Şimdi Ara

MSI P965 Neo-F Beta Bios(400fsb yapmışlar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
0
Favori
3.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar msi formunda gezerken gördüm bildiğiniz gibi limit 333fsbydi ama yeni beta bios ile 400fsb stabil diyorlar aşağıda ss ler ve bios link var ben denemedim ama sizden sonuçları bekliyorum. Bios aşağıdaki linktedir.

Link:http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=99988.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solid -- 3 Ekim 2006; 18:58:38 >

• la solid öyle bişey varsa yakarım seni geri ver boardımı

neyse hayırlı olsun almışsın boardı bende internete giremiyorum görüşemedik

güle güle kullan bu beta bios ne zmandan beri konuşuuyordu ama dene bence anakart zaten 333 fsb de full stabildi 400 de olur yolu var bios buna izin veriyorsa neden olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: SELBAL

la solid öyle bişey varsa yakarım seni geri ver boardımı

neyse hayırlı olsun almışsın boardı bende internete giremiyorum görüşemedik

güle güle kullan bu beta bios ne zmandan beri konuşuuyordu ama dene bence anakart zaten 333 fsb de full stabildi 400 de olur yolu var bios buna izin veriyorsa neden olmasın

saol selbal aldık bakalım beta biosu bi deneyecem herhalde bakalım neler olacak

• ee SELBAL ben sana dedim bir aya kadar çıkar beta bioslar diye :D :D yaşasın diyeceğim ama bizim 805ler 166 sonrası pek görmüyorlar :)
  • E6400 ile günlük 400 fsb ile 3.2 ghz 800mhz cl4 ramler ve 250 gb 16mb cache sata2 ncq bir hdd ile gayet hızlı ve uygun bir sistem toplanır.Tabi kart 400 fsb de tam stabilse.Son biosu deneyen arkadaşlar yorumları yazsınlar
  • Yanılmıyorsam 333mhz de bu mobo takılıyordu, bu haberden sonra eminim ki neo cular tekrar oc için kolları sıvamıştır ayrıca 110 dolarlık bir kartın 400fsb yapması muhteşem bişey tabiki stabilse
  • Nasıl yükleyecez?
  • msi alınmaz o fiyata asusun düz p5b si olmus 135 dolarken
  • 1.67 bios ile corecell'den 468 mhz gören birisi vardı msi forumlarda (günlük kullanım 450) Msi Neo'ya bu bariyeri platiunum'un önünü kesmemek için koydu ki bu şirketin forum sitesinde şirket içinden olan kişiler tarafından dile getirilen bir konu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

1.67 bios ile corecell'den 468 mhz gören birisi vardı msi forumlarda (günlük kullanım 450) Msi Neo'ya bu bariyeri platiunum'un önünü kesmemek için koydu ki bu şirketin forum sitesinde şirket içinden olan kişiler tarafından dile getirilen bir konu

evet görmüşler hatt 450mhz stabil diyen var. Ben corecell ile uğraştım makinayı kitliyor artırdığımda stabil değil gibi birde sen d805 de 165 limitini nasıl aştın 3.6ghz görünüyo imzanda
  • Corecell sağolsun ramlere 1.95 verip 180e kadar çıkmayı becerdim ama baktım ki stabil olmayacak gibi oluyor ramleri de ısıtmanın alemi yok (pi'de 0.200 fark etti) 166ya geri döndüm şimdi render alcağım zaman falan 180e çıkıyorum
  • Ben yükledim betayı 500 fsb veriyor. fakat en fazla 350 ye çıkıyor sonra bilgisayar açılmıyor. bazen 280fsb de bile açılmıyor sistem anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan! -- 5 Ekim 2006; 13:02:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erhan!

Ben yükledim betayı 500 fsb veriyor. fakat en fazla 350 ye çıkıyor sonra bilgisayar açılmıyor. bazen 280fsb de bile açılmıyor sistem anlamadım...

Hocam nasıl yükledin biosu msdos'tan mı? windows'tan mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: solid?

quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

1.67 bios ile corecell'den 468 mhz gören birisi vardı msi forumlarda (günlük kullanım 450) Msi Neo'ya bu bariyeri platiunum'un önünü kesmemek için koydu ki bu şirketin forum sitesinde şirket içinden olan kişiler tarafından dile getirilen bir konu

evet görmüşler hatt 450mhz stabil diyen var. Ben corecell ile uğraştım makinayı kitliyor artırdığımda stabil değil gibi birde sen d805 de 165 limitini nasıl aştın 3.6ghz görünüyo imzanda

(: oem ram asrock mobo ile bi ara 170de açmıştım D 805 i ama işlemciyi aldığımdan beri 160x20 de kullanıyorum

• arkadaşlar 1.69 biosmu yükleyeceğiz ve nasıl yükleyeceğiz bu bios'u?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erhan!

Ben yükledim betayı 500 fsb veriyor. fakat en fazla 350 ye çıkıyor sonra bilgisayar açılmıyor. bazen 280fsb de bile açılmıyor sistem anlamadım...

vayy 500 fsb açılması güzel ama 350 den fazla yapmaması kötü zaten bu anakrt 400 fsb yapsa alınacak en iyi fiyat performans anakartı olurdu

biraz daha dene bakalım belki bir yerde hata yapıyorsundur ram zamanlamalarını fazla kurcalamayın anakartın biosu kolay uçuyor

bizzat test ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SELBAL -- 9 Ekim 2006; 18:04:08 >
  • 470 kullanan 492de stabilitede sıkıntı başlıyor diyenler var sanırım bu biraz ram seçiminden de kaynaklanıyor
  • arkadaşlar bende yükledim 1.67 betayı ancak 1.5 bios ile 328 fsb'de açılan bilgisayar şimdi 310 fsb'de açılmıyor!! ben bu overclock işini yanlışmı yapıyorum?bu ram ayarları nasıl olacak bi anlatırmısınız,neyi otomatik neyi manuel yapacağım,neyi arttırıp neyi düşüreceğim?bu arada işlemci e6300 ram 1gb 667 mhz twinmoss. birde 1.69 biosu vardı,oda bu neo-f içindi değilmi,bu 1.69 biosu deniyeyimmi? lütfen yardım edin kafayı yiyecem!!

• EVET ARKADAŞLAR EVE GİTTİM VE OTURDUM BİLGİSAYARIN BAŞINA BAŞLADIM OVERCLOCKA İLK ÖNCE RAMLERİN GECİKME SÜRELERİNİ MAX YAPTIM 5-6-6-15 'E GETİRDİM DEĞERLERİ,BENİM 667 MHZ TWİNMOSS OLDU 800 MHZ TWİNMOSS SONRA FSB'Yİ 266'DAN 330'A GETİRDİM VE DENEDİM BİR SORUN OLMADI SONRA 340 YAPTIM AÇILMADI BİLGİSAYAR BENDE RAMİN VOLTAJINI 1.85'TEN 2'YE GETİRDİM VE TEKRAR 340 YAPTIM FSB'Yİ.SONUÇ,GAYET İYİ BİR ŞEKİLDE AÇILDI BİLGİSAYAR SONRA DEVAM DEDİM 345 YAPTIM FSB'Yİ AMA YİNE AÇILMADI BİLGİSAYAR YİNE RAMİN VOLTAJINI YÜKSELTTİM 2.15 YAPTIM VE BU SEFER AÇILDI BİLGİSAYAR,DEVAM DEDİM VE 350 YAPTIM FSB'Yİ TABİ YİNE AÇILMADI BİLGİSAYAR VE BENDE RAM VOLTAJINI 2.2 YAPTIM VE SONUÇTA BÖYLE YAPINCA AÇILDI AMA PEK STABİL DEĞİLDİ WİNDOWS FALAN BENDE 2.25 YAPTIM RAM VOLTAJINI,TEKRAR DENEDİM VE SONUÇ SÜPER!!! SÜPER PI 1M'Yİ 26 SN'DE YAPAN BİLGİSAYAR ŞİMDİ 22 SN'DE BİTİRİYOR!!YARIM SAATTE FEAR OYNADIM,SICAKLIKLARA BAKTIM İŞLEMCİ 50 EKRAN KARTI 51!SÜPER YAWS!! EWT GİDİNCE DENEMELERE DEWAM EDİCEM ANCAK BİR SORUM VAR BENİM BU RAM SİZCE EN FAZLA KAÇ VOLTA DAYANIR?ÇÜNKÜ VOLTAJI ARTTIRMAZSAM FSB'Yİ YÜKSELTEMİYORUM,DOLAYISIYLA DEWAM EDİCEM VOLTAJ VERMEYE AYRICA BU RAM SINKLER İŞE YARARMI,BİLDİĞİNİZ Bİ MODEL VARMI,NERDEN ALABİLİRİM?EVET CEVAPLARINIZI VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.BİRDE ŞU 1.69 BİOSU DENEYİN SİZDE BİDE ONU ÖĞRENELİM ARKADAŞLAR NASILMIŞ DİYE HANİ BEN ARTIK 1.67 ÜSTÜNDE DEWAM EDİCEM ÇALIŞMALARADA HERKEZE İYİ OVERCLOCKLAR...

• msi coştu mu yani şimdi yaw o kdr gittik 945p-s3 e para verdim bilseydim 10-15 fazla verir msı alırdım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.