Şimdi Ara

MSI GP62M 7REX(Leopard Pro) Sürekli artan fiyat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 haftadır kendime yeni bir laptop arıyorum ve nihayet MSI GP62M 7REX almaya karar vermiştim. Hepsiburada 4200 TL'den satıyordu puan ile birlikte 4100'e geliyorduki tam alıcam. Hepsiburada fiyatı 4800'e çıkardı. biraz araşıtırınca sinerji ve incehesap gibi sitelerde hala 4200dü fiyat ama bir iki gün sonra onlarda fiyatları arttırdı. İncehesap önce 4450 yaptı şimdi ise 4850 yapmış. ürün ile ilgili hiçbir sitede yorum yok demekki pek alan yok. Dolar kurunda da pek bir artış olmadı. Bu fiyat artışlarının sebebi nedir sizce. Acaba yılbaşı öncesi tekrardan düşermi beklemeye değer mi? Yoksa başka modellere mi yöneleyim.

• Merhaba, notebook ürün gamındaki fiyat artışı genel olarak üretici firmanın muadil modelinin üretimini sonlandırması ile gerçekleşir, yani kısaca artış üretici firma kaynaklıdır.

Alternatif MSI olarak GF62 serilerine bakabilirsiniz. Ayrıca GL62 (Vatan Bilgisayar - 4100TL bandında) tercih edilip, SSD upgrade de yapılabilir.
    Soğutma açısından ise Dell 7567 serisi gayet iyi bir model.

Yılbaşından önce 1 haftasonu daha var, tahminimce bir indirim kampanyası daha yapılır ama baktığınız modelde fiyatın değişeceği sanmam.
  • R0ME kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim yorumunuz için, peki siz olsanız bu durumda ne yapardınız. Dell 7577 MSİ GP62M ve MSİ GF62 7RD arasından tercihiniz ne olurdu.
  • Dedigin model i geçen hafta 3850 tl ye hepsiburadadan aldım ekstra msi kampanyası ile cihaz çok iyi çok fazla yorum yok çünkü Türkiye modeli yeni geldi avrupa modelleri i7 7700hq işlemcili ama fiyat gerçekten çok yükselmiş bu paraya alınmaz monster a bakmanı öneririm tam bir f/p ürünü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • msi alın
  • MSI alın ya da Asus. Bilgisayar söz konusu olunca Tayvan firmalarını tercih etmek gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar işlemci üreticisi Amerikan firması İntel olsa da geri kalan donanımlar konusunda Tayvan gibi ülkeler daha başarılı.
  • bende msi almak istiyorum zaten ama hangi modeli alacağım konusunda kararsız kaldım, 2GB gtx 1050 olan modellerden almak istemiyorum, onun dışında
    https://www.incehesap.com/msi-gf62-7rd-1622xtr-gaming-notebook-fiyati-37698/

http://www.hepsiburada.com/msi-gp62m-7rex-leopard-pro-1618xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000006VVAG?magaza=Ebrar%20Bilgisayar

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gf62-core-i7-7700hq-2-8ghz-8gb-1tb-128ssd-15-6-gtx1050ti-4gb-w10.html

Bu üç model var sanırım msida açıkçası 5bin seviyelerine çıkmak istemiyorum ama öte yandan gf62 7rd olan model 4300 ama ssd yok ve gtx 1050, ssd güncelmesi ile fiyat yaklaşık 4600 oluyor. açıksaçı 1050 olan bir modele o kadar vermek saçma geliyor. ne yapsam kararsız kaldım. Vatanda i7 + 1050ti olan model 5000 lira çok kafam karıştı

• Bir kaç gün öncesi bu modelin fiyatı 4200 civarıydı satıcı ebrar bilgisayar idi ( hepsibrada üzerinde )
    ama ebrar bilgisayar kendi sitesinde 4900 idi. Bende mail attım ebrar bilgisayara bir farklılık mı var neden hb de 700 lira daha ucuz ikisi de sizin ürününüz satıcı sizsiniz diye. Bana hb satış kuralları vs farklı oluyor ondan dolayı fiyat orada daha ucuz dediler. ( bu maili gece attım hemen cevap verdiler 1-2 civarıydı )

Sonra sabah oldu bir baktım ebrar bilgisayar satışı kaldırmış hb üzerinden sonra hb de kendisi aynı bilgisayarı 4800 den listelemeye başlamış. bu tesadüf müydü yoksa ben mail attım diye mi öyle oldu anlam veremedim.
    Üzüldüm açıkçası bende almayı düşünüyordum o modeli.

hb geçen gün bu model için sepet indirimi yaptı fiyatı 4.220 liraya çekti ama sonra geri 4800 yaptı. Bende anlam veremiyorum anlık olarak bu model konuşulunca fiyat artıyor gibi :D

Ne güzel 4.200 fiyata GTX1050 Ti MSI alacaktık üstüne 4 veya 8 daha RAM eklerdik 4.500 civarına fıstık gibi bitirmiş olurduk toplamda ama kısmet olmuyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugraakkoc -- 24 Aralık 2017; 15:54:41 >

• bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam bende aynısını yaşadım dedim yarın sabah sipariş veririm. Bi baktım fiyatlar uçmuş

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gf72-core-i7-7700hq-2-8ghz-8gb-1tb-128ssd-17-3-gtx1050ti-4gb-w10.html

Bu ürünü sipariş vermeyi düşünüyorun yada 5050 TL ye aynı özelliklerde 15' olanı var kısmetse ikisinden birini alıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Muharremkanat

Sormayın hocam bende aynısını yaşadım dedim yarın sabah sipariş veririm. Bi baktım fiyatlar uçmuş

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gf72-core-i7-7700hq-2-8ghz-8gb-1tb-128ssd-17-3-gtx1050ti-4gb-w10.html

Bu ürünü sipariş vermeyi düşünüyorun yada 5050 TL ye aynı özelliklerde 15' olanı var kısmetse ikisinden birini alıcam

Şimdiden hayırlı olsun hocam. Cihaz her yönden iyi :) ekran büyüklüğü lazım değilse fazla vermeyin zaten aynı cihaz ama siz bilirsiniz

Teşekür ederim hocam, ama sanırım büyük ekranlı olanı alıcam büyük ekran da oyun keyfinde büyük olur diye düşünüyorum.

• quote:

Güzel tercih.

Bilginiz olsun, %18 kampanyası 23:59 gibi bitecek. O yüzden elinizi çabuk tutmakta yarar var.

• R0ME kullanıcısına yanıt
    Daha önceki kampanyayı kaçırınca bu sefer akıllılık yapıp hem 15.3" hemde 17,6" olan modellerden havale yöntemi ile sipaiş verdim, bu gün son kararımı verip alıcam ikisinden birini inşallah. :)
  • Bilgilendirme amaçlı yazayım. Şimdi baktım bu model tekrar 4.284 liraya düşmüş hadi gözümüz aydın :D
    Alacak arkadaş varsa şimdiden hayırlı olsun. Sadece 4 veya 8 GB RAM daha ekleme yapılır sonra mis gibi olur bu canavar. Tabi bende şuan para yok alamıyorum beklemedeyim :/

http://www.hepsiburada.com/msi-gp62m-7rex-leopard-pro-1618xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000006VVAF

yav bu şaka olmalı daha bu gün teslim aldım yeni bilgisayarımı.
  • quote:

yav bu şaka olmalı daha bu gün teslim aldım yeni bilgisayarımı.

Şans hocam :D geçmiş olsun mu diyeyim yeni bilgisayar hayırlı olsun mu diyeyim bilemedim.
  • 4300 ün altına düştüğünde ben de bu modeli almayı planlıyorum kullanan varsa önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheScarp

4300 ün altına düştüğünde ben de bu modeli almayı planlıyorum kullanan varsa önerir misiniz?

Pek sıkıntılı bir model değil. Her yönden iyi. Sadece aldıktan sonra bütçeye göre 4 veya 8 GB daha RAM eklemesi yapılırsa tadından yenmez. Fiyat fırladı ona anlam veremedik. Ben sordum dün bunu neden böyle oldu diye. Kampanya bittiği için fiyatlar arttı dediler.
    4250 civarında idi fiyatı birden 5 bin liraya fırladı oysaki dolar 3.90 iken 4250 idi dolar oldu 3.73 fiyat oldu 5 bin lira :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.