Şimdi Ara

MSI GT72/73/83VR ve GS-GE-62/65/73VR modelli GTX 10 serisi ekran kartlı laptoplar (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
10
Favori
16.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi flood yapıyo gibi oluyo ama citizen sağolsun düzenleme yapamıyorum hata veriyor site şimdi yaptığım ufak çaplı araştırmaya göre aslında doğru olan 120 hz de g -snyc olmaması

neden çünkü g-snyc frame rate i 60 kitliyo yada 30 a e öyle olunca 120 hz değil 320 hz ekran bile olsa hiç bi espirisi kalmıuor ekranın çünkü g snyc frame rate i 60 da kitliyo sadece bix boşa para vermiş oluyıruz 120 hz ye. free sync de herhangi bi frame sınıır yok bu yüzden g sync ile 120 hz ters şeyler

yanlışım varsa düzeltin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sende bişi desene ya

• jasonn123 kullanıcısına yanıt
    * Başkan sen yüksek FPS/Hz olayını anlamamışsın. 2 türlü oyuncu var. 1i görsele takılıyor. Oyun 35-40 FPS bile olsa, arada teklese bile diyorki görüntüsü güzel (bu adam iyi bir multiplayer oyuncusu değil, sadece single player oynar). 2. adam için görüntünün akıcı olması aşırı çok önemli. Multiplayer oynar ve genelde multiplayer da genelde CS-GO gibi oyunlar oynar. çok hızlı nişsan alması lazım ve oyunda arkasına döndüğü zaman ekran son görüntüye geçişte hızlı ve iyi odaklanması lazım. Singleplayer da oyun genelde bir tekdüze ilerlediği için odaklanacağın yerleri bildiğin için çok sorun değil. multide böyle değil. Açıkçası ben doom, witcher, gta5 falan oynamıycam. Hem oyunları sevmiyorum hem de konularını (GTA5 belki kafamı çelebilir ama çok basit duruyor). Oynadığım oyunlara 1060 bile fazla geliyor. Ben şu anda bile HALF-LIFE ı half-life 2 ye tercih ederim ki DOOM 3 ile kıyaslamıyorum bile. Oyunda mouse umu çevirince görüntünün akıcı olması lazım.

* MSI'ya gelince adamlar benim için problem çıkartan bir ekip. Laptop a customizaiton a imkan bile vermiyorlar. Yani 256gb SSD yi çöpe atıp 500gb almam lazım.. 2005-2010 neyse de 2016 bitiyor. Laptop=Desktop diyoruz ama hala customization yok. SLI gördüğüm en ama en saçma olay laptopta. SLI için de 780M SLI 01.05.2013 te duyrulmuş ve 500 gün sonra da 980M çıkmış ve 980M 780M SLI ile eşitler gibi (metro last light vs bioshock ultra da kıyasladım)... Yani SLI saçma (tabi paran vardır ya da nadir de olsa işin için gerekiyordur lafım yok) Tabi bu 500 gün içinde yeni diğer yeni teknolojiler de çıkıyor (cpu, ram, storage, display vs..)

Edit 1 : Yahu 60hz de de oynanır abartmışım :). Sadece 120hz deki akıcılığı linklerde ben gördüm ve sorunun bende değil 60hz de olduğunu anladım. Sadece böyle güzel birşeyi görünce ve 60hz seçeneğine mahkum gibi hissedince insanın canı sıkılıyor. :)
    Edit 2 : evet bu 1. oyuncu mutliplayer da oynar ama sürekli millet bunu tokatladığı için milleti suçlar falan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeno9498 -- 1 Eylül 2016; 3:31:45 >
  • Xeno9498 X kullanıcısına yanıt
    tamam aslında aynı şeylerden bahsediyoruz bende görüntüden değil frame rate ten bahsediyorum ama benim demek istediğim 120 hz da alabileceği maksimum frame rate nedir 120 dir peki g-snyc ne yapıyo bunu 60 a kitliyo yani 120 hz e para vermen hiç biriey değiştirmicek ekran 120hz olucak ama yine 60 la oynucaksın benim anlatmak istediğin bu 120 hz olanların hiç birinde g-snyc yok hepsine bakmadım ama 120 olanların hepsini araştırıcam

free sync de herhangi bi frame sınır yok 100-200 allah verdiyse ucu açık.ama g -snyc mönitörde de çip olduğu için mönitöle uyumlu çalışıyor ve görüntü daha akıcı oluyor umuyorum ki anlatabildim

G-sync onu 60 a kilitlediğini ilk defa senden duydum link atar mısın? Benim bildiğim g-sync 30hz üstüünde çalışıyor üst sınırı belki 240 bilmiyorum ama bizim 30FPS ile 120hz (evet FPS ve HZ yazdım) aralığında uygun. 60FPS de oynuycaksın ne demek? G-sync misal oyunda 120hz li monitörde 1. saniyede 65FPS aldın ekranı 65HZ ye düşüyüror, 2. saniyedee 83FPS aldın ekranı 83hz ye çıkarıyor. 83FPS de 60FPS yi 60hz monitörde alırsın. 120hz olanlarda g-sync var.

Attığım linklere bakmamışsınız bile. 120hz yok diyorsun buyur şu linki attım ama bakmadığınız için tekrar atıyorum. Sadece 1 sitede değil tüm sitelerde bu kargaşa var. Forumda da zaten emin misin sorusu geldi bana.

http://www.gentechpc.com/MSI-17-3-Gaming-Laptops-s/113.htm (bu link atılmıştı) ama bu linki anlamıycaksınız çünkü beleş istiyorsunuz. o yüzden şu 2 linki de atmam lazım (aslında ilk linkte g-sync var mı yok mu yazıyor ama bakmadığınız için benim yazmam gerekiyor.)
    http://www.gentechpc.com/MSI-GS73VR-Stealth-Pro-025-nVidia-Pascal-GTX-1060-p/msi-gs73vr-stealth-pro-025.htm => 120hz g-sync yok
    http://www.gentechpc.com/MSI-GT73VR-TITAN-017-with-nVidia-Pascal-GTX-1070-p/msi-gt73vr-titan-017.htm => 120hz g-sync var

Benim anladığım kadarıyla ve kimsenin düzgün anlatamadığı olay şu (evet düzgün anlatmıyor) free-sync li monitöre nvidia kullanabiliyor ama freesync i kullanamıyor. AMA ZATEN BİZ NVIDIA GPU alıcaz FREESYNC in lafı bile yok... Acaba neden yok. Freesync ve G-sync i herkes performans olarak denk olarak değerlendirilseler de freesync bedava g-sync için belki 100$ para verilse de freesync değil gsync kullanılıyor. Demek ki olay parça (gpu-ekran) uyuşmazlığı...

Tabi bu kadar yazdım umarım yanlışlarımı link vererek söylersiniz, yoksa hep mi doğru diyorum ya muhakkak birşeyleri eksik veya yanlış biliyorum. Lütfen insanım düzeltin birlikte öğrenelim yoksa forumun amacı kalmaz...
  • ya şimdi biraz daha araştırınca 144 hz olan monitörlerde de g-sync oldupu görülüyo benim kafam çok karıştı ben youtube da biri anlaıyonoju dinledim bi daha bakıcam o videoya ama 60 a bağlıyo ama sistem eğer 60 kaldırıcak değilse bu seferde 30 da oynatıyo diyo bi daha bakmak lazım. 120hz çok kişi 120 hz ekranda g- sync olmasa bile çok fark edilmez diyor gerçi bu 2.200 dolarlık makinede neden g-sync yok olduğunu açıklamaz o viddoyu bulursam eklicem

• ayrıca var dediğin titan 017 ben kendim bizaat toxic pc ye sordum yok dedi yukarda linkini bulabilirsin aynı makine ayni fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

sende bişi desene ya

Uzatmışınız muhabbeti kim ne almak istiyor onu deyin yaw
    Xeno9498 X kullanıcısına yanıt
    Alın monster keyfinize bakın

• Herkese merhaba,
    Gaming laptop almayı düşünüyorum.
    Olmasını İstediğim özellikler: Full Hd , GTX 1060 , SSD.
    Aklımda 2 marka var biri MSI diğeri ise MONSTER bildiğiniz gibi. Msi'a biraz daha sıcak bakmaktayım tasarımı açısından..
    Belkide diyeceksiniz tasarıma bakarak laptop alacaksan alma.. Zaten 2 adet laptop buldum aynı segment gibiler biri MONSTER TULPAR T7 V7.1.2 17.3" kendileri 6399 TL gibi bir fiyata sahip.
    Diğer düşündüğüm model ise MSI GS73VR 17.3" ...
    ikiside sanırsam çıktı veya çıkmasına az kaldı.
    Şöyle bi imkanım var, kuzenim yılbaşında amerikadan türkiyeye gelicek. Ben ona MSI GS73VR getirtmeyi düşünüyorum fiyatı 1799 $ (5300TL) Monster amerikada yok.
    Yani kısacası amerikadan alırsam MSI almayı , Türkiyeden alırsam MONSTER almayı düşünüyorum. monster'da 6400 TL gibi bir fiyata sahip, hangisini alacağıma karar veremedim.
    Ama şunuda düşündüm: Eğer amerikadan msi getirtirsem;
    1-) Garanti Belgesi olmayacak,
    2-) Türkiye uyumlu adaptör bulmakla uğraşacağım,
    3-) Klavyesi F olacak.
    4-) Malum cihazı taksit ile alma imkanımda yok oluyor, adamın eline nakit 6000 TL sayacaz
    Bende sizlere sormak istedim.
    Sonuç olarak 2 marka arasında belirttiğim sebepler nedeniyle takıldım,kararsız kaldım.
    Sizlerin yardımına ihtiyacim var.
    Dipnot: "Bu fiyata kasa toplayıp seni uzaya bile çıkarırız" Diyenler olabilir. Evet onu da düşündüm ama yazın hep ofise gidiyorum, kışın ise lazım olduğunda yanımda taşıyorum.
    Başka marka , başka model önermek isteyen arkadaşlar lütfen yorum olarak yazsınlar. Her türlü yoruma ve tavsiyeye açığım. :)
    Çok teşekkür ederim İyi Forumlar...

Almayı düşündüğüm cihazların linkleri :

http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V7-1-2.html#.V8f0ocS3ynP

https://www.msi.com/Laptop/GS73VR-6RF-Stealth-Pro.html#hero-overview

• nimbuzz N kullanıcısına yanıt
    MSI'nin diğer markalara göre görebildiğim çok büyük bir üstünlüğü yok. Diğer markalara da bakabilirim ancak onlarda da bir takım sorunlar var.

-Asus benim için MSI'dan ikinci sırada ancak teknik servisleri ile ilgili şikayetler neredeyse manas destanı kadar... (ota boka kullanıcı hatası demeler mi, sol menteşenin kronik olarak kırılması mı, yoksa fan temizliğinin zorluğu mu binbir türlü dertle uğraşmak zorundayız)

-Alienware'da bırak g sync'i pascal mimarili ekran kartı bile yok şu an.

-Sager fiyatlar açısından uygun ama Türkiye'de servisi yok.

-Monster'ları beğendim ancak Amerika'da satılmadığı için düşük vergiyle alma şansımız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schlotzsky's.^^

kuzenim yılbaşında amerikadan türkiyeye gelicek. Ben ona MSI GS73VR getirtmeyi düşünüyorum fiyatı 1799 $ (5300TL)

GS serileri ince kasadan ötürü soğutma açısından sıkıntılıdır.
    * modellerle ilgli : bu başlıkta "Modeller ülkeden ülkeye sadece "094" şeklinde değil RD, RE, RF alarak da değişiyor. MSI burada gerçekten kafaları çok karıştırıyor. 120 hz için pro 75hz için dominator Kodadı farkı var ama 120hz için bizim ürün özelliklerini dikkatlice okuyup MSI'ın diğer ürünlerinin değil alacağımız ürünün 120hz li olduğunu görmemiz ve teyit ettirmemiz lazım çünkü site veya satış yapan personel de karıştırmış olabilir çünkü MSI gerçekten hem yönlendirici bilgi veriyor hem de yalan söylüyor (120hz Standard gibi ve 120hz bazı yerlerde opsiyonel ibaresini bile kullanmadan ve Nvidia desktop 970 modelinde yalan söyledi) ama malesef pazarlama böyle bizim uyanık olmamız lazım
    Yurt dışında benim baktığım model gt73vr a denk... dolayısıyla 120hz ürün eğer incehesap.com da yanlış bir bilgi yazmamışlar ise ürün var sadece yurtdışındaki kodu ile eşdeğer değil !!!!!!!!" böyle bir açıklama var. başka açıklamalar da var.

* Freesync i niye karıştırıyorsun... nvidia ekran kartlı LAPTOP alıcaz... (Freesync ve gysnc için basit ama kapsamlı doğru bir açıklama yapsan yine eyvallah)

* G-sync abicim bilmeden niye 1 kanala bakıp adam şöyle böyle dedi diye 30-60 FPS ye kilitliyor diyorsun (sayıları spesifik olarak vermemin sebebi bunları anlatan dingiller (nvidia, asus veya LINUS falan da dahil baktım bunların videolarına) vermediği için sendeki gibi (aynısı bende de var) kafa karışıklığı yaratıyor. 120hz de g-sync e gerek yok falan... 120hz g-sync e gerek yok diyen adamlara, g-sync in mantığını siz anlamamışsınız diye gelen cevaplar var.

* MSI'a kalitesiz iş yapıyor diycem mantığı da gayet basit. Samsung 1 senede 30-40 (belki daha fazla) cep telefonu modeli çıkartıyor. Ama bu modellerde hem yazılım hem de parça özellikleri değiştiği için güncellemeler, teknik serviste ekran vb... parça bulmak zorlaşıyor. gaming laptop olmasa bazı şeyleri koymasa anlarım da gaming laptopta standard beklentiler var bunları koymamış bile...

* Şimdi kızma sebebim şu sadece 1 en fazla 2 yere bakıp onda da LINUS tech, gamers nexus gibi kanallara bakmayıp herhangi birinin yorumunu bana buraya yazıyorsunuz ve hem bilgi kirliliği hem de yanlış bilgi sunuyorsunuz üstelik link de vermiyorsun. Belki adamı sen yanlış anladın? Bu yaptığınız hayatta yanlış bilgi vermek ile yüzleşmemiş liseli tarzı yorumlar.

* Bu arada bir MSI kullanıcısının başka bir başlıkta (linki bulamadım) sırf fan ısınması içindi sanırım MSI teknik servise götürüp iş yapmadan hasar tespiti için 1.000 TL fatura çıkardılar diye bir yorum vardı. 2 yıl garanti bitince o zaman bizde olmayan sebepten gidince yüklü bir fatura bizi bekliyor yani... (ki bizi asıl ilgilendiren kısımlardan biri de bu. Sistem çalışmazsa sürekli sorun

* uçok dağılıyor biraz seyirci olmam lazım. MSI kendi sitesinde bile net bilgi vermediği için (hatta MSI ın sitesinde GTX 10 serili laptoplarda linklere tıklayınca aynı ekranda kalıyorsunuz falan...) bunlar gayet normal.
  • herkes başka bişey söylüyor toxic pc facebook tan yazdım desteklemiyor dedi mail de atmışstım aynı zamanda mail de fuly support diyo herkesin kafayı karışık
    Bu mesaja eklenen görseller:

MSI GT72/73/83VR ve GS-GE-62/65/73VR modelli GTX 10 serisi ekran kartlı laptoplar

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    http://www.xoticpc.com/msi-gt73vr-titan-017.html

ben bunu anlamyı düşümüyorım ama g-sync var mı yok mu emin olamıyoruz toxic pc ye facebook tan sordum desteklemiyor dedi 4 k olanlar destekliyo dedi mail attım destekliyor dedi

herkesin kafa karışık

• Koskoca MSI laptoplarında kullandığı ekranın hangi marka, hangi model olduğunu da bilmiyorsa gitsinler kumda oynasınlar.
  • Sunu soylemedeb geceniyorum her seye bir mana bulma aliskanligimiz nedir ya. Sanki ulkede herkes Ornek olarak Alienware kullaniyor gaming laptoplar kullaniyor vs. Msi GT KASALARINDAN BASKA KASA BENIM ICIN GAMING MAKINA DEGIL ARLADASLAR. Slim kasa aliyon sonra sikayet ediliyor neymis isiniyor toz kapliyor bu aralarsa yok efensim 5 kg laptopmu olur yok bilmem ne. Bos basit yontemi var almayin casper alin 10 numara bir cok cesit laptop var onlardan alin sikmayin tatli caninizi yaaa gaming makina ile yada alin masaustu.
    Not: Ustune alina alinsin genel anlamda yazdim

• ılgaz94 I kullanıcısına yanıt
    eminin msi bile bilmiyodur var mı yok mu ahahaha her kafadan başka ses çıkıyo

yalnız emily teyze iddalı msi a ulaştım diyo
    Bu mesaja eklenen görseller:

MSI GT72/73/83VR ve GS-GE-62/65/73VR modelli GTX 10 serisi ekran kartlı laptoplar

• GPU fiyat vb. bilgilerini ekliyorum. Merak edenler ilk mesaja bakabilir. (GTX 9 serili laptoplara göre GTX 10 serili laptoplardaki fiyat artışının sebebini de görebilirsiniz).

Ara ara güncellemeler yapmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeno9498 -- 2 Eylül 2016; 3:15:38 >
  • Xeno9498 X kullanıcısına yanıt
    msi in fiyatandırması müthiş ya 2.400 dolarljk pc de ssd yok bildiğin hiç ssd yok 1 terabayt koymuş o da zorla elinde gelse 500 gb koyucak

ve ondanda g-snyc yok üstelik 4

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.