Şimdi Ara

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
65
Favori
58.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler.

Sanırım kernel e eklemek gerekiyor. Nvidia ekran kartı kapatılırsa sorun çözülür.

Bu bumblebee switch ile yapılabiliyor. Android için olur mu ? Bunu bilmiyorum tabi.
  • 1809 17763.1 sürümüne şuana kadar ki tüm güncellemeleri entegre edip yeni bir sistem oluşturabilir miyim bu yöntemle ?

problem çıkartır mı acaba ? orjinal windows kullanıyoruz sürünüyoruz ya hale bak. bunu yapmamın sebebi sisteme format atıp windows güncellemelerini yaparken %74 de kalıyor adobe güncellemesi o nedenle ya hiç update yapmamam lazım ya da entegre şekilde windowsu kurmam lazım. yardımcı olabilecek birisi var mı ?

ayrıca iso dosyasını kalıptan çıkartamıyorum, iso dosyası şu an kullandığım zaten çalışır vaziyette fakat çıkartırken hata veriyor ( there are some data after the end of the payload data )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantekim -- 9 Aralık 2018; 18:7:24 >
  • cantekim kullanıcısına yanıt
    1709 yada 1803 kullanın 1809 için şuan çok erken eğer kullanmak zorundaysanız çıkardığı sorunları görmezden gelip kullanmalısınız.

Güncelleme eklemek istiyorsanız ekleyebilirsiniz sıkıntı çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 9 Aralık 2018; 20:15:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

1709 yada 1803 kullanın 1809 için şuan çok erken eğer kullanmak zorundaysanız çıkardığı sorunları görmezden gelip kullanmalısınız.

teşekkür ederim bilgi için, 1803 nereden indirebilirim ?
    Bu siteden indirebilirsin.

tb.rg-adguard.net
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Peki bu msmg toolkit ile uac ve başlangıçtaki şifre sorma ekranını kapatabilirmiyim ? Netplwiz ile kapatılandan bahsediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Aynen bende 1709 öneririm Toolkit v8.8 sürümüyle 1709 hazırlayın sorunsuz şekilde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Aynen bende 1709 öneririm Toolkit v8.8 sürümüyle 1709 hazırlayın sorunsuz şekilde kullanın.

Alıntıları Göster
    1809 kurdum ben,https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4464619 buradaki 1809 için olan 4 güncellemeyi ekledim, fakat update yapmak istediğimde yine 4-5 tane update yapıyor :/

ayrıca bu UAC ve şifreyi kaldırma işlemini yapabiliyor muyuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantekim -- 10 Aralık 2018; 20:46:24 >

UAC Kapatmak İçin;

MSMG Toolkit ile [1] Source işlemini bitirmiş olalım ve aşağıdaki regedit dosyalarını hazırlayalım.

Şimd UAC kapatmak için olan regedit kaydını offline reg olarak hazırlayalım.

Normal reg:
    quote:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
    "EnableLUA"=dword:00000000

OFFLINE reg:
    quote:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\OFFLINE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Yukarıdaki OFFLINE reg kodunu bir metin belgesine yapıştırıp OFFLINE.reg olarak masaüstüne kaydedin.

Şimdi ISO dosyasının içindeki hangi index'e(sürüme) ekleyeceğimize karar vermek için aşağıdaki kodu CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştırıp girelim.

Dism /Get-WimInfo /WimFile:X:\ToolKit\DVD\sources\install.wim/esd

NOT: X MSMS Toolkiti çalıştırdığımız HDD'nin harfidir bu harf her PC'de farklı olabilir. ISO dosyamız WIM yada ESD uzantılı olabilir hangisini kullanıyorsanız kodu o şekilde girin.

Örnek: Dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\ToolKit\DVD\sources\install.wim
    Örnek2: Dism /Get-WimInfo /WimFile:C:\ToolKit\DVD\sources\install.esd

Komut isteminde ISO dosyasının içindeki indexlere ait sürümler yazacaktır. Size hangi sürüm lazım ise o sürümün index sayısını not alın ve bir sonraki kodda o harfi kullanın.

Komut istemine aşağıdaki kodu girin.

reg load HKLM\OFFLINE X:\ToolKit\Mount\Install\1\Windows\System32\config\SOFTWARE

NOT2: X ve 1 sayıları değişebilir.

Şimdi OFFLINE reg dosyasını çalıştırıp sisteme girin.

Kayıt defteri kodunu sisteme girdikten sonra aşağıdaki kodu CMD girip çalıştırın.

reg unload HKLM\OFFLINE

UAC kapatma işlemi bitmiştir.

Şimdi ISO dosyasına güncelleştirmeleri ekleyip sonra ISO dosyasını oluşturup kullanabilirsiniz.

Başlangıçtaki şifre sorma ekranını ISO dosyasını kurmadan kapatmak mantık olarak olmaz gibi gözüküyor.

Çünkü her kurulumda bilgisayar adımız değişiyor.

Aşağıdaki konuda kurulumdan sonra nasıl yapıldığını anlatmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/microsoft-hesabi-ile-windows-10-kullananlar-acilis-sifresini-kaldirabilir--123346395#123346395

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 11 Aralık 2018; 0:22:46 >

• quote:

UAC Kapatmak İçin;

MSMG Toolkit ile [1] Source işlemini bitirmiş olalım ve aşağıdaki regedit dosyalarını hazırlayalım.

Şimd UAC kapatmak için olan regedit kaydını offline reg olarak hazırlayalım.

Normal reg:
    quote:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

OFFLINE reg:
    quote:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\OFFLINE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Yukarıdaki OFFLINE reg kodunu bir metin belgesine yapıştırıp OFFLINE.reg olarak masaüstüne kaydedin.

Şimdi ISO dosyasının içindeki hangi index'e(sürüme) ekleyeceğimize karar vermek için aşağıdaki kodu CMD(komut istemi) yönetici olarak çalıştırıp girelim.

Dism /Get-WimInfo /WimFile:X:\ToolKit\DVD\sources\install.wim/esd

NOT: X MSMS Toolkiti çalıştırdığımız HDD'nin harfidir bu harf her PC'de farklı olabilir. ISO dosyamız WIM yada ESD uzantılı olabilir hangisini kullanıyorsanız kodu o şekilde girin.

Örnek: Dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\ToolKit\DVD\sources\install.wim
    Örnek2: Dism /Get-WimInfo /WimFile:C:\ToolKit\DVD\sources\install.esd

Komut isteminde ISO dosyasının içindeki indexlere ait sürümler yazacaktır. Size hangi sürüm lazım ise o sürümün index sayısını not alın ve bir sonraki kodda o harfi kullanın.

Komut istemine aşağıdaki kodu girin.

reg load HKLM\OFFLINE X:\ToolKit\Mount\Install\1\Windows\System32\config\SOFTWARE

NOT2: X ve 1 sayıları değişebilir.

Şimdi OFFLINE reg dosyasını çalıştırıp sisteme girin.

Kayıt defteri kodunu sisteme girdikten sonra aşağıdaki kodu CMD girip çalıştırın.

reg unload HKLM\OFFLINE

UAC kapatma işlemi bitmiştir.

Şimdi ISO dosyasına güncelleştirmeleri ekleyip sonra ISO dosyasını oluşturup kullanabilirsiniz.

Başlangıçtaki şifre sorma ekranını ISO dosyasını kurmadan kapatmak mantık olarak olmaz gibi gözüküyor.

Çünkü her kurulumda bilgisayar adımız değişiyor.

Aşağıdaki konuda kurulumdan sonra nasıl yapıldığını anlatmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/microsoft-hesabi-ile-windows-10-kullananlar-acilis-sifresini-kaldirabilir--123346395#123346395
    elinize sağlık süper oldu gerçekten, bugün tekrar bir iso hazırlayıp kendime göre düzenleyeceğim, aslında driverları da eklesem fena olmaz, msi notebook kullanıyorum tek tek 13 tane driver yüklüyorum

hocam bişey sorcamda Windows 10 1803 için en son dynamic update(setup update) linki verirmisin konuda var ama güncel değil bide Windows update kataloğunda yok bu güncellemeler sen nasıl buluyosun onuda gösterirmisin?
  • quote:

1803 kurduğumda güncelleme yaptığımda yine 1809 a güncellemeyecek mi ?
  • @goodgame6, Linklerini bulmak biraz sıkıntılı araştırmak gerekiyor.

En son linkler bu sitede verilmiş.
    https://www.deskmodder.de/blog/2018/10/18/kb4462919-windows-10-17134-345-manueller-download/

http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/crup/2018/10/windows10.0-kb4460108-x64_3cb925dadd381869e62cc28fcbe52597a9d8892e.cab
    http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/crup/2018/10/windows10.0-kb4460108-x86_122a62cbb0476a5a4ad860191625ac3a6ff4c0e1.cab

@cantekim, Pro, Education yada Enterprise sürümlerinden birini kullanıyorsanız Yarı Yıllık Kanal ayarı yapıp 275 ile 365 gün arasında bir erteleme süresi ayarı yaparsanız yükseltme güncellemeleri geç gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 15 Aralık 2018; 13:18:38 >

Single lang. Kullanıyorum ben :/ tüh ya stabil bi sürüm bulamıyorum yıldım artık

Pro kullan SL sürümü kullanmak zorunda değilsin. Orjinal pro lisansı konusunda yardımcı olabilirim.
    Single için serial im var pro için yok :/

• rufus ile windows media creation tool ile indirdiğim iso dosyasını rufus ile yazdırırken fat32 olarak çıkıyor karşıma, fakat bu msmg ile yeni yaptığım güncellemeleri dahil edip birkaç optimizasyon yaptığım sürüm ise ntfs olarak geçiyor, bu bir problem mi ? acaba yapamadım mı yeni optimize edilmiş windowsu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

rufus ile windows media creation tool ile indirdiğim iso dosyasını rufus ile yazdırırken fat32 olarak çıkıyor karşıma, fakat bu msmg ile yeni yaptığım güncellemeleri dahil edip birkaç optimizasyon yaptığım sürüm ise ntfs olarak geçiyor, bu bir problem mi ? acaba yapamadım mı yeni optimize edilmiş windowsu ?
    İso dosyası 5 gb’ı geçiyor mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

İso dosyası 5 gb’ı geçiyor mu ?

Alıntıları Göster
    evet 5.9 gb oluyor 5 güncelleme ile :/ sanırım ondan dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

evet 5.9 gb oluyor 5 güncelleme ile :/ sanırım ondan dolayı

Alıntıları Göster
    5 gb altına düşürmezsen uefi kurulum yapamazsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.