Şimdi Ara

MSI Z77A-GD55 Kullananlar Klübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
7
Favori
17.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahrasa

Merhaba arkadaşlar;
    MSI Z77A-GD55 anakart ile i5-3570K işlemci kullanıyorum, sistemi anakart üzerindeki OC Genie tuşuna basıp açığımda işlemci 4.2 GHz hızında açılıyor, buraya kadar sorun yok, ancak sistem boştayken frekans hep 4.2 GHz'de sabit kalıyor, sistem boştayken frekansı düşürmesi gerekmez mi, yoksa bir ayar mı yapmak lazım gelir?

O tuş speed step
    özelliğini devre dışı bırakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aklıma birşey takıldı bu bios sürümlerinin boyutları hep aynı bu yeni sürümler eski sürümlerin yeniliklerini içinde barındırıyor değilmi ? Bu arada ben hayla 1.7 deyim eve gidince geçeyim 1.10.
  • biosların boyutu pek artmaz hocam, genelde aynı boyutlardalar.
    1.10 bende de sorunsuz çalışıyor, daha ilk çıktığında yüklemiştim.
  • Bios güncellemeyi nasıl yapıyoruz arkadaşlar birde stock işlemci fanla oc genie açsam problem olurmu ?
  • 5-6 defa bios guncellemesi yaptim hic biri uzmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok üşeniyorum güncellemeye ya. :D Bir süre ayarım falan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrAstrum

Çok üşeniyorum güncellemeye ya. :D Bir süre ayarım falan var.

Aynı şekilde.

Bir sürü OC ayarları var.Bende ondan soruyorum yükleyen var mı diye.
  • ben 1.11 yükledim ve şu ana kadar sorun yok.
  • nedense ben güncelelyemedim, biostan yeni versiyonu seçince donup kalıyor, sonra ellemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

ben 1.11 yükledim ve şu ana kadar sorun yok.

Teşekkürler.

Bu arada MSI' ın bizi unutmaması da güzel (Z77 Chipsetleri).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 14 Aralık 2013; 2:24:19 >
  • Bende güncelledim sıkıntı yok :)
  • Güncellesem mi acaba? Çok üşeniyorum ya. Bu bios ayarlarını falan kaydedip, güncellemeden sonra direkt tekrar uygulamanın bir yolu var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Bende güncelledim sıkıntı yok :)

Teşekkürler.
  • CrAstrum kullanıcısına yanıt
    Bende güncelledim, gayet stabil.

Kayıtlı BIOS ayarları malesef güncellemeden sonra uygulanamıyor.BIOS ekranında bütün ayarlarınızın tek tek fotoğraflarını çekin ve kaydedin (hem de kenarda saklamış olursunuz).Güncelleme yaptıktan sonra tekrar uygularsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 16 Aralık 2013; 0:40:18 >
  • Öyle yapacağız artık.
  • arkadaslar gecen gun bilgisayarı guc dugmesine basarak kapattım sabaha acamadım 15 saniye içinde bios gelmeden reset atıyor ve bu dongu tekrarlanıyor anakartım z77a gd55.anakartın arkasında bios dugmesıne bastıgımdada direk reset atıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xamaximax

arkadaslar gecen gun bilgisayarı guc dugmesine basarak kapattım sabaha acamadım 15 saniye içinde bios gelmeden reset atıyor ve bu dongu tekrarlanıyor anakartım z77a gd55.anakartın arkasında bios dugmesıne bastıgımdada direk reset atıyor

Ne oldu ki acaba ? (Keşke öyle kapatmasaymışsınız)

Bios pilini falan çıkarıp takmayı denediniz mi ? Bios ekranına da erişemiyormuşsunuz ki, eğer erişebilseydiniz daha başka önerilerde düşünülebilirdi.
  • xamaximax kullanıcısına yanıt
    İkinci bıos varsa anakart üzerinden bu bıosa alıp açmayı deneyin.Olmazsa bıos pilini çıkarıp biraz bekleyerek tekrar deneyin.Son olarakta anakart güç beslemesi olan 24-pin ve işlemci güç kablosunu çıkarıp tekrar takın ve öyle deneyin.Hiç biri işe yaramazsa bellekleri çıkarıp sistemi açın anakart bellek hatasına işaret etmeli.Eğer bellek hatasını anakart görebiliyorsa psu da sorun oluşma ihtimalini daha çok düşünmek gerekir.Bu durum çalışan bir pcde elektrik kesintilerinden sonra bozulabilen psu yada hddlerdekı durumu anımsattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Bende güncelledim, gayet stabil.

Kayıtlı BIOS ayarları malesef güncellemeden sonra uygulanamıyor.BIOS ekranında bütün ayarlarınızın tek tek fotoğraflarını çekin ve kaydedin (hem de kenarda saklamış olursunuz).Güncelleme yaptıktan sonra tekrar uygularsınız.

+1

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.