Şimdi Ara

Muhteşem Yüzyıl (2010) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.964
Cevap
16
Favori
157.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son fragmandan sonra daha çok Kanuni ve Hürrem aşkına ve saray entrikalarına yoğunlaşmışlar gibi görünüyor. Ayriyeten Osmanlıca ve saray lisanı kullanmak dururken, görünen o ki, günümüz Türkçesini kullanmışlar. Savaş sahneleri olacak mı bilmiyorum, ama düşüncem savaşların geri planda oldu bitti şeklinde getirilecek olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz-KSK

Çarşambayı kitler.

Yaprak Dökümü'de bitiyor, bana görede iş yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyran

Son fragmandan sonra daha çok Kanuni ve Hürrem aşkına ve saray entrikalarına yoğunlaşmışlar gibi görünüyor. Ayriyeten Osmanlıca ve saray lisanı kullanmak dururken, görünen o ki, günümüz Türkçesini kullanmışlar. Savaş sahneleri olacak mı bilmiyorum, ama düşüncem savaşların geri planda oldu bitti şeklinde getirilecek olması.

Dediklerine katılıyorum ama Osmanlıca çok zor bir dil bence ondan bunu yapmamalı çok isabetli olmuş.Birde dikkatimi çeken olay kanunin ilk oğulu ve kanuninin yakın arkadaşı da dizide olacakmı tamamen tarihe bağalımı kalacak yoksa yaprak dökümü gibi kitaptan yada tarihten çıkıp saçmayalacaklarmı onu merak ediyorum ama ilk 10.Bölüm izleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Fox

quote:

Son fragmandan sonra daha çok Kanuni ve Hürrem aşkına ve saray entrikalarına yoğunlaşmışlar gibi görünüyor. Ayriyeten Osmanlıca ve saray lisanı kullanmak dururken, görünen o ki, günümüz Türkçesini kullanmışlar. Savaş sahneleri olacak mı bilmiyorum, ama düşüncem savaşların geri planda oldu bitti şeklinde getirilecek olması.

Dediklerine katılıyorum ama Osmanlıca çok zor bir dil bence ondan bunu yapmamalı çok isabetli olmuş.Birde dikkatimi çeken olay kanunin ilk oğulu ve kanuninin yakın arkadaşı da dizide olacakmı tamamen tarihe bağalımı kalacak yoksa yaprak dökümü gibi kitaptan yada tarihten çıkıp saçmayalacaklarmı onu merak ediyorum ama ilk 10.Bölüm izleyeceğim.

Sn. Blue Fox 80'li yıllarda izlediniz mi bilmiyorum, ancak o dönemde, TRT'nin tek kanallı ve renkli kanala geçtiği sırada gösterilen ve dönemin pek çok ünlü oyuncusunun kadrosunu paylaştığı Osmancık- Kuruluş dizisinde çok güzel bir şekilde eski Türkçe kullanıldı. Velhasıl tarihi dönem dizileri içerisinde en beğendiklerimden birisidir. Keşke TRT bir ara tekrar yayınlasa. Sözkonusu olmuşken de izlememiş olanlara da kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 26 Aralık 2010; 19:01:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blue Fox

quote:

Sn. Blue Fox 80'li yıllarda izlediniz mi bilmiyorum, ancak o dönemde, TRT'nin tek kanallı ve renkli kanala geçtiği sırada gösterilen ve dönemin pek çok ünlü oyuncusunun kadrosunu paylaştığı Osmancık- Kuruluş dizisinde çok güzel bir şekilde eski Türkçe kullanıldı. Velhasıl tarihi dönem dizileri içerisinde en beğendiklerimden birisidir. Keşke TRT bir ara tekrar yayınlasa. Sözkonusu olmuşken de izlememiş olanlara da kesinlikle tavsiye ederim.

dediğin diziyi izledim ama Türkçe kullanılmasından yanayım açıkcası ve de yüzde 99 böyle olacaktır tahminimce.Osmancık-Kuruluş filmini bende tavsiye ederim cidden güzel bir yapım.
  • Geçen Cinebonus'a gittik arkadaşla. Av Mevsimini izlemek için.

Yaşlı bir teyzeyle amca, karı koca geldi gişeye Muhteşem Yüzyıl için bilet alacaktık dedi.

Film sanmışlar heralde
  • Hakkıyla yaparlarsa efsane olur yok yine Brezilya dizilerine döndürürlerse izleyici kitlesi sınırlı kalır gibi geliyor.
  • Sadece oyunculuk için izleyin , gerisini boşverin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 27 Aralık 2010; 23:40:21 >
  • quote:

Bu gayet doğal. Dizinin senaristi Meral Okay bir tarihçi değil, tabii ki kimi tarihi gerçeklere bağlı kalınacaktır ancak bu kurmaca bir dizi olacak gibi görünüyor. Tarihi diziden çok tarihi romantik bir dizi olacaktır.
  • dizi bir tarihi belgesel niteliğinde olmıcak o kesin..çünkü reyting neyi gerektirise senarist ve yönetmen onu yapcakatır..ciddiye almamak lazım fazl..oyunculuk ve içerik olsun yeter bence.. birde 60 dk kısa olsun bu nedir yav..90 dklık dizimi olur ...
  • Son 4 gün.
  • Şimdi bir fragmanını izledim de İlker Aksum da kadroda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881
    Şimdi bir fragmanını izledim de İlker Aksum da kadroda var.

Galiba donanmadan sorumlu paşa olarak oynuyor.
  • herifin tipe bak ''benim burda ne işim var'' der gibi boş boş bakmış
  • Doğrusu yeni fragmanla birlikte az da olsa repliklerde o dönem Türkçesine yakın kelimeler kullanılmış.

Bu arada İlker Aksum kadroda var evet, fakat öyle görünüyor ki ilk bölümde kadrodışı kalacak.
  • Başlangıç olarak izleyeceğim de ileride monoton gelmesinden korkuyorum.
  • Diziyle ilgili tartışmak için lütfen yeni konu açmayın hazır ana konu varken burada paylaşın, tartışın, konu kirliliği olmasın.
  • Tarih öğretmenimiz ödev olarak bu diziyi izlememizi istedi. Bakalım izleyeceğiz.
  • Bugün başlıyor.
    Çok merak ediyorum nasıl olacak acaba.
  • İlker Aksum,kaptan-ı derya rolünde galiba.
    İlk bölüme biraz bakacağım ama Osmanlı askerlerine,Cengiz Han'ın askerleri gibi kana susamış bir görüntü vermişler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.