Şimdi Ara

MTK işlemcili telefon almayın, aldırmayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
31.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne kadar üç tane MTK işlemcili telefon kullandım, üçünde de aynı kronik sorunları yaşadım.
    - Telefonunuz güncelleme almaz, alıyorsa da en fazla bir Android sürümü yükseltilir o da cihazı mahveder. Yükseltmese daha iyiydi dersiniz.
    - Bataryanız ilk dört beş aydan sonra ölür, neredeyse yarı yarıya kullanımınız düşer. Ani batarya düşüşleri olur, sizi yolda bırakır.
    - Telefon kapanıp açılınca batarya kendinden geçer, çok hızlı düşmeye başlar ve genelde %13'de takılır saatlerce aynı yerde kalır.
    - Sensör, kamera gibi donanımlara ihtiyaç duyan uygulamalar telefonunuzda hiçbir zaman düzgün çalışmaz. Kamera yeşil olur, donar, kilitlenir.
    - Şebekeniz düzgün çekmez, çoğu zaman dengesiz çalışır.
    - Bir yıldan sonra cihazı komple sıfırlasanız dahi eskisi gibi olmaz, çünkü cihaz artık yorulmuştur. Gerçekten bu böyle, zamanla cihaz kendini yıpratıyor hatta bozuyor.
    - RAM yönetimi çok kötüdür, uygulamalardan çıkıp yeniden girdiğinizde kendini çoktan kapatmış olur.
    - Telefonu günde en az bir kere yeniden başlatmanız gerekir, çünkü telefonda anlamsız bir yavaşlama vardır. Ayrıca telefonu yeniden başlatınca açılmama, bootta kalma ihtimali de azımsanmayacak kadar yüksek ihtimalle vardır. Fakat korkmayın çoğu zaman batarya çekip takınca ya da elle reset atınca açılır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, aklıma başka şeyler gelirse ekleme yaparım. Mtkdan gerçekten çok çektim, ben yandım siz yanmayın diye açıyorum bu konuyu. Şimdi Redmi Note 4X Snapdragon kullanıyorum, herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiskoKralı -- 4 Eylül 2017; 16:13:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• - Telefonunuz güncelleme almaz, alıyorsa da en fazla bir Android sürümü yükseltilir o da cihazı mahveder. Yükseltmese daha iyiydi dersiniz.

- Bataryanız ilk dört beş aydan sonra ölür, neredeyse yarı yarıya kullanımınız düşer. Ani batarya düşüşleri olur, sizi yolda bırakır.

- Telefon kapanıp açılınca batarya kendinden geçer, çok hızlı düşmeye başlar ve genelde %13'de takılır saatlerce aynı yerde kalır.

- Bir yıldan sonra cihazı komple sıfırlasanız dahi eskisi gibi olmaz, çünkü cihaz artık yorulmuştur. Gerçekten bu böyle, zamanla cihaz kendini yıpratıyor hatta bozuyor.

- RAM yönetimi çok kötüdür, uygulamalardan çıkıp yeniden girdiğinizde kendini çoktan kapatmış olur.

benim cihazın özeti resmen.
  • Hocam aldığınız markaya bağlı 6 ay mtk işlemcili meizu m2 note kullandım.Pil çok iyi gidiyordu ekran güzeldi iyi kötü oyunları da oynatıyordu.

• Vodafone 3g altyapısında baya problemlidir, sürekli 3g de kopma yaşatır. Zaten 4g de band 20 yani 800mhz frekansı yoksa hiç kullanma. Ben 3g de kopma sorununu elimde delilleri ile 3 operatöre ilettim ama halen mtk islemcili cihaz satıyorlar.. Mtk telefonların guncelleme almamasının sebebi, mtk i?lemci kaynak kodları paylaşmıyor paylaşsa da yarım yamalak.. Ben tövbe ettim mtk islemcili cihazlara

• quote:

Orijinalden alıntı: enes1516

Hocam aldığınız markaya bağlı 6 ay mtk işlemcili meizu m2 note kullandım.Pil çok iyi gidiyordu ekran güzeldi iyi kötü oyunları da oynatıyordu.

İstisnalar her konuda olabilir hocam ama yine de MTKnın kötü olma oranı %95'den aşağıya inmez.

• - Telefonunuz güncelleme almaz, alıyorsa da en fazla bir Android sürümü yükseltilir o da cihazı mahveder. Yükseltmese daha iyiydi dersiniz.

benim cihazın özeti resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Özel yazılım çok zor çıkar bu cihazlara.

• Yeni bir madde daha ekledim. Şu anki telefonum hiç hissettirmeden 52 saattir acıkmış o kadar şaşırınca geldi aklıma.

• bende bügüne kadar kullandiğim mtk islemcili cihazlar hep yukarda yazdiğin sorunlari tekrar tekrar tekrar yaşardi bende mtk islemciden uzak duruyorum artik soc820 mükemmel mtk larla kiyasladiğimda

• lenovo p70 kullanıyorum,mt6752 yongaseti var içinde.güncelleme 1 kez geldi ve bir daha sürüm yükseltme gelmedi,buna katılıyorum ama ben sıkıntının lenovo tarafında olduğunu düşünüyorum.geriye kalan hiçbir fikrinize de katılmıyorum.telefonumu 2 yıldan fazladır kullanan biri olarak bunu söylüyorum.

ayrıca şebeke kopma problemi bende de vardı,vodafone'dan türk telekoma geçince anladım ki tüm sıkıntı vodafone ile alakalıymış.türk telekomda böyle bir sıkıntı yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

lenovo p70 kullanıyorum,mt6752 yongaseti var içinde.güncelleme 1 kez geldi ve bir daha sürüm yükseltme gelmedi,buna katılıyorum ama ben sıkıntının lenovo tarafında olduğunu düşünüyorum.geriye kalan hiçbir fikrinize de katılmıyorum.telefonumu 2 yıldan fazladır kullanan biri olarak bunu söylüyorum.

ayrıca şebeke kopma problemi bende de vardı,vodafone'dan türk telekoma geçince anladım ki tüm sıkıntı vodafone ile alakalıymış.türk telekomda böyle bir sıkıntı yaşamadım

İstisnalar kaideye dokunmuyor maalesef

• kirin işlemci bu kadar sorunlu degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DiskoKralı D kullanıcısına yanıt
    keşke kullandığınız cihazları da yazsaydınız
  • MTK işlemci telefon candır. Kullanmasını bilmeyen almasın zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

MTK işlemci telefon candır. Kullanmasını bilmeyen almasın zaten.

Telefona rom port edecek kadar bilmesem hak vereceğim de gülüp geçiyorum. MTK fanı bile varmış arkadaş, çok garip dünya.

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

keşke kullandığınız cihazları da yazsaydınız

GM Discovery

Sony Xperia XA

Xiaomi Redmi Note 2

• quote:

Orijinalden alıntı: DiskoKralı

quote:

Telefona rom port edecek kadar bilmesem hak vereceğim de gülüp geçiyorum. MTK fanı bile varmış arkadaş, çok garip dünya.

Sen kumda oynarmisin. Az ötede. MTK candır. .. diğer teller ısınır şişer MTK akar billur tuz gibi... meizu Pro 6 örnek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DiskoKralı

quote:

Sen kumda oynarmisin. Az ötede. MTK candır. .. diğer teller ısınır şişer MTK akar billur tuz gibi... meizu Pro 6 örnek.

Hm pki tm.

• Güncel. Hata etmeyin.

• Doğru demiş bende mevzu mx4 var, güncelleme geldi gelmez olaydı, özellikle bu sitede net yavaşlaması çok fazla oluyor sayfayı tıklıyorum beyaz sayfada kalıyor, durmadan reset atıyor. Ekran süresi aldığımdan beri az, batarya %30 altına düştüm tel kapanıyor.

Şimdi yeni telefon bakıyorum kesinlikle snadragonlu olacak. Sd 835 gönlümden geçen ama para yetmiyor ona

• quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Doğru demiş bende mevzu mx4 var, güncelleme geldi gelmez olaydı, özellikle bu sitede net yavaşlaması çok fazla oluyor sayfayı tıklıyorum beyaz sayfada kalıyor, durmadan reset atıyor. Ekran süresi aldığımdan beri az, batarya %30 altına düştüm tel kapanıyor.

Şimdi yeni telefon bakıyorum kesinlikle snadragonlu olacak. Sd 835 gönlümden geçen ama para yetmiyor ona

Snapdragon 625li Redmi Note 4x kullanıyorum hem ucuz hem kaliteli öneririm.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.