Şimdi Ara

MSI P965 Neo-F Beta Bios(400fsb yapmışlar) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bladewarrior

Boot sorununu bende yaşıyordum twinmoss ram ile. Yüksek fsb'de stabil değildi daha sonra gidip kingston ram aldım 333 fsb'de full stabil oldu ramlere hiç voltaj vermiyorum çünkü zaten 667 mhz. Yani bu ram voltajı ile ilgili bir sorun değil. Ayrıca ram'e 2 voltun üzerinde güç verirseniz yanma ihtimali yüksektir ve gereksiz bir risk. Daha sonra beta biosları yükledim ve 333 fsb'yi bırak 300 de bile boot problemiyle karşılaştım. Yani beta bioslarla ilgili büyük bir problem bence bu. İnsanı rahatsız ediyor açıkçası ben buna stabil diyemiyeceğim. "Restart ettikten sonra açılmıyor powerdan kapayıp açınca düzeliyor bunun dışında bir sorun yok" diyip bu olaya stabil yakıştırması yapan arkadaşlara tekrar söylüyorum böyle stabilite olmaz olsun hatta kahrolsun .

Neyse bence msi bunu bilerek yapıyor. Aslında bu sorun yeni bioslarla giderilebilecek tarzda bir sorun ama heralde platinium satsın diye böyle bir engelleme koymuşlar ve beta bioslarda stabil değil. Bize düşen bunla idare etmek ve nerdeeeeen aldım bu aptal msi boardu diyerek yakınmak

Msi zedeler olarak bir dernek mi kursak napsak

valla eğer sistemin stabil olduğunu düşünsem buralara yazıp çözüm aramaya çalışmazdım heralde ne dersin ?

Stabilden kastım CPU ve RAM'ın 333 fsb yi rahat kaldırabildiğidir çünkü windows da her türlü uygulamayı denedim sorun olmadı. Ama sistem stabil değil ona katılıyorum. Onun dışında bende senin gibi BIOS alakalı olduğunu düşünüyorum, bak bende platinum var ama sonuç aynı

siteden baktım yeni 1 BIOS çıkmış benim anakart için bu akşam onu denicem işallah sorun çözülcek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silmaril -- 19 Ekim 2006; 16:01:42 >

• Valla bilemiyorum msi'a oldum olası soğuktum iyice soğudum. Dene bakalım umarım sorunun hallolur. Birde aquamark testi yapsana bakalım testi başarıyla bitirecekmisin.

Stealt arkadaşa söyledik ama bir türkü aquamark testi yapıp sonuçları iletmedi
  • quote:

Valla bilemiyorum msi'a oldum olası soğuktum iyice soğudum. Dene bakalım umarım sorunun hallolur. Birde aquamark testi yapsana bakalım testi başarıyla bitirecekmisin.

Biraz araştırın o hatanın anakartla alakası yok sadece bir dll dosyasını güncelleyeceksiniz o kadar. Aşağıdaki linke tıklayın dosyayı indirin aquamark3'ü kurmuş olduğunuz yere atın.

Link:http://forums.techpowerup.com/attachment.php?attachmentid=1356&d=1135174593

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solid -- 19 Ekim 2006; 17:16:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: solid?

quote:

Valla bilemiyorum msi'a oldum olası soğuktum iyice soğudum. Dene bakalım umarım sorunun hallolur. Birde aquamark testi yapsana bakalım testi başarıyla bitirecekmisin.

Biraz araştırın o hatanın anakartla alakası yok sadece bir dll dosyasını güncelleyeceksiniz o kadar. Aşağıdaki linke tıklayın dosyayı indirin aquamark3'ü kurmuş olduğunuz yere atın.

Link:http://forums.techpowerup.com/attachment.php?attachmentid=1356&d=1135174593

iyi de ortada aquamark ile ilgili bir sorun yok ki

• quote:

Orjinalden alıntı: Silmaril
    iyi de ortada aquamark ile ilgili bir sorun yok ki

quote:

Valla sen farklı bir ram al doğruyu bulalım. Gerçi kingston ramde şu an 333 de stabil 1.50 bios ile hemde boot sorunu yaşamıyorum. Tek sorunum Aquamark testini başarıyla bitiriyor ama pualama kısmında windows'a dönüyor. Sen bir aquamark yükleyip testi yapsana bakalım sende aynı sorunu yaşayacak mısın? Corsair almak iyi fikir ama ben o kadar ram'e para vermek yerine ekran kartını sağlam almayı seçtim. Tercih senin. Kalitesini kanıtlamış bir ram. Bilgi alışverişine devam edelim belki bizde 400 fsb ye ulaşırız hemde stabil olarak.

Burada arkadaş testin sonunda wine dönüyor demiş bu hata işte o dosyayı güncellemezsen hata verip testin sonunda çıkıyor

• Solid kardeş solid bir çözüm getirmiş önümüze.
    Teşekkür ederiz öncelikle.

Ama bizim asıl problemimiz fsb ve reboot problemi ama aquamark önerini deniyeceğim teşekkürler...
  • Ramleri 800 mhze yükseltebiliyorsunuz arkadaşlar biraz araştırın en azından bi bios kitapçığına bakın ben şunu anlamıyorum 450 mhz kullananlar falan nasıl kullanıyorlar acaba bu anakartı?
  • Bende anlamıyorum. Bırak 450 350 bile yapamıyoruz.
    Bence o 450 fsb yaptık diyenler sallıyorlar bu kartla 450 fln olmaz işte yazıyorum burayaa eğer 450 çıkarsa bıyığımı keserim (olmadığı için riske atacak birşey yok )
  • bladewarrior,aquamark olmadığı için testini yapamıyorum.hayır internette yok evde şuanda internettende indiremiyorum ONDAN YANİ!!!! en kısa sürede bulmaya çalışacağım programı,ama daha öncede saydığım şu programlarda (3d mark06,pcmark05,cinebench95,süperpi32m) hiç sorun yok 350 fsb'de!!!!!!!!şu rami bir satabilsem ve yeni ramimi alsam sana kestirecem bıyığıda satamadım şu twinmosu yaaaa
  • Twinmoss yerine ne alacaksın ne kadara satıyorsunki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: stealt

bladewarrior,aquamark olmadığı için testini yapamıyorum.hayır internette yok evde şuanda internettende indiremiyorum ONDAN YANİ!!!! en kısa sürede bulmaya çalışacağım programı,ama daha öncede saydığım şu programlarda (3d mark06,pcmark05,cinebench95,süperpi32m) hiç sorun yok 350 fsb'de!!!!!!!!şu rami bir satabilsem ve yeni ramimi alsam sana kestirecem bıyığıda satamadım şu twinmosu yaaaa

stealt bios ayarlarını detaylı yazabilirsen çok sevinirim, çünkü ben hala 333fsb de boot sorunu çekiyorum. Açıldı mı sorun yok ama açılmıyor bazen bende sinir oluyorum.
    RAM ve CPU lara kaç V veriyorsun ? cpu ve ram'ı tehlikeye sokmadan volt üst sınırları kaç olmalı ?
    RAM fsb oranı kaç ?
    RAM ların gecikmeleri auto'da bende, onları kaça ayarladın ?
    RAM'ları 800Mhzdeki mi çalıştırmak gerekir ? yoksa 667Mhzde de 333fsb ile sistemi kullanabilri miyiz?

yardımcı olursan çok sevinirim.

• quote:

Twinmoss yerine ne alacaksın ne kadara satıyorsunki?

corsair alacam büyük ihtimalle,olmadı kingston.180 ytl'ye satıyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Silmaril

quote:

Orjinalden alıntı: stealt

bladewarrior,aquamark olmadığı için testini yapamıyorum.hayır internette yok evde şuanda internettende indiremiyorum ONDAN YANİ!!!! en kısa sürede bulmaya çalışacağım programı,ama daha öncede saydığım şu programlarda (3d mark06,pcmark05,cinebench95,süperpi32m) hiç sorun yok 350 fsb'de!!!!!!!!şu rami bir satabilsem ve yeni ramimi alsam sana kestirecem bıyığıda satamadım şu twinmosu yaaaa

stealt bios ayarlarını detaylı yazabilirsen çok sevinirim, çünkü ben hala 333fsb de boot sorunu çekiyorum. Açıldı mı sorun yok ama açılmıyor bazen bende sinir oluyorum.
    RAM ve CPU lara kaç V veriyorsun ? cpu ve ram'ı tehlikeye sokmadan volt üst sınırları kaç olmalı ?
    RAM fsb oranı kaç ?
    RAM ların gecikmeleri auto'da bende, onları kaça ayarladın ?
    RAM'ları 800Mhzdeki mi çalıştırmak gerekir ? yoksa 667Mhzde de 333fsb ile sistemi kullanabilri miyiz?

yardımcı olursan çok sevinirim.

şu anda normal hızlarında kullanıyorum,satacam çünkü rami bi sakatlık yaşanmasın yani.overclocklu hali ise şöyleydi
    ram 800 mhz zamanlamalar auto,rame2.3 volt verince stabil(sanırım senin rame bukadar voltaj vermene gerek kalmaz deneyerek bul stabiliteyi)
    işlemci fsb 350

dram timing bölümünü manuel yap sonrada cpu fsb'sini ayrladığın yerin en altında ram hızı olmalı 667'yi 800 yap,sonrada fsbyi 10'ar 10ar arttır.stabilitenin bozulduğu yerde rame voltaj ver,yalnız 2.2'yi geçmemeni öneririm.işlemci voltajını değiştiremiyorsun,ztn gerekte yok....sonuçlarıda buraya yazarsan iyi olur

• quote:

Bende anlamıyorum. Bırak 450 350 bile yapamıyoruz.
    Bence o 450 fsb yaptık diyenler sallıyorlar bu kartla 450 fln olmaz işte yazıyorum burayaa eğer 450 çıkarsa bıyığımı keserim (olmadığı için riske atacak birşey yok )

msi forumda corecenter programından 490 mhz yapıyorum ama nedense biosda 400den yukarı gitmiyor buna bir çözüm bulabilir misiniz diyen herifler var ki onlar screenshot koyuyorlar hatta monitörün fotosunu çekiyorlar

• Bilemicem valla ben 370 fsb ye kadar çıkardım ama stabil değildi. O yüzden stabil olarak o fsblere çıkardıklarına pek inanasım gelmiyor....
  • quote:

Bilemicem valla ben 370 fsb ye kadar çıkardım ama stabil değildi. O yüzden stabil olarak o fsblere çıkardıklarına pek inanasım gelmiyor....

seni inandırmak için ne yapmalıyız kardeş söyle bakalım,şöyle bişey yapalım sen bana kral bir ram al,sonra oturalım benim bilgisayarın başına seninle bi güzel çıkarılım fsbyi 266'dan 400'e!!!!!! olurmu?

• Pahalı ram alacağına git asus'un deluxe modellerinden alsana kurtul şu anakarttan alacağın yeni anakartla zaten twinmoss 667 ile 400 fsb'nin üzerine çıkarsın. Hem o anakartıda 70 -80 dolara satarsın.

• quote:

Pahalı ram alacağına git asus'un deluxe modellerinden alsana kurtul şu anakarttan alacağın yeni anakartla zaten twinmoss 667 ile 400 fsb'nin üzerine çıkarsın. Hem o anakartıda 70 -80 dolara satarsın.

bende senin kingstondan alıcam,bakalım onunla ne yapabileceğim.revoltech ram freezer aldım bide onuda takacam işte kingstona,bide arctic silver aldım işlemci için artık ram ne zaman gelirse sonuçlarıda yazarım.sanırım bayramdan sonraki pazartesi gelir,ozmn görüşürüz..

• beyler ram carpanını ve hızını düşürmeniz lazım , siz çıkartıyorsunuz gibi geliyor bana

çünkü 2.0x carpanda ramler 350fsb de 700mhz calısır , fsbyi 400 yaparsanız ramler 800mhz de calısır , ve ramlere 2.2v verir timingleri mesela

4-4-4-14 ise 5-5-5-15 yaparak sistemi stabil çalısır hale getirebilirsiniz. ram hızı oc yaparken yükseltilmez DÜŞÜRÜLÜR ...

deneyın bakalım ...
  • Kingston iyidir. Rami satabildin mi peki?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.