Şimdi Ara

Muhteşem Yüzyıl (2010)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.964
Cevap
17
Favori
157.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Show TV'nin aylardır konuşulan yeni dizisi 'Muhteşem Yüzyıl'ın çekimleri başladı.

Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandıran Halit Ergenç, kamera karşısına geçti.

Yılın en iddialı yapımlarından biri olan ve Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatının anlatıldığı 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi için geri sayım başladı. Kısa bir süre sonra SHOW TV'de yayınlanmaya başlayacak dizide Kanuni Sultan Süleyman karakterini canlandıracak olan Halit Ergenç kamera karşısına geçti.

Yapımcılığını TİMS Productions'ın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan'ın yaptığı dizi, 1500'lü yıllarda Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta çıkmasıyla başlayıp Hürrem'le tanışmasının ardından 'Muhteşem Süleyman' ismini kazanma sürecini anlatıyor.

HÜRREM SULTAN KİM?
    Halit Ergenç'in yanı sıra Nebahat Çehre'nin de rol alacağı dizide 'Hürrem Sultan'ı Almanya'da yaşayan bir Türk kadın oyuncunun canlandırması bekleniyor.

4. Murad'a rakip olacak
    'Muhteşem Yüzyıl'ın 1981 yılında çekilen ve TRT'de yayınlanan 'Sultan 4. Murad' adlı diziden sonraki en büyük padişah dizisi olması bekleniyor. Sultan 4. Murad'ı Cihan Ünal'ın canlandırdığı dizi uzun bir süre ekrana gelmiş ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuştu.

Link: http://televizyongazetesi.com/muhtesem-yuzyil-in-cekimleri-basladi_6_31335

Dizinin ana sayfası: http://www.muhtesemyuzyil.gen.tr/

Diziyle ilgili diğer haberler için: http://televizyongazetesi.com/Page/Search/Results.aspx?SearchText=Muhte%feem+y%fczy%fdl

Tanıtım Fragmanı: http://www.muhtesemyuzyil.tv/klip.htm

Tanıtım Fragmanı: http://www.youtube.com/watch?v=NVLJwtA0dhc

Facebook sayfası: http://www.facebook.com/muhtesemyuzyil

Çarşamba 20:00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ala -- 6 Eylül 2012; 22:13:53 >
  • Az önce fragmanını izledim. Haylie tkileyici görünüyor. Kostümler de hayli iyi. İsim de gayet yakışmış. "Muhteşem Yüzyıl". Neticede Osmanlı'nın, bir cihan imparatorluğu haline gelip, 3 kıtaya hakim olmaya başladığı bir dönem.
  • Fragman Çok kaliteli duruyor umarım Gerçekten Güzel bir dizi olur en büyük temennim dizinin tutması diğer tarihi kişilerimizin dizi ve filmlerimizin çekilmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Fox
    Fragman Çok kaliteli duruyor umarım Gerçekten Güzel bir dizi olur en büyük temennim dizinin tutması diğer tarihi kişilerimizin dizi ve filmlerimizin çekilmesi.

aynen katılıyorum

ilk bikaç bölümden seversem bakarım,

yazar ve yapımcı çok iyi
  • Tek eksisi Show tv'de olması ama görünüşe göre bir sürpriz olmazsa Çarşamba'nın yeni lideri geliyor, hem konusu hem oyuncularıyla, hem de genel yapım olarak kaliteli bir yapım olacağı kesin.
  • 5 Ocak 2010 ? ve bu dizi aşk,dram,ihtiras felan üzerine dönerse yine sıfıra sıfır birde şu fragmanda 1:28 de kadına napıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: thend

5 Ocak 2010 ? ve bu dizi aşk,dram,ihtiras felan üzerine dönerse yine sıfıra sıfır birde şu fragmanda 1:28 de kadına napıyolar

Osmanlı Sarayını temel alacağı düşünülürse, haliyle bu saydıklarınız olacaktır. Pek savaş, aksiyon sahnesi olacağını sanmıyorum.

Umarım günümüz Türkçesi değil de, o dönem Türkçesi kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 12 Aralık 2010; 9:10:44 >
  • quote:

5 Ocak 2010 ? ve bu dizi aşk,dram,ihtiras felan üzerine dönerse yine sıfıra sıfır birde şu fragmanda 1:28 de kadına napıyolar

Alışmışız 2010 yaza yaza; teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyran

quote:

Osmanlı Sarayını temel alacağı düşünülürse, haliyle bu saydıklarınız olacaktır. Pek savaş, aksiyon sahnesi olacağını sanmıyorum.

Umarım günümüz Türkçesi değil de, o dönem Türkçesi kullanılmıştır.

aynı şeyleri süsleyip püsleyip önümüze koymalarından sıkıldım biraz daha yaratıcı olunmalı artık elalem neler yapıyor biz olduğumuz yerde saymaya devam ya hiç olmazsa kötüde olsa biri bilim-kurgu olayına girişsin denesin ya o kadar zor olabileceğini sanmıyorum mesela the event sözde bilim kurgu dizi sadece ilk bölümde sanırım gördük bir uçağın yok olma sahnesi onun dışında geri kalanı çok rahat çekilebilirde bizimkilerin işine mi gelmiyor anlamıyorum
  • Ekip çok iyi duruyor umarım yapım da güzel olur.
  • Biraz önce fragmanını gördüm gerçekten çok iddalı ve kaliteli bir yapıma benziyor kesin takip ederim.Oyuncu kadrosuda fena değil.
  • fragman iyimiş..umarım boşa cıkmaz...
  • Ben, Hürrem'i oynayan oyuncu hanımı beğendim şahsen. Kızıl saçları ve hafif şehla gözleri ile tam uymuş.

Muhteşem Yüzyıl (2010)
  • Dizilere konu edip batırmadıkları bir osmanlı helede Kanuni Sultan Süleyman kalmıştı..
    3-4 bölüm düzgün çekilir sonra kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir diziye döner..
  • Gerçekten "tarihi" bir dizi olur umarım.
  • Türkiye'de bı tür yapımlar yola tarih dizisi olarak çıkıyor. Ama halkımızın bilgi edinme gibi bir kaygısı olmadığı için, dizinin rating'i zamanla düşerse konu tarihten başka yerlere sapabilir. Ayrıca fragman benimde çok hoşuma gitti. Umarım devamı gelir.
  • Fragmanı süper. Ama bu adama ısınamadım bir türlü, Aliye Binbir Gece..
  • fragman harika..oyuncular da iyi..umarım başarılı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koçari -- 15 Aralık 2010; 23:26:39 >
  • İşin başında Taylan biraderler var, senaryo da Meral Okay'a emanet. Bence kaliteli bir dizi bizi bekliyor.
  • Sülüman ne ya

@PHI ya katılıyorum umarım tarihi bir dizi olur...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.