Şimdi Ara

MÜHENDİSLİK İÇİN ODTÜ MÜ İTÜ MÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
19.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Mühendislik mesleki seçimde kafadan odtü'yü yazmayı düşünüyordum.Gerek ingilizce gerek ünvani için.Lakin biraz araştırdığımda 10 kişiden 7sı İTÜ daha önde diyor.Daha teknik daha araştırmacı daha altyapılı olduğundan bahsediyorlar ve ingilizceyi de bir eksi olarak görüyorlar.Fikir sahibi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: deep96

Herkese merhaba. Mühendislik mesleki seçimde kafadan odtü'yü yazmayı düşünüyordum.Gerek ingilizce gerek ünvani için.Lakin biraz araştırdığımda 10 kişiden 7sı İTÜ daha önde diyor.Daha teknik daha araştırmacı daha altyapılı olduğundan bahsediyorlar ve ingilizceyi de bir eksi olarak görüyorlar.Fikir sahibi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederiyorum

İngilizce şart. Egitim olarak odtü. Is imkani olarak odtü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A436FF961

quote:

Herkese merhaba. Mühendislik mesleki seçimde kafadan odtü'yü yazmayı düşünüyordum.Gerek ingilizce gerek ünvani için.Lakin biraz araştırdığımda 10 kişiden 7sı İTÜ daha önde diyor.Daha teknik daha araştırmacı daha altyapılı olduğundan bahsediyorlar ve ingilizceyi de bir eksi olarak görüyorlar.Fikir sahibi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederiyorum

İngilizce şart. Egitim olarak odtü. Is imkani olarak odtü.
    up Özellikle kimya mühendisliği
  • Eğitim açısından ikisi de çok kalitelidir ama odtü ingilizce konsunda açık ara önde
  • quote:

Alıntıları Göster
    Kardeş bilgisayar elektrik elektronik makine gibi dallarda kesinlikle odtü ama inşaat harita mimarlık gibi dallarda itü daha iyidir sn hangi bölüm istiyon
  • quote:

Alıntıları Göster
    kesin birşey söylenemez. İTÜ vs ODTÜ vs Koç gibi bir karşılaştırma yapayım.

Koç'un lab imkanları diğer 2 üniversiteye göre daha fazla. (mühendislikte çok önemli bir olay lab)
    Kampüs olarak İTÜ>ODTÜ>Koç
    Prestij olarak İTÜ=ODTÜ=Koç
    İş olanağı olarak İTÜ=ODTÜ=Koç
    Yurtdışında çalışma imkanı olarak Koç>ODTÜ=İTÜ (ODTÜ ve İTÜ daha fazla yurtdışına mezun veriyor FAKAT toplam müh. mezun sayısına oranlarsak oran olarak Koç birinci geliyor.)

Şahsen ben İTÜ ve Koç arasında kalırdım. ODTÜ'de siyasi olaylar çok dönüyor. Her ne kadar ODTÜ protestolarını desteklesemde, bu tür olayların kampüs içinde olmaması gerektiği kanısındayım. Tabi şu sıralar Amerika'da okuma gibi bir hayaldir almış başını gidiyor. Bende ona ağırlık verdim hadi hayırlısı. Kısacası gönlünüzden ne geçiyorsa onu seçin. Anketlerde ODTÜ 5000 bin oy alıp, İTÜ 2 oy almışsa ve İTÜ istiyorsanız İTÜ yazın. Aynısı ODTÜ içinde geçerli. İkiside mühendislik alanında kendini ispatlamış üniversite. Böyle bir kıyaslama yerine İstanbul mu Ankara mı? gibi kıyaslama yapmanız tercihinize daha etkili olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorluprens1

Kardeş bilgisayar elektrik elektronik makine gibi dallarda kesinlikle odtü ama inşaat harita mimarlık gibi dallarda itü daha iyidir sn hangi bölüm istiyon

Alıntıları Göster
    eğer bir mf olsaydım ve mühendislik isteseydim
    kesinlikle İTÜ yazardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Half Moon Syndrome

eğer bir mf olsaydım ve mühendislik isteseydim
    kesinlikle İTÜ yazardım

Alıntıları Göster
    bilgiayar ise ODTÜ. Uzun uzun anlatmaya gerek yok.
  • Kimya mühendisliği istiyorum. Açıkcası ben de istanbulda okumak istiyorum ama beni odtüye yönelten şey özellikle ingilizcesi ve ABD ile olan eşdeğer diploması. İtünün ise pratikte daha iyi olduğunu yazıyorlar Valla son 2 gün kala çok kararsız kaldım
  • Senceroo kullanıcısına yanıt
    Kampus olarak itu>odtu?????????? Wtf??
  • quote:

Orijinalden alıntı: azincourthalil

YA ODTÜDE MALATOF ATIYOLAR KAFAMIZA KAMPÜSTE DOLAŞIRKEN.
    bu kadar itü fanboyluğu görmedim ben, bak ben de odtü fanboyuyum ama en azından objektif yaklaşıyorum konulara
    helal ya adamlar itü>odtü yazdılar ya kampüste
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metu-aeromech

quote:

YA ODTÜDE MALATOF ATIYOLAR KAFAMIZA KAMPÜSTE DOLAŞIRKEN.
    bu kadar itü fanboyluğu görmedim ben, bak ben de odtü fanboyuyum ama en azından objektif yaklaşıyorum konulara
    helal ya adamlar itü>odtü yazdılar ya kampüste

ne İTÜ ve ODTÜ fanboyuyum. ASU fanboyuyum ben kardeş. İki kampüsüde gezme imkanım oldu. Kampüs olarak İTÜ'yü seçtim. Bu ne sinir olm? ODTÜ seçmedim diye böyle kızmak filan. İstediğiniz üniye gidin. İstersen Çukurova Üni. git istersen İTÜ istersen ODTÜ. Ama biri üniversiten hakkında kötü birşey yazınca delirip durma.

edit: MALATOF ne knk anlatsana biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceroo -- 15 Temmuz 2015; 16:36:07 >
  • Arkadaşlar kabul etsin veya etmesin ingilizce çok önemli. İtü nün tek artısı İstanbul, ama odtü ayrı bir şehir gibi olduğu için onun da pek önemi kalmıyor. Her türlü odtü
  • Konu dışı tartışılmasını istemiyorum lütfen.Özellikle kimya mühendisliği hakkında bilgi istiyorum. UP UP
    Yok dostum sinir degilde itudekiler kampus hayati olmamasindan sikayetci odtununde kampusu unlu oldugu icin oyle dedim. Yoksa tabii ki kisideb kisiye gore degisir.
  • quote:

Yok dostum sinir degilde itudekiler kampus hayati olmamasindan sikayetci odtununde kampusu unlu oldugu icin oyle dedim. Yoksa tabii ki kisideb kisiye gore degisir.

kampüs hayatını bilmem. ben kampüsünü gezdim. mekanlar,yeşillik,sınıflara ulaşım imkanı olarak değerlendirdim. kampüs hayatına spor sahaları filan girmiyor mu?
    Kampüs olarak odtu> koc> itu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozanbilg

Kampüs olarak odtu> koc> itu
    YAHU YEMISIM KAMPÜSÜ EĞİTİMDEN SÖZ EDİN BANA LÜTFEN KONUYU SAPTIRTMAYIN YA
  • Ben olsam kesinlikle itü yazardım. Kuvvetli bir geleneği var itünün. Odtü ise tatlı su solcuları ile doludur, bir çoğu boş adamdır.

Not: gezide baştan sona bulundum.
  • Hocam eğitim olarak belki biri diğerinden çeyrek adım önde olabilir ama bunu sen çalışarak kapatabilirsin ikisi de kaliteli okul
    Kampüs olarak boğaziçi güney kampüsü ve ODTÜ kampusu benim hayran olduğum kampusler odtu ciddi anlamda farklı bir şehir gibi itu kıyas dahi edilemez bu konuda
    Siyasi olaylara siz bulaşmazsanız onlar gelip size bulaşmaz kafanıza takmayın yani ege, boğaziçi gibi değil odtu.
    Bir de işin ingilicce boyutu var kii yurt dışı hedefi olan birisi için ingilizce çok önemli ben odtu öneririm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.