saat bile dudaklarınız kremsiz kalsa çatlıyor. Deli gibi kanıyor.

- Yüzünüze güneş kremini eksik etmeyin.

- Ben 6 ayda bitirdim, mayıs ya da haziran gibi. Doktoruma da danışmadan. 3. ay sonrasında zaten sivilce kalmamıştı ama muhtemelen iyice kökü kazınsın diye uzun sürüyor.

- Şu ana kadar 3 yıl içerisinde bir ya da iki sivilce çıktı, gerisi güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betulden

Ben neredeyse 5 ay oldu kullanıyorum. Kullanmadan önce yüzümde çok sivilce vardı ama burnumda siyah nokta yoktu. Kullandıktan 1 ay sonra burnum siyah nokta doldu ve ben de onları sıktım. Sıkınca da hepsi delik delik kaldı. Sakın ha siz sıkmayın sonradan hiç gitmiyor delikler. Şimdi yüzümde ne sivilce ne de siyah nokta var. Sadace çok küçük kırmızı lekeler var . Sizce 5 ay bittikten sonra doktora gitsem mi yoksa ilacı bitirsem mi direkt?
    Ben doktora gitmemiştim, ama belki de gidilmesi gerekiyordur. Acaba ek bir tedavi uygulayacak mıydı diye merak ediyorum.
  • Hocam ben de acnegrent'e başlayacağım ve aralarında müthiş bir fiyat farkı var neden acaba?? rozetanin kullanıyordum, sivilcelerim önce komple yok oldu sonra arttı büyüdü. Değiştirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Chorumlu_19

Hocam ben de acnegrent'e başlayacağım ve aralarında müthiş bir fiyat farkı var neden acaba?? rozetanin kullanıyordum, sivilcelerim önce komple yok oldu sonra arttı büyüdü. Değiştirdim
    Artması normal ama doktor tavsiyesiyle değiştiyseniz bir şey diyemem.

Fiyat farkı hakkında bilgim yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.