Şimdi Ara

MSI GE620DX-800-801-802-822XTR KULLANICILAR KULUBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
6
Favori
53.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vercenik53

ne bilgisayarı adamlar enayimi bataryayı çıkarır atar alsana batarya der

Anakart zarar görür falan dedin ya kafa oraya kaydı ara koptu
    Arkadaşlar bilgisayarınız kapalıyken telefonunuzu şarj etsin bişeyleri çalıştırsın istiyorsanız biosa girip icharger'ı enabled yapın.Böylece bilgisayarıız kapalı dahi olsa telefonunuz çalıştırmak istediğiniz cihazlar usb den güç almaya devam edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikarayel

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ne bilgisayarı adamlar enayimi bataryayı çıkarır atar alsana batarya der

Anakart zarar görür falan dedin ya kafa oraya kaydı ara koptu
    Arkadaşlar bilgisayarınız kapalıyken telefonunuzu şarj etsin bişeyleri çalıştırsın istiyorsanız biosa girip icharger'ı enabled yapın.Böylece bilgisayarıız kapalı dahi olsa telefonunuz çalıştırmak istediğiniz cihazlar usb den güç almaya devam edecek.

Bu dediğin çok önemli bir özellik. Asus'un bilgisayarını pazarlarken çok ön planda tuttuğu bir özellik nasıl böyle arka planda kalmış anlamadım. Süper birşey.

• Oyunlarda fps düşmesi yaşarsanız bana pm atın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scobu

yav bişi soram ya
    win 7 u kurduktan sonra
    hdd de ne kadar yer kalıyo
    kaç ram kalıyo?
    kurarken püf noktaları varmı

Şimdi 500 GB Hdd'in olduğunu varsayarak sistem bunu 465GB olarak görüyor.Windows 7 64 bit kurmalısın çünkü bu sistemde 6GB/8GB ram var 32 bit kurarsan var olan ramin 3GB'sini kullanabilirsin.Windowsta Hdd te 16GB yer kaplıyor.Kurarken bir püf noktası yok kurulum CD sini tak yönergeleri takip et.Hdd'i gördüğün bölüme geldiğinde bütün kısımları sil.Sonra sana C de ne kadar yer lazım D de ne kadar yer lazım ona göre ayarla ve kurulumu gerçekleştir.Sonra bütün driverları verilen CD den kur.Utility bölümündeki programları kur.Ve eksik olan driverları ve utilityleri ilk mesajda verdiğim linkten indirebilirsin.Kolay gelsin.

çok teşekkür ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: dardanos17

Bilgisayarı bende sonunda alabildim. Fakat aklıma takılan bir soru var. Usb belleğe veri kopyalarken önce çok hızlı kopyalanıyormuş gibi yeşil çubuk doluyor, kalan sürede yaklaşık 5 saniye kaldı deyince sanki veri aktarımı durmuş gibi takılıyor. Belli bir süre sonunda aktarım bitip kopyalama penceresi kapanıyor fakat aktarım takılınca kafamda soru işaretleri oluştu. Acaba sebebini bilen var mıdır? yada bu durumla karşılaşan bu arada gönderilen veride 1 gb ve üzeri büyüklükler için.

Usb bellek NTFS formatında
    İşletim sistemi Win 7 64 bit
    Usb bellek kingston ve yeni bi
    r bellek

takılmayı falan boşver şunu kontrol et
    1 gb lık dosya kaç ayrı dosyadan oluşuyor tek dosya mı çok dosyamı
    çok dosya daha geç tek dosya daha çabuk aktarılır
    aynı dosyaları normal pc olsa 10dk 15dk da falan aktarır (ölçmek lazım)
    bu pc kaç dk da atıyo toplam.
    ve son olarak kopyalama mı kesme mi yapıyorsun ? buda değiştirebilir.

• bunun sıkıntısı yok özellikle usb3 portlarında hızlı aktarım olduğunda çabuk dolduru ama sonuna geldiğinde biraz bekler bu mevcut bilgileri tam anlamıyla toparlayıp atmak için bir bekleme süresidir attığı anda kendi kapanır kafaya takılacak bir konu değil bu ayrıca attığınız bilgilerde sonunda içeriği bol bir dosya mevcutsa diğerlerine nazaran birazdaha bekletebiliyor.sıkıntı yapılacak bir konu değil.bu arada usb3 herzaman tam takır veri aktarımı yapacak diye bir olay yok teorik olarak usb2'den 10 kat hızlı ama yeri geliyor onun seviyesine inebiliyor bu da bir sebeptir.
  • Arkadaşlar bende kavuştum çok şükür bugün. Kurulum güncelleme oyun vs derken bayağı dalmışım. Bu arada wireless'ı çalıştıramadım, bir de kapatma tuşunun olduğu yerdeki tuşları çalıştıramadım CD rom açma tuşu vs ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.kosmaz

Arkadaşlar bende kavuştum çok şükür bugün. Kurulum güncelleme oyun vs derken bayağı dalmışım. Bu arada wireless'ı çalıştıramadım, bir de kapatma tuşunun olduğu yerdeki tuşları çalıştıramadım CD rom açma tuşu vs ???

Driver cd sini içinde uitility bölümünde s-bar adlı program var.Oradan programı kurarsan sorun çözülür.Wireless driver'ını cd den kur windows update'le kurma.Eğer cd den kurdun öalışmadıysa kaldır tekrar kur.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bende kavuştum çok şükür bugün. Kurulum güncelleme oyun vs derken bayağı dalmışım. Bu arada wireless'ı çalıştıramadım, bir de kapatma tuşunun olduğu yerdeki tuşları çalıştıramadım CD rom açma tuşu vs ???

Driver cd sini içinde uitility bölümünde s-bar adlı program var.Oradan programı kurarsan sorun çözülür.Wireless driver'ını cd den kur windows update'le kurma.Eğer cd den kurdun öalışmadıysa kaldır tekrar kur.

anladım kardeşim. s-bar'ı kuruyorum şimdi. Wireless de kaldırıp tekrar kurcam. şuandaki hatası donanım radyo anahtarı kapalı diyor ya anahtarı bulamadım ya da başka bi sorun var :s

• quote:

quote:

quote:

anladım kardeşim. s-bar'ı kuruyorum şimdi. Wireless de kaldırıp tekrar kurcam. şuandaki hatası donanım radyo anahtarı kapalı diyor ya anahtarı bulamadım ya da başka bi sorun var :s

Wireless çalıştırmak için Fn+F8 yapacaksın.

• Anladım kardeşim dalgaya düştük yine :))) o tmmdır. yalnız bu CD rom tuşu hâla çalışmıyor. S-Bar ı kurdum fakat çalışmadı yine sorun ne olabilir. Pc ilk geldiğinde çalışıyordu win7 yükledim Driverlar derken bi ara baktım çalışmıyor S-Bar ı kurdum dediğin gibi hâla çalışmıyor? :s
  • quote:

quote:

quote:

quote:

intel wif teknolojisi anahtar kapalı diyor. ama wireless açık. ne işe yarıyor o program?

• Tamamdır arkadaşlar hallettim. :)) sorunsuz şuanda. eyvallah ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: joykill

quote:

quote:

quote:

quote:

intel wif teknolojisi anahtar kapalı diyor. ama wireless açık. ne işe yarıyor o program?

Intel® My WiFi Teknolojisi, Intel kablosuz WiFi bağdaştırıcınızı kullanarak dizüstü bilgisayarınıza en çok sekiz ayrı aygıt bağlamanızı ve WiFi kablosuz Internet bağlantınızı yönetmenizi sağlar. Intel® My WiFi Teknolojisi ile çeşitli aygıtları bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Örneğin:

diğer bilgisayarlar (dizüstü bilgisayarlar dahil)
    dijital kameralar
    cep telefonu ve cep bilgisayarı gibi mobil aygıtlar
    dijital video kameralar
    yazıcılar
    projeksiyon aygıtları
    Xbox 360 ve diğer Media Extender aygıtları
    WiFi özellikli aygıtlar.

• Arkadaşlar Bende Bilgisayarı bu gun aldım Ve formaladım dosu sildim.
    Dosu silmenin dez avantajı felan olmaz değil mi ? Ve bir büyük sorunum daha var Şu monitorla klavye arasında kalan 6 ÖZel tuş Bende işlemiyor kapa açma tuşu hariç :S neden acaba ? bilen biri veya aynı sorunu yaşayan oldumu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hvince

Arkadaşlar Bende Bilgisayarı bu gun aldım Ve formaladım dosu sildim.
    Dosu silmenin dez avantajı felan olmaz değil mi ? Ve bir büyük sorunum daha var Şu monitorla klavye arasında kalan 6 ÖZel tuş Bende işlemiyor kapa açma tuşu hariç :S neden acaba ? bilen biri veya aynı sorunu yaşayan oldumu acaba ?

Hayırlı olsun öncelikle.Dosu silmenin hiç bir zararı yok aksine faydası var gereksiz yer işgal etmez.İşletim sistemini kurduktan sonra kutudan çıkan bir cd var onun içinde utility bölümünde s-bar programı var onu kur o tuşlarda çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarayel -- 4 Nisan 2012; 22:27:51 >
  • USB 3.0 Flash Bellek alacak arkadaşlarhttp://www.ebay.com/itm/320813617932?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_2284wt_1171 burdan uygun fiyata alabilirsiniz.Ben 16 gb'lık usb 3.0 bellekler arasında kalite/ucuzluk açısından bunu öneririm.Ama sitede daha ucuz ve düşük hafızalı(8 gb mesala) ürünler var.İlgilenenler incelesin.
  • 15.6 " LAPTOP kORUYUCU SLİKON Yapsak mı ?
  • quote:

15.6 " LAPTOP kORUYUCU SLİKON Yapsak mı ?

Anlamadım ekrana mı?Klavye için mi ? Yoksa tamamına mı? Ekran ve klavye için koruyucu alabilirsin piyasada mevcut ama laptopu neden koruyacaksın ki?
  • quote:

quote:

15.6 " LAPTOP kORUYUCU SLİKON Yapsak mı ?

Anlamadım ekrana mı?Klavye için mi ? Yoksa tamamına mı? Ekran ve klavye için koruyucu alabilirsin piyasada mevcut ama laptopu neden koruyacaksın ki?

Tamamı da olur aslında ama ben klavye için düşünüyorum. Olur ya bişe dökülür sonra uğraş işin yoksa servisti vs ydi. Bilmiyorum yoksa gereksiz mi ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.