Şimdi Ara

..:: MSI Z77A-GD65 Kullanıcı İncelemesi::.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bu değerlere GD65 ile kolayca çıkmak mümkünken G43'ün performansı ne olacak, işte benim merak ettiğim nokta orası.
  • uzun surede sabit kalir mi bilmiyorum ama i5 2500k 6+2 faz yapisi olan p67 gd65 in uzerinde 9 ay boyunca 4.5ghz de 1.28v ile calisti

testlerde bu degerlerin olmamasinin sebebi detayli bios ayarlarini yapmamis olmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de en çok merak ettiğim 43 ile 65 arasındaki fark zira fiyat farkı çok fazla ve artık f/p gözetmek de gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

uzun surede sabit kalir mi bilmiyorum ama i5 2500k 6+2 faz yapisi olan p67 gd65 in uzerinde 9 ay boyunca 4.5ghz de 1.28v ile calisti

testlerde bu degerlerin olmamasinin sebebi detayli bios ayarlarini yapmamis olmam

parson ustad g43 un fazi kac ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

quote:

uzun surede sabit kalir mi bilmiyorum ama i5 2500k 6+2 faz yapisi olan p67 gd65 in uzerinde 9 ay boyunca 4.5ghz de 1.28v ile calisti

http://www.msi.com/product/mb/P67A-G43--B3-.html

5 tane sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

quote:

quote:

5 tane sanırım.

usta ben goremiyorum iste msi in kendi sitesinden baktim comparison ile
    birinde iste sli dr cmos 2 oc genie 2 gibi seyler var
    bir de usbleri daha fazla gibi gosteriyor hala goremiyorum yani faz farklarini

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

quote:

quote:

5 tane sanırım.

usta ben goremiyorum iste msi in kendi sitesinden baktim comparison ile
    birinde iste sli dr cmos 2 oc genie 2 gibi seyler var
    bir de usbleri daha fazla gibi gosteriyor hala goremiyorum yani faz farklarini

Cpu'nun yanında soğutucu bloklar var onların altında birinde 3 tane diğerinde 2 tane şundan var
     ..:: MSI Z77A-GD65 Kullanıcı İncelemesi::..

• sagol :)
    ya bende 3.5 ghz lik bir cpu yu ucuk kacik bir oc yapmayacaksak ki 4-4.5 ghz bence g43 le yapilabilir gibime geliyor ...
  • tabi 4-4.5 gibi degerleri gorursunuz ama ustu zor olur
  • ya arkadasim zaten 5 ghz ustu gereksiz bence millet burda cok ama cok abartiyor yok darbogaz falan diye ya i5 4.5 ghz calisan islemci de darbogaz yapiyorsa yapsin artik ki ben o kadar abartildigi kadar olduguna da inanmiyorum hem 3.5 ghz lik islemciyi %45 oc yapmak icin ki o 5ghz e geliyor baya iyi de bir psu lazim gunluk kullanim icin falan
  • Günlük tek kart ile voltajsız 4ghz kullanım yeterli ama benim gibi biraz aç gözlü olunca insan bu konularda günlük 5ghz bekliyor
  • msi z77a-gd65 kullanıcısı olarak bios ayarlarını tam olarak nasıl yapıcağımı nelerin performansa artı etki sağlıyacağını bilen arkadaşların önerilerini bekliyorum.işlemcim 2600k.corsair vengace 2x4 1600 mhz ram.ocz vertex 3 ssd.nasıl bir ayar yapmamı önerirsiniz.yoksa sadece oc gene 2 tuşuna basmak yeterli olurmu.birde açılırken windowsun 4 adet renkli yıldızı birleşip açılıyor ya sistem.bazen nasıl yapıyorsam bilmiyorum yıldızlar hiç gözükmeden hatta hoşgeldiniz bile yazmadan tık diye açılıyor pc o kadar hızlı yani.bu hızlı açılma sırasında pc ilk açtığımda ekranın sol üst köşesinde 6 -7 tane kesik kesik mavi çizgi çıkıyor ve pc hemen açılıyor.pcyi ilk açtığımda o mavi çizgiler çıkmadığı zaman windows o kadar hızlı açılmıyor yıldızlar gözüküyor hatta birleşip hoşgeldiniz yazıp öyle açılıyor nerede yanlış yapıyorum bilmiyorum
  • Ismarladım bir tane GD65 ama şunu merak ediyorum. Anakart üzerindeki Oc Genie tuşunun işlevi nedir, gerçekten merak ediyorum bunu. Kasayı açıp ya da açık tutup bu tuşa mı basacağız OC için? Gerçekten çok işlevsiz, bakın böyle de bir şey yaptık demek için yapılmış gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamendless

Ismarladım bir tane GD65 ama şunu merak ediyorum. Anakart üzerindeki Oc Genie tuşunun işlevi nedir, gerçekten merak ediyorum bunu. Kasayı açıp ya da açık tutup bu tuşa mı basacağız OC için? Gerçekten çok işlevsiz, bakın böyle de bir şey yaptık demek için yapılmış gibi geldi bana.

sadece 1 kere basıp bir daha ellemezseniz her açılışta hız aşırtılmış şekilde açılır sistem

prenss1907

z77 çipset ile alakalı bir durum o açılış elinizde ssd varsa ve os ssdye yüklüyse açılış süresi yaklaşık 10-12 sn sürüyor
  • cevap için tşkler.olayı çözdüm.şimdi ssd kullanıyorum.sistem yapılandırması önyükleme sonrada guı önyüklemesi yok seçeneğini işaretleyin sonra yine önyüklemede gelişmiş seçenekler var oraya girin sonra sol üstte işlemci saysı var onu tıklayın en yüksek ne ise onu seçin.sonuç win7 de dört tane renkli yıldız birleşmeden açılsın yani çok çok hızlı açılıyor hoşgeldiniz bile demiyor
  • bu arada p67 anakart sahipleri heveslenmesinler boşuna z77 anakartlardan bir eksiğimiz yok diye :)))) ivy bridge ve pci-e 3.0 çıkınca farklar açılacaktır ve kesin o zaman p67ciler için keyifsiz bir kullanım söz konusu olacaktır şaka bi yana neden z77 yi rakip görüyorsunuz kendinize ve z77 yi p67 den üstün bir tarafı yok diye nitelendirip mutlu oluyorsunuz?sanırım kendi kendiniz teselli ediyorsunuz.teknoloji bu her çıkanı alamıycağımıza göre elimizdekiyle yetinmesini bilip ihtiyaçlarımız doğrultusunda israf etmeden harcama yapmalıyız diye düşünüyorum.benim düşüncem sistemi bir kere eniyisinden yada en üst seviyelerden toplayıp sonra uzunca bir süre hiç birşeyi değiştirmemek sadece.2-3 senede bir ekran kartı değiştirilebilir.oda benim gibi kullanıcılar için gerekli oluyor belli bir yerden sonra.yoksa onuda değiştirmem.neyse herkese hayırlı akşamlar saygılar

• quote:

sagol :)
    ya bende 3.5 ghz lik bir cpu yu ucuk kacik bir oc yapmayacaksak ki 4-4.5 ghz bence g43 le yapilabilir gibime geliyor ...

MSI Z68MA-G43 (g3) 2600k yı 4.8 ghz da kullanıyorum günlük, overclock için alacaksanız almayın bu anakartı g43 işinizi görür. Ben bu anakartı alacak olsam ki almayı düşünüyorum SLI yapma düşüncem sebebiyle alırım.
  • z77 ve Ivy Bridge'li bir sistem toplayacak olsam, entegre grafik birimi için toplayacağım(%20-30 farktan bahsediliyor). Öte yandan, anlık olarak Sandy Bridge i5-i7 kullananların sistemi değiştirmesine pek gerek yok gibi görünüyor performans anlamında. Çünkü çipsetin faadettiği pek birşey yok gibi.
  • Hayırlı olsun, güzel anakart
  • benmi yanlış biliyorum?gd65 ile alt modelleri arasında faz farkı yokmu?bu fazlar daha stabil çalışmasına yardımcı olmuyormu.gd-65 ve gd55 arasında bile bu faz farkı var.overclock yapıcaklar için gd 65 azda olsa bu faz farkı yüzünden dahada önde oluaktır diye düşünüyorum ve daha stabil.yanlışsam düzeltin tşkler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.