Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

..::MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB Kullanıcı İncelemesi::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
44
Cevap
1
Favori
4.146
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ..::MSI GTX 760 TwinFrozr Gaming 2 GB Kullanıcı İncelemesi::..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8159 Mesaj

sadece istenildiği için yaptım adaş boşta kart 20c yükte maksimum 52c

oda sıcaklığı 18c civarında

maksimum sıcaklık 55c maksimum fan devri %40 90mhz gpu 100mhz bellekler overclocklu
    |
    |
    780 ti testine bakınca sogutmanin o kartta dahi çok başarılı olduğu belli, bu kartta Soğutma en Son kafaya takılacak özellik sanırım. Tahminen ses diye birşey zaten yoktur :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Mckhan

Sunlari ozetleyebilirim stok hiz asirtmasiz kart boost olarak 1150 görüyor 3d mark 11 x puani 3000 civarinda

Bize GPU puanları ile hepimizde 3770K yok
    |
    |

Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!
  • Yarbay
    8159 Mesaj
    Evet ama gpu takoz cikti galiba gelen hizin ustune +100 verebildim maksimum belleklere +150 deyim su an bellekleride tam bulup testlere basliyorum doktorum gecici olarak ustteki testlere bakabilirsin

*bellekler +400 olarak güncellendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 11 Aralık 2013; 18:33:53 >
    quote:

sadece istenildiği için yaptım adaş boşta kart 20c yükte maksimum 52c

oda sıcaklığı 18c civarında

Kardeşim aman ha odada hasta olma klima falan bişeyler varsa çalştır
    18 C de üşüme...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: JustifyMyLife

Gtx 670 teknik özellikleri bakımından 760'dan bir tık daha önde bir gpu'ya sahiptir hocam..

Evet bende şimdi iki kartın gpu-z görüntülerini kıyasladım . Shader sayısı gtx 670 e göre 200 civarı daha az. Galiba 660 ın 256 bitlik versiyonu olmuş 760...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz_371 -- 11 Aralık 2013; 20:04:41 >
    |
    |
    |
    |
    Yapmış olduğunuz test için teşekkürler, gelecek olan testleri de beklemekteyiz.

Demek ki bellekleri iyi overclock olan 660ti ile overclock'lu 760 arasında fark yok. Hatta performans testinde bendeki 660ti önde. Tabiki 760'ın Overclock kabiliyeti önemli. Kendi yaptığım teste ait taze görüntüleri eklemek istiyorum.

Kartın hızları; Gpu:1228mhz Bellek: 7200 Mhz. (7/24 oyunlarda stabil değerler) Belleklerler 7250-7300 arası yapıyor ama zorlamak istemiyorum

Extreme

Performans

|
    |
    Processor: INTEL i7 3770K@4.7 Ghz ( 1.30v ) ~ Cooler: CORSAIR H105 ~ Board: ASUS Maximus V Formula ~ Graphic Unit: MSI GTX 780 LIGHTNING @ 1300/6500 (Water Cooling) ~ Memory: CORSAIR Vengeance Pro 16GB 2133Mhz Cl9 ~ Hard Drive: CORSAIR Neutron GTX 240 GB ~ PSU: CORSAIR Rm750 ~ Case: CORSAIR Obsidian 800D (Big Chef) ~ Display Unit: ASUS VG278h 120Hz ~ Gaming Equipment: LOGITECH G19 - RAZER Deathadder - RAZER Vespula Pad ~ Speaker: CREATIVE Gigaworks T3 - CREATIVE Tactic 3D

• Yarbay
    6954 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: poyraz_371

quote:

Orijinalden alıntı: JustifyMyLife

Gtx 670 teknik özellikleri bakımından 760'dan bir tık daha önde bir gpu'ya sahiptir hocam..

Evet bende şimdi iki kartın gpu-z görüntülerini kıyasladım . Shader sayısı gtx 670 e göre 200 civarı daha az. Galiba 660 ın 256 bitlik versiyonu olmuş 760...

|
    |

• Yarbay
    2451 Mesaj
    Bir tutturamadık valla
    Neyse kendine münhasır bir kart yapmış nvidia
    |
    |
    Sıcaklıklar fena çıkmamış, kartın max. çıktığı değil sanırım bu değer. %40 devirde fan sesi de olmuyordur dual fanın gözünü seveyim.
    |
    |

Sunlari ozetleyebilirim stok hiz asirtmasiz kart boost olarak 1150 görüyor 3d mark 11 x puani 3000 civarinda

bendeki kartın boost hızı 1163Mhz, bios sürümü farklı olduğundan olabilir.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 12 Aralık 2013; 12:48:41 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

780 ti testine bakınca sogutmanin o kartta dahi çok başarılı olduğu belli, bu kartta Soğutma en Son kafaya takılacak özellik sanırım. Tahminen ses diye birşey zaten yoktur :)

asus gtx 760 dc2 test etme şansım oldu 3-4gün boyunca şunu diyebilirim. önceki fan tasarımından daha sessiz bir fan yapısı var. ama şuda var önceki gpu gtx 670 dc2 kart 2x6pin olması sebebiyle daha fazla watt harcayan kart +192core fazlası vardı
    gtx 670ile gtx 760 fotokopi diyebilirim ama 18cmlik boyu yeni fan tasarımı 170watt ile bir tık önde kart 8pin güç girişi var bendeki kartda 1200mhz stabildi...fiyat konumuda çok iyi şuan

imzamdaki kasa ile yan kapak açık boşda 37derece yükde 65civarı seyretti

Edit:Resim simage yapıldı
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yarbay
    2425 Mesaj
    arkadaslar bu gtx760 gtx660tiden iyi bir kart değil mi neden 3dmarkta ocli skoru düşük ben gtx660ti ile bu skoru alıyorum

http://www.3dmark.com/3dm11/7251183
    969 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

asus gtx 760 dc2 test etme şansım oldu 3-4gün boyunca şunu diyebilirim. önceki fan tasarımından daha sessiz bir fan yapısı var. ama şuda var önceki gpu gtx 670 dc2 kart 2x6pin olması sebebiyle daha fazla watt harcayan kart +192core fazlası vardı
    gtx 670ile gtx 760 fotokopi diyebilirim ama 18cmlik boyu yeni fan tasarımı 170watt ile bir tık önde kart 8pin güç girişi var bendeki kartda 1200mhz stabildi...fiyat konumuda çok iyi şuan

imzamdaki kasa ile yan kapak açık boşda 37derece yükde 65civarı seyretti

Edit:Resim simage yapıldı

Damarıma bastın vallahi, Asus marka tek kullandığım ekran kartı x850 XT pe, directcu soğutucusunu kullanmaktır nasip olmadı daha...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    9525 Mesaj
    güzel inceleme, mesajım bulunsun, inceliyciğim
    |
    |

Origin ID: El_Mukteda
  • Yarbay
    3340 Mesaj
    quote:

Evet ama gpu takoz cikti galiba gelen hizin ustune +100 verebildim maksimum belleklere +150 deyim su an bellekleride tam bulup testlere basliyorum doktorum gecici olarak ustteki testlere bakabilirsin

*bellekler +400 olarak güncellendi

Skorlara baktım da senin kart harbiden takoz çıkmış

Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.