Şimdi Ara

Muhabbet Kuşum Isırıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
56.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Buster

quote:

Kuş için "Dal Darı" al. Kuşlar bunu asla hayır diyemez. Elinle dal darıyı kuşa uzat, yemek istemezse kafesinin içine as, mutlaka tadına bakıcak ve yiyecektir. Bir kere tadını aldıktan sonra elinizden de yemeye başlar. Zamanla iyi birşey yaptığında dal darı verirsiniz. Mesela elinizi yaklaştırırsınız, ısırmaya kalkışmazsa heme diğer elinizle dal darı verirsiniz. Hele bir de clicker denen alet var ki, daldarı'clicker ile harikalar yaratabilirsiniz. "Bird Clicker Training" diye aratırsanız youtubedan epey bilgiye ulaşırsınız. Juenpetmarket .com dan clicker ve dal darı temin edebilirsiniz, bu ikisini uzun süre bulamadım sonunda bu siteden bulmuştum fiyatları da uygun tavsiye ederim.

İzlediğim videoda eğitici millet denen şeyi(sanırım Darı Dalı) yediriyordu hayvana. Hayvan ısırmadı hiç. Denemekte fayda var. Peki bu clicker normal sopa mı? Yoksa özel bir tadı falan var mı

Clicker dediğim basınca "klik" diye ses çıkaran birşey. Kuşlar için önemli olan o sesin tok, net ve tek tip olması lazım, o sesi bir parmak şıklatması karşılayamaz.

Başta eğitim olarak önce clicker'a basıp sonra millet (daldarıyı) uzatıcaksın kuşa, bir iki ısırık alması yeterli. Tekrar clik + dal darı. Bu işlemi 15-20 kere olmak üere günde 2-3 kere yapabilirsin. 2-3 gün bu işlemi uygularsan hayvanın artık o klik sesinden sonra bir ödül geleceğini anlar.

Sonraki adımda mesela kuşa elini yaklaştır 10 cm kadar, tepki vermezse klik + daldarı. Sonra 8cm kadar yaklaştırıp ses çıkarmayınca klik+daldarı, 6-5-4-3.. gibi yaklaştırarak bu işlemi tekrarla. Kuşun senin elinin yaklaşmasının iyi bişey olduğunu anlayacaktır, bir yerden sonra sen söylemeden senin eline bile gelebilir. Isırma kesilecektir.

İleriki adımlarda ise mesela o tahta çubuk gibi birşeyi kuşuna doğru tut, kuş ağzıyla onu ısırdığında ya da dokunduğunda klik+daldarı ver. Bu şekilde çalıştıkça kuş, o çubuğa dokunmanın iyi birşey olduğunu ve dokununca ödüllendirileceğini düşünüp siz o çubuğu nereye dokundurursanız oraya gelmeye çalışacaktır. Zamanla çubuğun yerini işaret parmağı alır, böyle böyle derken artık sizin gösterdiğiniz yere uçmayı öğrenir. Bu kuşları eğitmek aslında düşünüldüğünden çok daha kolay, önemli olan doğru bilgiye ulaşmak ve doğru ekipmanı kullanmak.

Hocam supersiniz ya Peki verdiginiz site guvenilir bir site midir? Bir de kum mu ney dokuyorlarmis kafesin altina. Bu gerekli mi cok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kuş için "Dal Darı" al. Kuşlar bunu asla hayır diyemez. Elinle dal darıyı kuşa uzat, yemek istemezse kafesinin içine as, mutlaka tadına bakıcak ve yiyecektir. Bir kere tadını aldıktan sonra elinizden de yemeye başlar. Zamanla iyi birşey yaptığında dal darı verirsiniz. Mesela elinizi yaklaştırırsınız, ısırmaya kalkışmazsa heme diğer elinizle dal darı verirsiniz. Hele bir de clicker denen alet var ki, daldarı'clicker ile harikalar yaratabilirsiniz. "Bird Clicker Training" diye aratırsanız youtubedan epey bilgiye ulaşırsınız. Juenpetmarket .com dan clicker ve dal darı temin edebilirsiniz, bu ikisini uzun süre bulamadım sonunda bu siteden bulmuştum fiyatları da uygun tavsiye ederim.

İzlediğim videoda eğitici millet denen şeyi(sanırım Darı Dalı) yediriyordu hayvana. Hayvan ısırmadı hiç. Denemekte fayda var. Peki bu clicker normal sopa mı? Yoksa özel bir tadı falan var mı

Clicker dediğim basınca "klik" diye ses çıkaran birşey. Kuşlar için önemli olan o sesin tok, net ve tek tip olması lazım, o sesi bir parmak şıklatması karşılayamaz.

Başta eğitim olarak önce clicker'a basıp sonra millet (daldarıyı) uzatıcaksın kuşa, bir iki ısırık alması yeterli. Tekrar clik + dal darı. Bu işlemi 15-20 kere olmak üere günde 2-3 kere yapabilirsin. 2-3 gün bu işlemi uygularsan hayvanın artık o klik sesinden sonra bir ödül geleceğini anlar.

Sonraki adımda mesela kuşa elini yaklaştır 10 cm kadar, tepki vermezse klik + daldarı. Sonra 8cm kadar yaklaştırıp ses çıkarmayınca klik+daldarı, 6-5-4-3.. gibi yaklaştırarak bu işlemi tekrarla. Kuşun senin elinin yaklaşmasının iyi bişey olduğunu anlayacaktır, bir yerden sonra sen söylemeden senin eline bile gelebilir. Isırma kesilecektir.

İleriki adımlarda ise mesela o tahta çubuk gibi birşeyi kuşuna doğru tut, kuş ağzıyla onu ısırdığında ya da dokunduğunda klik+daldarı ver. Bu şekilde çalıştıkça kuş, o çubuğa dokunmanın iyi birşey olduğunu ve dokununca ödüllendirileceğini düşünüp siz o çubuğu nereye dokundurursanız oraya gelmeye çalışacaktır. Zamanla çubuğun yerini işaret parmağı alır, böyle böyle derken artık sizin gösterdiğiniz yere uçmayı öğrenir. Bu kuşları eğitmek aslında düşünüldüğünden çok daha kolay, önemli olan doğru bilgiye ulaşmak ve doğru ekipmanı kullanmak.

Hocam supersiniz ya Peki verdiginiz site guvenilir bir site midir? Bir de kum mu ney dokuyorlarmis kafesin altina. Bu gerekli mi cok?

Verdiğim site bu alanda en kaliteli ve uygun fiyata iş yapan bir firmaya ait, fazlasıyla güvenilir yani

Kuş kumu kafes altına değil de ayrı küçük bir yemlik içerisinde kafese asılması daha doğru. Kuş gidip özellikle o kumdan da yiyor yem yer gibi, o kumdan epey bir mineral alıyor ve sindirim sistemine çok yardımcı oluyor o kum..

Googledan muhabbet kuşlarıyla ilgili bi arama yap muhtemelen konuyla ilgili büyük bir forum sitesi bulursun.

• Hocam cok sagolun tekrardan. Zaman bulunca anatomilerine kadar giricem hayvanlarin

• quote:

Hocam cok sagolun tekrardan. Zaman bulunca anatomilerine kadar giricem hayvanlarin

hala ısırıyor mu ? . dişiler genelde çok ısırır.bi keresinde işaret parmagımın etini kaldırdı resmen biraz daha geniş gagası olsaydı kopartıp yerdi hala izi duruyor. ama ondan 6 ay büyük erkek vardı en ufak bişey yapmazdı . omuzuma konup dilimle ekmek yedirirdim , omuzumda balkona çıkardık hatta bahcedeki agaca konardı çagırınca geri gelirdi kafesini hiç örtmezdik sofra kurulunca hemen gelirdi , hatta bi keresinde pike yapamadı direk yemek tabagının içine düşmüştü allahtan yemek çok sıcak değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DAMİR KARA -- 9 Mayıs 2012; 18:00:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

quote:

Hocam cok sagolun tekrardan. Zaman bulunca anatomilerine kadar giricem hayvanlarin

hala ısırıyor mu ? . dişiler genelde çok ısırır.bi keresinde işaret parmagımın etini kaldırdı resmen biraz daha geniş gagası olsaydı kopartıp yerdi hala izi duruyor. ama ondan 6 ay büyük erkek vardı en ufak bişey yapmazdı . omuzuma konup dilimle ekmek yedirirdim , omuzumda balkona çıkardık hatta bahcedeki agaca konardı çagırınca geri gelirdi kafesini hiç örtmezdik sofra kurulunca hemen gelirdi , hatta bi keresinde pike yapamadı direk yemek tabagının içine düşmüştü allahtan yemek çok sıcak değildi

Kus erkek ama isiriyor. Gerci bayadir elimi uzatmadim. Su clicker gelene kadar ellemicem kusu

• quote:

quote:

quote:

Güzel bilgiler teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: World So Cold

Işığı kapat öyle sal. Sadece pc ışığı olsun odada. Bu sayede kuşun sadece bilgisayar önünde durur. Sende işlerine devam et bu arada. O eline gelmeye başlar yavaş yavaş. Ben böyle alıştırdım kendime :)

Kus oturma idasinda duruyor. Benim odada yer yok. Ama guzel fikirmis

sakın maydonoz filan vermeyin(dere otu filan)uzman tv deki videoları izleyebilirsiniz ama 2 kişi anlatıyor biri veteriner o normal anlatyor diğeri ise petshop(bilgisiz,cahil adam)mesela kuşunuz tek ise kuşa ayna koyun diyor veya kuş maketli tünek koyun diyor kuşu konuşturmak için mamalar var diyor anlayacağınız saçmalıyor isteyen girsin uzman tv ye baksın adama
    http://www.uzmantv.com/uzman/pet-shop-sahibi-mustafa-cakici bu adam lütfen videoları izleyin ve adamın ne kadar bilgisiz olduğunu görün

• Ayna falan hikaye, ilgilenen olduğu zaman şakır şakır taklit ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkut17500

Ayna falan hikaye, ilgilenen olduğu zaman şakır şakır taklit ediyor.

kuşlar kendilerini gördüğünde tanıyamaığı için aynadakini başka bir kuş zannediyor o yüzden alamyın diyorum
  • benim kuşum da kafesin içine elini soktuğunda baze eline atlayıp dışarı çıkmak istiyor. bazende elimi ısırıp dışarı çıkmıyor. salınık olduğunda kafesin üstüne konuyor. kuşu oradan alak imkansız hem kaçıyor hem de ısırıyor ne yapmam lazım kuşumun güvenini kazanbilmek için..
  • Öncelikle kuşunuzla hergün tatlı dille konuşmalısınız.
    Örnek olarak; tatlı kuşum,cici kuşum gibi
    Kafesi açıp direk parmağınızı içeri sokarsanız tabikide hayvan ısırır.Bu onun doğal halidir.
    Alışmasını bekleyiniz.Daha sonralarda elinize yem koyun ve elinizi kafese koyun.Elinizden yem yemeye başlayacaktır.Bu sayede elinizide alışmaya başlayacaktır.Umarım yardımcı olmuşumdur.İyi günler.
  • S.a. Benim bi muhabbet kusum var bir türlü alıstiramadim gityi yahu okadar kus besledim bi bu alismadi 3-4 aydir bende aldigimdan beri konusuyorum konusmayi ogrenemedi ilgilenmeme ragmen alismadi hatta bu hafta isirmaya basladi ogle böylede isirmiyo ne yapayim sizce ben bunu :)

• Zamana bırakmak en iyisi, zorlamak yerine.
  • Bakalim :)

• arkadasım aynı sey benim basıma geldi yaklasık 1 hafta sıkı yönetim 2. hafta orta 3. hafta serbest 4. hafta onu izliyeceksin sıkı yönetimden kastigim günde en az 40 dk dan baslayıp her hafta bu sayıyı indiriceksin 40 dakikayı gün içine böl 10 dk sabah 10 dk öglen 10 dk öglen sonrası ve 10 dk aksam olmak üzere ellerini kusun kafesine koy ona sürekli aynı seyi söyle zaten 3 aylık oldugundan konusabilir tabi büyük bir sabır içinde yaparsan kolay gelsin arkadasim
  • Saolasin simdi biraz duzeldi bakalim insallah boyle devam eder

• Ya Arkadaşlar benm bir dişi birde erkek var , 5 gün oluyo arkadaşımdn aldım , hemen o gün saldım (bilmiyorumki ilk gez alıyorum), sonra hadi kattık içeri nası sokcaz abimle elimizle zorla yakaladık ama hemen tuttuk etrafı tanımıyor ya neyse , 2. gün yine saldık zanneddikki yine kolayca sokarız ama etrafa alışmışlar girmiyolar en sonda yorduk onları baya korktular ama biz yine zorla soktuk . bu böyle 3. günde yaptık,,, 4. günde, şmdi yapmayalım dedik dişi 2 bçk aylık erkek 3 bçk , dişiyi elimin üstüne almaya çalışıyorum of bi ısırıyo görseniz etimi koparcak gibi , sonra erkeğe denedik, erkek 1-2-3 derken geldi elimize avuç içine değil ama işaret parmağıma sonra elmle yakaladım pike altına girdim omzuma filn çktı işte erkek alışıyor ama dişi izin vermiyor Ne zamn elme gelse dişi cik cik liyor oda uçuyor elmden napmam gerek ? bazen opsyolar onlar belkide dişi kıskanıyodur annem diyorki yabani daha dişi ya arkler Yardım LÜTFEN YA BU DİŞİYİ NASIL ALIŞTIRCAM KENDİME ayna vardı aynayı besliyodu aynaları çıkardım şmdi erkek konusuyorda piştt dedimmi oda diyor inş. hayır demeyide öreticem ama dişiyi nasıl bilmiyorum acemiyim ltfen yardım !!! :(

• bende bir dişi bir erkek var bu gün netten muhabbet kuşu sesi indirip dinleteyim dedim dinlediler beraber ötüştüler sonra marul verdim onlara dişi az yedi ondan sonra durgunlaştı öyle uykusu geldi gibi acaba hastamı diye düşünmeye başladım

BEN KUŞLARI BAŞKASINDAN ALDIM ERKEK 2 YAŞINDA DİŞİ 9 AYLIK FALAN NADİREN KAVGA EDİYORLAR AMA ARADA ÖPÜŞÜYORLARDA MERAK ETTİĞİM BANA ALIŞIRLARMI BU ÇOK SÜRERMİ İŞTEN GELİNCE ELİMİ KOYUYORUM KAFESE ERKEK ÇOK KORKMUYORDA DİŞİ KORKUYOR ORDAN ORAYA KAÇIYOR ERKEK BU GÜN GELDİ ELİMİ ISIRDI NAZİK NAZİK SONRA BİR AYAĞINI KOYDU PARMAĞIMA İNANIN BU BİLE ZEVK VERDİ ÇOK MÜTHİŞ BU KUŞ BESLEMEK ONLARA BEBEK BAKAR GİBİ BAKIYORUM BANA ALIŞIRLAR MI ESKİ SAHİPLERİNDEN SONRA BİRDE DİŞİ VE ERKEK ANLAŞACAK MI ACABA 5 AYDIR BERABERLERMİŞ YUMURTLAMA İHTİMALİ VARMI ...

CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: haziranyagmuru

bende bir dişi bir erkek var bu gün netten muhabbet kuşu sesi indirip dinleteyim dedim dinlediler beraber ötüştüler sonra marul verdim onlara dişi az yedi ondan sonra durgunlaştı öyle uykusu geldi gibi acaba hastamı diye düşünmeye başladım

BEN KUŞLARI BAŞKASINDAN ALDIM ERKEK 2 YAŞINDA DİŞİ 9 AYLIK FALAN NADİREN KAVGA EDİYORLAR AMA ARADA ÖPÜŞÜYORLARDA MERAK ETTİĞİM BANA ALIŞIRLARMI BU ÇOK SÜRERMİ İŞTEN GELİNCE ELİMİ KOYUYORUM KAFESE ERKEK ÇOK KORKMUYORDA DİŞİ KORKUYOR ORDAN ORAYA KAÇIYOR ERKEK BU GÜN GELDİ ELİMİ ISIRDI NAZİK NAZİK SONRA BİR AYAĞINI KOYDU PARMAĞIMA İNANIN BU BİLE ZEVK VERDİ ÇOK MÜTHİŞ BU KUŞ BESLEMEK ONLARA BEBEK BAKAR GİBİ BAKIYORUM BANA ALIŞIRLAR MI ESKİ SAHİPLERİNDEN SONRA BİRDE DİŞİ VE ERKEK ANLAŞACAK MI ACABA 5 AYDIR BERABERLERMİŞ YUMURTLAMA İHTİMALİ VARMI ...

CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER

KARDEŞİM AYNISI BENDEDE OLDU BİR BAŞKASINDAN ALDIM FAKAT BENMKİNLER KÇK YANİ 3 AYLIK FİLANLAR AMA ALIŞMASI GERÇEKTEN ZOR BENM DİŞİDE BANA ALIŞMADI AMA ERKEK ARTIK BACAKLARIMA KONUYOR ELLERİME GELİYOR AMA ERKEK GELDİMİ DİŞİDE GELİYOR ONDAN '''SABIR'''' DİYEBİLİRİM BİR HAFTA 3 GÜN OLDU BENM BİRAZ SABIR GEREK ALIŞICAK O SANA AMA SENNKİNLER BAYA BÜYÜKMÜŞ BİLMİYORUM ALIŞMASI 3 AYLIKTAN SONRA ZOR DİYORLAR AMA .. BİLMEM SANA KALMIŞ O.

YUMURTLAR DİŞİ AMA ONLARA YUVALIK ALMAN GEREK :) BENİMKİNLERDE ÖPÜŞÜYORLAR FAKAT KÇKLER DAHA SANIRIM

KOLAY GELSİN. .. .

• benimde bir tane dişim var elimi uzatınca ısırıyor ama şöyle bişi elime alıp omzuma yada elime koyarsam kaçmıyor kalıyor ...
    ama yinede çok ısırıyor kerata
    3-4 aylık daha :D
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.