Şimdi Ara

MSI GT72/73/83VR ve GS-GE-62/65/73VR modelli GTX 10 serisi ekran kartlı laptoplar (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
10
Favori
16.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. GT73VR 6RE Titan modelinin Anakart değişimi ile ilgili hiçbir video yok. Bazı resimlerde sanki üst kısımla birleşik bir yapıya sahip gibi görünüyor? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Resme göre alt kısımdan açılıp anakart değişimi yapılıyor:

• Msi ge 72 vr modelini yaklaşık 2 hafta önce aldım fakat ekranda msi logo sunun olduğu çerçeve ekrandan ayrıldı. Bu olayı daha önce yaşayan varmı. Ne yapmam gerekir
  • Hocam muhtemelen üretim hatasıdır, teknik servise gönderirsen çerçeveyi değiştirirler.
  • teknik servisi araştırdım service point diye bir yer ama çok şikayet almış güvenemiyorum bu firmaya birde şimdi alet çok yeni korkuyorum ne yapayım sizce
  • Papaoutai kullanıcısına yanıt
    Ürünü nereden aldiniz? Ben servis pointe 2 defa farkli model urun gonderdim ve hic sikayetci olmadim gayet duzgun calisiyorlar. 2 urunde de degisim raporu almistim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fantom1054 kullanıcısına yanıt
    Üsküdar vatandan aldım, şikayet sitelerine bakınca içime sinmedi vallahi birde bu teknik servislerin çoğu parça çalıyor muhabbeti oluyor ya iyice tilt oluyorum yani ne yapsam bilemedim
  • Papaoutai kullanıcısına yanıt
    Yok hocam iciniz rica rahat olsun. Ben 1 senede 6 farklı model ve markadan servise cihaz gönderdim. Hiçbirinde sorun yasamadim. Illa ki nadirde olsa sorun oluyodur ama bunlar dedigim gibi insanin basina nadie gelecek seyler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papaoutai

teknik servisi araştırdım service point diye bir yer ama çok şikayet almış güvenemiyorum bu firmaya birde şimdi alet çok yeni korkuyorum ne yapayım sizce

Daha önce bendeki GE60'ı iki kez servise gönderdim ve sorun yaşamadım. Ekranın çerçeveden ayrılmadı büyük ihtimal üretim hatası. Hiç vakit kaybetmeden gönder derim.
  • Kasa üzerinde ki fan tuşunun tam olarak esprisi nedir? Ben oyunlara girince çalıştırıyorum bunu otomatik yapması daha iyi olmaz mıydı?
  • Arkadaşlar bu bilgisayar nasıldır acaba?4-5 yıl sorunsuz bir şekilde mühendislik ve mimarlık uygulamalarında götürmesi lazım.

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge72vr-apache-pro-7rf-404xtr-i7-7700hq-32gb-256gb-ssd-1tb-3gb-gtx1060-173-freedos-pmu356980
  • En iyi fiyat verdiğin linkte. i7-7700HQ işlemci + GTX 1060 ekran kartı + 32GB RAM + 256GB SSD ile bu sistem seni rahatlıkla 4-5 götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLOWDIVE

Kasa üzerinde ki fan tuşunun tam olarak esprisi nedir? Ben oyunlara girince çalıştırıyorum bunu otomatik yapması daha iyi olmaz mıydı?

Oyun sırasında sıcaklık belli bir düzeye ulaşınca sistem otomatik olarak fanların devrini artırıyor zaten. O buton, kullanıcının manuel olarak fan devrini artırması için konulmuş.
  • GT73VR 6re GTX 1070 120hz modelini 2 aydır kullanıyorum. Birkaç sıkıntı tespit ettim:

-Bilgisayar elime ulaştığı gün ölü/takılı piksel kontrolü yaptım, bir şey çıkmadı. Ancak 1 hafta sonra ekranın ortasına yakın bir yerde yeşil renkli takılı piksel (stuck pixel) fark ettim. Kenarda bir yerde çıksaydı dert etmezdim ama bu haliyle sinir bozucu.

-War Thunder'da sık sık görüntü gidip geliyor ve artifact denilen şeylerden çıkıyor. GTA V'de meşhur ERR GFX D3D INIT hatasını alıyorum. G Sync'i kapattım, custom resolution bölümünden ekranı 60hz'e ayarladım, MSI afterburner indirip ekran kartını yavaşlattım (underclocking) ama ne yaparsam yapayım bu sıkıntıyı çözemedim. GTA V'i yüksek ayarlarda benchmark testine soktuğum zaman 120fps'ye kadar alabiliyorum ama oynarken bir iki dakika içinde kapanıyor. Bir kaç ayarı kıstım ve ekranı 60hz'e ayarladım yani ekran kartına binen yükü %50'den fazla azalttım ama fark etmiyor.

-Bilgisayarı açtığımda siyaha yakın koyu mavi bir ekranla karşılaşıyorum, ne kadar beklersem bekleyeyim görüntü gelmiyor. Ancak açma-kapama düğmesine basıp bilgisayarı kapattıktan ve tekrar açtıktan sonra görüntü geliyor. Bu konuda bugüne kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Ekran 60, 85 ve 120hz'de sorunsuz çalışıyor ama 75hz'de renkler bozuluyor. Ayarlayacak olanlar varsa 75hz'i önermiyorum. Renk ve kontrast mükemmel, ekrana 45 derece açıyla baktığımda bile renkler bozulmuyor. Ömrümde hiç IPS panel kullanmadım ama diğer TN panellere göre ciddi ölçüde kalite farkı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ılgaz94

GT73VR 6re GTX 1070 120hz modelini 2 aydır kullanıyorum. Birkaç sıkıntı tespit ettim:

-Bilgisayar elime ulaştığı gün ölü/takılı piksel kontrolü yaptım, bir şey çıkmadı. Ancak 1 hafta sonra ekranın ortasına yakın bir yerde yeşil renkli takılı piksel (stuck pixel) fark ettim. Kenarda bir yerde çıksaydı dert etmezdim ama bu haliyle sinir bozucu.

-War Thunder'da sık sık görüntü gidip geliyor ve artifact denilen şeylerden çıkıyor. GTA V'de meşhur ERR GFX D3D INIT hatasını alıyorum. G Sync'i kapattım, custom resolution bölümünden ekranı 60hz'e ayarladım, MSI afterburner indirip ekran kartını yavaşlattım (underclocking) ama ne yaparsam yapayım bu sıkıntıyı çözemedim. GTA V'i yüksek ayarlarda benchmark testine soktuğum zaman 120fps'ye kadar alabiliyorum ama oynarken bir iki dakika içinde kapanıyor. Bir kaç ayarı kıstım ve ekranı 60hz'e ayarladım yani ekran kartına binen yükü %50'den fazla azalttım ama fark etmiyor.

-Bilgisayarı açtığımda siyaha yakın koyu mavi bir ekranla karşılaşıyorum, ne kadar beklersem bekleyeyim görüntü gelmiyor. Ancak açma-kapama düğmesine basıp bilgisayarı kapattıktan ve tekrar açtıktan sonra görüntü geliyor. Bu konuda bugüne kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Ekran 60, 85 ve 120hz'de sorunsuz çalışıyor ama 75hz'de renkler bozuluyor. Ayarlayacak olanlar varsa 75hz'i önermiyorum. Renk ve kontrast mükemmel, ekrana 45 derece açıyla baktığımda bile renkler bozulmuyor. Ömrümde hiç IPS panel kullanmadım ama diğer TN panellere göre ciddi ölçüde kalite farkı var.

Nedense bu tarz sorunlar bende de oluyor.

Vidyo da var onu ekleyemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dikey çizgili ekran sorunu bende de var (sadece bir kere oldu o da 3-4 saniye sonra düzeldi). War Thunder oynarken önce ekranda artifact diye tabir edilen şeylerden çıkıyor. Sonra ekran kararıyor ve görüntü 1-2 kere gidip geliyor, bu durum 2-3 saniye kadar sürdükten sonra sıkıntı ortadan kalkıyor. Assetto Corsa ve ETS2'de sıkıntı yok. Unigine Valley programını ultrada açabiliyorum. Dün sırf deneme amaçlı ekranı 120hz'e ayarlayıp GTA V'i ultra ayarlarla açtım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım, ancak ekran kartına yüklenmeyeyim diye bir iki ayarı kısınca tekrar sıkıntı göstermeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ılgaz94

Dikey çizgili ekran sorunu bende de var (sadece bir kere oldu o da 3-4 saniye sonra düzeldi). War Thunder oynarken önce ekranda artifact diye tabir edilen şeylerden çıkıyor. Sonra ekran kararıyor ve görüntü 1-2 kere gidip geliyor, bu durum 2-3 saniye kadar sürdükten sonra sıkıntı ortadan kalkıyor. Assetto Corsa ve ETS2'de sıkıntı yok. Unigine Valley programını ultrada açabiliyorum. Dün sırf deneme amaçlı ekranı 120hz'e ayarlayıp GTA V'i ultra ayarlarla açtım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım, ancak ekran kartına yüklenmeyeyim diye bir iki ayarı kısınca tekrar sıkıntı göstermeye başladı.

Bende GTA5, The Division, Wildlands kilitleniyor bazen. Nvidia experiencede olan optimal ayarlarda oynuyorum.

Ekran kartı, panel yada anakart-panel arasındaki ince yassı kablonun hasar görmesi/yerinden oynamasından dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin. Her üç durumda da teknik servise göndermen en iyisi.
  • İlginç bir durumla karşı karsiyayim. Laptopu Windows 10 Creator Update yaptım yeni hesap oluşturup eski hesabımı tamamen sildim. Windowsu yeniden başlatmak istedigimde sistem tamamen kapanıyor ışıkları da dahil 3 5 saniye sonra açılıyor. Böyle bir sorunu yaşayan var mı?

Hocam muhtemelen sistem dosyalarından bir sorun çıktı. Windows'u tekrar sıfırdan yüklersen sorunun çözülür.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.