Şimdi Ara

MSI GE70 2OE-049XTR Oyunlarda Aşırı Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
11.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihazın GPU'su 87 , CPU'su 96 dereceleri gördü. Bu değerler oyunlarda normal midir Lütfen birşeyler yazın veya kendi değerlerinizi söyleyin ?

Normal ayarlarda Tomb Raider MSI Afterburner ile GPU ısı değeri.

CPUID HWMonitor ile alınan değerler.

Bir yerden dandikten soğutucu fan buldum PC 17 inch tabiki tam oturmadı . 30-45 dk kadar Tomb Raider oynadım şu an ki sonuç şu ;

Not: Tomb Raider 1920x1080 Medium ayarlarda oynanmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 31 Ağustos 2013; 3:02:49 >

• aşırı anormal değerler..ilk defa böyle birşey görüyorum.ekmek fırınındamı test yaptınız :)

hdd nası 115 derece oluyor onu anlamadım :)
  • weezer009 kullanıcısına yanıt
    O değerler bozuk hocam bakma onlara. PC yi 1 dk önce açtım buyur şu an ki durum. Bunda da aynı.

Onları boşverin de ilk mesajdaki GPU CPU bu kadar ısınması anormal mi yoksa leptop oldukça ince olduğundan dolayı normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 31 Ağustos 2013; 3:02:03 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    değerler normal hocam. oyun dısındaki kullanımda işlemci 60-62yi geçmiyor benim. oyunda da max 90 92 bu da normal zaten.. ( işlemci kullanım yüzdesi de %95 de )
  • quote:

Orijinalden alıntı: weezer009

değerler normal hocam. oyun dısındaki kullanımda işlemci 60-62yi geçmiyor benim. oyunda da max 90 92 bu da normal zaten.. ( işlemci kullanım yüzdesi de %95 de )

Öncelikle sizin cihaz nedir ? Hangi oyunları oynuyorsunuz ve GPU-CPU nun ısı değerleri kaç oluyor ? Biraz ayrıntılı yazarsanız veya benim gibi oyun anında ss atarsanız çok sevinirim zira kafayı yemek üzereyim. Masaüstü PC de alışkınım GPU'nun max 60-70 derecelerine laptop için de sanki çok yüksek geldi. Haliyle benim laptopun soğutma sisteminde arıza mı var diye karşılaştırmak istiyorum

Mesela 45dk civarı GTA4 oynadıktan sonraki GPU değerlerim

Not: Mhz arttıkça sıcaklıkta artıyor. Mhz sanırım çalışma hızı. Ara videolarda Mhz ve % düşüyor anında sıcaklıkta düşüyor.

bende i7 3630qm'li gtx660m'li model var.. sıcaklıklarınız normal.. msi benim 4.laptop'um ve en soğuk olarak kullandığım notebook'um diyebilirm. laptoplarda oyun hariçi uygulamalarda max. 60-65derece gayet normal.. masaüstülerinde 30-40-50 derece görebilrsiniz fakat notebookta 70-80 küsürlere hazır olun bence :). notebooklardaki parçalar tümleşik olduğu için ve soğutma sistemi küçük olduğu için masaüstülerden 1.5-2 kat daha fazla ısınıyor..
    Normal ise Kaç derecelerde korkmaya başlıyayım ? GPU ve CPU ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Normal ise Kaç derecelerde korkmaya başlıyayım ? GPU ve CPU ?

normalde max sıcaklık olarak üreticilerde işlemci 110 ekran kartı 100 derece gözüküyor fakat işlemci 93-94ü ekran kartı 89-90'ı geçmemeli bence...yaptığım testlerde ekran kartı max 89 işlemci 92 'yi gördü..bilgisayar 8 aylık
    İşlemci 96 97 lere çok rahat çıkyor üstelik turbo devrede
  • Ge serisi aldiysaniz zalman sogutucu öneririm gx 70 serisinde isinma problemi yok sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef GE70 var ısınıyor. Hangi soğutucuyu önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor

Ge serisi aldiysaniz zalman sogutucu öneririm gx 70 serisinde isinma problemi yok sanirim

Gx serisinde GT serisi kasa ve sogutma kullanıldıgı için bu kadar ısınma olmuyor ge serisi gt kalitesinin kırpılmıs versiyonu normal bütçeler için
  • Biraz yabancı forumları araştırdım sıcaklık değerlerinin banada yüksek gelmesine rağmen normal olduğunu söylüyorlar.
  • Evet gx70 kesinlikle ısınmıyor:D En çok ısınan parçası işlemci o da hangi oyunu açarsam açayım, ps, cryengine vb. render programları falan 1 kere 72 oldu sonra 65 falan yani daha 80 olamdı hiç. Bu sıcaklık değerleri turbo fanı açmadan böyle açınca maks.60-62 oluyor. Kesinlile gx70 in soğutması çok başarılı:D
  • GE leri niye böyle yapmışlar , kasa çok ince sanırım bundan dolayı ısınıyor.
  • arkadaşlar bende ge70 2OE 049 modeli var. Aşırı ısınıyor. Turbo boost açık ve altında laptop soğutucu olmasına rağme bf3 ultrada hw monitor programında işlemci 96-97 dereceleri gördü. Ekran kartı sıcaklığı da 86 derecelerde. Belki yanlış değerleri gösteriyordur diye programı sildim ve core temp'i kurdum . Gene oyuna girdim ve gene aynı sıcaklıklar. Lütfen yardım edin belki bir çözümü vardır. Bu arada laptop sıcaklıktan dolayı hiç kapanmadı.
  • selam bende de aynı cihaz var ve aynı civarlarda ısınıyor. Performans düşmesi olmuyor Turbo Fan açık. Sanıyorum doğalı böyle kafaya takacak birşey yok.

Soğutucu kullanmıyorum sebebi ise 17inch lere uygun büyüklükte bulamadım. Siz hangi soğutucuyu kullanıyorsunuz ?
    bence doğalı böyle değil. Çünkü çoğu arkadaşta maximum 86 derece felan görülüyor. Ben de bundan dolayı tedirginim. Acaba benimki mi sorunlu diye. Senin sıcaklıklar 95 dereceyi geçti mi peki oyun oynarken. Neyse bu arada soğutucuyu teknosadan aldım. 30 tl lik bir şey ama boyutları tam oturuyor. markasını şu anda hatırlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alali44

bence doğalı böyle değil. Çünkü çoğu arkadaşta maximum 86 derece felan görülüyor. Ben de bundan dolayı tedirginim. Acaba benimki mi sorunlu diye. Senin sıcaklıklar 95 dereceyi geçti mi peki oyun oynarken. Neyse bu arada soğutucuyu teknosadan aldım. 30 tl lik bir şey ama boyutları tam oturuyor. markasını şu anda hatırlamadım.

Hocam başka Forumlarda MSI GE serisi sahip arkadaşlar ile konuştum herkesin böyle merak etmeyin bir sıkıntı yok cihazlarımızda. Isıyı düşürmek istiyorsanız güç seçenekleri modundan işlemci gücünü %80 lere düşürün. Isı 80'i geçmez.

Şu soğutucunun markasını sizden bekliyorum çünkü hala tam oturan bulamadım bir zahmet bakıverin.
    http://www.teknosa.com/urunler/125043637/eyeq-eq-cp200w-beyaz-notebook-sogutucu?term=notebook%20so%C4%9Futucu baştan söyliyim öyle aman aman soğutmuyor anca sıcaklığı 3-4 derece düşürüyor. Bu arada güç seçeneklerinde işlemci gücünü nasıl düşüreceğiz ve bu düşürme herhangi bir performans düşüşü yaratır mı ??
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.