Şimdi Ara

MSMG Toolkit ile Kendinize Özel Windows 10 ISO Dosyası Hazırlayın. (Detaylı Anlatım) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
65
Favori
58.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır kaldırılan hiç bir şey tekrar kurulmuyor. Stabilite sorunu var mı bilmiyorum uzun süre test etmedim.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    1709 için kurulum dosyası hazırlayıp kursam, 1803'e güncellendiğin de kaldırılan uygulamalar vs geri gelmiyor öyle mi?
  • B H D R B kullanıcısına yanıt
    Yükseltme güncellemesinde geri gelir mi tam emin değilim. Bunu hiç denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Yükseltme güncellemesinde geri gelir mi tam emin değilim. Bunu hiç denemedim.
    1803 sürümü üzerinde kullanabiliyormuyuz programı ?direk 1803 iso dan silmek istiyorum gereksizleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

1803 sürümü üzerinde kullanabiliyormuyuz programı ?direk 1803 iso dan silmek istiyorum gereksizleri

Alıntıları Göster
    yeni sürümü çıktı. v8.6
    https://mega.nz/#F!shRnyaLB!cfKxuAkOZ7adG9dvVFis4A

mirror;
    https://pastebin.com/raw/TkC55BDP

msmg toolkit ana konusu ;
    https://forums.mydigitallife.net/threads/msmg-toolkit.50572/

• viper17 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler 1803 ile denedim sorunsuzdu.
  • quote:

v8.6
    + Updated ToolKit's Bin Folder with Windows 10 Redstone 5 Insider Preview WADK (v10.0.17661.1000) Tools.
    + Replaced the Resource Hacker Binary with the Previous Version in ToolKit's Bin Folder to Fix Integration of Metro Skins Bugs.
    + Updated the Feature "Integrate Windows Data Deduplication" to Support Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Updated the Data Deduplication Pack for MSMG ToolKit with Windows 10 Redstone 4 - Data Deduplication Base & en-US MUI CAB Files. (Thanks to MDL Members : abbodi1406, Moderate).

v8.5
    + Fixed a Bug in the Feature "Remove Windows Component", Where the Windows Defender Component Removal Failed due to an Exception for Windows 10 RS4 Core Editions.

v8.4
    + Updated ToolKit's Bin Folder with Windows 10 Redstone 4 WADK (v10.0.17134.1) Tools.
    + Updated ToolKit's Bin Folder with 7-zip Command-line Latest Version.
    + Updated ToolKit's Bin Folder with Resource Hacker Latest Version.
    + Updated ToolKit to Support Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Source OS.
    + Fixed a Bug in the Feature "Extract Source from DVD ISO Image”, Where the ToolKit Wrongly Reported Extraction Failed When the ISO Image contained a Install.esd Image.
    + Added Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Language Pack (Win_LP + FOD + WinPE_LP) for MSMG ToolKit.
    + Added Microsoft .NET Framework 3.5 Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Source OS.
    + Added Microsoft Windows Accessibility Braille Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Source OS.
    + Added Microsoft Windows Media Feature Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Source OS.
    + Added Microsoft Remote Server Administration Toolkit (RSAT) (Windows 10 RS4) Pack for MSMG ToolKit.
    + Added Open Secure Shell (SSH) Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 (v10.0.17134.1) Source OS.
    + Updated Microsoft DaRT Pack (Windows 10 RS4) for MSMG ToolKit with Windows 10.0.17134.1 Debug Tools.
    + Updated the Feature "Remove Windows Component" to Remove Microsoft Telemetry, PeopleExperienceHost, Smartscreen, WindowsDefender Components for Windows 10 Redstone 4 Source OS.

v8.3
    + Updated ToolKit's Bin Folder with Windows 10 Redstone 4 WADK (v10.0.17133.1) Tools.
    + Updated ToolKit's Bin Folder with 7-zip Command-line Latest Version.
    + Updated ToolKit's Bin Folder with NSudo Latest Version.
    + Updated ToolKit's Bin Folder with Resource Hacker Latest Version.
    + Updated ToolKit to Support Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Updated the Feature "Integrate Windows Features" to Support Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Updated the Feature "Convert Windows Store ESD Image to WIM Image" to Support Combined Editions Image.
    + Added Windows 10 Redstone 4 Language Pack (Win_LP + FOD + WinPE_LP) for MSMG ToolKit.
    + Added Microsoft .NET Framework 3.5 Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Added Microsoft Windows Accessibility Braille Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Added Microsoft Windows Media Feature Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Added Open Secure Shell (SSH) Pack for MSMG ToolKit for Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Updated the Feature "Integrate Microsoft DaRT Tools" to Display a Warning Dialog about Microsoft DaRT 8.1/10 Security Concerns.
    + Updated Microsoft DaRT Pack (Windows 10 RS4) for MSMG ToolKit with Windows 10.0.17133.1 Debug Tools.
    + Updated the Feature "Integrate Windows Updates" to Update the Image Information After An Update Is Integrated.
    + Updated the Feature "Integrate WHD Update Pack" to Update the Image Information After An Update Is Integrated.
    + Updated the Feature "Integrate WHD Update Pack" to Skip Integrating Microsoft .NET Framework 4.7.1 (KB4033369) for Windows 8.1/Server 2012 R2 Source OS.
    + Updated the Feature "Remove Default Metro Apps" to Support Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Updated the Feature "Remove Windows Component" to Support Windows 10 Redstone 4 Source OS.
    + Fixed a Bug in the Feature "Remove Windows Component" Where The ToolKit was trying to Remove WOW64 Components for Windows 10 32-Bit Source OS.
    + Updated ToolKitHelper.exe with Better XML Editing for Windows 10 Source OS with Updates Integrated.

• v8.6 indirebileceğim link var mı? İlk sayfadaki ve bu sayfadaki link tıklayınca mega nın boş sayfası çıkıyor. Ben mi birşey atlıyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B H D R

v8.6 indirebileceğim link var mı? İlk sayfadaki ve bu sayfadaki link tıklayınca mega nın boş sayfası çıkıyor. Ben mi birşey atlıyorum acaba?
    mega linki çalışıyordu fakat şuan aktif değil sanırım.

https://pastebin.com/raw/TkC55BDP

burdaki linkleri deneyi, pastebin engelli olduğu için vpn ya da dns ile açılıyor
  • Mydigitallife sitesi üzerinden indirdim.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B H D R

Mydigitallife sitesi üzerinden indirdim.Teşekkürler.
    donanimhaberin linklere tecavüz etmesinden kaynaklıymış problem

quote:

https://mega.nz/#F!shRnyaLB!cfKxuAkOZ7adG9dvVFis4A
  • Hocam Merhaba. Öncelikle konu için teşekkürler ve elinize sağlık.

İlk sayfada bulunan 1607 için gerekli güncelleştirmeler son sürüm müdür acaba ? yani ben artık yıldım, bıktım bu windows ile uğraşmaktan 10 günde bir farklı seçenekler deniyorum en sonunda kararı mı verdim ve bu konu sayesinde istemediğim tüm özelliklerden arındırılmış ve güncel bir windows kurup bu seneyi kapatmayı planlıyorum 1607'yi istememin sebebi ise bundan sonra güncelleştirme almasa dahi w10'ların arasında memnun kaldığım tek sürüm olduğu için güzelce son sürüm 1607'yi birkaç ekstra ayarlar yaparak kuracağım ve bundan sonra sadece ekran kartı güncelleştirmeleri ile uğraşmak istiyorum bu yüzden net olarak soruyu sorayım orjinal 1607'nin üzerine sizin ilk sayfada verdiğiniz 1607 güncelleştirmelerini ekleyince son sürüm 1607'ye sahip oluyor muyuz ?
  • evet son sürüm 1607 sahibi oluyorsunuz,

güncelleme takibi için:
    quote:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4103720
  • En yeni sürümlerini ilk mesaja ekledim.
  • softpedia gibi sitelerde sadece 8.2 sürümü var sonraki sürümler neden yok merak ettim.
  • @MRT_ Hocam tekrar merhaba. Hocam ben şimdi sizin sayenizde hiç kullanmadığım, hiç girmediğim tüm uygulamaları ne bileyim özellikleri kaldırdım tüm metro uygulamaları olsun, birçok uygulama özellikleri olsun gereksiz gördüğüm herşeyi sildim. Bunlardan bazıları windows telemetry service gibi özellikler şimdi aklıma bunları sildikten sonra şu soru geldi acaba ileride bir sıkıntı olur mu ?

Yani demek istediğim ben gereksiz gördüğüm herşeyi sildim kaldırdım ama bunun sonucunda güvenlik açıkları elde eder miyim ? veya bilgisayarımı korumaya, rahatlatmaya çalışırken zarar verebilecek özellikleri silmiş olabilir miyim diye kendi kendim ile münakaşaya girdim. Sonuç olarak kapı buraya geldi siz bilgili hocalarımıza benim öğrenmek istediğim ben kendime güzel tertemiz herşeyden arındırılmış bir windows isosu ayarladım ve kuracağım bunun sonucunda bilgisayarıma veya kişisel bilgilerime zarar verebilecek bir durum ile karşılaşabilir miyim bunu merak ediyorum size zahmet yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Edit : Hocam dünden beridir uğraştım, cebelleştim maalesef şurada bir sıkıntı oluyor güncellemeleri eklemeden önce hiçbir sorun yoktu source işlemini yapmıştım ama 1607'nin güncelleştirmelerini integrated yaptıktan sonra burada %100 diyerek bekliyor dün gece yatmadan 1-1.5 saat bekledim hala burada kalmış idi sabah kalktım herşeyi yeniden yaptım ve maalesef durum yine aynı burada kalıyor ve işin garip tarafı bilgisayar birşey üzerinde çalışıyor yani fanlarım devamlı hızlı çalışıyor ama 1-1.5 saat bekleme sonucunda bile bir sonuç alamadım gerçekten çok sinir bozucu bir durum ne yapabilirim bilmiyorum

Edit 2 : Hocam tamamdır belli bir süre daha bekledikten sonra yaklaşık 2 saat geçti ve şuan sorunsuzca iso işlemini hallettim birazdan kuracağım deneyimlerimi yazarım teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UJohnLAue -- 26 Mayıs 2018; 11:20:10 >

• Eline sağlık kardeşim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • b3rzah B kullanıcısına yanıt
    Saat 4 den sonra evde olacağım eğer isterseniz teamwiever ile yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • b3rzah B kullanıcısına yanıt
    UJohnLAue U kullanıcısına yanıt
    PM ile TW ID ve şifre yollayın bakayım.

@UJohnLAue, herhangi bir güvenlik açığı ve benzeri bir sorun olacağını zannetmiyorum. Kurulumdan sonraki deneyimlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 26 Mayıs 2018; 17:7:50 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç daha stabil bir sistem lakin hiç beklediğim gibi olmadı çünkü aldığımdan bu yana bilgisayarım ilk defa donup kaldı hemde iki kez ve ilk defa zorla shutdown yapmak zorunda kaldım. Sanıyorum ki birkaç silmemem gereken şeyleri sildim veya entegre ettim oynadım çünkü biraz o yüzden ben karar verdim en iyisi sizin güncel 1703 isonuz indirir yükler keyfime bakarım 3-5 uygulama fazla olsun yapacak birşey yok

Elinize, Emeğinize sağlık tekrardan.

Edit : Hocam birşeyide merak ettim sormak istiyorum bende zaten sizin rs1'den rs3'e kadar güncel isolarınız var deneme amaçlı hepsini yüklemiştimde şimdi ben nisan ayının 1703'ünü indirip svf ile birleştirmişim şimdi sorum şu olacak ben bu msmg tool kit ile sourcelesem içinden istemedim 3-5 şeyi silme şansım var mı ? yani demek istedim illa el değmemiş orjinal iso mu olması lazım yoksa sizin güncel iso'yuda source yapıp üstünde oynama yapabilir miyim ? deneyeceğim her türlü de yinede sorayım belki ben denemeden önce cevap verirsiniz Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UJohnLAue -- 26 Mayıs 2018; 20:21:50 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.