Şimdi Ara

Msi z97 gaming 5 ddr3 anakart uygun işlemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar,başlıkta belirttiğim anakarta uygun 1150 pin güzel tatmin edici uygun fiyatlı orta düzey oyunlar için işlemci bakıyorum.Ne önerirsiniz?

Anakartın özellikleri:

LGA 1150 soketli 5. ve 4. nesil Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® işlemcileri destekler
    DDR3-3200(OC) bellek desteği
    M.2 + USB 3.0 + SATA 6Gb/s
    Audio Boost 2: Kulaklarınızı gerçek kaliteyle ödüllendirin
    Killer Ethernet: Gecikmeye son!
    USB Audio Power: USB üzerinden kararlı 5V güç ve daha iyi sinyal iletimi
    XSplit Gamecaster: Başarılarınızı ve yeteneklerinizi paylaşın
    Guard-Pro: Geliştirilmiş Koruma ve Güç Verimi
    OC Genie 4: Bir saniyede hızaşırtma
    Gaming App: Daha yüksek FPS
    Click BIOS 4: Sisteminize kolay ince ayar
    Multi-GPU: NVIDIA SLI & AMD CrossFire desteği
    Sound Blaster Cinema 2: Gerçekçi Surround Sound deneyimi
    Gaming Device Port: 3 kat altın kaplama ile oyun cihazlarında yüksek iletim oranı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Anakartınızın desteklediği işlemciler;

i7 olarak : 4770,4770k, 4790, 4790K

İ5 olarak : i5 4670k yada i5 4690K

Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz ama ikici el fiyatları özellikle i7 1150pin serisi için çok fazla o fiyatlar etmez. Bütçeniz elveriyor ise yeni çıkan amd yada intel sistemlere bakabilirsiniz.
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Aslında pek bir bütçem yok orta halli oyunları oynamak için düşünüyorum,yüksek ayar veya kalite gibi takıntılarım pek yoktur.Maksat çok para harcamadan yeteri kadar performans almak.Siz bu işlemciler içerisinden f/p olarak ne önerirsiniz?kartımda celeron g1840 var bu işlemciye o.c yapılarak yükseltilebilir mi bu işlemci yoksa işe yaramaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheKingMerone

Aslında pek bir bütçem yok orta halli oyunları oynamak için düşünüyorum,yüksek ayar veya kalite gibi takıntılarım pek yoktur.Maksat çok para harcamadan yeteri kadar performans almak.Siz bu işlemciler içerisinden f/p olarak ne önerirsiniz?kartımda celeron g1840 var bu işlemciye o.c yapılarak yükseltilebilir mi bu işlemci yoksa işe yaramaz mı?
    F/p olarak i7 1150 pin işlemciler pek yok. 700 800 tl civarı bulunabilirse 4790, 4790k alınabilir onun haricinde ekran kartınız nedir ? İ5 ler son dönemde bir çok oyunda darboğaz yaratıyor.
  • Eğer acelen yoksa anakartınla uyumlu i7 4770 performansında xeon e3 1231 v3 alabilirsiniz aliexpress den yüzde yüz uyumlu ve elinize 600 tl ye ulaşır vergi dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SheKilLll -- 24 Mayıs 2020; 13:55:59 >
    Ekran kartım Asus gtx560ti (O.C) gddr5 4000 mhz 256bit

• quote:

Ekran kartı güncellemeyi düşünmüyorsanız ilerde i5 4670k yada i5 4690k işinizi görür. İyi bayramlar
  • quote:

Pek tabii her şey cebinizde ki para ile ilintili fakat bir 4790K gayet de güzel olur. Aceleniz yoksa AMD'nin 3300X ve Intel'in 10XXX serisinin piyasaya çıkmasını bekleyin. Ardından bir ihtimal ölücüler 4690 ve 4790 fiyatlarını seve seve (!) düşürmek zorunda kalacaklardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 24 Mayıs 2020; 14:3:1 >
  • SheKilLll kullanıcısına yanıt
    O işlemciyi yeni duydum hocam zamanında xeon e5405 kullanmıştım,güzel işlemciler gerçekten,ikinci el alışveriş uygulamalarından daha uyguna da bulunabilir diye düşünüyorum.Siz ne dersiniz?

Teşekkür ederim yardımınız için,iyi bayramlar.

• TheKingMerone kullanıcısına yanıt
    Dediğim işlemcinin eşitleri 4770 ve 4790 bunların ikinci eli ise 900 1000 tl kesinlikle verilmez aynı işlemcilerin 1150 soket xeon versiyonlarını almanızı tavsiye ederim xeon 1231v3 güzel 4/8 işlemci yine türevlerini lga 1150 xeon yazarak bulabilirsiniz sahibindende felan bulmanız zor diğer i 7 lerin 2. el piyasası pek iç açıcı değil fiyatlar çok yüksek karar sizin

• Yani şu an sanal ortamda 650-700tl gibi fiyatlara bulunabiliyor.Biraz araştırma yaptım.Peki hız aşırtma yapılan versiyonu yerine normal 4790 alınsa nasıl olur?Ben henüz anakartı da satın almış değilim.Elimde gskill ripjaws f3-12800CL9S-2x4 gb ramler mevcut.Açıkçası sıfırdan ddr4 bir sistem kurmam için maddi durumum müsait değil.Herşeyim tam şu an yalnızca anakart ve işlemci takviyesi düşünüyorum.Satıcı 4gb RAM+Anakart+celeron g1840 işlemciye 900tl istiyor.bu işlemciyi istemeyerek daha uygun bir fiyata da alabilirim.Kart 5 yıllık bir kart bence makul ölçüde,siz ne dersiniz?

Çok haklısınız,uygun bir fiyat ile alınabilecek en iyi işlemciyi almak en iyisi.4770 600tl gibi fiyatlara bulabiliyorum,peki bu xeon işlemcilerin ücretleri ortalama ne kadardır?

• TheKingMerone kullanıcısına yanıt
    Eğer 600 tl ye alabiliyorsanız alın o zaman genelde 800 tl ye satıldığı için aynı performansta xeon 1231v3 önerdim o da 70 dolar artı vergiyle 600 tl ye yakın elinize ulaşır.

Yine 4/4 çekirdek versiyonları da var xeon ların i 5 dengi eğer daha ucuz isterseniz yoksa 600 tl bu piyasada iyi sayılır başka şansınız pek yok açıkçası bu anakartı kullanmaya devam edeceksiniz

• quote:

Yani şu an sanal ortamda 650-700tl gibi fiyatlara bulunabiliyor.Biraz araştırma yaptım.Peki hız aşırtma yapılan versiyonu yerine normal 4790 alınsa nasıl olur?Ben henüz anakartı da satın almış değilim.Elimde gskill ripjaws f3-12800CL9S-2x4 gb ramler mevcut.Açıkçası sıfırdan ddr4 bir sistem kurmam için maddi durumum müsait değil.Herşeyim tam şu an yalnızca anakart ve işlemci takviyesi düşünüyorum.Satıcı 4gb RAM+Anakart+celeron g1840 işlemciye 900tl istiyor.bu işlemciyi istemeyerek daha uygun bir fiyata da alabilirim.Kart 5 yıllık bir kart bence makul ölçüde,siz ne dersiniz?
    Birincisi o satıcı her kimse uzak durun. İyi bir araştırma ile çok daha uzun süre kullanabileceğiniz 2.el anakart + işlemci ve ram alabilirsiniz kendinize.

İşin teknik kısmına gelecek olursak. Açtığınız konuda yüksek detay merakınızın olmadığından bahsetmişsiniz zaten. Fakat her ne kadar oyunlarda detay açamayacak olsanızda ki bu oyununa göre değişir. Siz yine de deyim yerindeyse miyadını doldurmuş,şişirilmiş fiyatlı aminayane tabiri ile " geberik " sistemlerden uzak durun. Toplamışken 4790 bir işlemci ile H97 chipset bir anakart bakın. 4790K alacak iseniz Z97 anakart almaya çalışın.

Unutmadan şunu da yazayım. Bellek miktarını kesinlikle 2 x 8gb şeklinde satın alın. Çünkü nispeten güncele yakın diyebileceğimiz oyunlarda FPS'ye etkisi epey olacaktır 2 x 8gb bellek miktarının.

Bütçeniz ne kadar bilemiyorum fakat aslında toplanabilecek en temiz sistem 1600AF + Hesaplı bir B450 chipset anakart ve 2 x 8gb DDR4 3000Mhz ram olacaktır. Bunu gerçekten karşılayamayacak durumda iseniz en mantıklı seçenek 4790 ya da 4790K işlemci olacaktır. Kısmen orta vadede 2 yıl daha sorunsuz oyun oynatır 4790.

Tabii o ekran kartını da değiştirmeniz gerekebilir. Yine en kötü bir RX5500 ya da GTX 1650 bir kart almanız lazım. 560Ti artık çoktan miyadını doldurmuş bir kart. Öyle ya da böyle yukarı da yazmış olduğumuz sistemlerden birisini topladığınızda içinizden " ah bir de ekran kartım doğru düzgün olsaydı..." diyeceksiniz emin olun.

Umarım en kısa sürede toplarsınız sisteminizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 24 Mayıs 2020; 14:23:23 >

• Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Bu anakart 700tl gibi bir fiyatı haketmez mi diyorsunuz?toplamda anakart ve işlemci için 1400 TL gibi bir bütçem mevcut.Elimdeki ve satıcıdan alacağım ramler ile toplamda 12gb bellek boyutuna ulaşacağım.Sizce bu anakartın muadili olarak daha uuguna başka bir kart alınabilir mi?Yoksa bu fiyata bu ürünler ideal mi?

Çok teşekkür ederim görüşlerinizden ötürü.Öyleyse bu iki işlemciden birini alabiliriz.

• ben yanlış anladım sanırım elinizde z97 yoksa öyle bi sistem toplamanızı önermem denildiği gibi elinizde anakart işlemci yoksa ddr3 rami satıp ryzen 1600 lü sistem toplamak çok çok daha iyi olacaktır

Msi z97 gaming 5 ddr3 anakart uygun işlemci

bütçenize göre rami 8x2 ve işlemciyi ryzen 3100 veya 1600 yapın ben sadece işlemci eksiğiniz var sanıyordum
  • quote:

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Bu anakart 700tl gibi bir fiyatı haketmez mi diyorsunuz?toplamda anakart ve işlemci için 1400 TL gibi bir bütçem mevcut.Elimdeki ve satıcıdan alacağım ramler ile toplamda 12gb bellek boyutuna ulaşacağım.Sizce bu anakartın muadili olarak daha uuguna başka bir kart alınabilir mi?Yoksa bu fiyata bu ürünler ideal mi?
    Dürüst konuşmak gerekirse eğer bütçeniz 1.400TL ise en kısa yoldan R5 1600 + uygun fiyatlı bir B450 chipset anakart alabilirsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki " ram işini ne yapacağız " ?

Biliyorum Donanım Haber forumda itopya pek sevilmiyor ama fiyat kıyası yapma adına yazıyorum bakın sırası ile linkleri:

İşlemci: https://www.itopya.com/amd-ryzen-5-1600-soket-am4-3-2ghz-19mb-onbellek-65w-6-cekirdek-islemci/

Anakart: https://www.itopya.com/gigabyte-b450m-h-3600mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-vga-hdmi-matx-anakart/

Ram: https://www.itopya.com/gskill-16gb-2-x-8gb-ripjaws-v-kirmizi-ddr4-3000mhz-cl16-dual-kit-ram/

İşlemci: 765 TL
    Anakart: 479 TL
    Ram : 599 TL

Toplam: 1.843 lira para yapıyor.

Sizin bütçeniz 1.400 TL. Bir 450TL daha bulabilirseniz mis gibi sıfır sistem işte size. 1 sene sonra da ekran kartını değiştirirsiniz bitti, gitti. Fiyatlar böylesine uygunken neden gidip 2.el sistem bakıyorsunuz ki ?

Bir düşünün derim. İtopya'dan almazsınız başka bir siteden alırsınız yine uygun fiyatlar var ise.

Kabul ediyorum 450TL az buz bir para değil ama o bütçeye çıksanız mis gibi garantili,faturalı,sıfır sisteminiz oluyor. İyi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 24 Mayıs 2020; 16:43:11 >

• Hocam bunlar çok daha iyiymiş,böyle bir sistem beni ne kadar götürür.Birde sanırım şu anlık fiyatı bunlar ürünlerin 6 saat diyor ki birde parayı ATM ye yatırmak var:)Bu çok daha güzel ve mantıklı geldi çok teşekkür ederim.Ben öğleyse ramleri de satayım böyle bir sistem toplayayım.Ekran kartını da satıp bir sonraki ay yeni bir kart alabilirim ne önerirsiniz?Yine uygun bütçeli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.