Şimdi Ara

Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
4
Favori
65.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onların yüksek fiyata satma sebepleri vergi değil Stok olmaması idi hala yüksek fiyata satmaya devam edecekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

6k bandına iner

ithalatçı firma elindekileri bitirmeden indirmez gibime geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergi kalıcı olmuş azalsa ne olur. Hayırlı olsun kalıcı %20 vergi
  • Tahminime göre 5299 Digital , 6299a cd'li satılacaktır.

Digital= 320€ + %20 Gümrük %20 ÖTV ve %18 KDV vergileri olacak

CD'li = 400€ + %20 Gümrük %20 ÖTV ve %18 KDV vergileri olacak

Avrupada %20 KDV Dahil 399 ve 499 € fiyatla satılıyordu

Eskiden sadece %20 ÖTV + %18 KDV vardı şimdi ise +%20 Gümrük de var :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 31 Aralık 2020; 18:55:56 >
  • Olmayan vergiyi %50 yapıp %20'ye 3 ay gecikmeli olarak indirince "MÜJDE" olmuyor.

Müstahak 

• Sahibindende ağlıyorlardı, forumda ağlıyorlardı kar etmek istiyorlardı olmadı... Ülkede de neye sevinir olduk tey allam
  • teramycin T kullanıcısına yanıt

ağlayan ağlasın beni ırgalamaz. istesem sadece kullandığım işlemci ve ekran kartıyla ps5 alırım.

• Zaten olmayan vergiyi koyup kaldırınca müjde mi oldu?

• Hiç ümidim yoktu düşeceğine dair sevindirici oldu bu haber. Önümüzdeki hafta çıkıp umarım çıkıp şu süreye kadar tekrar %50 oldu demezler umarım. AmazonTR'den almıştım 8300'e geçen hafta. Bir hafta daha bekleyim bakalım bir artış olmaz bu seviyede kalırsa iade ederim artık ürünü. Sonra düşük fiyata bulabilirsek tekrar alırım ama muhtemelen 3-4 ay yoğun stok sıkıntısı olur.

• Bu ilave gümrük vergileri pandemi süresi boyunca uygulanacak geçici vergilerdi. Yazın pandemi bitince %20'lik verginin de kalkması lazım. Ayrca telefon ve bilgisayarlarda da uygulanıyor bu ilave vergiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

verginin düşmesi önemli değil ki bakalim fiyatlara yansıyacakmı ? ben fiyata yansıyacaği sanmiyorum açıkcası. 8300e saniyesinde biten konsola fiyat indirimi gelmesi süpriz olur bence.

2 gün sonra fiyatlar 6-7 bine düşecek diye bekliyenler var garip yani...

Yüksek vergiyle alınanlar bitmeden indirmezler herhalde yada o %20lik verginin yarısını müşteriye yansıtıp yarısını kendileri öderler örnek 1000 lira inecekse 500 lira indirirler. Baştaki 500 lira zararı yeni ithallerde başka indirim yapmayarak kapatırlar

• Fırsatçıların gözü yaşlı.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Onu da stok yok diye 4-5 bin fazla para verecek keriz düşünsün.
  • Mecburen indirim yapacaklar , yoksa kimse almaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bangez

Hiç ümidim yoktu düşeceğine dair sevindirici oldu bu haber. Önümüzdeki hafta çıkıp umarım çıkıp şu süreye kadar tekrar %50 oldu demezler umarım. AmazonTR'den almıştım 8300'e geçen hafta. Bir hafta daha bekleyim bakalım bir artış olmaz bu seviyede kalırsa iade ederim artık ürünü. Sonra düşük fiyata bulabilirsek tekrar alırım ama muhtemelen 3-4 ay yoğun stok sıkıntısı olur.

Microsoft Nisan'a kadar stok beklemeyin diye açıkladı, Sony tarafında ise hiç bir bilgi yok. Benim tahminim; zaten stok yok diye yenilemediler ve Mart ayı gibi tekrar gündeme getirirler gibi geliyor.

• Hardwell. kullanıcısına yanıt
    Benim o minvalde herhangi bir mesajımı gösterin, hesabı açmamak üzere kapatırım. Siz, o vs. değil biz varız. Eleştiriyle geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleriz, eksiklerimizi görürüz. Kuru eleştiriye ben de karşıyım, böyle kutuplaştırmaya da.

Bu konuda da şu soruyu sorayım: Olmayan vergiyi getirip ardından %20'ye çekmek müjde midir?
  • peki bu %20 ek vergi ne zaman kaldırılacak? şöyle bir göz attım yazı da bulamadım. kısaca bu vergi artık %20 şeklinde KALICI hale geldi.

geçmiş olsun bizde sevine duralım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 31 Aralık 2020; 19:21:59 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.