Şimdi Ara

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
65
Favori
58.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam lite sürümü kurdum. Hazırlayan çok iyi hazırlamış. Classic shell falan yok windows görev çubuğu ve menü duruyor. Menüyü küçültmüş hoş duruyor kasmadan hemen açılıyor.

Defender yok Update var Installer var. Lisanslı değil. Gereksiz uygulamaların hepsini silmiş. One drive duruyor onun setup u başlangıçta etkin kaldırırsın.

Windows 10 Pro Lite 64 bit. İsteyen herkese indirme linkini PM den atabilirim. Bir daha bulunmaz bu boyutta windows 10

64 bit boyutu : 1.35 GB

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Hocam lite sürümü kurdum. Hazırlayan çok iyi hazırlamış. Classic shell falan yok windows görev çubuğu ve menü duruyor. Menüyü küçültmüş hoş duruyor kasmadan hemen açılıyor.

Defender yok Update var Installer var. Lisanslı değil. Gereksiz uygulamaların hepsini silmiş. One drive duruyor onun setup u başlangıçta etkin kaldırırsın.

Windows 10 Pro Lite 64 bit. İsteyen herkese indirme linkini PM den atabilirim. Bir daha bulunmaz bu boyutta windows 10

64 bit boyutu : 1.35 GB
    Ben alayım hocam pm den.

• Bana da wetransferden atarsanız çok memnun olurum. Whatsapp çalıştırsın mağaza uygulamalarını ve stabil olsun yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 2 Kasım 2018; 22:53:49 >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Elimde hazır iso yok hocam. Linkini PM den attım. Zaten boyutu küçük çabuk iner
  • Paylaşmış olduğum windows 10 güncellemeye uygun değil. Olduğu gibi kullanmak gerek. Redstone güncellemeleri falan yüklenirse zaten diskte kapladığı yer artar ve küçük boyuttan eser kalmaz. Sistem yine gereksiz uygulamalar ve servislerle şişer ve çekilmez bir hal alır.

Hiç güncelleme yapmayacak kullanıcılar için bu lite sürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 3 Kasım 2018; 5:33:52 >
  • Güncellemeleri kapatan bir sistemi var mı içinde ? Çünkü wushwhide bile bazen işe yaramıyor.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Bu lite sürümde update ve installer açık.

Windows 10 update tamamen kapatmanın tek yolu var o da update servisini silmek

İstersen PM den linkini atabilirim.
  • Linkini vermiş olduğum windows 10 lite sürümünü deneyen var mı ?

Sizinde lite sürüm ile ilgili gözlemlerinizi ve benim göremediğim bir sorun varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sürücü güncelleme programı ile sürücüleri güncelledim. Ekran kartı sürücülerini de kurdum.

Ben bir problem görmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 4 Kasım 2018; 1:13:9 >
  • Valla çok hayirli bir is olur:)))
  • MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım)

Bu durumun çözümü var mıdır?

Sorunu MSMG Toolikt v7.7 kullanarak çözdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-744329BC8 -- 4 Kasım 2018; 10:56:45 >
  • Hocam toolkit programı hakkında bir bilgim yok. Konuyu açan arkadaş bu programı iyi biliyor.

Hatayı da nasıl düzelteceğiniz hakkında yardımcı olur. PM den mesaj atın o yardımcı olacaktır.
  • MSMG Changlog'unu inceledim.

quote:

v8.0
    - Removed the Support for Servicing Windows 10 Source OS on Windows 7 HOST OS, Due to the DISM Issues.

Versiyon 8.0 ve sonrasındaki sürümlerin Windows 7 desteği kaldırılmış. Windows 7 üzerinde kullanmak istiyorsanız en güncel sürüm olarak 7.9 sürümünü kullanabilirsin.
  • arkadaşlar elimde

x86+x64
    Windows 7 Ultimate -
    * Windows 8.1 Pro- - -
    * Windows 10 Pro
    uefi + dart

sürümlerini içeren bir iso dosyası var ama ingilizce. türkçeye çevirmede yardımcı olacak arkadaş varsa torrent verebilirim
  • Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkürler. Bir şekilde isteğime göre hallettim editleme işini. Sistemide kurdum. Şimdilik bir sorun yok gibi duruyor.
    Konuda oldukça iyi olmuş, normalde her win10 kurulumu sonrasında uğraşıyordum telemetry kapat, şunları durdur vs.
  • Benim paylaşmış olduğum windows 10 lite var hocam.

64 bit boyutu 1.35 GB

İstersen onu bir dene. Gereksiz servisler ve uygulamalar silinmiş.

Defender Update ve Installer açık. Defender ve update yi kapatman için küçük programlar mevcut. Linkleri PM den atabilirim istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 5 Kasım 2018; 20:16:37 >
  • quote:

Benim paylaşmış olduğum windows 10 lite var hocam.

64 bit boyutu 1.35 GB

İstersen onu bir dene. Gereksiz servisler ve uygulamalar silinmiş.

Defender Update ve Installer açık. Defender ve update yi kapatman için küçük programlar mevcut. Linkleri PM den atabilirim istersen.
    Hocam bu iso içinden winsxs nasıl siliniyor ? Ssd kullanıyorum boşuna yer kaplıyor disk üzerinde ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • winsxs gereksiz bir servis mi bilmiyorum. Bu yüzden yapan kişi sistemde bırakmış silmemiş.

Bence o servis kalmalı. Sistemde sorun çıkmasına sebep olabilir.

Zaten gereksiz olanları silmiş. Boyutundan belli 4 gb nerede 1.35 gb nerede.

Diskte de ilk kurulduğunda 7-8 gb yer kaplıyor.
  • quote:

winsxs gereksiz bir servis mi bilmiyorum. Bu yüzden yapan kişi sistemde bırakmış silmemiş.

Bence o servis kalmalı. Sistemde sorun çıkmasına sebep olabilir.

Zaten gereksiz olanları silmiş. Boyutundan belli 4 gb nerede 1.35 gb nerede.

Diskte de ilk kurulduğunda 7-8 gb yer kaplıyor.
    Saçma ben iso hazırladığımda 3.20 gb falan oluyordu yükleme bitince 6 gb yer kaplıyordu ?

• 6 gb olmaz hocam. Windows 10 msdn iso sürümlere göre değişir 16-20 gb yer kaplıyor.

Tabi bahsettiğim sürücülerin kurulumundan sonra.
  • quote:

6 gb olmaz hocam. Windows 10 msdn iso sürümlere göre değişir 16-20 gb yer kaplıyor.

Tabi bahsettiğim sürücülerin kurulumundan sonra.
    Sürücüleri dahil etmeden diyorum format bitip ilk masaüstünü görünce diyorum

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.