Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

..::MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB Kullanıcı İncelemesi::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
44
Cevap
1
Favori
4.146
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ..::MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB Kullanıcı İncelemesi::..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8156 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar bugün sizlerler MSI in TwinFrozr Gaming serisi altında ürettiği GTX 760 gpusundan güç alan MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB ekran kartını incelemesini yapacağım.

Ekran kartının resmi ürün linki:
    http://tr.msi.com/product/vga/N760-TF-2GD5-OC.html#overview

Başlıca öne çıkan özellikleri:

*Fabrika çıkışı hız aşırtılmış core hızları 1085 (Boost Clock: 1150) (OC mode) MHZ Core, 2048MB GDDR5 6008MHz Memory
    *Çıkış birimleri; Dual-link DVI-I x 1, Dual-link DVI-D x 1, HDMI x 1 (version 1.4a), DisplayPort x 1 (version 1.2)
    * Ürün ile beraber gelen dvd den çıkan GAMİNG APP

*Geliştirilmiş TwinFrozr 4 soğutucusu
    *Askeri standartlarda test edilmiş kompentler
    *Boyutlar 260x126x38 mm
    *daha stabil solid cap ve hi-c cap

*Gaming serisi kartlar için dizayn edilmiş afterburner

Kutu İçeriği ( alıntıdır bana gelen kutu haşat olmuştu )
    *MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB ekran kartı
    *Driver dvd si ve belgeler
    *2 adet güç kablosu birisi az bulunan 6 pinden 8 pin e dönüştürücü
    *DVI adaptörü

Kartın Resimleri ( bazı resimler alıntıdır )

*Gözlemlere gelicek olursak Kartın üst bölümünde 1 adet 8 pin,1 adet 6 pin güç girişi mevcut kutusundan 1 adet 6 pinden 8 pine dönüştürücü kablo çıktığı için güç kaynağımızda hiç 8pin güç kablosu olmasa bile dert etmeyin
    *Ayrıca MSI referans tasarımların aksine Richtek RT8802A voltaj kontrolcüsü kullanıyor böylelikle kartı daha efektif kullanıma olanak tanıyor

*Bellekler üzerinde yer alan soğutucu ile ev kullanıcıları için en üst seviye bellek hız aşırtmasına uygunluk ( gtx 760 karşılaştırmalarından buna ulaşabilirsiniz )

ve Herkesin merakla beklediği ana geldik

Test sistemi:
    i7 3770k @4.5ghz 1.2v
    1866 cl9 10 10 8gb ddr3
    MSI Z77-GD55
    120GB SATA 3 SSD
    Cougar cm700w psu
    CM HAF X
    Acer H223HQ 1920-1080

GPU BOOST

ASİC DEĞERİ

3D MARK 11 XTREME
    STANDART / HIZ AŞIRTMA

3D MARK 11 PERFORMANS
    STANDART / HIZ AŞIRTMA

Battlefield 3 Metro Haritası MP

bütün ayarlar ultrada ve her şey açık
    standart değerlerde
    Avg: 70.021 - Min: 59 - Max: 97

Hız Aşırtma
    Avg: 76.842 - Min: 73 - Max: 85

Devil May Cry 4 DX10

Test ayarları:

STANDART / HIZ AŞIRTMA

Resident Evil 6 Benchmark

Test Ayarları

STANDART / HIZ AŞIRTMA

Heaven Benchmark 4.0

Test Ayarları

Stone Giant

Test Ayarları

Avg: 103.890 - Min: 91 - Max: 131

Özet olarak overclock ve standart değerleri arası ahım şahım farkları göremedim nvidia bu gtx7** serisinin en altında konumlandırdığı bu kartın bazı özelliklerini kırpmış ve kısıtlamış bir gtx780 kullanıcı olarak gtx760 serisinden beklediğim performansı bulamadım bunda gk104 gpu sundan dolayı olabileceğini düşünüyorum. Msi bu karta inanılmaz hız aşırtma potansiyeli olan bellekler yerleştirmiş +400 e kadar banamısın demeyen bellekler 7.6ghz seviyesinde sorunsuz çalışmakta fakat bazı forumlarda kartın sıcak olduğunu söyleyen yorumlar mevcut benim testlerimde maksimum ulaşan sıcaklık 60c civarında 1 saatlık bf3 oyunu sonrası fan devri otomatikte %40 ı geçmedi kasamda 20cm lik fanlar yaklaşık 700devirde çalıştığı için kartın en ufak sesini duyan ben bu karttan zerre ses duymadım. Gtx 760 lar arasında gerek şekli şemali gerekse mükemmel bellek performansı ile alınabilecek düzeydi bir kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 13 Aralık 2013; 19:22:28 >

|
    |

• Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Kırmızı ve siyah renkler, spor arabaları hatırlatan hoş bir amblem, zaten her daim çok iyi olan TwinFrozr soğutması eklenince çok iyi bir ürün çıkmış ortaya, MSI biraz o klasik pasif mavi renginden daha agresif kırmızı renge geçmesiyle bence pazar payını büyütecek.

Güzel bir inceleme olacak gibi, şimdiden emeğine sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 11 Aralık 2013; 13:21:12 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Haber Editörü
    16864 Mesaj
    Çaydan bi yudum aldım inceleme bitti adaş , akşama kadar çay mı içirecen bize

Msı ın kartları son dönemde gerçekten güzel işler başarıyor, kartın Oc başarımını ve Oc başarımı sonrası %'sel performans artışını merakla bekliyorum. Genel olarak GTX760 tan bahsedecek olursak zaten Orta/Üst sınıf bir kart diyebiliriz. Tatmin edici performansı olan fakat fiyatının düşmesi gereken HD7950den hallice bir karttır kendileri.
    |
    |
    |
    |

SpotifySteam
  • Yarbay
    8378 Mesaj
    eline sağlık, çok güzel bir kart - GTX760!ların en alınası bence.
    |
    |
    Teşekkürler iyi niyetleriniz için evet gün içinde biraz işim var sanırım akşama doğru yapıcağım testleri

Ginga Bishounen

bu haftasonu raflarda görücez sanırım hocam
    Eski gtx670 e tekabül ediyordu 760 değil mi?
    Öyleyse 1300 küsür mhz lere o.c. olması lazım...
    Max. Stabil o.c. sonuçlarınıda bekliyoruz.
    Kartınız hayırlı olsun.....

Kolay gelsin iso..incelemen sonrası bu kartın alıcısı çok olacaktır

|
    |
    MSI Z97 MPOWER MAX AC /| INTEL i7 4790K 4.7 Ghz /| Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory /| EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 /| Corsair H100 /| SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör /| SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD /| SAMSUNG Spinpoint HD753LJ 750GB ve 200GB HDD /| Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU /| CM HAF-X 942 /| Logitech X-530 5.1
  • Kurmay Yarbay
    6977 Mesaj
    Gaming serisinde bazı sitelerde sıcaklıktan yana sıkıntılar olduğu söyleniyordu.

Sizin incelemenizde bakalım nasıl sonuçlar göreceğiz ?

En kısa zamanda bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R£DSTON£ -- 11 Aralık 2013; 14:27:22 >
    |
    |

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©
    NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©
    |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| TEAM T-FORCE NIGHT HAWK RGB 32GB (4*8) DDR4 4000 MHz@1.35v C18 |♦|
    ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.
  • Yüzbaşı
    666 Mesaj
    Güzel kart hayırlı olsun, gerçi ben 760 alsam Asus'unu alırdım(Asus sevdiğimden değil tabii ki) çünkü tasarımı Asus'un GTX 780'iyle aynı

|
    |

Gtx 670 teknik özellikleri bakımından 760'dan bir tık daha önde bir gpu'ya sahiptir hocam..
    |
    |
    poyraz_371 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    i5 9600K @5.0Ghz | Corsair H80i V2 | Rog Strix Z370-F | Rog Strix RTX2070 O8G | Corsair Vengeance Rgb Pro 16GB 3200Mhz | Samsung 840 EVO | Seagate 1 TB Barracuda 7200RPM | Evga Supernova G3 750W | Corsair Carbide 400R ROG Mod | Corsair K70 Rgb Mk.2 | Logitech G Pro Wireless | Corsair Void Pro RGB Wireless | Blue Snowball Ice | Dell S2716DG G-Sync
  • Yarbay
    8378 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

Türkiye'de yok sanırım bu?

var hocam, Inventus sattı epey - şu an stoklarda yok.
    ben birkaç aydır kullanıyorum.

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

Türkiye'de yok sanırım bu?

var hocam, Inventus sattı epey - şu an stoklarda yok.
    ben birkaç aydır kullanıyorum.

Evet ilk olarak, İnventus getirmişti ülkemize.

Bu aralar farkındaysanız her yerde MSI bolluğu yaşanıyor.Ana parti daha yeni geldi de diğer firmalara dağıldı demek ki.
    |
    |

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©
    NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©
    |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| TEAM T-FORCE NIGHT HAWK RGB 32GB (4*8) DDR4 4000 MHz@1.35v C18 |♦|
    ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.
  • Yarbay
    8156 Mesaj
    Sunlari ozetleyebilirim stok hiz asirtmasiz kart boost olarak 1150 görüyor 3d mark 11 x puani 3000 civarinda

quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

Sunlari ozetleyebilirim stok hiz asirtmasiz kart boost olarak 1150 görüyor 3d mark 11 x puani 3000 civarinda

Paylaşım teşekkürler kardeşim, test ve sonrası yorumlarını bekliyoruz, kolay gelsin şimdiden
    |
    |
    Asrock Z370 Extreme4 * Intel Core i7 8700 (All Core) @ 4.3GHz * Noctua NH-U14S * A-Data XPG-Z1 16GB 3200MHz CL16 * XFX RX580 GTS XXX 8GB * Crucial BX100 250GB * Seagate 2TB (x2) * Seagate 320GB * Asus 24x Dvd-Rw * Corsair RM 750x Gold Psu * Cooler Master Haf-X * Samsung C24F390 VA Curved LCD * Powercom 1000VA UPS * Logitech Z-2300 2.1
  • Yarbay
    6954 Mesaj

Hocam bende ASUS GTX 760 SLI yapmayı planlıyordum , vatanda olsa MSI düşünebilirdim , sizin tesleri merakla bekliyorum
    |
    |
    Mckhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,379
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.