Şimdi Ara

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
4
Favori
6.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sefer sert taşa çarptın sen Aman fazla yazma artık telefonun pili bitmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 9 Şubat 2014; 15:06:18 >
  • Bu daha iyi şu daha iyi muhabbeti forumun sancılı bir durumu. Lakin buda bir gerçektir ki bir gtx760, 280x ile aynı kefeye koyarsan olmaz. Ayrıca benchmark kıyaslamasını dikkat ederseniz yabancı sitelerden bir alıntı yapılmadı kendi ufak denemelerimizle alınan skorlar ve bunu diğer arkadaşlarda keza aynı şekilde yaptıklarına inanmaktayım.

Sonuç olarak buradaki amacı tekrar hatırlatmak gerekirse, konuda kimse sidik yarışına girmiyor, en iyi f/p kartı hangisi onu görebilmek. CF veya SLI da alınan değerler tek kart kullanımı gibi durumları karşılıklı (seviyeli) bir şekilde tartışıp konuşmak ve bunları burada paylaşmak. (Mantle dahil)

Ayrıca mümkün mertebe alıntı yapmak yerine cevapla butonunu kullanırsak forumu daha iyi değerlendirmiş oluruz. Aksine konuda bu şekilde olursa iç içe girmiş bir düzensizlik alır başını gider. Sizlerden ricam.

Teşekkürler

@regujohn

Bu konuda daha önce yapılan bir test vardı. İşlemcinin çok fazla bir etkeninin olmadığı. Link'i bulursam eklerim.

@kankatre

Seni yaşlanmaktan kurtacam. 2014 yılı bana yaramadı. Monitör sorunu vardı sonunda hallettim. Asus VN247H aldım. 2 gündür (günde 1-2 saat) onu test etmekle meşguldüm. Dediğin testleri bugun yarın hepsini ekleyecem. Senin yazdıklarını kensinlikle görmezden gelmedim. Bir yanlış anlaşılma durumu olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 11 Şubat 2014; 10:11:12 >

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    bekliyorum hocam yanlız fpras mantlede kötü sonuclar veriyor ona göre directx te yapıp paylasırsan sevinirim
  • kankatree kullanıcısına yanıt
    Mantle sanırım şuan 280xler için tam stabil olmadığı kanaatindeyim. Birde beta sürümü olması.

Her iki sürücüde de denedim ama şuan 13.12 ye geri döndüm. Yalnız bu sürücüde bir sorunmu var anlamadım. Oyun esnasında belirsiz zaman aralıklarında tam ekrandan çıkıyor ce beni deli ediyor. Kartta voltaj veya oc durumu yok. İşletim sistemi Windows 8.1 SL orjinal lisanslı bunun neden böyle olduğunu çözemedim.

Kartta arıza olsa oyundan atar hata verir bench alamam vs vs bir sürü durum olur ama tek sorun şuan tam ekrandan çıkması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Mantle sanırım şuan 280xler için tam stabil olmadığı kanaatindeyim. Birde beta sürümü olması.

Her iki sürücüde de denedim ama şuan 13.12 ye geri döndüm. Yalnız bu sürücüde bir sorunmu var anlamadım. Oyun esnasında belirsiz zaman aralıklarında tam ekrandan çıkıyor ce beni deli ediyor. Kartta voltaj veya oc durumu yok. İşletim sistemi Windows 8.1 SL orjinal lisanslı bunun neden böyle olduğunu çözemedim.

Kartta arıza olsa oyundan atar hata verir bench alamam vs vs bir sürü durum olur ama tek sorun şuan tam ekrandan çıkması.

Belki surucu ile alakali olabilir

pyhysic score u etkilioy işlemci
  • @kankatre
    Zaten son zamanlarda bu durum ortaya çıkmaya başladı. Kartı ilk aldığım günden bu yana böyle bir sorun yok tu. Başka bir sürücü ile denemek lazım.

@regujohn

physics sokuruna etki edebilir ama genel skora çok bir getirisi yok diye biliyorum.
  • Öncelikle hayırlı olsun Beyler r9 280x bende almayı düşünüyorum bf4 hediyeli ama Bi türlü bf4'de kaç fps Verdiğini Öğrenemedim birisi bana Kaç fps Olduguna dair bi fotograf yada video çekebilirmi ve ben bu kartı 4 ay sonra yaza alıcam +++ ve --- leri nelerdir önerirmisinz kartı ? ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fevzi1907 -- 18 Şubat 2014; 1:04:52 >
  • Ne icin asus dc2 secmedin msi ucuz diye mi sahsen ben asus tercih ederim

Bende 14.1 beta sürücü kullanıyorum aynı şekilde Win 8.1 lisanslı bende de aynı durum söz konusu BF4 windowed olarak açılıyor ve tam ekran olmuyor. Ancak bu durumla GTX 680 de de karşılaştım.

Oyun biraz sıkıntılı sanırım.

Bu arada R9 290 aldığımdan beri bazı haritalarda sanki biraz kasılma oluyor. Mesela locker da fps 60'ın altına inmezken hainan resort ta 40 lara kadar düşüyor mantle ile dahada kasıyor o yüzden directx ile oynamayı tercih ediyorum.
  • tylan kullanıcısına yanıt
    Peki harita ekranında iken ve helikoptere bindiğinizde özellikle ekranın sağ tarafında aşağından yukarı doğru bir dalgalanma var mı? Bu dalgalanma en çok oyuna girmeden önce harita ekranında var. Biraz dikkatli bakınca özelliklede hava kara araçlarının haritada aktif (beyaz renkte ) iken görülmekte.

Bu bahsettiğim durum sadece BF4' te mevcut diğer oyunlarda böyle bir durum söz konusu değil.

@naak98

Marka ve kart konusu kişiden kişiye değişir. Ancak burada ki amaç 280x lerden F/P olanını tercih edebilmek.
  • bf4 siege of shanghai haritasında, yıkılan bina sahnesinde daha önce 70 fps nin altına düşmez iken şuanda 55 fps almaktayım. Yıkılma anında tam karşısındaki binanın çatısından baktığımda bu durumla karşılaştım. Fakat oyunda herhangi bir takılma donma durumu yaşanmadı. Bu fps ile bile akıcılığı gözümden kaçmadı.

Bu konuda 280x kullanıcıların durumları nedir?

MSI R9 280X GAMING BF4 MINI KULLANICI INCELEMESI BOL SS (BETA)
    Resim alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 15 Nisan 2014; 9:01:06 >

• Güzel inceleme olmuş. Özellikle benim gibi bu karti almayi düşünenlere güzel gelecek bir inceleme . GTX760 TOP model mi alsam yoksa bunu mu alsam kararsızım . Tek sıkıntı stok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candance -- 15 Nisan 2014; 9:49:01 >
  • Candance kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Faydalı oluyorsa ne mutlu bizlere. Stok konusunda minigciler piyasayı bitirdi
  • Baskan nası hala iyimi kart? Zaman içinde bi sıkıntı yasadınmı ?
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    Kartı kullandığım süre zarfında bir sorun yaşamadım.

bende hafta sonu vatandan msı 280x 3 gb 384 bit modelini aldım

iki konuda yardım istiyorum bi zahmet

1..bu karta atifact sorunu varmı nasıl anlarım
    2..coil whine sorunu varsa veya olduğu nasıl anlarım

yardım ederseniz sevinirim..
    benim ekran kartımın kutusu değişik bf4 resmi yok.aralarında ne fark var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

Eskiden bf4 hediye veriyordu simdi yok, artifact oyun icin vram ler yani ekran kartinin belleklerinin isinmasi sonucu goruntunun kismen bozulmasina denir yani karti yuke sokturacak bir oyuna girin,coil whine da karta yuk binince anlayabileceginiz bir durum youtube da cikan sesin neye benzedigi yazar ama msi da bu sorunlarin cikacagini sanmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

Eskiden bf4 hediye veriyordu simdi yok, artifact oyun icin vram ler yani ekran kartinin belleklerinin isinmasi sonucu goruntunun kismen bozulmasina denir yani karti yuke sokturacak bir oyuna girin,coil whine da karta yuk binince anlayabileceginiz bir durum youtube da cikan sesin neye benzedigi yazar ama msi da bu sorunlarin cikacagini sanmiyorum

kardeşim çok teşekkür ederim sana ..

şimdi işlemci soğutucum yok o yüzden hiç birşey yapamıyorum korkuyorum.. işlemic soğutucum durumu netleşsin o zaman ekran kartı zorlar bakarım duruma

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.