Şimdi Ara

Muhabbet Kuşum Isırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
56.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler. Kuş 3 aylık falan. Daha yeni yeni ısınmaya başladım kuşa. Fakat kuşun kafesini açıyorum nadiren çıkıyor. Parmağıma konması için parmağımı uzatıyorum fakat parmağımı ısırıyor bu sefer de. Minicik kuştan ne olur demeyin düşmanına saldırır gibi saldırıyor hayvan Ne yapmalıyım arkadaşlar? Kuş bana nasıl alışır? Bir de bu kuşlar yemden başka ne yer?

Edit:Kuş erkek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghost Buster -- 7 Mayıs 2012; 0:01:59 >

• Dişidir belki,dişiler çok ısırır.Sebze yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Buster

Evet beyler. Kuş 3 aylık falan. Daha yeni yeni ısınmaya başladım kuşa. Fakat kuşun kafesini açıyorum nadiren çıkıyor. Parmağıma konması için parmağımı uzatıyorum fakat parmağımı ısırıyor bu sefer de. Minicik kuştan ne olur demeyin düşmanına saldırır gibi saldırıyor hayvan Ne yapmalıyım arkadaşlar? Kuş bana nasıl alışır? Bir de bu kuşlar yemden başka ne yer?

Sabret eğer yeni aldıysanız 1 ay kafesten dışarı çıkartma çünkü cam i bilmiyor direk çarpar ondan sonra yavaş yavaş aliscak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanakattak

quote:

Evet beyler. Kuş 3 aylık falan. Daha yeni yeni ısınmaya başladım kuşa. Fakat kuşun kafesini açıyorum nadiren çıkıyor. Parmağıma konması için parmağımı uzatıyorum fakat parmağımı ısırıyor bu sefer de. Minicik kuştan ne olur demeyin düşmanına saldırır gibi saldırıyor hayvan Ne yapmalıyım arkadaşlar? Kuş bana nasıl alışır? Bir de bu kuşlar yemden başka ne yer?

Sabret eğer yeni aldıysanız 1 ay kafesten dışarı çıkartma çünkü cam i bilmiyor direk çarpar ondan sonra yavaş yavaş aliscak

2 haftadır bizde. 3 kere falan saldım. Duvarlara çarpıyordu şimdi çarpmıyor. Bana alışması için ne yapmaliyim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kanakattak

quote:

2 haftadır bizde. 3 kere falan saldım. Duvarlara çarpıyordu şimdi çarpmıyor. Bana alışması için ne yapmaliyim ?

Elinden kıvırcık. Yedirmeye çalış yumurta rendeleyip çay tabağına koyup önüne köy yumurtayı haslayip öyle rendele zaten p sana alisacak elbet sabır...

• Tamam hocam yapicam bunlari. Isirmayi keser demi?

• elinden beslemeye çalış, sakın aç falan bırakma bazıları böyle piskopatlıklar yapıyor forumda görüyorum. elinden yemesini defalarca dene zorlama illa ki birinde yiyecek. yeşilliğe gelir tahminimce. olmazsa da yanında olduğun zamanlar kafesin kapağını aç onla hiç ilgilenme kendisi 1-2-3 deneme derken omzuna ya da kafana konar. üzerine çok gidersen korkar kuş. sürekli elini kafese sokup kovalama kuşu hem daha 3 aylıkmış. muhabbet kuşları insana kolay alışır 1 hafta ilgi yeterlidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tears0fDevil

elinden beslemeye çalış, sakın aç falan bırakma bazıları böyle piskopatlıklar yapıyor forumda görüyorum. elinden yemesini defalarca dene zorlama illa ki birinde yiyecek. yeşilliğe gelir tahminimce. olmazsa da yanında olduğun zamanlar kafesin kapağını aç onla hiç ilgilenme kendisi 1-2-3 deneme derken omzuna ya da kafana konar. üzerine çok gidersen korkar kuş. sürekli elini kafese sokup kovalama kuşu hem daha 3 aylıkmış. muhabbet kuşları insana kolay alışır 1 hafta ilgi yeterlidir

Yanıma hiç gelmiyor ki Saldığım zaman televizyona gidiyor direk.
  • Biraz kivircik yedirdim demin. Sevdi heralde tadini baya ilgi duydu. Fazla yerse bir sakincasi olur mu?
  • Işığı kapat öyle sal. Sadece pc ışığı olsun odada. Bu sayede kuşun sadece bilgisayar önünde durur. Sende işlerine devam et bu arada. O eline gelmeye başlar yavaş yavaş. Ben böyle alıştırdım kendime :)

• ishal olur fazla yeşillik verme, günlük senin avcunun içini geçmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: World So Cold

Işığı kapat öyle sal. Sadece pc ışığı olsun odada. Bu sayede kuşun sadece bilgisayar önünde durur. Sende işlerine devam et bu arada. O eline gelmeye başlar yavaş yavaş. Ben böyle alıştırdım kendime :)

Kus oturma idasinda duruyor. Benim odada yer yok. Ama guzel fikirmis

• quote:

ishal olur fazla yeşillik verme, günlük senin avcunun içini geçmesin

Azcik yedi zaten. Peki elma falan yer mi? Birde soguk olmamali degil mi bunlar?
  • quote:

quote:

Işığı kapat öyle sal. Sadece pc ışığı olsun odada. Bu sayede kuşun sadece bilgisayar önünde durur. Sende işlerine devam et bu arada. O eline gelmeye başlar yavaş yavaş. Ben böyle alıştırdım kendime :)

Geceleri odana al bişey olmaz :) Ha bu arada dediğimi yaparsan yanından peçeteyi eksik etme Her an monitörde bi kahverengilik görebilirsin

• quote:

quote:

quote:

Geceleri odana al bişey olmaz :) Ha bu arada dediğimi yaparsan yanından peçeteyi eksik etme Her an monitörde bi kahverengilik görebilirsin

Denicem bunu sağolun

• daha 3 aylık falanmış normal az yemesi :) zamanla koyduğun neyse tamamını sömürmeye çalışır soğuk olmamasına özen göster tabi..
    ya yeşil olan çoğu şeyi hepsi yer, ama portakaldı elmaydı diyince iş karışıyor. bazı kuşlar havuçta yiyor gagalaya gagalaya ama bazı mubişler yemez mesela havucu hatta korkanı bile olur :D
  • Kuş için "Dal Darı" al. Kuşlar bunu asla hayır diyemez. Elinle dal darıyı kuşa uzat, yemek istemezse kafesinin içine as, mutlaka tadına bakıcak ve yiyecektir. Bir kere tadını aldıktan sonra elinizden de yemeye başlar. Zamanla iyi birşey yaptığında dal darı verirsiniz. Mesela elinizi yaklaştırırsınız, ısırmaya kalkışmazsa heme diğer elinizle dal darı verirsiniz. Hele bir de clicker denen alet var ki, daldarı'clicker ile harikalar yaratabilirsiniz. "Bird Clicker Training" diye aratırsanız youtubedan epey bilgiye ulaşırsınız. Juenpetmarket .com dan clicker ve dal darı temin edebilirsiniz, bu ikisini uzun süre bulamadım sonunda bu siteden bulmuştum fiyatları da uygun tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

Kuş için "Dal Darı" al. Kuşlar bunu asla hayır diyemez. Elinle dal darıyı kuşa uzat, yemek istemezse kafesinin içine as, mutlaka tadına bakıcak ve yiyecektir. Bir kere tadını aldıktan sonra elinizden de yemeye başlar. Zamanla iyi birşey yaptığında dal darı verirsiniz. Mesela elinizi yaklaştırırsınız, ısırmaya kalkışmazsa heme diğer elinizle dal darı verirsiniz. Hele bir de clicker denen alet var ki, daldarı'clicker ile harikalar yaratabilirsiniz. "Bird Clicker Training" diye aratırsanız youtubedan epey bilgiye ulaşırsınız. Juenpetmarket .com dan clicker ve dal darı temin edebilirsiniz, bu ikisini uzun süre bulamadım sonunda bu siteden bulmuştum fiyatları da uygun tavsiye ederim.

İzlediğim videoda eğitici millet denen şeyi(sanırım Darı Dalı) yediriyordu hayvana. Hayvan ısırmadı hiç. Denemekte fayda var. Peki bu clicker normal sopa mı? Yoksa özel bir tadı falan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghost Buster -- 8 Mayıs 2012; 20:45:40 >

• quote:

daha 3 aylık falanmış normal az yemesi :) zamanla koyduğun neyse tamamını sömürmeye çalışır soğuk olmamasına özen göster tabi..
    ya yeşil olan çoğu şeyi hepsi yer, ama portakaldı elmaydı diyince iş karışıyor. bazı kuşlar havuçta yiyor gagalaya gagalaya ama bazı mubişler yemez mesela havucu hatta korkanı bile olur :D

Biraz da korkuyor yaklaştırınca ama yemeye başlayınca takip ediyor Bu gün elma vereceğim bakalım tadına bakacak mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

Kuş için "Dal Darı" al. Kuşlar bunu asla hayır diyemez. Elinle dal darıyı kuşa uzat, yemek istemezse kafesinin içine as, mutlaka tadına bakıcak ve yiyecektir. Bir kere tadını aldıktan sonra elinizden de yemeye başlar. Zamanla iyi birşey yaptığında dal darı verirsiniz. Mesela elinizi yaklaştırırsınız, ısırmaya kalkışmazsa heme diğer elinizle dal darı verirsiniz. Hele bir de clicker denen alet var ki, daldarı'clicker ile harikalar yaratabilirsiniz. "Bird Clicker Training" diye aratırsanız youtubedan epey bilgiye ulaşırsınız. Juenpetmarket .com dan clicker ve dal darı temin edebilirsiniz, bu ikisini uzun süre bulamadım sonunda bu siteden bulmuştum fiyatları da uygun tavsiye ederim.

İzlediğim videoda eğitici millet denen şeyi(sanırım Darı Dalı) yediriyordu hayvana. Hayvan ısırmadı hiç. Denemekte fayda var. Peki bu clicker normal sopa mı? Yoksa özel bir tadı falan var mı

Clicker dediğim basınca "klik" diye ses çıkaran birşey. Kuşlar için önemli olan o sesin tok, net ve tek tip olması lazım, o sesi bir parmak şıklatması karşılayamaz.

Başta eğitim olarak önce clicker'a basıp sonra millet (daldarıyı) uzatıcaksın kuşa, bir iki ısırık alması yeterli. Tekrar clik + dal darı. Bu işlemi 15-20 kere olmak üere günde 2-3 kere yapabilirsin. 2-3 gün bu işlemi uygularsan hayvanın artık o klik sesinden sonra bir ödül geleceğini anlar.

Sonraki adımda mesela kuşa elini yaklaştır 10 cm kadar, tepki vermezse klik + daldarı. Sonra 8cm kadar yaklaştırıp ses çıkarmayınca klik+daldarı, 6-5-4-3.. gibi yaklaştırarak bu işlemi tekrarla. Kuşun senin elinin yaklaşmasının iyi bişey olduğunu anlayacaktır, bir yerden sonra sen söylemeden senin eline bile gelebilir. Isırma kesilecektir.

İleriki adımlarda ise mesela o tahta çubuk gibi birşeyi kuşuna doğru tut, kuş ağzıyla onu ısırdığında ya da dokunduğunda klik+daldarı ver. Bu şekilde çalıştıkça kuş, o çubuğa dokunmanın iyi birşey olduğunu ve dokununca ödüllendirileceğini düşünüp siz o çubuğu nereye dokundurursanız oraya gelmeye çalışacaktır. Zamanla çubuğun yerini işaret parmağı alır, böyle böyle derken artık sizin gösterdiğiniz yere uçmayı öğrenir. Bu kuşları eğitmek aslında düşünüldüğünden çok daha kolay, önemli olan doğru bilgiye ulaşmak ve doğru ekipmanı kullanmak.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.