Şimdi Ara

MSI GE70 2OE-049XTR Oyunlarda Aşırı Isınma Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
11.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denemedim ben vazgeçtim. Sıkıntı yok PC de iş çıkarmayalım bide
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Isınma sorunu yok mu yani ? sağlam bi soğutucu alsak kurtarmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

quote:

Isınma sorunu yok mu yani ? sağlam bi soğutucu alsak kurtarmaz mı ?

Bir çok oyunu (Torchlight 2 , Track Mania vs ..) turbo açmadan oynuyorum 50-60 derecelerde geziyor. GTA IV gibi optimize sorunlu oyunlarda ve diğer yüksek oyunlarda turboya ihtiyaç duyuyorum bence soğutuculuk durum yok , bende siz gibi endişeli iken bir çok soğutucu denedim cihaz 17' olduğu için hep hüsranla sonuçlandı, zaten soğutucuların hiçbir etkisini görmedim. Boşa masraf bence bu cihaz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Sorununuz devam ediyor mu ve vatan bilgisayrdaki msi modelini öneriri misiniz?

Sorun değilmiş ki. Öneririm vatan iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Teşekkürler GE60 2OE-215TR modeli dediğim bir bilginiz var mı bu model için?

Gayet güzel model. Benimkinin SSD olmayan 16 GB Ram olan modeli. 15'6 inch.
  • Şu sıralar forumda çok sıcaklıkla ilgili topicler dönmeye başladı. Up'lıyayım da herkes bilgilensin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    kış geldi,odalar artık sıcak oldu tabi millet 90üstüleri görmeye başladı :)...
  • quote:

Orijinalden alıntı: weezer009

kış geldi,odalar artık sıcak oldu tabi millet 90üstüleri görmeye başladı :)...

Aynen öyle, MSI arkadaşlar bu alışırsınız "Welcome to AfireMechanic World"
  • MSI'ın yeni çıkardığı metal kasa laptop daha iyi gibi ya keske biraz bekleyip onu alsaydık. Bu GE70'de ısınma dersen var, kasa da güzel değil
  • ServanBK kullanıcısına yanıt
    Sizin kaç derecelere çıkıyor ?
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Herkesle ayni 80-90 civarı diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasimdada var ayni cihaz 8 gb ram ve freedis olan islemci gucu max %90 dayken yuklendiginde 75 80 arasi geziyor biz 90 95 goruyoruz bilmiyorum normal mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zBrave -- 26 Kasım 2013; 21:05:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

Arkadasimdada var ayni cihaz 8 gb ram ve freedis olan islemci gucu max %90 dayken yuklendiginde 75 80 arasi geziyor biz 90 95 goruyoruz bilmiyorum normal mi

anlayamadım
  • Bence bizim sicakliklar normal degil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zBrave -- 27 Kasım 2013; 9:54:07 >
  • zBrave kullanıcısına yanıt
    Bencede ama bu modelleri alanların hepsi bu sıcaklıklara ulaşıyormuş. Bunu tasarlayan mühendisler bu durumu biliyordur heralde ? .. Daha GE70 sahip birinin ben 70 den yukarı çıkmıyorum dediğini duymadım.
  • Aynı modele sahibim ve sıcaklıkların normal olduğunu düşünmüyorum.Benim cpuda 97 dereceleri görüyor battlefield 4 oynarken ve gpu 85-89 lara kadar çıkıyor.Bu değerlere normal diyorlarsa bile klavyede aşırı ısınıyor bu yüzden wasd ye basan sol elimde sıcaklıktan terliyor...Acil bir çözüm bulunmalı.
  • whaTT kullanıcısına yanıt
    Selam.
    Ben işlemciyi kıstım şu sıralar %80'de oynuyorum. BF3 de turbo fan açmadan CPU 85-90 GPU 87 derecelere kadar çıkyor max. FPS kaybı yok denecek kadar az. Turboda iken CPU 80-85 GPU 78-85
  • quote:

Selam.
    Ben işlemciyi kıstım şu sıralar %80'de oynuyorum. BF3 de turbo fan açmadan CPU 85-90 GPU 87 derecelere kadar çıkyor max. FPS kaybı yok denecek kadar az. Turboda iken CPU 80-85 GPU 78-85

İşlemciyi kısmak geçici bir çözüm bu sorunun giderilmesi gerekli msi forumlarında garantiye gönderilmesini ve soğutma sisteminin yenilenmesini önerdiler ama onunda ne kadar çözüm olacağını bilmiyorum.Genel olarak bu üründe aşırı ısınma var sadece değer olarak kalsalar gerçekten sorun olmayacak ama dediğim gibi kasada çok ısınıyor ve rahatsızlık veriyor bu durum.
  • whaTT kullanıcısına yanıt
    Kasadan mı yoksa üretimde dandik termal macunun kullanılmasından mı bilmiyorum. Yabancı bir forumda aynı cihazın termal macunu yenilendikten sonra Stress testlerde max 75 C ye çıktığını gördüm.
  • quote:

Kasadan mı yoksa üretimde dandik termal macunun kullanılmasından mı bilmiyorum. Yabancı bir forumda aynı cihazın termal macunu yenilendikten sonra Stress testlerde max 75 C ye çıktığını gördüm.

Bu termal macun olayını bende araştırdım ama kimisi termal macunun sıcaklıkları düşürdüğünü söylemiş kimi de işe yaramadığını söylemiş bu durum termal macunun kalitesinden de olabilir tabi ama en azından MSI ın böyle bir sorunun farkında olup kullanıcılara ne yapmaları gerektiği söylemesini beklerdim çünkü sorun 1-2 kullanıcıda değil çok fazla sayıda bu sorunun mağduru var.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.