Şimdi Ara

mt(kb),aikido,hapkido,juijitsu,sambo,güreş,judo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yukardakileri hepsi iyi ama bir dövüş sanatını bilmek emek ister,ben elemeye çalışıyorum gerçi ben savaş sanatına değil dövüş sanatına gitmek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan Yavuzhan -- 16 Haziran 2017; 1:34:39 >

• Hocam amacın fit bir vücuda sahip olamksa yani zayıflamak felan istiyorsan güreş jujitsu iyidir.Ama savunma amaçlı hapkido oğren derim.Yanınada boks veya kickbox eklersen çok iyi olur.hapkido çok guzel hatta ben turkiyedeki en iyi hocasından (ozcan mermer) kickbox dersi oluyorum.banada birkaç hapkido harekati gostermişti hatta body yapan bir abiyi yerden yere vurmuştu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçlerinde en fazla kuvvet ve kondisyon gerektiren spor güreş. Dersen kı ben vücudumu gelistiririm aynı zamanda güreş antrenmani yaparım. Güreş en iyisidir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amacın vücud filan yapmak değil hepsi iyi,bu 7 sporuda öğrenmek istiyorum,ama elemeye çalışıyorum,savaş sanatı filan istemiyorum çünkü savaş sanatında kural yok hayalara tekme göze parmak filanda var,ben dövüş sporu istiyorum ve yukardakilerden seçtim,hepsi iyi sporlar,ama dediğim gibi emek olmadan yemekte olmaz ama çok emek istiyorlar ne yapmam lazım bilmiyorum,sambo,judo,güreş,juijitsu yu geçtim,aikidoda 5000 civarı,hapkidoda 3600 civarı,kb ta rakibin tekmesini aldıktan sonra binbir türlü yere düşürme hareketleri filan var bilemedim şimdi,ve vücud için filan gitmiyorum,kendimi korumak için gidiyorum maksat o yani ve özcan mermer izmirde ben istanbuldayım :D yinede yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • Aziz Han Osman Kanuni Yavuz Selim Han Furkan kullanıcısına yanıt
    aikido iyidir güzeldir ama müsabakaları yoktur öğrenmesi çok uzun yıllar alır ama sana sadece kendini korumayı değil felsefesini de öğretir çok güzel bir felsefesi vardır tavsiye ederim, İstanbulda yaşıyorsan Mustafa Aygün var çok sağlam 6.dan bir hocadır ömrünü aikidoya adamış bir hoca, ama biraz pahalıdır fiyatları ben sorduğumda 250 civarı demişlerdi aylık imkanın varsa mutlaka gitmelisin.
  • Rychte kullanıcısına yanıt
    ALLAH'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun hayırlı ramazanlar arkadaşlar iyi akşamlar,bilgi için teşekkür ederim,evet istanbulda yaşıyorum,dediğiniz yer otobüsle 22 dk.,malum ramazan ayındayız birde yolculuk yapabileceğimi(hele kısada olsa) hiç sanmıyorum,mümkünse daha yakın varmı beya ? 1.dan aikido hocası ülkemizde yokmu ? varsa nerede lütfen söylermisiniz ? ve yolculuk yapsamda biraz yolu filan öğrenmem gerekir malum evden dışarı çıktığım yok yani 2 sokak yolu bile 3 defa babamla gittim düşün yani neyse o yeri 1 defa gitmeyle bile artık öğrenirimde önerin için sağol bakacağım yani,ama bunları tek bir salonda bulunduran bir yer yokmu ? mümkünse şöyle biryer istiyorum ya 7 sporun hepsi tek bir salonda olsun(tabiki hocaları ayrı) mümkünmü varmı böyle biryer ? şöyle diyeyim kesinlikle savaş sanatı istemiyorum,dövüş sanatı lazım,nedenlerinide yazdım,ama aikidonun aikijutsu kökenli olduğu bakımından dolayı savaş sanatı diyorlar bilemiyorum ben onu hep dövüş sanatı olarak görmüşümdür,yinede yorumunuz için teşekkür ederim,bakalım ALLAH'ın izniyle taşınacağız orada bakarım gideceğim yer şuanlıkta belli değil ki baya hamladım,bacağımı(toplam saat olarak hesaplarsak 1 ay bile olmadan,her hafta 3 gün hergün 2 saat olarak hesaplarsak 1 seneye yakın kb yaptığıma göre ve baya şeyler öğrendim,düşürme teknikleri filan) bacağımı 0 açtığım oldu yani müthiş bir acı vardı öyle anlatayım.

Neden 1.dan hoca arıyorsun ki 1.dan hoca doludur Türkiyede, danı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi hoca oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rychte -- 19 Haziran 2017; 11:33:23 >
    farklı hocalardan alamazsın belki vardır ama türkiyede yoktur muhtemelen, mma(mixed martial arts)eğitimi veren yerler var ancak tek bir hocadan alıyorsun o eğitimi, ayrıca onlarda da genelde bjj ağırlıklı eğitim veriliyor. ayrıca seni en çabuk forma sokacak spor güreş falan değil kickboks, muaythai tarzı sporlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rychte -- 19 Haziran 2017; 11:28:48 >
  • Rychte kullanıcısına yanıt
    1.dan olsun ki daha iyi öğretsin diye istedim o bakımdan yani.
    neden 1.dan olunca daha mı iyi öğretiyor 1.dan en yüksek seviye değil en alçak seviyedir, 4.dan olan bir insan aikidonun bütün tekniklerini biliyor demektir 4.dan seviyesinden sonraki danlar aikidoya yaptığı faydalara göre verilir. yani 1.dan olan insan aikidonun daha başındadır ama başkalarına öğretecek seviyeye gelmiş demektir danı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi bir hoca anlamına geliyor ama danı çok yüksek olup iki kelimeyi bir araya getiremeyen hoca sayısıda yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Han Osman Kanuni Yavuz Selim Han Furkan

ALLAH'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun hayırlı ramazanlar arkadaşlar iyi akşamlar,bilgi için teşekkür ederim,evet istanbulda yaşıyorum,dediğiniz yer otobüsle 22 dk.,malum ramazan ayındayız birde yolculuk yapabileceğimi(hele kısada olsa) hiç sanmıyorum,mümkünse daha yakın varmı beya ? 1.dan aikido hocası ülkemizde yokmu ? varsa nerede lütfen söylermisiniz ? ve yolculuk yapsamda biraz yolu filan öğrenmem gerekir malum evden dışarı çıktığım yok yani 2 sokak yolu bile 3 defa babamla gittim düşün yani neyse o yeri 1 defa gitmeyle bile artık öğrenirimde önerin için sağol bakacağım yani,ama bunları tek bir salonda bulunduran bir yer yokmu ? mümkünse şöyle biryer istiyorum ya 7 sporun hepsi tek bir salonda olsun(tabiki hocaları ayrı) mümkünmü varmı böyle biryer ? şöyle diyeyim kesinlikle savaş sanatı istemiyorum,dövüş sanatı lazım,nedenlerinide yazdım,ama aikidonun aikijutsu kökenli olduğu bakımından dolayı savaş sanatı diyorlar bilemiyorum ben onu hep dövüş sanatı olarak görmüşümdür,yinede yorumunuz için teşekkür ederim,bakalım ALLAH'ın izniyle taşınacağız orada bakarım gideceğim yer şuanlıkta belli değil ki baya hamladım,bacağımı(toplam saat olarak hesaplarsak 1 ay bile olmadan,her hafta 3 gün hergün 2 saat olarak hesaplarsak 1 seneye yakın kb yaptığıma göre ve baya şeyler öğrendim,düşürme teknikleri filan) bacağımı 0 açtığım oldu yani müthiş bir acı vardı öyle anlatayım.

Savaş sanatı nedir arkadaşlar örnek verirmisiniz?

• yener44 kullanıcısına yanıt
    giremediğim için bayadır yazamadım arkadaşım özür dilerim onun için birazcık yoğundumda diyebilirim... savaş sanatında şöyle bir felsefe vardır ya sen onu öldüreceksin yada o seni öldürecek müsabakası yoktur,yani kural yoktur ve göze hayalara saç çekme gibi herşeyi bulunur savaş sanatı böyle birşeydir savaş sanatına örnek:krav maga,wing chun,ninjutsu,tai chi,wushu sanda örnek olarak bunlar savaş sanatıdır boks,tekvando gibi sporlarda dövüş sanatıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.