Şimdi Ara

Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
4
Favori
65.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    %20 vergi zaten alınıyordu ? yeni gelmedi yani. Sadece kısa süreliğine +%30 gelmişti, o kalktı.

• Vergi düşmez diyenler şöyle sizilsin bakim önüme sıraya... Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı 

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Benim o minvalde herhangi bir mesajımı gösterin, hesabı açmamak üzere kapatırım. Siz, o vs. değil biz varız. Eleştiriyle geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleriz, eksiklerimizi görürüz. Kuru eleştiriye ben de karşıyım, böyle kutuplaştırmaya da.

Bu konuda da şu soruyu sorayım: Olmayan vergiyi getirip ardından %20'ye çekmek müjde midir?
    Hocam belki sen onlardan biri değilsin ama son birkaç aydır muhalif çomarlar yüzünden forumdan soğudum. Adamların hayatı siyaset edebiyatı yapmaktan ibaret. Konsol konusunu bile siyaset konusuna çevirip duruyorlar. Çoğunun oyunla konsolla bile alakası yok. Forum, discord, telegram gibi yerlerde 'bilgi' vererek 'mantık' çerçevesinde yorum yaptığım çokca zaman bu tiplerin boş mesajlarına maruz kaldım hükümet aleyhine çıkarımlarda bulunmadığım için. Vergi kalkabilir diyerek anlattığım şeylerde benim aklımla alay etmeye kadar vardırdılar işi. İnsanı bilgi vermekten, düşünce paylaşmaktan da soğutuyor bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardwell. -- 31 Aralık 2020; 19:25:18 >
  • GhotSht G kullanıcısına yanıt
    Yanlış hesap. Gümrükteki giriş ücretini bilmemiz gerekiyor hesap için. Gümrükten 300 € a falan eder.

Daha sonra çıkan maliyetin üzerine firma karı koyulur. Aslında 8300 bile yüksek bir fiyat sayılabilirdi o dönem.
  • Hardwell. kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, hak veririm doğrudur. Ancak biraz da alındım .

Mutlu seneler dilerim.
  • Allons-y kullanıcısına yanıt
    Öyle mi sanıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 31 Aralık 2020; 19:28:14 >
  • Yaşasın artık %70 vergi ödeyeceğiz

• ne müjdesi? olmayan vergi verliyor. sonra düşürüyorlar????

• Bu arada hala çok fiyat.

Yalnız benim en başından beri anlamadığım bir şey var.

ABD veya AB ülkelerinde gümrük vergisi yok mu? Gümrük vergisi bu hükümetin icat ettiği birşey değil yalnız onu araya sıkıştıralım birileri heyecan yapmadan.

Neyse, bu adamlarda gümrük vergisi yok mu? Bayi satarken kar etmiyor mu? KDV ekleniyor onu biliyorum. VAT diyor bunlar.

Nasıl herşey dahil 500 USD veya 500 Euroya satıyorlar da bize gelirken Bismillah 500 doların üzerine gümrük vergisi, KDV konup bir de yetmezmiş gibi üzerine de bayinin karı ekleniyor?

• smalsrol S kullanıcısına yanıt

yok sadece kdv ve ötv alınıyordu. Nisan ayında ek olarak gümrük vergisine tabi tutuldu. Ekim ayına kadar %50 sonrasında da %20 olacak denildi. Bu %20'lik vergi için bir son tarih hiç açıklanmadı. Yani muhtemelen bu artık kalıcı bir vergi oldu.

• ps5 e 5 binden fazla vermem,gerekirse 47 yıl sonra alırım

• Sanmıyorum hocam vergi hesabı yapan herkes fiyatı daha üstte buldu Sony Türkiyeye özel bir fiyat veriyor yorumunu yaptı. Umarım özel fiyat %20 vergi ile de devam ederde 4000 TL civarına konsol alabiliriz. Ben insanları markalara saldırmadan önce uyarmak istedim sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Bu arada hala çok fiyat.

Yalnız benim en başından beri anlamadığım bir şey var.

ABD veya AB ülkelerinde gümrük vergisi yok mu? Gümrük vergisi bu hükümetin icat ettiği birşey değil yalnız onu araya sıkıştıralım birileri heyecan yapmadan.

Neyse, bu adamlarda gümrük vergisi yok mu? Bayi satarken kar etmiyor mu? KDV ekleniyor onu biliyorum. VAT diyor bunlar.

Nasıl herşey dahil 500 USD veya 500 Euroya satıyorlar da bize gelirken Bismillah 500 doların üzerine gümrük vergisi, KDV konup bir de yetmezmiş gibi üzerine de bayinin karı ekleniyor?

Zaten bu verginin adı, İGV : İlave Gümrük Vergisi

Önceden sanırım hiç alınmıyordu, önce %20 sonra %50 yapıldı. Şimdi tekrar %20

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Digital versiyonu Ocakta getirin, vergi de düşmüş 5.299tl yapın, yurt dışlarında halkı süründürmeyin alalım tatlıya bağlayalım. @Devlet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabu68 kullanıcısına yanıt
    Fiyat dediğiniz gibi olursa 8300’den alan stokçular 6500’den satarlar artık. Nereden baksan 2000 TL zarara uğradılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süper oldu. Yeni yılda artık 8299 yerine 8999 öderiz. Bu ülkede bi şeyin fiyatının düştüğü nerede görülmüş ?

• Siz de fiyatların düşeceğine inandınız öyle mi?
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı

Türkiye'de olduğunu unutma. 8.5'lardan 7.5'lara düşen dolarda bile tüy kıpırdamıyor . Artar daha da. Maaşlar arttı ya.. Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı 

• Saniyor musunuz cok fazla bir dusus olsun
    Bu habere sevinen milyonlarca genc var yazik yani yazik %20 ek vergi ile piyasaya ciksaydi bu urun pahaliliktan normalde ona tepki gosterilmesi gerekirken sacma sapan bir olaya seviniyor millet.

Devlet genclerin yaninda baslik bu olmali

Turk lirasi her gecen gun deger kaybediyor millet %30 ek vergi dustu diye seviniyor pes yani.
    Daha bu ulkenin cok cekecegi var.

• Tamam ilave gümrük vergisi ve ÖTV ile 150 dolarlar daha pahalı olsun Sony yurtdışı satış fiyatının üzerine ekstradan 150 USD ekle 650 USD olsun.

500 dolar vergi ve bayi karı dahil onlarda da. Yani 500 +100+100 diye hesaplamayacaksın.

Onlar üstüne de ekliyor yüzde 18 VAT. Eder 590 USD. Türk lirasına vur 4400 lira.

Ortalama 650 USD olsun bizdeki fiyatı ekstradan vergiler ile. Şu an 4800 küsür lira yapar.

Koy yüzde 18 KDV de oldu 5600 lira. Maksimum yapabileceği İlave gümrük vergisi dahil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 31 Aralık 2020; 20:5:53 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.