Şimdi Ara

MSI GE60-70 DONANIMSAL VE YAZILIMSAL SORUNLAR (ANA KONU) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.281
Cevap
47
Favori
164.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skid_row

quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Ozieses Eklenmistir..

Hocsm 32 kisi olduk da herhangi bi gelisme var mi?

Selam,

Atlamışım bunu kusura bakma, MSI Türkiye'den Gökhan Bey ile görüştüm, ekran görüntülerini vs attım. Kendisi dün MSI merkezi ile irtibata geçecekti. Muhtemelen bu hafta ve ya en geç önümüzdeki hafta daha net bir cevap almış oluruz. Gökhan Bey ilgili ve işine sahip çıkan birisi, msi çalışanları da öyle. Fakat bizim de maduriyetimiz giderilmeli. MSI bir çözüm üretmeli.
    Örgütlenmek ve topluca hareket etmek bu yüzden önemli.

Haklisiniz hocam.
    Benim de arkadasta var bu problem .bende yok(y580 kullanicisiyim)
    Onun yerine konuyu takip ediyorum
    Bir sonuc elde ederiz insallah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ozieses Eklenmistir..

Selam,

Atlamışım bunu kusura bakma, MSI Türkiye'den Gökhan Bey ile görüştüm, ekran görüntülerini vs attım. Kendisi dün MSI merkezi ile irtibata geçecekti. Muhtemelen bu hafta ve ya en geç önümüzdeki hafta daha net bir cevap almış oluruz. Gökhan Bey ilgili ve işine sahip çıkan birisi, msi çalışanları da öyle. Fakat bizim de maduriyetimiz giderilmeli. MSI bir çözüm üretmeli.

Haklisiniz hocam.

Umid ederim ki olumlu bir sonuc ile bu isten cikacagiz.
    Konuya olan desteginiz icin de ayrica tesekkur ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skid_row -- 28 Şubat 2013; 18:29:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ozieses Eklenmistir..

Selam,

Haklisiniz hocam.

Umid ederim ki olumlu bir sonuc ile bu isten cikacagiz.
    Konuya olan desteginiz icin de ayrica tesekkur ederim..

bu gün gt70-835tr aldım arkadaşlar

1.sorun windows 7 kuramıyorum biosdan sata yı ahcı yapıyorum veya ıde yapıyorum yenıden baslatınca otomatık olarak biosa giriyor.

2.sorun uzun tuş ortayabasmadıka çalışmıyor ve yazı yazarken veya oyunlarda çok büyük birsıkıntı

• Merhaba
    Burada okuduğum kadarıyla sanırım sadece 511 ve 513 biosların boost sorunu var.
    Yeri değil belki ama benim sorunum şu. Benim bios sürüm 10E ve herhangi bir boost sorunum yok. Win8 kullanıyorum ve wireless kopma sorunum var. Araştırmalarıma göre (kesin olmamakla birlikte) biostan kaynaklanan bir sorunmuş ve güncelleyince düzeliyormuş. 10E den başka bir de 10F var. Ancak 10F için "For Win7 Systems use only." diye yazıyor.
    Benim sorum şu. 10F de boost sorunu yaşayan var mı ve win8 kurulu bilgisayara bu biosu yüklesem sorun olur mu?
    Yada wireless kopma sorununun kesin çözümünü bilen var mı?

Teşekkürler.

Bilgisayarın tam modeli Msı GE60 0ND-412TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ---DaNGeR--- -- 28 Şubat 2013; 20:56:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozieses

arkadaşlar bende bu hafta vatandan GE 60 i5 gtx 660 olan modelini almak istiyorum. Bu sorun şu anda hala mevcutmu?

Mevcut, bu bisolu butun makinelerde mevcut. Farkli bisou olan gtx 660larda yok. 511 ve 513 ond modeli icin sorunlu diyebilecegimiz bioslardir. Bu konuda yer alan bazi arkadaslar da onc sahibi guncel bioslarda onlar da sorun yasiyor.

Benim aklima msiin basarisiz konfigurasyon nedeni ile yasanabilecek sorunlari asgari duzeyde tutmak ici yaptigi bir hamleymis gibi geliyor. Eskiden isinma ve dogal olarak fan sorunu sikca yasanan bir porblem msi icin. Kendileri de bu sorunun asiri isinan Gpu olabilecegini dusunerek;) bios kisitlamasi yapmis diye dusunuyorum. Yani yerseniz, enayi gibi alip kullanirsiniz. Performansa yansimasi cok mu olur? Hayir cok olmaz ama neden benim gtx660im baskasinin ayni praya aldigi x marka bir cihazdakinden dusuk olsun... hem de benim msi notebookum gamin series sinifinda degerlendirilirken!!!
    Gtx serisi ekran kartlari mxm slot ile geliyor, yani cikartilip ana karta takilabiliyor. Fakat bizdeki ;) gtx baska bir gtx, ;) anakarta cip olarak dizilmis.
    Bu kadar curcunayi sirf enayi yerine kondugum icin kendime yediremedigimden yapiyorum. Sonuna kadar da bu isim takipcisi olacagim.
    Kardesim neyi yediremiyorsun kendine, gayet makul fiyata guzel bir notebool almissin diyen sivriler de cikacak elbet. Onlara da su cevabi hemen yapistirivereyim; monsterda ayni paraya gtx670 sahibi cift hdd kapasiteli bir notebook alabiliyorsun. Ben marka guvenirligi nedeni ile msi tercih ettim. Boyle ufak tefek abuk sabuk sorunla ugrasacagimi bilsem alirdim monster notebookumu en ufak sorunda basardim focus bikgisayari kadikoyde;).. Servisi ariyorum, servis ya yazilimsalsor dert etme diyor. Ulan nasil dert etmiyim, duzeltilecegine dair garanti ver dert etmiyim. Bir de sebebini bilmiyoruz demiyor mu;) kendine hayran birakiyor servis yetkilisi... bilmiyorsan ilgililer ile irtibata gec, sebebini bildir ogren. Senin isin bu degil mi...
    Neyse arkadaslar kusura bakmayin da cok sinirliyim. Seytan diyor ki iade et, parani al git buradaki arkadaslar ile topluca focus bilgisayara yap pazarligini indirimli al monster notebookunu...

hocam bu focus bilgisayar nerede?

• quote:

Orijinalden alıntı: ---DaNGeR---

Merhaba
    Burada okuduğum kadarıyla sanırım sadece 511 ve 513 biosların boost sorunu var.
    Yeri değil belki ama benim sorunum şu. Benim bios sürüm 10E ve herhangi bir boost sorunum yok. Win8 kullanıyorum ve wireless kopma sorunum var. Araştırmalarıma göre (kesin olmamakla birlikte) biostan kaynaklanan bir sorunmuş ve güncelleyince düzeliyormuş. 10E den başka bir de 10F var. Ancak 10F için "For Win7 Systems use only." diye yazıyor.
    Benim sorum şu. 10F de boost sorunu yaşayan var mı ve win8 kurulu bilgisayara bu biosu yüklesem sorun olur mu?
    Yada wireless kopma sorununun kesin çözümünü bilen var mı?

Teşekkürler.

Bilgisayarın tam modeli Msı GE60 0ND-412TR

win 8 yüklü iken win 7 için üretilen bios'u yüklemeyin, cross flashing olur bilgisayar brick olur, kısacası yazık olur. bu uyarı msi'ın sitesinde ve ürünle gelen kullanım kılavuzunda yazıyor zaten. bende de wireless sorunu var, bios'um en güncel versiyon(513) ve boost sorunu da var. eğer hotspot shield vb. proxy programları kullanıyorsanız kaldırın, büyük ölçüde çözülecektir sorun.

• interneti kısıtlayan hiçbir program yok. hatta antivirüsü bile kaldırdım. sadece win8 ile gelen windows defender (win7deki securty essentials) açık. Denemediğim intel wireles-n 135 driverı kalmadı. Driver ile birlikte wireless proseti de kurdum. Onu kurunca durum biraz daha iyileşiyor. Kopma sorunu gene var ama kopunca %80 oranında kendi kendine tekrar bağlanabiliyor. bağlanmazsa tekrar wirelesi kapatıp açmak gerekiyor.
  • wireless sorunu bendede var valla bi çözüm varsa iyi olur benim ki de 453tr

• quote:

Orijinalden alıntı: solidsnake86

wireless sorunu bendede var valla bi çözüm varsa iyi olur benim ki de 453tr

driverını kur kardeş netten indir en güncen olanı dene
    ayrıca wi-fi nin kendisiyle problem olabilir yoğunluk uzaklık fark eder

ama büyük ihtimal biosla alakalı olabilir ya da win8 problem çıkartıyor bende de win8 var ama wi-fi yi çok az kullandım kablolu kullanıyorum yani kopuyor mu bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix999 -- 1 Mart 2013; 16:20:20 >

• bndede kopma oluyordu wireless programını kaldırdım. windowsun kendi wifi programı ile bağlandım sorun düzeldi.
  • yeni bir bios cıkarıp sorunu çözseler keşke sessizce çözülür sorun :)
  • Sanki wireless programını kaldırmak daha mantıklı..ama programın adı ne?:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerhatAld

quote:

quote:

arkadaşlar bende bu hafta vatandan GE 60 i5 gtx 660 olan modelini almak istiyorum. Bu sorun şu anda hala mevcutmu?

Mevcut, bu bisolu butun makinelerde mevcut. Farkli bisou olan gtx 660larda yok. 511 ve 513 ond modeli icin sorunlu diyebilecegimiz bioslardir. Bu konuda yer alan bazi arkadaslar da onc sahibi guncel bioslarda onlar da sorun yasiyor.

Benim aklima msiin basarisiz konfigurasyon nedeni ile yasanabilecek sorunlari asgari duzeyde tutmak ici yaptigi bir hamleymis gibi geliyor. Eskiden isinma ve dogal olarak fan sorunu sikca yasanan bir porblem msi icin. Kendileri de bu sorunun asiri isinan Gpu olabilecegini dusunerek;) bios kisitlamasi yapmis diye dusunuyorum. Yani yerseniz, enayi gibi alip kullanirsiniz. Performansa yansimasi cok mu olur? Hayir cok olmaz ama neden benim gtx660im baskasinin ayni praya aldigi x marka bir cihazdakinden dusuk olsun... hem de benim msi notebookum gamin series sinifinda degerlendirilirken!!!
    Gtx serisi ekran kartlari mxm slot ile geliyor, yani cikartilip ana karta takilabiliyor. Fakat bizdeki ;) gtx baska bir gtx, ;) anakarta cip olarak dizilmis.
    Bu kadar curcunayi sirf enayi yerine kondugum icin kendime yediremedigimden yapiyorum. Sonuna kadar da bu isim takipcisi olacagim.
    Kardesim neyi yediremiyorsun kendine, gayet makul fiyata guzel bir notebool almissin diyen sivriler de cikacak elbet. Onlara da su cevabi hemen yapistirivereyim; monsterda ayni paraya gtx670 sahibi cift hdd kapasiteli bir notebook alabiliyorsun. Ben marka guvenirligi nedeni ile msi tercih ettim. Boyle ufak tefek abuk sabuk sorunla ugrasacagimi bilsem alirdim monster notebookumu en ufak sorunda basardim focus bikgisayari kadikoyde;).. Servisi ariyorum, servis ya yazilimsalsor dert etme diyor. Ulan nasil dert etmiyim, duzeltilecegine dair garanti ver dert etmiyim. Bir de sebebini bilmiyoruz demiyor mu;) kendine hayran birakiyor servis yetkilisi... bilmiyorsan ilgililer ile irtibata gec, sebebini bildir ogren. Senin isin bu degil mi...
    Neyse arkadaslar kusura bakmayin da cok sinirliyim. Seytan diyor ki iade et, parani al git buradaki arkadaslar ile topluca focus bilgisayara yap pazarligini indirimli al monster notebookunu...

Kadıköy'de Yazıcıoğlu'nun bulunduğu sokaktan dümdüz devam edin, ilk soldan sapın ve yaklaşık 100m bu istikamette yürüyün. Sağ tarafta focus bilgisayarı göreceksiniz yeşil bir mekan:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SerhatAld

quote:

quote:

Kadıköy'de Yazıcıoğlu'nun bulunduğu sokaktan dümdüz devam edin, ilk soldan sapın ve yaklaşık 100m bu istikamette yürüyün. Sağ tarafta focus bilgisayarı göreceksiniz yeşil bir mekan:)

teşekkür ederim :) Sadece monster mı satıyor?

• Evet, kendi markaları. 20000 Tl ye kadar Workstationlar bile var:).. Ama servisini pek övmüyorlar. Satana kadar ağa paşasın, satın aldıktan sonrası:D kısmet
  • cevap var mı beyler arada bilgilendirin
  • bu forumu okuyana kadar ge60 ond 412tr yi alacaktım fakat vazgeçmek üzereyim. sizce gt650m li asus n56vz yi alsam daha mı iyi olur? acaba msi yakınlarda sorunu çözer mi, yeni bir bios yayınlayıp çözerse msi alıcam fakat yayınlamayacaklar heralde.
    bir de msi yeni modeli var ge70 0nd 413xtr, 15 martta gelecekmiş, bunda da boost sorunu olacaktır diye düşünüyorum, çünkü bios aynı, sizce doğru mudur?

cevaplarınız için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Mirliva

bu forumu okuyana kadar ge60 ond 412tr yi alacaktım fakat vazgeçmek üzereyim. sizce gt650m li asus n56vz yi alsam daha mı iyi olur? acaba msi yakınlarda sorunu çözer mi, yeni bir bios yayınlayıp çözerse msi alıcam fakat yayınlamayacaklar heralde.
    bir de msi yeni modeli var ge70 0nd 413xtr, 15 martta gelecekmiş, bunda da boost sorunu olacaktır diye düşünüyorum, çünkü bios aynı, sizce doğru mudur?

yeni bir bıos ile çözülür.
    zaten su an programla cozulebılıyor.
    bence msi alın
  • quote:

quote:

bu forumu okuyana kadar ge60 ond 412tr yi alacaktım fakat vazgeçmek üzereyim. sizce gt650m li asus n56vz yi alsam daha mı iyi olur? acaba msi yakınlarda sorunu çözer mi, yeni bir bios yayınlayıp çözerse msi alıcam fakat yayınlamayacaklar heralde.

bence msi alın

cevabınız için teşekkür ederim. bu çözümü gördüm fakat riskli diyolar, doğru mudur ?

Bir de ge70 i beklemeye gerek yok heralde, siz ne düşünüyosunuz?

• quote:

quote:

quote:

bence msi alın

cevabınız için teşekkür ederim. bu çözümü gördüm fakat riskli diyolar, doğru mudur ?

Bir de ge70 i beklemeye gerek yok heralde, siz ne düşünüyosunuz?

Risk soz konsu degil cunku pcnin cikmasi gereken mhzyi biz elle cikartiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.