Şimdi Ara

MSI Z77A-GD55 Kullananlar Klübü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
7
Favori
17.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Bende güncelledim, gayet stabil.

Kayıtlı BIOS ayarları malesef güncellemeden sonra uygulanamıyor.BIOS ekranında bütün ayarlarınızın tek tek fotoğraflarını çekin ve kaydedin (hem de kenarda saklamış olursunuz).Güncelleme yaptıktan sonra tekrar uygularsınız.

+1

Bilgi paylaşımı. (Anladın sen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 17 Aralık 2013; 1:09:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

İkinci bıos varsa anakart üzerinden bu bıosa alıp açmayı deneyin.Olmazsa bıos pilini çıkarıp biraz bekleyerek tekrar deneyin.Son olarakta anakart güç beslemesi olan 24-pin ve işlemci güç kablosunu çıkarıp tekrar takın ve öyle deneyin.Hiç biri işe yaramazsa bellekleri çıkarıp sistemi açın anakart bellek hatasına işaret etmeli.Eğer bellek hatasını anakart görebiliyorsa psu da sorun oluşma ihtimalini daha çok düşünmek gerekir.Bu durum çalışan bir pcde elektrik kesintilerinden sonra bozulabilen psu yada hddlerdekı durumu anımsattı.

2. bios olup olmadığını bilmiyorum msi z77a gd55 olsa nasıl girerim.su an 24 pin ramler ekran kartı bios pili hepsini söktüm deneyeceğim bakalım cevap için teşekkürler
  • xamaximax kullanıcısına yanıt
    Anakart üzerinde bıos switch düğmesi varsa 2.bıosu diğer tarafa alarak switchi aktif hale getirebilirsiniz.Detaylı bilgi için anakart kitapçığına bakın.Ben teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

arkadaslar gecen gun bilgisayarı guc dugmesine basarak kapattım sabaha acamadım 15 saniye içinde bios gelmeden reset atıyor ve bu dongu tekrarlanıyor anakartım z77a gd55.anakartın arkasında bios dugmesıne bastıgımdada direk reset atıyor

klasik msi bios olayı teknik servis gitcek 30 gün bekliycen yapıp göndercekler.Arkadaşların önerilerine mutlaka dene ama bende iki seferde de işe yaramamıştı
    yılbaşı öncesi tayvandan onay(RMA) alamadıkları için ben geçen sene ayın 20 sinde gönderdiğim anakartı tam 1 ay sonra aldım.
    geçmiş olsun sana umarım yedek anakart vardır
  • 1.11 gelmiş ben unutmuşum ya hemen güncelleyeyim bari
  • Arkadaşlar ben oc yaptım ve hızı 4 ghz ye çıkarttım ama hız bi düşüyo bi çıkıyo.1.6 ghz oluyo yükte artıyo.EIST felan kapattım yine aynı.Bunun ayarı neydi acaba hatırlayamadım? 2.fotodaki ayarlar nasıl olmalı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 25 Ocak 2014; 14:25:14 >

• hallettim.ayarlar aşşağıdaki gibi olunca sıkıntı olmuyor.

• Ama güzel kart inşallah sorun çıkarmaz tevsiye ederim Asus da olabilirdi ama yakından bakarsanız hepsi aynı çin malı prc üzerindeki malzeme kalitesine göre fiyatına göre kaliteli çipler,x87gd65 türkçe bios olması daha güzel bios güncelleme olayları ve kartın dengindeki kartlara göre az ısınması güzel önümüz yaz.
  • sanırım benim usb 3.0 çalışmıyor birşey mi yüklemek lazım bunun için ? yardımcı olabilirmisiniz
  • Bmw. kullanıcısına yanıt
    MSI'ın sitesinden anakart için USB 3.0 driverlarını yüklediniz mi? Ayrıca kasanın USB portlarında bir sıkıntı olmadığına emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrAstrum

MSI'ın sitesinden anakart için USB 3.0 driverlarını yüklediniz mi? Ayrıca kasanın USB portlarında bir sıkıntı olmadığına emin misiniz?

hocam sanırım arkadaki usb 3.0 portları çalışıyor öndekiler 2.0 olarak çalışıyor driverlar yüklüymüş bişi anlamadım valla.. 2 tb harddisk aldımda 3.0 ozellıklı ondekılerden dosya atamıyorum
    Hocam kasanız bu mu?

http://www.coolermaster-usa.com/landing/haf912/home.php?page=specs

Eğer buysa, burada yazdığına göre kasanızda USB 3.0 portları yok ön tarafta. Bu nedenle USB 2.0 olarak çalışırlar ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

sanırım benim usb 3.0 çalışmıyor birşey mi yüklemek lazım bunun için ? yardımcı olabilirmisiniz

Anakarta montaj yaparken bacaklardan birtanesini kirmistim 2 usb den biri calismiyor
    Bi kontrol edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkce bios cok guzel bisey
    4 yil sonraki sistemimdede msi anakart alirim

• CrAstrum kullanıcısına yanıt
    Selam kasam half 912 advendec modeli yani bir üstü önde 2 adette 3.0 mevcut hocam ayrı para verdim alırken,

sanırım ben bağlantıyı yaparken takmadım yada farklı bi şey var, daha öncede çalışıp çalışmadığına bakmadım işin açıkcası 1 sene oldu sistemi kuralı :) Şuan bi sorun yok gibi arka tarafta, bunun 2.0 3.0 farkını nerden anlarız acaba ?
    Hocam kasadaki USB 3.0 portlarından gelen kablonun ucu şöyle bir şey olması gerek:

Bu kabloyu takmanız için anakartta da şöyle bir yuva mevcut:

Müsait bir zamanda açıp kontrol edin bence bu bağlantıyı doğru şekilde yapıp yapmadığınızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Selam kasam half 912 advendec modeli yani bir üstü önde 2 adette 3.0 mevcut hocam ayrı para verdim alırken,

sanırım ben bağlantıyı yaparken takmadım yada farklı bi şey var, daha öncede çalışıp çalışmadığına bakmadım işin açıkcası 1 sene oldu sistemi kuralı :) Şuan bi sorun yok gibi arka tarafta, bunun 2.0 3.0 farkını nerden anlarız acaba ?

Arka taraf calisiyorsa
    Montaj da sikinti vardir
    Bende montaj yaparken anakarta ait usb 3.0 pin i kirdim 2 usb den 1 i calismiyor

• Arkadaşlar iyi günler,

MSI sitesinden yeni bios yazılımını usb kopyalayıp bios ayarlarından sitede anlatıldığı gibi update yaptım PC kapanıp açıldıktan sonra daha doğrusu kapanıp açılamadı, her açılamaya çalıştığında 1 sn lik güç geliyor fan tam dönmeye başlıyor gücü kesip yeniden açılamaya çalıyor yine 1 sn sonra yeniden kapanıyor bu şekilde kısır döngüye giriyor.

PC Vatan bilgisayardan toplamıştık şimdi ne yapabilirim bana konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ana sayfaya da aynı konuyu açmıştım daha sonradan bu bölümü görünce buraya da yazmayı uygun gördüm gerçi çift konu oldu ama artık kusura bakmayın.
  • Parcequil P kullanıcısına yanıt
    msi gidecek o kart kardeş garantiye gönder.
    bios gitmiş geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar özellikle bu anakartla ssd kullanan arkadaşlar, bende team xtreeme s3 var.test programlarında okuma yazma hızlarında sıkıntı yok.ahci açık.ama ssd nin kendi içinde kopyala yapıştır yapınca hız 120mb leri geçmiyor.sebep ne olabilir sizce? normalde okuma yazma hızları 500mb nin üstünde?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.