Şimdi Ara

MSI Z77A-GD55 Kullananlar Klübü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
7
Favori
17.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu anakartta pcı slot varmı yokmu ...* pcı kartımı kulanmam lazım çok önemli .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Arkadaşlar özellikle bu anakartla ssd kullanan arkadaşlar, bende team xtreeme s3 var.test programlarında okuma yazma hızlarında sıkıntı yok.ahci açık.ama ssd nin kendi içinde kopyala yapıştır yapınca hız 120mb leri geçmiyor.sebep ne olabilir sizce? normalde okuma yazma hızları 500mb nin üstünde?

Corsair 120 gt kullaniyorum sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

quote:

Arkadaşlar özellikle bu anakartla ssd kullanan arkadaşlar, bende team xtreeme s3 var.test programlarında okuma yazma hızlarında sıkıntı yok.ahci açık.ama ssd nin kendi içinde kopyala yapıştır yapınca hız 120mb leri geçmiyor.sebep ne olabilir sizce? normalde okuma yazma hızları 500mb nin üstünde?

sorun yok derken misal ssd nin içinde kopyala yapıştır yaparken hızınız ne?
  • quote:

quote:

quote:

ssd doluya yakınsa performasnlarıda dusmekte

MSI Z77A-GD55 Kullananlar Klübü

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla çok iyiymiş.benim 80 mb yi geçmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla çok iyiymiş.benim 80 mb yi geçmiyor.

bu yavaşlama son zamanlarda mı yoksa aldığınızdan beri boyle mi
    bundan onceki laptobumda kullandığım ssd önce yavaşlayıp ardından bozulmustu
    sizin ssd gidici olabilir

• yok hocam hep öyle.team xtreme başlığına da baktım herkesin aşşağı yukarı öyle.yalnız sizin verdiğiniz rakamda anlamadığım bişey var.Normalde ssdnin kendi içinde kopyala yapıştır yaparken en üst limite ulaşmaması lazım çünkü aynı anda hep kopyala hem yapıştır yapıyor.yanlış mıyım?
  • quote:

yok hocam hep öyle.team xtreme başlığına da baktım herkesin aşşağı yukarı öyle.yalnız sizin verdiğiniz rakamda anlamadığım bişey var.Normalde ssdnin kendi içinde kopyala yapıştır yaparken en üst limite ulaşmaması lazım çünkü aynı anda hep kopyala hem yapıştır yapıyor.yanlış mıyım?

kopyalamaya başlarken acayip hızlı oluyo yarısını cok hızlı ardından hızı yavaşlamaya başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etyemez -- 12 Mayıs 2014; 14:22:03 >
  • valla benim de öylede ama benim en son 60 lara kadar bile düşebiliyor.sizin en son kaça düşüyor hocam?
  • quote:

valla benim de öylede ama benim en son 60 lara kadar bile düşebiliyor.sizin en son kaça düşüyor hocam?

90 ları gördüm
    ama bende 3770k varbelki ondan olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etyemez -- 12 Mayıs 2014; 14:53:45 >
  • quote:

quote:

valla benim de öylede ama benim en son 60 lara kadar bile düşebiliyor.sizin en son kaça düşüyor hocam?

90 ları gördüm
    ama bende 3770k varbelki ondan olabilir

bende 3570k var.o kadar fark olmaması lazım işlemciden dolayı.anakartın modeli nedir hocam?
  • Z77 gd 55 ayrica ssd corsair

• quote:

Z77 gd 55 ayrica ssd corsair

Aynı anakarta sahibiz Biostan herhangi bir ayar yaptınız mı acaba? Bende sadece AHCI açık.Başka bişey yapmadım.Masaüstündende ahci driverlarını yükledim.Valla bence bu ssdnin yazma hızı bu kadar.
  • Tüm sürücüler güncel mi? Özellikle chipset, AHCI/Sata ile ilgili olanları yükleyin.

Intel Rapid Storage Technology Driver
    Intel Rapid Start Technology Driver
    Intel Chipset Driver.

bu sürücüleri güncelleyip tekrar bakın, ayrıca windows kurulum yaptıktan sonra biostan ahci moduna geçirmek pek etkili olmadığı söylenmişti ssd başlıklarında.

Ben zamanında şu linkten çok yararlanmıştım:
    http://www.enpedi.com/2012/09/ssd-solid-state-drive-hakknda-hersey.html

Tabi o zamandan bu zamana gelişen özellikler olmuştur.

Z77-GD55, 2500k var bende, kasım 2012 den beri OCZ vertex 4 kullanıyorum. Denemedim ama hissedilir bir problem yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 12 Mayıs 2014; 16:50:11 >

• quote:

quote:

Z77 gd 55 ayrica ssd corsair

Aynı anakarta sahibiz Biostan herhangi bir ayar yaptınız mı acaba? Bende sadece AHCI açık.Başka bişey yapmadım.Masaüstündende ahci driverlarını yükledim.Valla bence bu ssdnin yazma hızı bu kadar.

Biostan 1. Disk olarak ssd yi secin
    Belki dvd surucu yada baska bid hdd niz varsa o secili olabilir

• Teşekkürler arkadaşlar.Şimdi driverları yükledim yeniden başlatcam ayrıca 1. sırada ssd var mı diye bakıncam.Bakalım sorun nerde.
  • Arkadaşlar şimdi driverları yükleyip biosa girdim.İlk sırada UEFI HDD diyordu onu direk Team SSD yaptım şu anda masaüstü kopyalama hızım nerdeyse 2 katından daha fazla arttı.Film dosyaları minimum 140 mb hızda kopyalanıyor.Şimdi diğer testleri yapıcam.Hepinize çok teşekkür ederim.
  • quote:

Arkadaşlar şimdi driverları yükleyip biosa girdim.İlk sırada UEFI HDD diyordu onu direk Team SSD yaptım şu anda masaüstü kopyalama hızım nerdeyse 2 katından daha fazla arttı.Film dosyaları minimum 140 mb hızda kopyalanıyor.Şimdi diğer testleri yapıcam.Hepinize çok teşekkür ederim.

tamamdır hocam teste falan gerek yok
    yapılması gerekenleri yaptın daha iyi performan için daha iyi ssd alman gerekecek
  • quote:

quote:

Arkadaşlar şimdi driverları yükleyip biosa girdim.İlk sırada UEFI HDD diyordu onu direk Team SSD yaptım şu anda masaüstü kopyalama hızım nerdeyse 2 katından daha fazla arttı.Film dosyaları minimum 140 mb hızda kopyalanıyor.Şimdi diğer testleri yapıcam.Hepinize çok teşekkür ederim.

yapılması gerekenleri yaptın daha iyi performan için daha iyi ssd alman gerekecek

Hocam şimdi anlamadığım şu.Bende linkteki üründen var.Adamlar yazma hızına 500mb diyor.iyide arkadaş hani nerde bu 500mb?? Yarın başka bir ssd alsak ve o da aynı bunun gibi çıkarsa o zaman ssd nin ne anlamı kalır?

http://www.teknobiyotik.com/depolama/ssd/team-xtreem-s3-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html

• quote:

quote:

quote:

Hocam şimdi anlamadığım şu.Bende linkteki üründen var.Adamlar yazma hızına 500mb diyor.iyide arkadaş hani nerde bu 500mb?? Yarın başka bir ssd alsak ve o da aynı bunun gibi çıkarsa o zaman ssd nin ne anlamı kalır?

http://www.teknobiyotik.com/depolama/ssd/team-xtreem-s3-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html

hocam onlar sadece testlerde çıkmakta
    hatta sizde test edin o değerlere ulaşacaktır
    önemli olan 4k okuma değeridir
    işletim sistemi çalışırken düşük dosyaları çok okur bu yüzden testlerdeki 4k değeri daha önemlidir.
    genelde ucuz olan ssd lerde bu değer düşük çıkmakta

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.