Şimdi Ara

MSİ GE72 2QF ISINMA VE FPS DÜŞÜŞÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SELAMLAR. CİHAZ HAZİRAN 2015 ALIMI.
    AĞIR İŞLERDE KULLANMADIM OYUN DA PEK OYNAYAMADIM AMACIM OYUN OYNAMAKTI...
    HERNEYSE CİHAZ CPU VE GPU AŞIRI ISINDIĞINI VE DARBOĞAZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
    %90 ÜZERİ KULLANIMA GEÇİYOR. 85 DERECE ÜZERİNDE SEYREDİYOR İKİSİDE.

FANLAR TEMİZ. TERMAL MACUN KONTROL ETMEDİM.
    NE YAPABİLİRİM?
    SİZCE SORUN NEREDE
    CİHAZDA M2 SSD VAR.
    OYUNLAR M2 SSD ÜZERİNDEN OYNUYORUM. CİHAZIN RAM DÜŞÜK 8GB DDR3. SİPARİŞ VERDİM 8 DAHA EKLEYECEĞİM.

AŞAĞIYA PRİNT SCREEN KOYACAĞIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

• Kardeş laptobun altında bir pil resetleme tuşu var.genelde bu sorun ec firmware güncellenince olur. Pil resetleme tuşuna iğne batır ve 1 dakika basılı şekilde bekle sorun çözülecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr_insan -- 3 Şubat 2017; 10:23:10 >
  • tr_insan T kullanıcısına yanıt
    Normalde resetledim ama. 1 dakika beklememiştim. Rrsetlendi de ama 1 dakika bekleyince farklı bişey mi oluyor ve ayrıca deniyorum. Olursa dile benden ne diliyorsan kardeşim m

Şarj kablosunu cıkarayım mı reset öncesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 3 Şubat 2017; 13:52:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FaRaKaN kullanıcısına yanıt
    Evet
    Hocam yaptım hatta yapmadan önce firmware tekrar kurdum kapalı haldeyken fiş çektim resete 1 dk yada daha fazla bastım. Olmadı.

şimdi duşa girdim cıktım 15-20 dk oldu üzerine bişey koyarak resette kalmasını sağladım. Düzelecek mi bakalım

Hibrit teknolojisi kullanıyor msi. Şarjın en az Yüzde seksen olmalıki tam performansta ekran kartın çalışsın.

Reset ile Olmadı ise Bilgisayarı sağ tıkla özelliklerden aygıt yöneticiye gel oradan görüntü bağdaştırıcısından intel ekran kartını seç ve sürücüsünü internet açık iken güncelleştir. Ayrıca geforce.com dan en son sürücüyü indir ve geforce ekran kartınıda güncelle. Bunlarda olmazsa en son çare format atman olacaktır.
    Ayrıca 3d uygulamalarını tam ekranda çalıştır. Ve directx güncelle
  • Şarj hep takılı %80 üzeri yani.

Ekran kartları guncel. Hocam 1 hafada 4-5 defa format attım wın8.1 dahıl bu işe.

Ama olmuyor sizin dediğiniz reset işinden umutluydum cunku yazılımsalsa böyle spesifik bir hata gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 3 Şubat 2017; 18:8:21 >
  •  MSİ GE72 2QF ISINMA VE FPS DÜŞÜŞÜ
    @tr_insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 3 Şubat 2017; 18:8:44 >
    Sadece bazı oyunlarda mı bu durum var.Ve ayrıca İyi etmişsin ram almak ile.Çok faydasını görürsün.
    Hocam her türlü oluyor sıkıntı dota2 de fps pek düşmese de takılmalar oluyor.

Csgo da fps çok değişken. Var/ms değeri yükeseliyor lag girer gübi oluyor. Fps 40 altına inmiyor.

Battlefield bir fps düşüşü oluyor 10 ları görüyorum.

Ram takmadım hocam.

Ram aldım henüz takmadım ama. Garanti iptali olmamsı için takmadm. Servis bişey bulamazsa takacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 3 Şubat 2017; 19:13:0 >
    Kardeş peki hangi olaydan sonra oldu ilk aldığında var mıydı? Ayrıca oyunları Alt+Enterle Tam ekran yapıp oyna.
    Dostum ikinci el aldım cihazı burada bir yerliden 4-5 ay önce. Açıkçası 4-5 aydır cihazla çok vakit geçiremedim. Ancak csgo oynadığımda sanki 250 üzeri fps almıştım diye hatırkıyorum.

Ben cihazı sonra msi sitesinden güncel bios ve fw updateledim. Sanki ondn sonra oldu bu iş gibime geliyor ki önceden ultra ayarlarda battlefield 4 oynamıştım fps bakmamıştım ama akıcıydı.

En büyük sorunu aşırı klavye ısınmasıydı. Hatta o kadar çok ısınıyordu ki klavyede parmaklarım yandığı için harici klavye kullanmıştım. Ama takılma yoktu.

Şüphelerim şuan macun yönünde gelişti.

Battlefield1 de 8-9 fps korkutucu çünkü. Nette ultra ayarlarda 40 fps alıyorlar.

Ve dota 2 oynarken şöyle bir uyarı alıyorum.

Afterburner da gpu limit: temrature yazıyor.

Fps hiç stabil değil. 20-70 arası değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 3 Şubat 2017; 19:57:35 >

4.Nesilmi 5.Nesil mi işlemcin.
    Ayrıca ısı değerlerin çok yüksek muhtemelen laptop kötü bir ortamda kalmış.Laptobun altında bulunan fan deliklerini elektirikli süpürge ile çek ben yaptım sorun olmuyor.5-6 derece düşüş olacaktır ısıda.bende 6 derece gpu cpuda 2 derece düşmüştü.
    Kesinlikle tavsiye ediyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=u4sumDY5mhI
    Kardeş birde Bilgisayarın İnteli kullanıyor olabilir. Nvidia denetim masasından 3d uygulamaları için geforce kullanmayı seç.
    Msi Afterburnerda Gpu ve Bellek hızlarınıda göstermeyi etkinleştir.Osd bilgi sayfasından.
    Nvidia da hocam oyunlar nvidia ile açılıyor.

Sizin gpu değerleri kaç.

Msi global destekte değerlerin normal oldgunu söyledi.

Fanlar temiz.

Ancak termal macun gitmiş olabilir. Çünkü bf4 oynarken klavye yanıyordu resmen. W tusuna bastıgımda parmağımı yakıyordu. Muhtmeelen macun da gürmiş olabilir.

4. Nesil i74720hq.

Bu işlemci gayet iyi bir işlemci aslında. Benchmark sıralamasında.

Farakan termal macunla asla alakası yok. Emin ol benimde 88 idi gpu cpu 92 idi turbo fan açıkken. Youtube deki videoyu izledim ve bende aynısını uyguladım.82 derece maximum gpu ve cpu 90 oldu.Kesinlikle fanların tozludur.Termal macun ısıyı düşürmez.Sadece fana iletimi sağlar.
    Macun ısıyı Düşürmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr_insan -- 3 Şubat 2017; 20:54:55 >
    Anladım hocam eve geçince deneyeceğim.

Sizin model nedir?

Ge72 hangi serisi?

Benim 2qf.

Buradan paslaşabiliriz yine belli başlı sıkıntılarda.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.