Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.281
Cevap
47
Favori
164.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matrix999

quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta-

makineyi satmayı düşünüyorum, masaüstü toplıycam performans tatmin etmiyor..ucu ucuna anca kurtarıyor güncel oyunları. 1-2 seneye iş görmez olacak. tabi bu fiyata laptoptan çok beklememek lazım. bide şu boost sorunu olunca hepten morali bozuluyor insanın

kardeşim notebook ile masaüstü performansı aynı olur mu lütfen almadan önce bunu bilmen lazım

yani birinde kocaman ekran kartı var birinde mobil yani minik birinde geniş bi işlemci var diğerinde mobil birinde birden çok soğutma var birinde minicik fan diye böyle gidiyor :)

• 411 tr ye yaz benide kardeşim
  • Listeye guncelleme yapilmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 24 Şubat 2013; 10:58:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende burdayım dostum

ge60 411tr

E16GAIMS.511

• quote:

Orijinalden alıntı: zipcikti88

bende burdayım dostum

ge60 411tr

E16GAIMS.511

;) yeni baslik acicam ;)) 511 ve 513 bios kullanip da boost sorunu yasamayan var mi diye;))...
    Bikere vatandan alinan notebooklarin tamaminda boost noksanligi var.. ama anladigim kadari ile bu durumun tespitini nasil yapildigini bilmedikleri icin, insanlar farkinda bile degil. Bu farkindaligi yaratmamiz lazim.. insanlari bilinclendirmeliyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: skid_row

quote:

Orijinalden alıntı: zipcikti88

bende burdayım dostum

ge60 411tr

E16GAIMS.511

;) yeni baslik acicam ;)) 511 ve 513 bios kullanip da boost sorunu yasamayan var mi diye;))...
    Bikere vatandan alinan notebooklarin tamaminda boost noksanligi var.. ama anladigim kadari ile bu durumun tespitini nasil yapildigini bilmedikleri icin, insanlar farkinda bile degil. Bu farkindaligi yaratmamiz lazim.. insanlari bilinclendirmeliyiz

ben vatandan almadım biosla ilgili sorun yasamayıncada bıraktım 511 olarak uğraşmadım 513 güncellemek için .) ama bu boost sorunu genel olarak gtx660m lerde var 2 saattir nvidia inspector le uğraşıyorum banamısın demedı 835 ustune cıkmıyor yumruğu vurunca ekranın diğer tarafından cıkartasım geliyor .)

• arkadaşlar bende bu hafta vatandan GE 60 i5 gtx 660 olan modelini almak istiyorum. Bu sorun şu anda hala mevcutmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozieses

arkadaşlar bende bu hafta vatandan GE 60 i5 gtx 660 olan modelini almak istiyorum. Bu sorun şu anda hala mevcutmu?

Mevcut, bu bisolu butun makinelerde mevcut. Farkli bisou olan gtx 660larda yok. 511 ve 513 ond modeli icin sorunlu diyebilecegimiz bioslardir. Bu konuda yer alan bazi arkadaslar da onc sahibi guncel bioslarda onlar da sorun yasiyor.

Benim aklima msiin basarisiz konfigurasyon nedeni ile yasanabilecek sorunlari asgari duzeyde tutmak ici yaptigi bir hamleymis gibi geliyor. Eskiden isinma ve dogal olarak fan sorunu sikca yasanan bir porblem msi icin. Kendileri de bu sorunun asiri isinan Gpu olabilecegini dusunerek;) bios kisitlamasi yapmis diye dusunuyorum. Yani yerseniz, enayi gibi alip kullanirsiniz. Performansa yansimasi cok mu olur? Hayir cok olmaz ama neden benim gtx660im baskasinin ayni praya aldigi x marka bir cihazdakinden dusuk olsun... hem de benim msi notebookum gamin series sinifinda degerlendirilirken!!!
    Gtx serisi ekran kartlari mxm slot ile geliyor, yani cikartilip ana karta takilabiliyor. Fakat bizdeki ;) gtx baska bir gtx, ;) anakarta cip olarak dizilmis.
    Bu kadar curcunayi sirf enayi yerine kondugum icin kendime yediremedigimden yapiyorum. Sonuna kadar da bu isim takipcisi olacagim.
    Kardesim neyi yediremiyorsun kendine, gayet makul fiyata guzel bir notebool almissin diyen sivriler de cikacak elbet. Onlara da su cevabi hemen yapistirivereyim; monsterda ayni paraya gtx670 sahibi cift hdd kapasiteli bir notebook alabiliyorsun. Ben marka guvenirligi nedeni ile msi tercih ettim. Boyle ufak tefek abuk sabuk sorunla ugrasacagimi bilsem alirdim monster notebookumu en ufak sorunda basardim focus bikgisayari kadikoyde;).. Servisi ariyorum, servis ya yazilimsalsor dert etme diyor. Ulan nasil dert etmiyim, duzeltilecegine dair garanti ver dert etmiyim. Bir de sebebini bilmiyoruz demiyor mu;) kendine hayran birakiyor servis yetkilisi... bilmiyorsan ilgililer ile irtibata gec, sebebini bildir ogren. Senin isin bu degil mi...
    Neyse arkadaslar kusura bakmayin da cok sinirliyim. Seytan diyor ki iade et, parani al git buradaki arkadaslar ile topluca focus bilgisayara yap pazarligini indirimli al monster notebookunu...

• Cevabın için teşekkürler. Kafam karıştı biraz ne alacağım tavsiyeniz varmı? monster yada y500 alsam nasıldır. Hemen hemen aynı fiyatı.
  • quote:

Cevabın için teşekkürler. Kafam karıştı biraz ne alacağım tavsiyeniz varmı? monster yada y500 alsam nasıldır. Hemen hemen aynı fiyatı.

Monsterda kasa kaliteso pek iyi olmuyor. Kozmetik takintin varsa;) (msi ge serisi de oyle vok muthis degil) biraz dusun derim. Derdin benim gibi donanim ile ise monsterdan iyisi yok Turkiye'de (f/p).
    Y500un kasasi kaliteli bunlara gore ama onun da versiyonlari var. Tr ye gelenler sli degil ve ayrica cozunurlukleri dusuk. Bence cozunurlugun dusuk olmasi dert degil;) oyunlarda az da olsa fpsn daha iyi olur..
    Yukarida da dedigim gibi, msi biraz daha ciddi yapsa isini msi almak mantikli olur. O da neden? Marka guvenirliginden. Allah icin msi turkiyeye diyecek bir sozum yok. Ellerinden geleni yapiyorlar. Gokhan bey ilgileniyor simdilik sorun ile, ama teknik servis konusunda ayni seyi soyleyemem.
    Monsterda da teknik servis rezalet. Politika satana kadar el ustunde tutmaya yonelik Monsterda;)
    Monster(arastirip edindigim kanaat neticesinde)
    Servis(-)
    F/p (+)
    Satis sonrasi destek(-)
    Msi
    Servis (-)
    F/p (+)
    Satis sonrasi destek(+ ile - arasinda) notr yani;) cabalarimizin sonucunda ogrenecegiz
    Lenovo hakkinda pek bir tecrubem yok.

• quote:

Cevabın için teşekkürler. Kafam karıştı biraz ne alacağım tavsiyeniz varmı? monster yada y500 alsam nasıldır. Hemen hemen aynı fiyatı.

Tek gpu her zaman iyidir.
    O yuzden ge60 derin
    Bi de y500 de cok sorun var kronik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki bu boost sorunu varsayalım ki aldığın ge60 da mevcut. Oyunlarda büyük bi fark yaratırmı youtube da izlediğim videolarda bir çok oyun ultrada akıcı oynanıyor. boost sorunu olursa aynen oynayabilirmiyim?
  • quote:

peki bu boost sorunu varsayalım ki aldığın ge60 da mevcut. Oyunlarda büyük bi fark yaratırmı youtube da izlediğim videolarda bir çok oyun ultrada akıcı oynanıyor. boost sorunu olursa aynen oynayabilirmiyim?

Bira etkiler ama programla coZuluyor o sorun.

• Bende de aynı sorun var vatandan aldım tr 453

• quote:

Orijinalden alıntı: solidsnake86

Bende de aynı sorun var vatandan aldım tr 453

Liste guncellenmistir

• Beni de ekle hocam, ben de vatadnan TR453 aldım
  • arkadasın dediği gibi cok bilincsiziz..mesela ben cumartesi aldım labtobı vatandan..boost sorununu okuyarak almıştım halledilebilir denildiği için forumda..neyse burada anlatılan sekilde core hızına bakmaya calıştım ama okadar uzakmışım ki bu konulara gpuz programını kullanırlen altta gtx660m i secmeden hep test yapıyodum ve 1150 core:))neyse dün gece sans eseri farkettim..ama bu halde bile hiç sıkıntı yaşamadan nba 2k13,asssassins creed 3 pes 2013 nfs most wanted ultrada oynadım hepsini

• Sorun Gpu boost
    Msi GE60 0ND-453TR
    Bios 513
  • Bu E16GAIMS.10E bios versiyonunu yükleyemez miyiz acaba bizim makinelere ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VenatoR_

Bu E16GAIMS.10E bios versiyonunu yükleyemez miyiz acaba bizim makinelere ?

Sakın
    Msi web sayfasindan senin notebookuna uygun bioslara gecis yapabiliyorsun. Oyle her bios kurulmaz. Bu arada liste guncellendi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.