Şimdi Ara

Mürettebat Skill ve Perkleri >Türkçe Rehber< (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
3
Favori
39.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gezegenci

quote:

Orijinalden alıntı: silici4190

elimde grille var komutanı %100 oldu.ona hangi becerileri vermek gerekiyor.birde hummel almamada az kaldı mürettabatı hummele katarınca komutan gene %100 kalıyo mu .ona göre vercem beceri

Beceriyi ver, yangın söndürmeye v.s. ağırlık ver.

Hummel'a da at, biraz azılacaktır ama skiller devam edecek hem de %50'den çok daha deneyimli olacaktır genel olarak

Soru : "az kaldı mürettabatı hummele katarınca komutan gene %100 kalıyo mu"

Cevap :
    %100 kalmaz,%92 'den devam eder Credit ile eğitirsen hummel'a ki Birincil aşağıda sıraladığım listedeki gibi sırala sonra da hummel'a eğit hummeldaki %92 olmasına rağmen aşağıdaki Birincil skill'ler çalışacak ve %100 olduktan sonra artmaya devam edicek.

Grille %100 olmuşsa ilk skill'ler (bak perk demiyorum skill diyorum)

komutan- repair
    sürücü -Clutch Braking
    silahçı -Snap Shot
    yükleyici -repair

varsa Radyocu-relaying

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 21 Haziran 2012; 9:46:22 >

• Bu konu çok geride kalmış,

Soru:

Yükleyicide, iç güdüde tam çalışma esası nedir, yani kullanan arkadaşlar ne gibi bir kazancı oluyor ?

Sadece %17 hızlı dolummu mermi geçişlerinde ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkentt

Bu konu çok geride kalmış,

Soru:

Yükleyicide, iç güdüde tam çalışma esası nedir, yani kullanan arkadaşlar ne gibi bir kazancı oluyor ?

Sadece %17 hızlı dolummu mermi geçişlerinde ?..

%17 şans ile anında dolduruyor

farklı tipte mermi doldurmak istediğinde

denemedim fakat sanırım şöyle oluyor ;

gold mermi yüklü gold mermiyi attın devamında tekrar gold mermi dolduracakken Patlayıcı mermiyi seçtin onu doldururken %17 şans ile anında topa yüklüyor ve bu anında dolumu attıktan sonra ; tekrardan normal şekilde şansı devreye katmadan bir kere atıyorsun

ve tekrar %17 şans döngüsü başa dönüyor.
  • Anladım teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucizevi

Şu sorduğum soruyu başka yerde de sordum ancak net bir cevap alamadım. Mürettebat nasıl gelişiyor diye sormuyorum ben. Mürettebatın rütbesi nasıl artıyor diyorum. Almanlarda feldwebel,oberfeldwebel,stabsfeldwebel gibi rütbeler var. Mürettebatın bu rütbesi bir üst rütbeye hangi aşamadan sonra artmakta? Şu tarz cevaplar aramaktayım. Mesela mürettebat toplamda 1000 savaşa girerse bir rütbe artışı yaşanıyor veya mürettebat 100 bin xp kazanırsa bir üst rütbeye yükselir veya 1.skill tamamlanırsa bir üst rütbe artışı gerçekleşir gibi cevaplar aramaktayım. Mesela bende en yüksek rütbe Almanlarda stabsfeldwebel. Bu eleman bir üst rütbeye ne zaman yükselecek? Çok önemli değil ben de biliyorum ancak kafaya takıldı işte. :)

oyundaki nick ne?

sorunun cevabını ilk mesaja yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 2 Ağustos 2013; 19:08:19 >

• @mczaga

Teşekkürler. Aradığım cevap buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucizevi -- 27 Ağustos 2012; 18:59:59 >
  • Arkadaslar oyuna yeni basladım bir tane Alman Tiger II tankım oldu sonunda Crevlerin skill ve perklerini bir türlü halledemedim ..

Ornek bir Tiger tankın skill ve perk dagılımı nasıl olmalı

Ornegin once hepsini repair ver sonra sunu yap sonra bunu yap vs vs

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemShan

Arkadaslar oyuna yeni basladım bir tane Alman Tiger II tankım oldu sonunda Crevlerin skill ve perklerini bir türlü halledemedim ..

bu konuya bakarsan fikir sahibi olursun

http://forum.donanimhaber.com/m_60502913/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkentt

quote:

Orijinalden alıntı: CemShan

Arkadaslar oyuna yeni basladım bir tane Alman Tiger II tankım oldu sonunda Crevlerin skill ve perklerini bir türlü halledemedim ..

bu konuya bakarsan fikir sahibi olursun

http://forum.donanimhaber.com/m_60502913/tm.htm

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemShan -- 13 Ağustos 2012; 13:07:58 >

• Skillerle ilgili basit bir hesaplama,

Arkadaşlar soruyor, ana mürettabat vede skill/perkleri ortalama kaç exp ile tamamlarım wottaki hesaplamalara göre, şu şekilde oluyor

Ortalama exp değeri 580 civarı

Ana mürettebat yüzdesi %50 den %100e --> 95458exp yapılacak ortalama savaş sayısı ---> 138-160 arası
    Ana mürettebat yüzdesi %75 ten %100e --> 72530exp yapılacak ortalama savaş sayısı ---> 105-126 arası

Skill 1

Ana mürettabat yüzdesi %100 skill 1 %0---%100e --> 210012exp ortalama savaş sayısı ---> 302-363 arası

Skill 2

Ana mürettabat yüzdesi %100 skill 1 %100 skill 2 %0---%100e --> 420076 ortalama savaş sayısı ---> 604-725 arası

Skill 3

Ana mürettabat yüzdesi %100 skill 1 %100 skill 2 %100 skill 3 %0---%100e--> 840209exp ortalama savaş sayısı ---> 1208 - 1449 arası

tabi bu normal tek savaş üstünden alınacak exp ortalama ile yapılan listedir, alınacak expyi free exp yerine mürettabata verme, hafta sonu yapılan eventlerde mürettabata çift exp bonusu yada , ilk savaşlara verilen 3x - 5x ler hesaba katılmamıştır, bonuslar ile alnan expler ortalama verilen savaş sayılarından belli oranda düşecektir..

Bu arada Murat umarım konunu katletmemişimdir..

• O hesaplama ile ilgili Şu hesaplama tablosu var.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asgmf-OQuITsdGZ2VnA4MnZrNWpoQU5ILURackVzYXc#gid=0

WoT daki Borkanar'dan alıntıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 29 Ağustos 2012; 13:25:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

O hesaplama ile ilgili Şu hesaplama tablosu var.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asgmf-OQuITsdGZ2VnA4MnZrNWpoQU5ILURackVzYXc#gid=0

Borkanar'dan alıntıdır...
    http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/119150-murettebat-skill-ve-perkleri-turkce-rehber/page__st__20

Peki bu tablodaki exp değerleri yine 3x ve 5x ile mürettabata hızlı deneyim dahil değil dimi..

• Bu Hafta sonu 3 Katı deneyim kazanma bonusu var tüm mürettebatların bilginize,,,
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mucizevi

Şu sorduğum soruyu başka yerde de sordum ancak net bir cevap alamadım. Mürettebat nasıl gelişiyor diye sormuyorum ben. Mürettebatın rütbesi nasıl artıyor diyorum. Almanlarda feldwebel,oberfeldwebel,stabsfeldwebel gibi rütbeler var. Mürettebatın bu rütbesi bir üst rütbeye hangi aşamadan sonra artmakta? Şu tarz cevaplar aramaktayım. Mesela mürettebat toplamda 1000 savaşa girerse bir rütbe artışı yaşanıyor veya mürettebat 100 bin xp kazanırsa bir üst rütbeye yükselir veya 1.skill tamamlanırsa bir üst rütbe artışı gerçekleşir gibi cevaplar aramaktayım. Mesela bende en yüksek rütbe Almanlarda stabsfeldwebel. Bu eleman bir üst rütbeye ne zaman yükselecek? Çok önemli değil ben de biliyorum ancak kafaya takıldı işte. :)

oyundaki nick ne?

sorunun cevabını ilk mesaja yazdım.
    silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucizevi -- 27 Ağustos 2012; 19:33:40 >

• 4. Skill yüzde 40 oldu çok kararsız kaldım hala yüzde 90 sıfırlayınca yüzde 98e düşüyor komutana ve topcuya perk seçmek istiyorum. Sıfırlayacam diyede öğretmen seçmiştim yoksa jack of all trade seçer kullanmaya başlardım. Komutana eagle eye, topçuyada designated target istiyorum gerisi aynı kalsada olur ama kaybedeceğim exp gözümü korkuttu sizce ne yapmalıyım?

Mürettebat Skill ve Perkleri >Türkçe Rehber<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 1 Ekim 2012; 9:51:40 >

• 4. skill de Goldsuz sıfırlama bence diğerleri senin görevine bakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

4. Skill yüzde 40 oldu çok kararsız kaldım hala yüzde 90 sıfırlayınca yüzde 98e düşüyor komutana ve topcuya perk seçmek istiyorum. Sıfırlayacam diyede öğretmen seçmiştim yoksa jack of all trade seçer kullanmaya başlardım. Komutana eagle eye, topçuyada designated target istiyorum gerisi aynı kalsada olur ama kaybedeceğim exp gözümü korkuttu sizce ne yapmalıyım?

Sıfırladım ve seçtim perki beğenmedim oldukça düzensiz gösteriyor sadece senin spotladığın tankı gösteriyor demişler ama onda dahi şüpheliyim çünkü tanka çarpıp paletini kırıyorum yine göstermiyor 15 saniye kadar sonra 3-4 modül bozuk gösteriyor anlık göstermediği içinde hiçbir işe yaramıyor seçmeyi düşünenlere tavsiyem kesinlikle uzak durunuz. bir daha sıfırlayıp Jack of tradee çevireceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 1 Ekim 2012; 10:31:46 >

• quote:

quote:

4. Skill yüzde 40 oldu çok kararsız kaldım hala yüzde 90 sıfırlayınca yüzde 98e düşüyor komutana ve topcuya perk seçmek istiyorum. Sıfırlayacam diyede öğretmen seçmiştim yoksa jack of all trade seçer kullanmaya başlardım. Komutana eagle eye, topçuyada designated target istiyorum gerisi aynı kalsada olur ama kaybedeceğim exp gözümü korkuttu sizce ne yapmalıyım?

Sıfırladım ve seçtim perki beğenmedim oldukça düzensiz gösteriyor sadece senin spotladığın tankı gösteriyor demişler ama onda dahi şüpheliyim çünkü tanka çarpıp paletini kırıyorum yine göstermiyor 15 saniye kadar sonra 3-4 modül bozuk gösteriyor anlık göstermediği içinde hiçbir işe yaramıyor seçmeyi düşünenlere tavsiyem kesinlikle uzak durunuz yüzde 51 olunca bir daha sıfırlayıp Jack of tradee çevireceğim...

bu tip durumlar için youtube da rehberler vardı daha detaylı oyun içinde nasıl çalıştığını görebilirsin.

ve şunu tavsiye ediyorum goldsuz sıfırlama yapmayın.

• quote:

quote:

Sıfırladım ve seçtim perki beğenmedim oldukça düzensiz gösteriyor sadece senin spotladığın tankı gösteriyor demişler ama onda dahi şüpheliyim çünkü tanka çarpıp paletini kırıyorum yine göstermiyor 15 saniye kadar sonra 3-4 modül bozuk gösteriyor anlık göstermediği içinde hiçbir işe yaramıyor seçmeyi düşünenlere tavsiyem kesinlikle uzak durunuz yüzde 51 olunca bir daha sıfırlayıp Jack of tradee çevireceğim...

bu tip durumlar için youtube da rehberler vardı daha detaylı oyun içinde nasıl çalıştığını görebilirsin.

ve şunu tavsiye ediyorum goldsuz sıfırlama yapmayın.

http://www.youtube.com/watch?v=aNcgdOiL1zU

Bunu izlemiştim burda vurur vurmaz gösteriyor sürekli izlediği için tankı ama sürekli denedim aynı şeyi yapmayı bir gösteriyor bir göstermiyor sonra birden 3-4 modül gösteriyor falan ben eagle eye çalışacakmı acaba diye oynayamam ki belki bir bug vardır ama değişen birşey olmuyor benim açımdan perkten istediğim verimi alamadım.

Gold alma ihtimalim olsa sıfırlamamda alırsamda anca pre alırım o yüzden goldsuz sıfırlamak zorundayım...

• yanlız benim açıklamam da diyorum ki düşman tankını 4 saniye sonra diyorum yani hemen olmadığını burdan anlayabilirdin... neyse bir daha ki sefere daha detaylı incelersin .
    Gold ile dememin sebebi şu oyundaki para ile yapamadığın tek şey Mürettebat kasmak Premium tank ile kasmak bunun dışında çünkü orada da Pre tankla oynamak zorundasın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.