Şimdi Ara

..:: MSI Z77A-GD65 Kullanıcı İncelemesi::.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mckhan

Resimlerini çekicem Rüzgar montaj esnasında 7970 krizimi yeni atlatıyorum

Güzel, kolay gelsin. Amd'ye göz bile kirpmazsin bundan sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 9 Nisan 2012; 11:52:02 >
  • aynen anca calisan sistemi kasa seklinde yollarlarsa inceleriz
  • Rüzgar görsellerdeki son resimler senin için yerini aldı
  • quote:

Rüzgar görsellerdeki son resimler senin için yerini aldı

Gelen kutusunu kontrol et.
  • quote:

Rüzgar görsellerdeki son resimler senin için yerini aldı

Sagol, soğutucunun boyu bariz derecede kısalmış bu güzel ama ramler halen cok yakın. Gerçi kısa ramler olduktan sonra görüldüğü gibi problem yok.
  • Yalçın abi teşekkür ederim tekrar

Rüzgar81

noctua ve benzeri soğutucu kullanıyorsak kısa ramlere mahkumuz gibi gözüküyor yarın başka bir anakart alsak ondada bakıcaz ram aralığı var mı diye anakart seçer olucağız bizi anakarta seçmekte mahkum eden bir konu olmaması lazım bu ya ramleri kısa tutmalı ya da soğutucuyu hayvani boyutlarda almamalı
  • Ben gd-65'e Silver Arrow SB-e kurduğumda ramler tam denk geldi, 3 mm yüksek olsa kurtarmazdi. Diğer tarafta ise anakartin üzerindeki soğutucu cok yüksekti, SB-E'nin en altına bariz sekilde değiyor ve biraz eğiyor.

Bu anakartta ramleri biraz daha uzak tutabilirlermis. Mesela Asus p67'lerde bu durum cok güzel. Yükseklik olarak bir fark yaratmasada biraz daha oynama şansı veriyor.
  • Ellerine sağlık, böylece z77 ile P67 arasında performans bakımından bir fark olmadığı ortaya çıktı. Yakında pcı-e3.0 kullanıldığında (destekleyen işlemciler) 2.0 dan bir farkı olmadığı da ortaya çıkacak ve biz P67 kullanıcıları daha uzun bir süre sistemlerimizi keyifle kullanmaya devam edeceğiz.
  • ivy brige 3770k gelince pci exp3.0 farkınada bakıcaz abi
  • yalnız bişey dikkatimi çekti cpu z de p67 anakart 1,29 voltaj yerken 100mhz hızı z77 de 99,8 gibi oynama olmuş ve voltaj 1,28 de bu azda olsa fark ettirir bence
    kendimden biliyorum aynı hız farklı voltajlarda cinebnch testi farklılık gösteriyodu
    z77 asıl gücünü bence ivy ler için gösterecek
    fark render gibi agır işlerde ciddi açılacaktır gibi geliyor.
  • Dostum bilgilerine sağlık güzel inceleme olmuş , MSI anakart konusunda da başarılı gerçekten sağlam kartlar çıkartıyor

Bu arada bildiğiniz z68a-gd80 g3 için güzel ve stabil overclock değerlerine ulaşabileceğim bios var mı ?

Kendi forumunda biraz kurcaladım ama yabancı dilim zayıf olduğu için pek bir şey anlamadım
    Adamlar farkı biosları kullanarak anakarttan daha çok verim alıyorlar , resmi sitesindeki bios değil ama bunlar farkı modlanmış bioslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykaanx -- 10 Nisan 2012; 2:33:17 >
  • Sizlere göre bigisizliğime verin ;

Ben GD45 almayı düşünüyorum ,ama anakartın üstünde fiziki olarak OC GENİE tuşu göremedim.
  • Depeche oc genie tuşu fiziki olarak yok ama bios da tek ayar olarak oc genie olması gerek gd45 de
  • Mckhan ; cevap için sağol.

Yani kesinlikle varsa, almayı düşünüyorum önümüzdeki ayda inşallah. Çünkü GD 55 'de fiziki biçimde var. "Olması gerek" den ziyade kesin bilgiye nerden ulaşılabilir Mckhan. Msi sitesinden de tam yanıtı bulamadım
    ÇOk teşekkür ederim...
  • test için elime z68 g45 gelmişti ondada fiziki bir tuş yoktu fakat bios da oc genie yi aktif edicek ayar vardı buyuk ihtimal aynı ayarlar z77 de de vardır
  • Çok iyi o zaman. Sizin tahmininiz doğru çıkarsa performanstan ( o.c ) hiç ödün vermiyecek ,tabi otomatik o.c'den ) doğru mu anladım ? Hem GD55 e vereceğim fazladan 90Tl cebimde kalacak değil mi ?
    Hemen cevapladığınız için çok teşekkür ederim...
  • Gerçekten ben de detaylı bir inceleme arıyorum kaç gündür. Ya G43 alacağım ya GD65. Zira diğer ara kartlar, G45 ya da 55 arasında fiyat yönünden minimal farklılıklar mevcutsa da 43 ve 65 arasında iki kat fark mevcut.

Bu kartların Oc performanslarını çok merak ediyorum. Onun haricinde birbirlerine karşı pek üstünlükleri yok gibi gözüküyor sli/cf'siz. Ama GD65 harici testler hiç yok ortada.
  • ne gibi farklar için testler arıyorsunuz bunları detaylı belirtirseniz yardımcı olabilirim.
  • quote:

ne gibi farklar için testler arıyorsunuz bunları detaylı belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Hocam daha önce başka bir thread'de belirtmiştiniz, işlemci overclock'u için birinde en fazla 5 ghz görebilirken diğerinde 5.5 üstünü rahatlıkla zorlayabilirsiniz, bunun da nedeni faz sayısı demiştiniz.
    3770k ve 680'li bir sistem toplayacağım, bütün parçalar kafamda net ama bir tek anakart hususunda emin olamıyorum. İyi de bir cooler alacak olmama rağmen acaba çok OC yapmama gerek kalır mı, yapacağım orta düzeyli OC için anakartın rolü ne olur, o kadar fiyat farkına değecek bir performans kazanımı alır mıyım gibi sorular var kafamda.
  • eger ters bir aksilik cikmazsa suan gunluk 4.5ghz kullandigim sandy nin yerini 5ghz de calisan bir ivy brife alicak testlerde 5.4-5.7 gibi degerlerde kalicak gibi gozukuyor z77 ve ivy nin sonu tabi tdp dustu dogal olarak hayvani sogtuculara ihtiyac kalmadi 100 liralik 12cm fanli kule tipi sogutucular gunluk 4.5-5ghz degerlerine yeticek ivy broge lerde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.